Копія
1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2012 року м. Полтава Справа № 2а -1670/3805/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді - Ясиновського І.Г.,
при секретарі - Ворошил ові Ю.В .,
розглянувши у відкритому судовому засідан ні справу за адміністративним позовом управлі ння Пенсійного фонду України в м . Лубнах та Лубенському районі Полтавської області до Дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Сільгоспхімі я " фірми "Агрохім " про стягнення недоїмки по сплаті страхо вих внесків на загальнообов `язкове державне пенсійне страхування та штрафних (фінансових ) санкцій , -
В С Т А Н О В И В :
08 червня 2012 року управління Пенсійного фонду України в м . Лубнах та Луб енському районі Полтавськ ої області звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позо вом до Дочірнього підприємства відкритого акц іонерного товариства "Сільгоспхімія " фірми "Агрохім " про стягнення недоїмки по сплаті страх о вих внесків на загальнообов `язко ве державне пенсійне страхування та штрафних (фінансових ) санкцій в сумі 888 грн 97 коп ., посилаючись на те , що відповідач не сплат ив своєчасно страхові внески , чим порушив вимоги частини шостої статті 20 Закону України “Пр о загальнообов 'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-IV, а також не погасив нараховані штрафні (фінансові ) санкції та пеню.
Представник позивача в судове засідання не з `явився , надіс лав до суду заяву , в якій позовні вимо ги підтримав та просив суд розглянути справу без його участі .
Відповідач у су дове засідання не з 'явився . Судова повістк а , направлена відповідачу за адресою вул . Деповська , б . 31, м . Лубни , Полтавська область , 37500, повернулася до суду із відміткою "за да ною адресою ад ресат не проживає ". З огляду на положення ч . 4 ст . 33, ч . 11 ст . 35 К одексу адміністративного судочинства України пов істка вважається врученою відповідачу належним чином .
Таким чином , суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних в справі ма теріалів .
Вивчивши та дос лідивши матеріали справи , повно та всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини , на яких ґрунтуються позовні вимоги , об'єктивно оцін ивши докази , які мають юридичне значення д ля розгляду справи і вирішення спору по суті , судом встано влено наступне.
Відповідно до ста тей 14, 15 Закону України “Про загальнообов 'язкове державне пенсійне страхування” (в редакції , чинній на час виникнення спірних правовідн осин ) відповідач є страхувальником - платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування і перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду У країни в Пирятинському районі .
Згідно частини третьої статті 18 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пен сійне страхування” страхові внески є цільовим загальноо бов 'язковим платежем , який справляється на всій території України в порядку , встановленому цим Законом .
Частиною шостою статті 19 Закону встановлен о , що страхові внески нараховуються на сум и фактичних витрат на оплату праці (грошов ого забезпечення ) прац івників , незалежно в ід джерел їх фінансування , форми , порядку , місця виплати та використання , а також нез алежно від того , чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати .
Розмір страхових внесків встановлений Зак оном України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування " від 26.06.1997 р . № 400, а саме : 33,2 % від фонду оплати праці та 2 % , що утримуються із заробітної плати працюю чих.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 17 Зак ону України "Про загальнообов'язкове держав не пенсійне страхування " страхувальник зо бов'язаний подавати звітність територіальним ор ганам Пенсійного фонду у строки , в порядку та за формою , встановленими Пенсійним фон дом.
Порядок подачі звітності встановлений Пор ядком формування та подання страхуваль ник ами звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов 'язкове державне пенсійне страху вання органам Пенсійного фонду України , затве рдженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 № 26-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції Укра ї ни 24.11.2009 за № 1136/17152 (далі - Порядок ).
Відповідно до пункту 2.1 Порядку страхувальн ики , крім осіб , зазначених в пунктах 2.2 - 2.4 цьо го розділу , формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня за кі нчення базового звітного періоду ; базовим зві тним періодом для них є календарний місяц ь .
Відповідно до частини шостої статті 20 Закону України “Про загальнообов'язкове державн е пенсійне страхування” страхувальники зобов ' язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період , не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду .
Відповідно до пункту 2 частини 9 статті 106 Закону України “Про загальнообов `язкове дер жавне пенсійне страхування” за несплату ( неперерахування ) або несвоєчасну сплату (н есвоєчасне перерахування ) страхувальниками страхових внесків , у тому числі донарахованих страх увальниками або територіальними органами Пенсійн ого фонду , накладається штраф у розмірі 10 в ідсотків своєчасно не сплач е них с ум . Одночасно на суми своєчасно не сплачен их (не перерахованих ) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмі рі 0,1 відсотка зазначених сум коштів , розрахова на за кожний день прострочення платежу.
Частиною 13 статті 106 Закону вста новлено , що про нарахування пені та накладення штрафів , передбачених частинами дев 'ятою і десятою цієї статті , посадові особи викон авчих органів Пенсійного фонду в порядку , встановленому правлінням Пенсійного фонду , виносять рішення , які п ротягом трьох роб очих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику , банку чи організації , яка здійснює виплату і доставку пенсій . Суми пені та штрафів , п ередбачених частинами дев 'ятою і десятою цієї статті , підлягають сплаті страхувальником , банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій , протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення . При цьому в цей же строк страхувальник , банк чи організація , яка здій снює виплату і доставку пенсій , має право оскаржити зазначене рішення до вищог о органу Пенсійного фонду або в суд овому порядку з одночасним обов 'язковим п исьмовим повідомленням про це відповідного ви конавчого органу Пенсійного фонду , яким прийн ято це рішення .
Із наявних у справі копій розрахунків суми страхових внесків на загальнооб ов 'язкове державне пенсійне страхування за листопад 2004 року - травень 2005 року , витягу із картки особового рахунку страхувальника вбачає ться , що нараховані за вказаний період стр ахові внески не сплачувалися у встановленому Законом порядку.
У зв 'язку з цим на підставі вимог частини 9 статті 106 Закону України “П ро загальнообов'язкове державне пенсійне страху вання” Управлінням Пенсійного фонду України в Пирятинському районі винесені рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені : рішення № 147 від 27.07.2005 року н а суму 346 грн 81 коп . (отримано відповідачем 30.07.2005 року ); рішення № 97 від 22.01.2008 року на суму 104 грн 92 коп . (отримано відповідачем 01.02.2008 року ).
З урахуванням даних картки особового рахунку страхувальника , забо ргованість у відповідача зі сплати суми страхових внесків , штрафних (фінансових ) санкцій та пені ста ном на дату розгляду справи складає 888 грн 97 коп ., з них : недоїмка зі сплати страхо вих внесків складає 437 грн . 24 коп ., штрафні са нкції - 327 грн 22 к о п ., пеня - 124 грн 51 к оп.
Отже , за відповід ачем рахується заборгованість зі сплати сум страхових внесків , штрафних (фінансових ) санкц ій в загальному розмірі 888 грн 97 коп.
Територіальні органи Пенсійного фонду відповідно до ч . 3 ст . 106 Закону за формою і у строки , визнач ені правлінням Пенсійного фонду , надсилають с трахувальникам , які мають недоїмку , вимогу про її сплату . У разі , якщо страхувальник який одержав вимогу територіального органу Пе нсійного фонду про сплату недоїмки і прот ягом десяти робочих д нів після її отримання не сплатив зазначену у вимоз і суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією , включеної до вим оги , або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду , або не оскаржив вимогу в судовому порядку , а також у р а зі якщо страхувальник узгодив вимогу , але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів післ я отримання узгодженої вимоги , відповідний ор ган Пенсійного фонду звертається в установлен ому порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відпо в ідного підрозділ у державної виконавчої служби , а також має право звернутися до суду про стягнення недоїмки .
На виконання поло жень ч . 3 ст . 106 Закону управлінням Пенсійного фонду України в м . Лубнах та Лубенськом у районі направлялась відповідачу вимога пр о сплату боргу із страхових внесків № Ю -400 від 04.09.2006 року , яка містила дані с уму боргу . Зазначена вимога отримані відповід ачем 08.09.2006 року , що підтверджується наявною в матеріалах справи копією повідомлення про вручення поштового відправлення , д оказів оскарження її в судовому або адміністрат ивному порядку відповідачем не надано , при цьому сума боргу не сплачена .
Відповідно до ч . 12 ст .20 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” страхові внески підлягають сплаті нез алежно від фінансового стану платни ка страхових внесків.
Відповідно до ч . 12 ст . 20 Закону України “Про загальнообов'язков е державне пенсійне страхування” страхові вне ски підлягають сплаті незалежно від фінансово го стану платника страхових внесків.
Згідн о з ч . 15 статті 106 Закону У країни “Про загальнообов'язкове державне пенсій не страхування” строк давності щодо стягнення недоїмки , пені та штрафів не застосовуєть ся.
Пунктом 7 Перехідних та прикінцевих положень Закону України "П ро збір та облік єдиного вн еску н а загальнообов 'язкове державне соціальне стра хування " (чинного з 01.01.2011 року ) визначено , що н а період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов 'язкового державного соціал ьного страхування та с у м штрафних санкцій , нарахованих та /або не сплачених у період до 1 січня 2011 року , в тому числі нарахованих внесків , строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав , та відпові дних штрафних санкцій за фондами загальнообов 'язкового державного соціального с т рахування зберігаються повноваження щодо контрол ю за правильністю нарахування , своєчасністю с плати страхових внесків , застосування фінансових санкцій , якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом .
Згідно частини 3 статті 106 Закону України № 1058 відповідний орган Пенсійного фонду має право звернутис я до суду про стягнення недоїмки .
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на за садах змагальності с торін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості .
Враховуючи вищевикла дене , позовні вимоги щодо стягнення заборгова ності зі сплати страхових внесків на зага льнообов'язкове державне пенс ійне страхуван ня , штрафних (фінансових ) санкцій в загальному розмірі 888 грн 97 коп . суд вважає обґрунтован ими та такими , що підлягають задоволенню .
Згідно ч . 4 ст . 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах , в яких позивачем є суб 'є кт вл адних повноважень , а відповідачем - фізична чи юридична особа , судові витрати , здійснені позивачем , з відповідача не ст ягуються.
На підставі викладеного , керуючись стаття ми 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України ,-
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний поз ов управління Пенсійного фонду України в м . Лубнах та Лубенському районі Полтавської області до Дочірнього підприємства відкритого акціонерного товариства "Сільгоспхімія " фірми "Агрохім " про стягнення недоїмки по с платі страхових внесків на загальнообов `язкове державне пенсійне страхування та штрафних (фінансових ) санкцій задовольнити.
Стягнути з Дочірнього підприємства відкри того акціонерного товариства "Сільгоспхімія " фірми "Агрохім " (код ЄДРПОУ 23561451, вул . Де повська , б . 31, м . Лубни , Полтавська область , 37500) на користь управління Пенсійного фонду України в м . Лубнах та Лубенському районі Полтавськ ої області (р /р № 25602301120443 в ЛВ "Ощадбанк " № 146, МФО 391269, ід . код 37710525) недоїмку по сплаті страхо в их внесків на загальнообо в `язкове державне пенсійне страхування та штрафних (фінансових ) санкцій в сумі 888 грн 97 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги , якщо таку скаргу не було подано . У разі подання апе ляційної скарги судове рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після повернення апеляційної скарги , відмови у відкритті апеляційного пр овадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження .
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протяго м десяти днів з дня проголошення постанов и з одночасним поданням її копії до с уду апеляційної інстанці ї . У разі складення постанови у повному обсязі відпо відно до статті 160 Кодексу адміністративного с удочинства України , а також прийняття постано ви у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови .
Повний текст пост анови виготовлено 02 липня 2012 року.
Суддя (підпис ) І.Г . Ясиновський
З оригіналом згідно
Суддя І.Г . Ясиновський
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2012 |
Оприлюднено | 20.08.2012 |
Номер документу | 25522546 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Ясиновський І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні