Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 серпня 2012 р. Справа № 2а/0570/9385/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Лазарєва В.В.
при секретарі Зикун Ю.В.
за участю:
представника позивача - Камардінової Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку адміністративну справу за позовом Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до приватного підприємства «Фірма Партнер» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 1064,54 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Донецьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до приватного підприємства «Фірма Партнер» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 1064,54 грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач зареєстрований як платник страхових внесків в Центральній міжрайонній виконавчій дирекції у місті Донецьку Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, тобто є страхувальником з 16.03.2004 року. Згідно з даними звіту відповідача за формою Ф4-ФСС з ТВП за 2010 рік, сума простроченої заборгованості становить 1064,54 грн., яка вважається узгодженою. Згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», просить суд стягнути з відповідача на користь позивача зазначену суму.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги та просила їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідачу надсилалась судова повістка, але конверт повернувся з відміткою «за зазначеною адресою не проживає». Згідно із ч. 11 ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи за його відсутності до суду не надходило. За таких обставин, суд приходить до висновку, за можливе розглянути справу за його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідач - приватне підприємство «Фірма Партнер» є юридичною особою (код ЄДРПОУ 32686163); перебуває на обліку в Центральній міжрайонній виконавчій дирекції в місті Донецьку Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у Ворошиловському районі як платник страхових внесків з 16.03.2004 року (а.с. 11).
Відповідачем був наданий Фонду звіт за 2010 рік про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за формою Ф4-ФСС з ТВП, де вбачається сума простроченої заборгованості перед позивачем у розмірі 1064,54 грн. (а.с. 8).
Абзацом 5 п. 7 розділу VIII Прикінцевих та Перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), платниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, є страхувальники та застраховані особи, які зобов'язані нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) страхувальник зобов'язаний:
2) нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески;
3) надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до цього Закону;
4) вести облік коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів;
5) допускати посадових осіб органів Фонду, органу державного нагляду, інших контролюючих органів до перевірок правильності обчислення та сплати страхових внесків, використання страхових коштів, надавати їм необхідні документи та пояснення з питань, що виникають під час перевірок;
6) вести облік заробітної плати застрахованої особи та зберігати ці дані протягом строку, встановленого законодавством;
Відповідно до ч. 1 ст. 50 вищевказаного Закону (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) матеріальне забезпечення та соціальні послуги призначаються та надаються застрахованим особам за основним місцем роботи за рахунок сплачених застрахованими особами страхових внесків.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), страховик має право здійснювати перевірку правильності нарахування і повноти сплати страхових внесків та використання страхових коштів на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників.
Безпосередньо порядок обчислення і сплати страхових внесків до Фонду, обліку та витрачання страхових коштів, здійснення платежів, ведення бухгалтерського обліку і звітності визначає Інструкція про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Інструкція), затверджена постановою правління Фонду від 20.04.2001 № 12.
Відповідно до підпункту 4.12 Інструкції (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) страхові внески сплачуються, зокрема, юридичними особами - в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Згідно з підпунктом 5.1 Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням викладеного, оскільки відповідачем самостійно не сплачена сума заборгованості, суд задовольняє позовні вимоги Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до приватного підприємства «Фірма Партнер» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 1064,54 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до приватного підприємства «Фірма Партнер» про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків у розмірі 1064,54 грн. - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємства «Фірма Партнер» на користь Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 1064 (одна тисяча шістдесят чотири) грн. 54 коп., перерахувавши її на транзитний рахунок Центральної міжрайонної виконавчої дирекції у місті Донецьку Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності 25609160985001 у ПАТ КБ «Надра», м. Київ, Центр, ЄДРПОУ 35237640, МФО 380764.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 09 серпня 2012 року.
Постанова виготовлена у повному обсязі 14 серпня 2012 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецькій окружний адміністративний суд у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Лазарєв В.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2012 |
Оприлюднено | 22.08.2012 |
Номер документу | 25614933 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Лазарєв В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні