Справа № 1615/3140/2012
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.07.2012 року м.Кременчук
Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі:
Головуючого судді - Дядечко І.І.,
при секретарі -Рева М.І.,
за участю прокурора -Хасаєва К.Н., Гончаренко Д.В., Семеняченко Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці кримінальну справу по звинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Кременчука, українки, громадянки України, з вищою освітою, розлученої, маючої на утриманні одну неповнолітню дитину, ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючої АДРЕСА_1, працюючої державним податковим інспектором Кременчуцької ОДПІ, раніше не судимої, ,
в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що вчинила злочин в сфері службової діяльності, а саме в неналежному виконанні своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом державним інтересам, що спричинило тяжкі наслідки за наступних обставин.
Відповідно до наказу від 21.06.2010 року ОСОБА_1 призначена на посаду державного податкового інспектора відділу податкового контролю та аналітичної роботи управління податкового контролю юридичних осіб КОДПІ, розташованої в м. Кременчуці по вул. Красіна, буд. 76.
Пунктом 1.56 та 1.107 посадової інструкції ДПІ відділу податкового контролю та аналітичної роботи управління податкового контролю юридичних осіб Кременчуцької ОДПІ ОСОБА_1 передбачено здійснення останньою функцій «контролю за своєчасним нарахуванням та сплатою платежів до бюджетів усіх рівнів»та функцію «Введення даних до сиситеми автоматизованої обробки даних (АОД)».
В період з 06.07.2009 року по 24.07.2009 року проводилася планова виїзна перевірка ТОВ «Компанія Мальта». За результатами планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового закондавства за пероід з 10.07.2008 року по 31.03.2009 року ( акт від 29.07.2009 року № 4351/23-209/36007519) ТОВ «Компанія Мальта»( код ЄДРПОУ 36007519) було донараховано податок на прибуток на загальну суму 2771035,0 грн., в тому числі основний платіж -1540396.,0 грн., фінансова санкція -12306369,0 грн.( податкове повідомлення-рішення від 17.08.2009 року № 0004042301/0/2942). Дані суми, згідно податкових повідомлень-рішень були оскаржені директором ТОВ «Компанія «Мальта»ОСОБА_2 до КОДПІ, ДПА в Полтавській області та ДПА України.
На виконання розпорядження Кременчуцької ОДПІ від 13.08.2010 року № 110-р «Про проведення заходів щодо платників високого ризику»визначено перелік підприємтсв з категорії високого ризику, позовні заяви щодо припинення державної реєстрації яких, необхідно направити до суду. Серед підприємств даної категорії перебувало ТОВ «Компанія «Мальта».
Для з'ясування ситуації щодо подальшого оскарження або узгодження донарахованої суми та для запобігання виникнення податкового боргу службовою собою Кременчуцької ОДПІ ОСОБА_1, в липні 2010 року було проведено співбесіду з головним бухгалтером підприємства, в ході якої останню було повідомлено про подальше оскарження податкового повідомлення -рішення до суду. Підприємством було надано для огляду копію позовної заяви, нібито поданої підприємством до Полтавського окружного адміністративного суду, проте без будь-яких підтверджень фактичного подання позову.
Також в липні 2010 року, в порушення вимог посадової інструкції та Положення про управління податкового контролю юридичних осіб Кременчуцької ОДПІ, державним податковим інспектором Кременчуцької ОДПІ ОСОБА_1, відповідальною за експортування податкових повідомлень-рішень до електронних карток особових рахунків платників податків, за відсутності судового оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень, тобто узгодженості донарахованих сум, інформація про виникнення податкового боргу по ТОВ «Компанія «Мальта», не експортувалася.
З метою реалізації рішення робочої групи Кременчуцької ОДПІ по проведенню операції «Бюджет»розпорядженням Кременчуцької ОДПІ від 13.08.2010 року «№ 110-р «Про проведення заходів щодо платників високого ризику»визначено перелік підприємств з категорії високого ризику, позовні заяви щодо припинення державної реєстрації яких необхідно направити до суду. До підприємств даної категорії було також включено ТОВ «Компанія «Мальта».
Під час підготовки матеріалів, службові особи Кременчуцької ОДПІ, у зв'язку з відсутінстю в комп'ютерній базі даних ОДПІ відомостей про наявність недоїмки по ТОВ «Компанія «Мальта», 20.08.2010 року склали, підписали та передали висновок № 1152/129-019 від 16.08.2010 року про відсутність заборгованості по обов'язковим платежам і зборам та службовою запискою від 20.08.2010 року в порядку положень ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб підприємців»передали до юридичного управління Кременчуцької ОДПІ пакет документів на припинення юридичної особи -ТОВ «Компанія «Мальта».
28.10.2010 року рішенням Полтавського окружного адмінстративного суду юридичну особу ТОВ «Компанія «Мальта»припинено.
В зв'язку з незаконними діями державного податкового ревізора-інспектора Кременчуцької ОДПІ ОСОБА_1, будь-яка позовна робота щодо стягнення заборгованості з ТОВ «Компанія Мальта» не проводилася, і як наслідок до Державного бюджету не надійшло грошових коштів на суму, яка перевищує 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що є особливо великим розміром та спричинило тяжкі наслідки.
Дії ОСОБА_1 органами досудового слідства кваліфіковані за ч.2 ст. 367 КК України, як службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованого ій злочину визнала повністю, щиро каялася та просила суд у відповідності до Закону України «Про амністію»звільнити її від кримінальної відповідальності, а кримінальну справу закрити, посилаючись на те, що на її утриманні перебуває неповнолітня дочка.
Прокурор вважає, що заявлене підсудною клопотання підлягає задоволенню і не заперечував проти застосування до нього Закону України «Про амністію»та, як наслідок, звільнення останньої від кримінальної відповідальності.
Вислухавши пояснення підсудної ОСОБА_1, приймаючи до уваги думку прокурора, дослідивши матеріали кримінальної справи, суд приходить до наступних висновків.
Як достовірно встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 має на утриманні неповнолітню дитину: дочку, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1, видане відділом реєстрації актів громадянського стану Автозаводського райвиконкому м. Кременчука 17.09.1996 року. Батьківських прав відносно останньої підсудна не позбавлена, раніше не судима.
Відповідно до пункту «в»статті 1 Закону України «Про амністію»від 08 липня 2011 року звільняються від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов»язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими особи, не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років.
Статтею 6 Закону України «Про амністію»від 12 грудня 2008 року передбачено звільнення від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом осіб, які підпадають під дію статті 1 Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають в провадженні органів дізнання, досудового слідства чи суду, але не розглянуті судом, або розглянуті, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання чинності зазначеним вище Законом.
Згідно вимог статті 9 Закону України «Про амністію»від 08 липня 2011 року особа, щодо якої вирішується питання про застосування амністії, дає свою згоду суду в усній чи письмовій формі з обов»язковим зазначенням цього у протоколі судового засідання.
Відповідно до положень статті 6 КПК України кримінальну справу не може бути порушено, а порушена справа підлягає закриттю внаслідок акта амністії, якщо він усуває покарання за вчинене діяння.
Враховуючи, що ОСОБА_1 має на утриманні малолітню дитину, відносно якої не позбавлена батьківських прав, вчинила злочини, які законом віднесено до категорії злочинів середньої тяжкості, вину у вчиненні інкримінованого злочину визнала повністю та надала суду письмову згоду на застосування відносно неї акту амністії, суд вважає за необхідне у відповідності до вимог Закону України «Про амністію»від 08 липня 2011 року звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, а справу відносно неї закрити.
На підставі пункту 4 частини 1 статті 6 КПК України, пункту «в»ст. 1 Закону України «Про амністію»від 08 липня 2011 року,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 367 КК України на підставі пункту «в»ст.1, ст.6 Закону України «Про амністію»від 08.07.2011 року.
Провадження в кримінальній справі по звинуваченню ОСОБА_1 в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, - закрити на підставі п. «в»ст.1, ст.6 Закону України «Про амністію»від 08.07.2011 року.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд - скасувати.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області протягом 7 діб.
Суддя:
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2012 |
Оприлюднено | 31.07.2012 |
Номер документу | 25399556 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Крюківський районний суд м.Кременчука
Дядечко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні