Ухвала
від 14.08.2012 по справі 5005/1904/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

14.08.12р. Справа № 5005/1904/2011

За скаргою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Український промисловий банк"

на дії Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області

У справі:

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Український промисловий банк",

(м. Київ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромисловий комплекс "Самара", (с. Могилів, Царичанського району, Дніпропетровської області)

про стягнення 3 540 657,80 грн

Суддя Манько Г.В.

Представники:

Від позивача: не з'явився.

Від відповідача: не з'явився.

Від ДВС: не з'явився.

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Український промисловий банк" звернувся до господарського суду з скаргою на дії державного виконавця, якою просить визнати неправомірною бездіяльність відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області (головного державного виконавця Осельського Є.С.) при примусовому виконанні наказу Господарського суду Дніпропетровської області від 19.04.2011 року по справі 5005/1904/2011 щодо стягнення заборгованості з ТОВ АПК «Самара»(м. Дніпропетровськ, код ЄДРПОУ 30950544) на користь ТОВ «Укрпромбанк»(м. Київ, код ЄДРПОУ 19357325), в частині невжиття заходів з оцінки та реалізації майна вказаного Боржника в порядку, визначеному Законами України «Про виконавче провадження»та «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та грубого порушення строків проведення виконавчих дій; Зобов'язати відділ примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області (головного державного виконавця Осельського Є.С.) відповідно до статті 58 Закону України «Про виконавче провадження», статті 11 Закону України «Про оцінку майна, майнових права та професійну оціночну діяльність», пунктів 4.З., 4.3.5. Інструкції з організації примусового виконання рішень визначення вартості терміново вжити заходів з оцінки майна: - у випадку не укладання -укласти договір на оцінку майна, однією із сторін якого, з метою погодження, зокрема порядку та умов оплати виконаних робіт, визначити Стягувача- ТОВ «Укрпромбанк»; - у випадку, якщо договір з оцінки майна вже укладено - надати звіт про оцінку майна, копію договору та калькуляцію витрат, пов'язаних з проведенням суб'єктом оціночної діяльності оцінки майна.

Позивач, відповідач, представник ДВС у судове засідання не зявились, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

На виконанні у відділі примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області перебуває зведене виконавче провадження щодо стягнення заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромисловий комплекс «Самара»на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Український промисловий банк»до складу якого входить, зокрема виконавче провадження з примусового виконання Наказу Господарського суду Дніпропетровської області від 19.04.2011 року по справі 5005/1904/2011 щодо стягнення з Боржника на користь Банку 3564652,77 гривень, відкритого на підставі постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області Осельського Є.С. від 01.06.2011 року.

До теперішнього часу рішення Господарського суду Дніпропетровської області залишається невиконаним, в гой час як проведення виконавчих дій з виконання рішення державний виконавець згідно частини другої статті 30 Закону України «Про виконавче провадження»зобов'язаний провести протягом шести місяців.

Самостійне (добровільне) виконання рішення у строк, наданий державним виконавцем під час порушення виконавчих проваджень на підставі частини другої стаггі 25 Законом України «І Іро виконавче провадження», боржником проведено не було.

Згідно частини першої статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» у разі ненаданпя боржником у строки, встановлені частиною другою етапі 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.

Закон України «Про виконавче провадження» зобов'язує державного виконавця вживати заходи примусового виконання рішень (в т.ч. звертати стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, навіть якщо останні перебувають у інших осіб або належать боржникові від інших осіб) необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного у виконавчому документі у спосіб та в порядку, встановленому виконавчим документом та Законом України «Про виконакче провадження»не упереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняючи виконавчі дії.

Відповідно до вимог Інструкції з організації примусового виконання рішень. затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.12 № 512/5, державний виконавець при здійсненні виконавчого провадження зобов'язаний використовувати всі надані йому права та повноваження, необхідні для забезпечення своєчасного і повного виконання рішення.

Так, згідно статті 52 Закону України «Про виконавче провадження»звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні та примусовій реалізації. В першу чергу стягнення за виконавчими документами звертається на кошти боржника, інші цінності, у тому числі кошти на рахунках і вкладах у банках та інших фінансових установах, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів.

У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимоі стягувача, зазначена вище норма Закону зобов'язує державного виконавця звертати стягнення також на належне боржнику Інше майно в розмірі і обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження; причому у разі якщо боржник володіс майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на Його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.

Крім того, відповідно до статті 57 Закону України «Про виконавче провадження»для забезпечення реального виконання рішення державний виконавець вправі накласти арешт на майно боржника шляхом проведення опису майна боржника та накладення на нього арешту із складенням Акту опису та арешту майна боржника, який відповідно до п. 4.2.2. Інструкції з організації примусового виконання рішень, має бути підписний в тому числі й стягувачем.

Стаття 54 Закону України «Про виконавче провадження»в порядку примусового виконання для задоволення вимог стягувача - заставодержателя допускає (надає право) звернення стягнення на заставлене майно.

Відповідно до статті 58 Закону України «Про виконавче провадження»визначення вартості майна боржника проводиться державним виконавцем за ринковими цінами, що діють на день визначення вартості майна. Для оцінки за регульованими цінами, оцінки нерухомого майна, транспортних засобів, повітряних, морських та річкових суден державний виконавець залучає суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання, який провадить свою діяльність відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".

Державний виконавець повідомляє про результати визначення вартості чи оцінки майна сторонам. У разі якщо сторони не згодні з результатами визначення вартості чи оцінки, вони мають право подати державному виконавцю заперечення в десятиденний строк з дня надходження повідомлення. Сторона вважається ознайомленою з результатами визначення вартості чи оцінки арештованого майна, якщо їй надіслано повідомлення про результати визначення вартості чи оцінки майна рекомендованим листом за адресою, зазначеною у виконавчому документі, або за місцем фактичного проживання чи перебування такої сторони, достовірно встановленим державним виконавцем.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про оцінку майна, майнових права та професійну оціночну діяльність»оцінка майна проводиться на підставі договору між суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання та замовником оцінки або на підставі ухвали суду про призначення відповідної експертизи щодо оцінки майна.

Стаття 11 вказаного Закону визначає, що договір на проведення оцінки майна укладається в письмовій формі та може бути двостороннім або багатостороннім. Під час укладання багатостороннього договору крім замовника оцінки стороною договору може виступати особа-платник, якщо оплату послуг суб'єкта оціночної діяльності здійснює Інша особа, а не замовник. У цьому випадку на платника як сторону договору поширюються обмеження, зазначені в статті 8 цього Закону.

Зазначена вище стаття також визначає істотні умови договору з оцінки майна, встановлює, що сторони договору на проведення оцінки майна (замовник, платник) мають право вільного вибору суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання за умови виконання вимог, встановлених статтями 8 та 9 цього Закону, а також передбачає, що розмір І порядок оплати робіт з оцінки майна визначаються за домовленістю сторін.

Згідно пунктів 4.3., 4.3.5. Інструкції з організації примусового виконання рішень визначення вартості, оцінка майна боржника проводяться державним виконавцем або суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання в установленому законодавством порядку.

У разі якщо оцінку майна проводив суб'єкт оціночної діяльності - суб'єкт господарювання, державний виконавець направляє сторонам повідомлення про оцінку майна не пізніше наступного робочого дня після отримання звіту про оцінку майна. У звіті про оцінку майна оцінювач обов'язково повинен зазначити відомості, які необхідні для публікації оголошення про реалізацію такого майна. Необхідність зазначення таких відомостей передбачається у договорі, який укладається органом ДВС із суб'єктом оціночної діяльності - суб'єктом господарювання.

На підставі вимог Закону України «Про виконавче провадження»державний виконавець зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, не упереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії; здійснювати заходи необхідні для своєчасного і в повному обсязі виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом та цим Законом.

Станом на день подання даної скарги відділом примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, в порушення вимог вказаних вище норм Закону України «Про виконавче провадження»не вживаються належним чином заходи з примусового виконання судових рішень, зокрема заходи з визначення вартості та оцінки майна.

На підставі вимог Закону України «Про виконавче провадження»державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб. Вказаний Закон зобов'язує державного виконавця вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і у повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Керуючись ст. ст. 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, Закону України «Про виконавче провадження», господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Український промисловий банк" задовольнити у повному обсязі.

Визнати неправомірною бездіяльність відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області (головного державного виконавця Осельського Є.С.) при примусовому виконанні наказу Господарського суду Дніпропетровської області від 19.04.2011 року по справі 5005/1904/2011 щодо стягнення заборгованості з ТОВ АПК «Самара»(м. Дніпропетровськ, код ЄДРПОУ 30950544) на користь ТОВ «Укрпромбанк»(м. Київ, код ЄДРПОУ 19357325), в частині невжиття заходів з оцінки та реалізації майна вказаного Боржника в порядку, визначеному Законами України «Про виконавче провадження»та «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та грубого порушення строків проведення виконавчих дій;

Зобов'язати відділ примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області (головного державного виконавця Осельського Є.С.) відповідно до статті 58 Закону України «Про виконавче провадження», статті 11 Закону України «Про оцінку майна, майнових права та професійну оціночну діяльність», пунктів 4.З., 4.3.5. Інструкції з організації примусового виконання рішень визначення вартості терміново вжити заходів з оцінки майна: - у випадку не укладання -укласти договір на оцінку майна, однією із сторін якого, з метою погодження, зокрема порядку та умов оплати виконаних робіт, визначити Стягувача - ТОВ «Укрпромбанк»; - у випадку, якщо договір з оцінки майна вже укладено - надати звіт про оцінку майна, копію договору та калькуляцію витрат, пов'язаних з проведенням суб'єктом оціночної діяльності оцінки майна.

Суддя Г.В. Манько

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення14.08.2012
Оприлюднено20.08.2012
Номер документу25646352
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5005/1904/2011

Ухвала від 14.10.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 23.10.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 03.10.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Юзіков Станіслав Георгійович

Ухвала від 21.08.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 08.08.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Рудь Ірина Анатоліївна

Ухвала від 18.07.2014

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Первушин Юрій Юрійович

Ухвала від 19.11.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Колісник Іван Іванович

Ухвала від 31.10.2013

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Колісник Іван Іванович

Ухвала від 14.08.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

Ухвала від 03.08.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Манько Геннадій Валерійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні