ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78, 42-06-22, 32-11-36
У Х В А Л А
"07" серпня 2012 р. Справа № 5024/1697/2011
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригуза П.Д. при секретарі Рубанику О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
до: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1,
про банкрутство,
за участю представників:
від кредитора: Заруденець С.В., довіреність № 2342/10/190 від 06.08.2012 року;
від боржника: не прибув;
ліквідатор - арбітражний керуючий Косовський В.С.;
в с т а н о в и в:
Справа про банкрутство порушена ухвалою суду від 05.09.2011 р. за особливостями, передбаченими ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою від 15.09.2011 року суд визнав громадянина-підприємця ОСОБА_1 банкрутом та відкрив відносно нього ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Косовського В.С.
Ліквідатором подано до суду звіт та інші додатки з клопотанням про їх затвердження, припинення підприємницької діяльності боржника та припинення провадження у справі.
Ліквідатор та представник кредитора у судовому засіданні підтримали клопотання, вважають, що провадження у справі має бути припинено.
Заслухавши ліквідатора, представника кредитора, розглянувши звіт ліквідатора та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що звіт ліквідатора підлягає затвердженню на підставі наступного.
Як зазначено у звіті ліквідатора, при здійсненні ліквідаційної процедури ним було вжито заходів по розшуку майна боржника, в результаті чого встановлено наявність у власності боржника квартири. Згідно відповіді паспортного столу від 25.07.2012р., крім банкрута у зазначеній квартирі проживає дружина та троє дітей, двоє з яких неповнолітні (2005 та 2012 років народження). Згідно даних БТІ загальна площа квартири складає 56 кв.м., жила площа складає 33,2 кв.м. та вона є спільною власністю подружжя. Тобто частка банкрута в разі розподілу житла може складати 1/2 або 1/3 частини. Статтею 47 Житлового кодексу УРСР встановлено, що норма жилої площі встановлюється в розмірі 13,65 кв.м. на одну особу. В результаті жила площа, яка залишиться в користуванні неповнолітніх дітей банкрута (16,6 або 11,07 кв.м. відповідно) буде значно меншою допустимої норми, встановленої законодавством. Це в свою чергу порушує норми ст. 17-18 Закону України "Про охорону дитинства", контроль за додержанням якого здійснюють органи опіки при відчуженні жилих приміщень та купівлі житла. Тому в випадку реалізації квартири банкрута або її частки дозвіл на його відчуження з органів опіки отриманий не буде, що унеможливлює її продаж в ліквідаційній процедурі. В зв'язку з цим ліквідатором на розгляд комітету кредиторів винесено питання про виключення зазначеного майна банкрута з ліквідаційної маси. Відповідно до протоколу № 2 від 06.08.2012 року комітет кредиторів підтримав висновки ліквідатора та прийняв рішення про виключення зазначеного майна з ліквідаційної маси.
За таких фактичних обставин суд вважає, що рішення комітету кредиторів щодо клопотання перед господарським судом про затвердження звіту ліквідатора, припинення підприємницької діяльності боржника та припинення провадження у справі є правомірним, оскільки майно боржника є неліквідним, а можливості задовольнити вимоги кредиторів відсутні, іншого майна на яке можна звернути стягнення для погашення кредиторських вимог не виявлено.
Відповідно до ст. 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", далі Закон про банкрутство, після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс з відповідними додатками.
Згідно ч.ч. 5-6 ст. 31 та ч. 2 ст. 49 Закону про банкрутство незадоволені в ліквідаційній процедурі вимоги, що були заявлені до суду або не були заявлені у встановлений судом строк після визнання громадянина-підприємця банкрутом, крім вимог особистого характеру, вважаються погашеними. В подальшому громадянин-підприємець, визнаний банкрутом, звільняється від виконання вимог зазначених кредиторів.
Банкрут не звільняється від виконання вимог кредиторів щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, вимог щодо стягнення аліментів, а також інших вимог особистого характеру, які не були задоволені в порядку виконання постанови господарського суду про визнання боржника банкрутом або які погашені частково чи не заявлені після визнання громадянина-підприємця банкрутом.
Керуючись ст. 12, 47-49 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", 86 ГПК України, суд
у х в а л и в:
1. Затвердити звіт ліквідатора громадянина-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1,
2. Припинити підприємницьку діяльність громадянина-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
3. Провадження у справі - припинити.
4. Скасувати арешт накладений на майно ОСОБА_1 ухвалою від 05.09.2011 р.
5. Примірник ухвали надіслати: кредитору; банкруту, ліквідатору; державному реєстратору; ВДВС Каховського МРУЮ; Головному управлінню юстиції у Херсонській області.
Суддя П.Д. Пригуза
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2012 |
Оприлюднено | 17.08.2012 |
Номер документу | 25583108 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пригуза П.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні