Категорія 8.2.8
УХВАЛА
Про зупинення провадження
27 серпня 2012 року Справа № 2а/1270/6320/2012
Луганський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді - Петросян К.Є.,
при секретарі - Семців О.В.,
за участю сторін:
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2 (дов. від 23.08.2012),
відповідача - Рева Ю.О. (дов. від 24.07.2012 №10888/10),
при розгляді у відкритому судовому засіданні адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби про визнання дій протиправними, визнання не чинним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
14 серпня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Алчевської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби про визнання дій протиправними, визнання не чинним та скасування податкового повідомлення-рішення.
У судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про витребування з матеріалів реєстраційної справи у Виконавчому комітеті Дніпропетровської міської ради доказів формування першої частини статутного капіталу ТОВ «Анкіл» у розмірі 21000 грн., у зв'язку із чим просив провадження у справі зупинити до отримання витребуваних доказів.
Позивач заявлене клопотання підтримав.
Представник відповідач у судовому засіданні проти заявленного клопотання не заперечував.
Суд, вислухавши думку позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Крім того, суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування обставин справи, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи, а також повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду не вистачає.
Відповідно до ч. 2 ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України, докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Згідно із частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до частини 4 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень повинен надати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем оскаржується податкове повідомлення-рішення Алчевської ОДПІ №0001711720 від 10.07.2012 про донарахування ОСОБА_1 грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб у сумі 3551,80 грн., яке було винесено на підставі акту «Про результати камеральної перевірки податкової декларації про майновий стан і доходи за 2011 рік гр. ОСОБА_1
Зазначеним актом встановлено, що у додатку №3 до рядка 01.04 податкової декларації про майновий стан і доходи отримані у 2011 році відображені доходи від продажу інвестиційного активу ТОВ «Анкіл» в розмірі 42000 грн.
Позивачем до перевірки було надано виписку по розрахунковому рахунку за 2008 рік на загальну суму 21000,00 грн.
Разом з тим, позивачем не надано до перевірки квитанцію про формування першої частини статутного капіталу ТОВ «Анкіл» у розмірі 21000 грн., що стало підставою для нарахування грошового зобов'язання.
Оскільки доказ формування першої частини статутного капталу ТОВ «Анкіл» у розмірі 21000 грн. має суттєве значення для всебічного, повного, об'єктивного та правильного вирішення справи і без них суду неможливо встановити наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги позивача, суд прийшов до висновку про обґрунтованість заявленого представником позивача клопотання.
Вiдповiдно до п.4 ч.2 ст. 156 КАС Украiїни, за наявностi iнших причин за обrрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостiйнi вимоги на предмет спору, суд має право зупинити провадження у справi до встановленого судом терміну.
3 урахування того, що продовження розгляду справи не можливо без отримання витребуваних доказів, суд вважає можливим зупинити розгляд справи.
Керуючись статтями 10, 11, 70, 71, 156, 158, 160, 165, 185 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Витребувати у Виконавчому комітеті Дніпропетровської міської ради з матеріалів реєстраційної справи товариства з обмеженою відповідальністю «Анкіл» (ідентифікаційний код юридичної особи 35111828, дата проведення державної реєстрації 24.04.2007 за №1 224 102 0000 036443) доказ (квитанцію) про формування першої частини статутного капіталу ТОВ «Анкіл» у розмірі 21000 грн.
Копію ухвали направити для виконання до Виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради (49000, Дніпропетровська область, м.Дніпропетровськ, пр. Карла Маркса, 75), роз'яснивши при цьому, що відповідно до частини 3 статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду, або надаються суду.
Витребувані докази надати на адресу суду в строк до 10.09.2012 року.
Зупинити розгляд адміністративної справи до отримання витребуваних судом доказiв.
Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяК.Є. Петросян
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2012 |
Оприлюднено | 29.08.2012 |
Номер документу | 25740790 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
К.Є. Петросян
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні