9/181пн
ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2
ПОСТАНОВА
Іменем України
02.12.2008 року Справа № 9/181пн
Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого Семендяєвої І.В.
суддів Журавльової Л.І.
Бойченка К.І.
за присутністю секретаря
судового засідання Антонової І.В.
та представників сторін:
від позивача - повноважний представник не прибув;
від відповідача - Щавинська Л.М., довіреність № 03/5-604
від 24.12.07, провідний юрисконсульт,
розглянувши у відкритому
судовому засіданні
апеляційну скаргу Державного підприємства „Луганськвугілля”,
м. Луганськ
на рішення
господарського суду Луганської області
від 28.10.08 (підписано 31.10.08)
у справі № 9/181пн (суддя –Ворожцов А.Г.)
за позовом Ювілейної селищної ради, смт. Ювілейне,
м. Луганськ
до відповідача Державного підприємства „Луганськвугілля”,
м. Луганськ
про спонукання виконати певні дії
В С Т А Н О В И В:
Ювілейна селищна рада, смт. Ювілейне, м. Луганськ (далі за текстом - Ювілейна селищна рада, позивач) звернулася до господарського суду Луганської області з позовною заявою до Державного підприємства „Луганськвугілля”, м. Луганськ (далі за текстом – ДП „Луганськвугілля”, відповідач) про спонукання виконати певні дії, а саме: усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”, шляхом припинення ДП „Луганськвугілля” права постійного користування частиною земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га; зобов'язати Користувача (відповідача по справі) виконати дії щодо звільнення вищевказаної земельної ділянки та повернути Власнику (позивачу у справі) використовувану земельну ділянку у належному стані; зобов'язати Користувача (відповідача по справі) виконати дії щодо передачі Власнику спірної земельної ділянки у стані, придатному для її використання, шляхом складання відповідного акту прийому-передачі.
Рішенням господарського суду Луганської області від 28.10.08 у справі № 9/181пн позов задоволено частково:
- припинено ДП „Луганськвугілля” право постійного користування частиною земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”;
- відповідача зобов'язано звільнити вищевказану земельну ділянку та повернути її позивачу;
- в частині зобов'язання відповідача передати спірну земельну ділянку у стані, придатному для її використання шляхом складання відповідного акту прийому-передачі –відмовлено.
Дане судове рішення мотивовано ст. 12, п. б ст. 80, ст. ст. 125, 141, ч. 1 ст. 149 Земельного кодексу України; п. 34 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”; рішенням Луганської міської ради від 19.08.06 № 5/72.
Не погоджуючись з винесеним судом першої інстанції рішенням, відповідач звернувся до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою № 03-11-492 від 07.11.08 якою просить скасувати рішення господарського суду Луганської області від 28.10.08 по справі № 9/181пн у частині задоволення вимог; прийняти у справі нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.
В обґрунтування своїх апеляційних вимог заявник вказує на те, що суд: неповністю з'ясував обставини, що мають значення для справи, невірно застосував норми матеріального права; прийняв заяву позивача про доповнення позовних вимог від 13.10.08 про припинення права постійного користування частиною земельної ділянки, по суті змінив і підставу і предмет первісного позову; що судом були неповністю з'ясовані обставини, що мають значення для справи; що не досліджені обставини щодо порушення порядку припинення права користування.
Луганський апеляційний господарський суд на підставі ст. 98 Господарського процесуального кодексу України ухвалою від 11.11.08 прийняв до провадження апеляційну скаргу відповідача.
Розпорядженням першого заступника голови суду від 11.11.08 для розгляду вказаної вище апеляційної скарги на рішення місцевого господарського суду призначено судову колегію у складі: головуючий суддя –Семендяєва І.В., судді –Журавльова Л.І., Парамонова Т.Ф.
У зв'язку з відпусткою, розпорядженням голови суду від 24.11.08 суддю Парамонову Т.Ф. замінено на суддю Бойченко К.І.
Відзивом на апеляційну скаргу від 25.11.08 № 782 позивач просить рішення господарського суду Луганської області залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення посилаючись на те, що позивачем по справі жодна норма закону не була порушена, а відповідач не скористався своїм законним правом щодо оскарження рішення Ювілейної селищної ради від 13.06.08 № 21/390 шляхом подання відповідної позовної заяви до суду. Також позивач звертає увагу суду на те, що заявою про доповнення позовних вимог від 13.10.08 № 684 позивач конкретизував первісні вимоги без порушення статті 22 Господарського процесуального кодексу України і ця заява не змінює ні підставу, ні предмет позову, що встановлено судом першої інстанції.
Додатковим поясненням до відзиву на апеляційну скаргу від 27.11.08 № 794 позивач вважає апеляційну скаргу відповідача необґрунтованою, а рішення суду першої інстанції законним.
Також позивач поясненням від 28.11.08 № 799 конкретизував позовні вимоги , заявлені у позовній заяві Ювілейної селищної ради м. Луганська, а саме:
- пункт 3 позову –щодо зобов'язання Користувача (відповідача по справі) виконати дії щодо звільнення земельної ділянки за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар” та повернути Власнику –Ювілейній селищній раді (позивачу по справі) використовувану земельну ділянку у належному стані;
- пункт 4 позову –щодо зобов'язання Користувача (відповідача по справі) виконати певні дії щодо передачі власнику спірної земельної ділянки у стані, придатному для її використання, шляхом складання відповідного акту прийому-передачі, які стосуються земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га, розташованої за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”.
Ухвалою Луганського апеляційного господарського суду від 11.11.08 справу було призначено на 25.11.08, у судовому засіданні 25.11.08 оголошено перерву до 02.12.08 . Постанова приймається 02.12.08.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.
За змістом ст. 101 вказаного Кодексу у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія апеляційної інстанції дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Місцевим господарським судом при розгляді даної справи необґрунтовано прийняті до розгляду доповнення до позовних вимог № 684 від 13.10.08 (а. с. 57), що зумовило прийняття частково необґрунтованого рішення.
Позивач, Ювілейна селищна рада, звернувся до господарського суду з такими позовними вимогами до ДП „Луганськвугілля”:
- усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”, шляхом припинення ДП „Луганськвугілля” права постійного користування частиною земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га;
- зобов'язати Користувача (відповідача по справі) виконати дії щодо звільнення земельної ділянки, за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар” та повернути Власнику –Ювілейній селищній раді (позивачу у справі) використовувану земельну ділянку у належному стані;
- зобов'язати Користувача (відповідача по справі) виконати дії щодо передачі Власнику спірної земельної ділянки у стані, придатному для її використання шляхом складання відповідного акту прийому-передачі.
Підставою своїх позовних вимог Ювілейна селищна рада визначила наступне: відповідно до державних актів на право постійного користування землею ДП шахтоуправління „Луганське” (далі за текстом –ДП ш/у „Луганське”) ДХК „Луганськвугілля” мало у постійному користуванні земельні ділянки загальною площею 21,035га.
За державним актом на право постійного користування землею ІІ-ЛГ № 003225, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право постійного користування за № 4 від 27.11.00, ДП ш/у „Луганське” ДХК „Луганськвугілля” було надано у постійне користування 3,5153га для розміщення стадіону „Шахтар” за адресою: м. Луганськ, Артемівський район, сел. Ювілейне відповідно до рішення виконавчого комітету Ювілейної селищної ради № 73 від 15.08.00.
17.07.01 виконавчий комітет Ювілейної селищної ради прийняв рішення № 123 про припинення права користування частини земельної ділянки ДП ш/у „Луганське” за адресою: сел. Ювілейне, стадіон „Шахтар”, згідно якому припинено право постійного користування частини земельної ділянки площею 0,0208га ДП ш/у „Луганське” за адресою: сел. Ювілейне, стадіон „Шахтар”; залишено земельну ділянку площею 3,4945га в постійному користуванні ДП ш/у „Луганське” за адресою: сел. Ювілейне, стадіон „Шахтар”; рішення виконкому Ювілейної селищної ради від 15.08.00 № 73 вважати таким, що втратило чинність; ДП ш/у „Луганське” звернутися в Державне комунальне підприємство для внесення змін в правоустановчі документи на землю, згідно законодавства України.
Як зазначає позивач у позові, рішенням п'ятої сесії Ювілейної селищної ради п'ятого скликання від 19.08.06 № 5/72 „Про внесення змін у рішення виконкому Ювілейної селищної ради від 15.08.00 № 73 у зв'язку з реорганізацією ДП ш/у „Луганське” ДХК „Луганськвугілля” в ВП ш/у „Луганське” ДП „Луганськвугілля” змінено назву Дочірнє підприємство ш/у „Луганське” ДХК „Луганськвугілля” на Державне підприємство „Луганськвугілля”. Пунктом 2 даного рішення підприємство було зобов'язано внести відповідні зміни у Державний акт на право постійного користування землею Серія ІІ-ЛГ № 003225, зареєстрований 27.11.00 за № 4, але всупереч діючому законодавству відповідачем не внесено відповідні зміни у правоустановчий документ щодо володіння та користування земельними ділянками на території селища Ювілейного м. Луганська.
Позивач у позові послався на те, що маючи у постійному користуванні чималу площу земельної ділянки, відповідач своїм невикористанням частини земельної ділянки, яка є спірною за даним позовом, привів до її занедбаності, що у свою чергу є підставою для припинення права користування земельною ділянкою внаслідок порушення землекористувачем норм земельного законодавства України.
Статтею 141 Земельного кодексу України зазначено, що підставами припинення права користування земельною ділянкою є вилучення земельної ділянки у випадках, передбачених цим кодексом, так і використання земельної ділянки способами, які суперечать екологічним вимогам та систематична несплата земельного податку.
Позивач вважає, що у даному випадку мають місце перелічені порушення вимог чинного законодавства України, оскільки:
- розпорядженням Ювілейнинського селищного голови від 31.03.08 № 28 на підставі звернення депутата Ювілейної селищної ради п'ятого скликання була створена тимчасова комісія з обстеження земельної ділянки в районі стадіону „Шахтар” сел. Ювілейного м. Луганська;
- актом обстеження земельної ділянки в районі стадіону „Шахтар” сел. Ювілейного м. Луганська від 04.04.08 зафіксовано, що частина зазначеної земельної ділянки перебуває у дуже забрудненому стані та не використовується підприємством користувачем відповідно до Державного акту на право постійного користування землею (серія ІІ-ЛГ № 003225). Також встановлено факт занедбаності зазначеної земельної ділянки;
- акт обстеження земельної ділянки від 04.04.08 затверджено розпорядженням Ювілейнинського селищного голови від 09.04.08 за № 34;
- на виконання даного рішення комісією було складено акт обстеження земельної ділянки в районі стадіону „Шахтар” сел. Ювілейного м. Луганська від 12.06.08, яким встановлено, що на даній земельній ділянці розміщено металеві конструкції, однак, відсутні будь-які об'єкти нерухомого майна та об'єкти малої архітектурної форми. Дана земельна ділянка повністю перебуває за огорожею.
Відповідно до ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” з урахуванням рішення виконкому Ювілейної селищної ради від 12.06.08 № 162, власником земельних ділянок селища Ювілейного, а саме Ювілейною селищною радою, на черговому засіданні сесії було прийнято рішення від 13.06.08 № 21/390 „Про припинення ДП „Луганськвугілля” права постійного користування частиною земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”.
Також позивач послався на те, що відповідач має заборгованість по сплаті земельного податку за земельні ділянки площею 20,8734га у сумі 96693 грн.13 коп., в тому числі перед бюджетом Ювілейної селищної ради –58015 грн. 88 коп., частина якої відноситься до спірної земельної ділянки.
Позивач вважає, що за рішенням № 21/390 від 13.06.08 він, відповідно до ст. ст. 143, 149 Земельного кодексу України, провів вилучення спірної земельної ділянки і, згідно ст. 158 зазначеного кодексу, просить вирішити господарський спір відносно усунення перешкод позивачу в користуванні цією ділянкою шляхом припинення ДП „Луганськвугілля” права постійного користування частиною земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га, а також зобов'язати Користувача (відповідача по справі) виконати дії щодо звільнення земельної ділянки, за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар” та повернути Власнику (позивачу у справі) використовувану земельну ділянку у належному стані; зобов'язати Користувача (відповідача по справі) виконати дії щодо передачі Власнику спірної земельної ділянки у стані, придатному для її використання, шляхом складання відповідного акту прийому-передачі.
Суд першої інстанції обґрунтовано відмовив у прийнятті до розгляду заяву № 678 від 10.10.08 про доповнення до позовних вимог (а. с. 54), за якою позивач просив зобов'язати відповідача по справі звернутися до Луганського міського реєстраційного офісу ДРФ ДП „Центр ДЗК при Держкомземлі України” для проведення відповідних змін щодо реєстрації Державного акту на право постійного користування землею (серія ІІ-ЛГ № 003225), зареєстрований 27.11.00 за № 4 оскільки позивач змінив і підставу і предмет позову (останнє твердження господарського суду є помилковим, так як фактично зазначені вимоги як доповнення до позовних вимог є зовсім новими самостійними вимогами).
Але іншу заяву позивача № 684 від 13.10.08 (а. с. 57) про доповнення позовних вимог наступною вимогою: припинити ДП „Луганськвугілля” права постійного користування частиною земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”, місцевий господарський суд прийняв до розгляду безпідставно, оскільки і ця заява не доповнює раніш заявлені вимоги, а містить інші самостійні вимоги і фактично не є доповненням до первісних позовних вимог.
Господарський суд при винесенні рішення, що оскаржується, не звернув уваги на те, що у позивача на час подання позову право користування спірною земельною ділянкою вже було відсутнє з таких підстав.
Як зазначалось вище, відповідно до Державного акту на право постійного користування землею ІІ-ЛГ № 003225, виданого на підставі рішення виконавчого комітету Ювілейної селищної ради від 15.08.00 № 73 „Про надання ДП ш/у „Луганське” в постійне користування земельної ділянки у селищі Ювілейному (стадіон „Шахтар”) надана ДП ш/у „Луганське” ДХК „Луганськвугілля” під розміщення стадіону „Шахтар” за адресою: місто Луганськ, Артемівський район, селище Ювілейне. Державне підприємство „Луганськвугілля” засноване на державній власності згідно з наказом Мінпаливенерго України від 13.02.03 № 82, розпорядження Кабінету Міністрів України від 01.10.05 № 417 „Про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств та повноважень з управління корпоративними правами держави щодо господарських товариств”.
Згідно п. 3.2 Статуту Державного підприємства „Луганськвугілля” дане підприємство є правонаступником прав та обов'язків реорганізованих шляхом злиття державних відкритих акціонерних товариств –дочірніх підприємств ДХК „Луганськвугілля”: шахтоуправління „Луганське” .
Відповідач пояснює у відзиві на позовну заяву № 03/1-352 від 23.09.08 (а. с. 31-33), що відповідні зміни у Державному акті на право постійного користування землею серія ІІ-ЛГ № 003225, зареєстрований 27.11.00 за № 4 ДП „Луганськвугілля” не було зроблено у зв'язку з труднощами, які виникли по виготовленню технічних матеріалів та документів. Доказом прийняття заходів щодо внесення змін зі сторони ДП „Луганськвугілля” у Державний акт на право користування земельною ділянкою ІІ-ЛГ № 003225 є виписка з технічної документації по інвентаризації земельної ділянки (додаток).
Крім того, відповідач зазначив про те, що п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.02 № 149 „Про затвердження форм Державного акта на право власності постійного користування земельною ділянкою” передбачено, що раніше видані Державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення юридичних осіб.
Дане твердження відповідача не відповідає діючому законодавству з таких підстав.
Відповідач вважає, що має право на постійне користування спірною земельною ділянкою як правонаступник підприємства ш/у „Луганське” ДХК „Луганськвугілля” відповідно до ст. 20 Земельного кодексу Української РСР, затвердженого Законом Української РСР від 08.07.70, право землекористування радгоспів та інших землекористувачів засвідчується державними актами на право користування землею, які видаються після відведення земельних ділянок в натурі.
Статтею 23 Земельного кодексу України від 18.12.90 N561-XII, який діяв на час реорганізації ДП ш/у „Луганське”, було передбачено, що право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами, які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними Радами народних депутатів.
Згідно ст. 22 цього Кодексу право власності на землю або право користування наданою земельною ділянкою виникає після встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) і одержання документа, що посвідчує це право.
Статтею 125 чинного Земельного кодексу України встановлено, що право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.
Відповідно до статті 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Позивачем не надано державного акту на право постійного користування землею.
Пунктом „в” статті 141 Земельного кодексу України передбачено, що підставою припинення права користування земельною ділянкою є припинення діяльності державних чи комунальних підприємств, установ та організацій, ( в тому числі їх реорганізації), тобто право користування земельною ділянкою в порядку правонаступництва не переходить.
Як свідчать матеріали справи та не заперечено позивачем, ДП „Луганськвугілля” не оформлено державний акт на право постійного користування землею та документів з встановлення меж земельної ділянки в натурі, не оформлено позивачем належним чином засноване на договорі оренди право володіння і користування земельною ділянкою; хоча відповідач –ДП „Луганськвугілля” приймав заходи по внесенню змін в Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою, про що свідчить виписка з технічної документації по інвентаризації земельної ділянки (а. с. 40), але Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під розміщення стадіону „Шахтар” не отримав і право на користування цією ділянкою не набув.
Є недоречним посилання відповідача у відзиві на позовну заяву на те, що Постановою Кабінету Міністрів України № 449 від 02.04.02 (п. 2) передбачено, що раніше видані Державні акти на право постійного користування землею залишаються чинними і підлягають заміні у разі добровільного звернення юридичних осіб. Зазначене стосується заміни Державного акта на право постійного користування земельною ділянкою на іншій по формі Державний акт встановленого зразка тим юридичним особам, які до 02.04.02 вже мали Державний акт, а саме відповідач такого акту на вказану дату не мав.
Виходячи з викладеного, слід визнати необґрунтованими позовні вимоги про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”, шляхом припинення ДП „Луганськвугілля” права постійного користування частиною земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га, оскільки позивач не довів, що відповідач фактично перешкоджав йому користуватись спірною земельною ділянкою, а усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою шляхом припинення права постійного користування не є способом захисту порушеного права взагалі і у даному випадку, оскільки відповідач не має права постійного користування спірною земельною ділянкою.
Так як господарський суд помилково прийняв до розгляду доповнення до позовних вимог „припинити ДП „Луганськвугілля” права постійного користування частиною земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”; п. 2 резолютивної частини рішенні, за яким слід припинити ДП "Луганськвугілля", право постійного користування частиною земельної ділянки площею 0,5949 га із загальної площі 3,3537 га за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, р-н стадіону "Шахтар" підлягає виключенню.
Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком місцевого господарського суду про необхідність зобов'язати ДП „Луганськвугілля” звільнити спірну земельну ділянку за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, р-н стадіону "Шахтар", та повернути її позивачу, Ювілейній селищній раді, у належному стані, але не з підстав, зазначених у рішенні господарського суду, а у зв'язку з вищезазначеною апеляційним судом відсутністю у відповідача права постійного користування спірною земельною ділянкою.
Крім того, слід змінити редакцію вищезазначеного пункту шляхом внесення в нього відомостей про розмір земельної ділянки, яка підлягає звільненню – 0,5949га.
Виходячи з вищевикладеного, позов задовольняється частково. Відповідача, ДП „Луганськвугілля” слід зобов'язати звільнити земельну ділянку площею 0,5949га за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”, та повернути її позивачу, Ювілейній селищній раді, у належному стані; у задоволенні вимог про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”, шляхом припинення ДП „Луганськвугілля” права постійного користування частини земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га та зобов'язання відповідача передати спірну земельну ділянку у стані, придатному для її використання шляхом складання відповідного акту прийому-передачі слід відмовити.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати, пов'язані з розглядом справи при частковому задоволенні позову покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Судові витрати покласти на обидві сторони в рівних частинах:
- за позовом - державне мито у сумі 42 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 59 грн. 00 коп.;
- за апеляційною скаргою - державне мито у сумі 21 грн. 25 коп.
Керуючись ст. ст. 43, 49, 85, 99, 101, п. 2 ст. 103, п. п. 3, 4 ч. 1 ст. 104, ст. 105 Господарського процесуального кодексу України, Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Апеляційну скаргу Державного підприємства „Луганськвугілля” на рішення господарського суду Луганської області від 28.10.08 у справі № 9/181пн задовольнити частково.
2. Рішення господарського суду Луганської області від 28.10.08 у справі № 9/181пн скасувати частково.
3. Прийняти нове рішення.
4. Позов задовольнити частково.
5. Зобов'язати відповідача, ДП „Луганськвугілля”, 91055, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1-В, код 32473323, звільнити земельну ділянку площею 0,5949га за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”, та повернути її позивачу, Ювілейній селищній раді, 91493, м. Луганськ, сел. Ювілейне, вул. Артема, 13, код 04335536, у належному стані.
6. У задоволенні вимоги про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою за адресою: м. Луганськ, сел. Ювілейне, район стадіону „Шахтар”, шляхом припинення ДП „Луганськвугілля” права постійного користування частини земельної ділянки площею 0,5949га із загальної площі 3,3537га та зобов'язання відповідача передати спірну земельну ділянку у стані, придатному для її використання шляхом складання відповідного акту прийому-передачі - відмовити.
7. Стягнути з позивача, Ювілейної селищної ради, 91493, м. Луганськ, сел. Ювілейне, вул. Артема, 13, код 04335536 за позовом витрати зі сплати державного мита у сумі 42 грн. 50 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 59 грн. 00 коп.; за апеляційною скаргою державне мито у сумі 21 грн. 25 коп. на користь відповідача, ДП "Луганськвугілля", 91055, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1-в, код 32473323.
Доручити місцевому господарському суду видати наказ.
Згідно з ч. ч. 3, 4 ст. 105 Господарського процесуального кодексу України постанова набирає законної сили з дня її прийняття та надсилається сторонам у справі в п'ятиденний строк з дня її прийняття.
Головуючий суддя І.В. Семендяєва
Суддя Л.І. Журавльова
Суддя К.І. Бойченко
Суд | Луганський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 02.12.2008 |
Оприлюднено | 23.12.2008 |
Номер документу | 2556756 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Луганський апеляційний господарський суд
Семендяєва І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні