Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 2а-675/12/0170/17
04.07.12 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Яковенко С.Ю.,
суддів Іщенко Г.М. ,
Санакоєвої М.А.
секретар судового засідання Пилипчук Т.М.
за участю сторін:
представник позивача: Нижньогірського районного центру зайнятості- Романський Анатолій Миколайович, довіреність № 20/04-639 від 09.04.12
представник відповідача: Публічного акціонерного товариства "Победа" - Братцева Олена Олександрівна, довіреність № 22 від 13.01.12
розглянувши матеріали справи № 2а-675/12/0170/17 за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства "Победа" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Папуша О.В. ) від 12.04.12
за позовом Нижньогірського районного центру зайнятості (вул. Перемоги, 89,Нижньогірський,Автономна Республіка Крим,97100)
про стягнення,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.04.12 позовні вимоги Нижньогірського районного центру зайнятості - задоволені.
Стягнуто з Публічного акціонерного товариства "Победа" на користь Нижньогірського районного центру зайнятості заборгованості розміром 36 170,95 грн.
Не погодившись з зазначеною постановою суду відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.04.12. та прийняти нове рішення.
Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права. Відповідач зазначив, що збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 2001-2004 роках існував на законодавчому рівні та сплачувався платниками у складі фіксованого сільськогосподарського податку.
У судовому засіданні 04.07.2012 представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги з підстав, викладених у ній.
Представник позивача у судовому засіданні проти апеляційної скарги заперечував, вважаючи рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим.
Обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, заслухавши представників сторін, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що Публічне акціонерне товариство "Победа" зареєстровано юридичною особою Нижньогірською районною державною адміністрацією Автономної Республіки Крим, 22.03.1999, ідентифікаційний код 00413073, за адресою: 97154, АР Крим, Нижньогірський район, с. Жемчужина, вул. Шкільна, буд. 2, про що свідчить довідка з Єдиного державну реєстру підприємств та організацій України.
Відповідачем самостійно визначено та подано розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 01.10.2011 року за 2003 - 2010 рік, недоїмка зі сплати страхових внесків загальною сумою складає 36 170, 95 грн.
Представниками Публічного акціонерного товариства "Победа", а саме головним бухгалтером та головним спеціалістом Нижньогірського районного центру зайнятості була проведена звірка рахунків, що підтверджує акт від 14.03.2012, з якого вбачається сальдо станом на 14.03.2012 на користь Нижньогірського районного центру зайнятості загальна заборгованість сумою 88813,82 грн. (а.с.50).
З матеріалів справи вбачається, що заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття за період з 01.10.2003 по 01.01.2010 сумою 36 170,95 грн., станом на 01.10.2011 підтверджується розрахунковою відомістю за 2003-2010 роки, розрахунком ціни позову (а.с.5-13).
Відносини у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування врегульовано Основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998.
Відносини, що виникають із загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття врегульовано нормами Закону України від 02.03.2000 № 1533-ІІІ "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", згідно з положень статті 16 якого одним із джерел формування коштів Фонду є страхові внески, розмір яких встановлено Законом України від 11.01.01 № 2213 "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування".
Згідно пп. 2 п. 2 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники страхових внесків зобов'язані своєчасно та повно їх сплачувати. У разі несвоєчасності та неповноти сплати страхових внесків згідно приписів статті 38 Закону роботодавець несе відповідальність, передбачену законом.
Порядок нарахування і сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначені Інструкцією про порядок нарахування та сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 № 339, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 16.01.2001№ 30/5221.
Відповідно до частини другої статті 38 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в дохід Фонду зі страхувальника в безспірному порядку. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Судова колегія не може взяти до уваги доводи відповідача щодо протиправності вимоги позивача з підстав того, що він є платником сільськогосподарського податку, що виключає сплату усіх податків і зборів і унеможливлює сплату страхових внесків, виходячи з наступного.
Згідно частини 1 статті 3 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533, законодавство про страхування на випадок безробіття складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, Закону України "Про зайнятість населення" та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері страхування на випадок безробіття, а також міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, не включені до податків і зборів, встановлених Законом України "Про систему оподаткування", "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державним цільовими фондами".
Закон України №2181 не може розширювати перелік податків і зборів або поширювати порядок погашення зобов'язань платників податків на платежі, які не включені у систему оподаткування.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533 Фонд загальнообов'язкового держаного соціального страхування України на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, і кошти Фонду не включаються до складу Державного бюджету України.
Докази, які б спростовували доводи позивача щодо стягнення визначеної суми заборгованості в матеріалах справи відсутні, як і відсутні докази на підтвердження сплати відповідачем недоїмки із страхових внесків.
Таким чином, заявлений позивачем до відшкодування розмір заборгованості підтверджено належним чином та ґрунтується на положеннях Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого Адміністративного Суду України від 10.05.2012 у справі №К-2564/10.
З урахуванням викладеного, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги щодо стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття підлягають задоволенню.
Рішення судом першої інстанції прийняте з дотриманням норм матеріального та процесуального права та підстави для його скасування відсутні.
Згідно статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 195,196, пунктом 1 частини першої статті 198, п.1 частини першої статті 205, статтями 200, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Победа" залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.04.12 у справі № 2а-675/12/0170/17 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 09 липня 2012 р.
Головуючий суддя підпис С.Ю. Яковенко
Судді підпис Г.М. Іщенко
підпис М.А.Санакоєва
З оригіналом згідно
Головуючий суддя С.Ю. Яковенко
Суд | Севастопольський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2012 |
Оприлюднено | 24.07.2012 |
Номер документу | 25340461 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Папуша О.В.
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Яковенко Світлана Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні