cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"22" серпня 2012 р. Справа № 5023/2854/12
ОКРЕМА УХВАЛА
Суддя Смірнова О.В.
розглянувши матеріали справи за позовом Сільськогосподарського виробничого кооперативу "П"ятигори", с. П"ятигори
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Метал Лайт Групп", м. Харків
про стягнення 27760,41 грн.
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарський виробничий кооператив "П"ятигори", с. П"ятигори, звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Метал Лайт Групп", м. Харків, 27760,41 грн. боргу та 1609,50 грн. судового збору, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що відповідач в порушення умов договору б/н від 16.02.2012 р. не виконав свої зобов"язання щодо поставки товару та повернення попередньої оплати.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 25 червня 2012 року було прийнято вказану позовну заяву, порушено провадження у справі та призначено її розгляд на 10 липня 2012 року.
Ухвалою суду про порушення провадження у справі від 25.06.12 р. у позивача було витребувано документи, на яких грунтуються позовні вимоги.
Розгляд справи неодноразово відкладався у зв*язку з ненаданням позивачем витребуваних судом документів.
Ухвалою від 08.08.12 р. судом повторно було витребувано у позивача необхідні для розгляду справи документи.
Однак, позивач не скористався своїми правами, передбаченими статтею 22 Господарського процесуального кодексу України та свого представника у жодне судове засідання не направив, документів, витребуваних ухвалами суду в повному обсязі не надав.
Суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ст.4 ГПК України, господарський суд вирішує господарські справи на підставі Конституції України, Господарського процесуального кодексу.
Ст.22 ГПК України встановлює права і обов'язки сторін в господарському судочинстві, зокрема, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони.
Згідно з ч.5 ст.129 Конституції України за неповагу до суду і судді винні особи притягуються до юридичної відповідальності.
Суд зазначає, що при поданні заяви (без зазначення дати її складання) позивачем, в порушення ст. ст. 36 ГПКУ не було надано документів, необхідних для вирішення даного спору. Таким чином, особою, яка була відповідальна за правильність оформлення матеріалів заяви, не дотримано приписів ГПК України.
Оцінюючи матеріали справи, суд приходить до висновку, що заявник знав або повинен був знати про встановлені процесуальним законом правила подання позовної заяви. Недотримання цих правил може свідчити про недобросовісне використання процесуальних прав, спрямованих, зокрема, на затягування строків розгляду господарської справи.
Відповідна практика, спрямована на умисне затягування судового процесу, порушує права інших учасників судового процесу та суперечить вимогам статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, стосовно права кожного на розгляд його справи упродовж розумного строку.
При цьому під затягуванням судового процесу розуміються дії або бездіяльність учасника судового процесу, спрямовані на: неможливість початку розгляду судом порушеної провадженням справи; неможливість прийняття судом рішення в даному судовому засіданні; створення інших перешкод у вирішенні спору по суті з метою недосягнення результатів такого вирішення протягом установлених законом процесуальних строків.
Таким чином, подання заявником позовної заяви без фактичного та правового обгрунтування викладених в ній вимог, неподання витребуваних судом документів, неодноразове подання клопотань без будь-якого документального та правового підтвердження, не направлення свого представника у жодне судове засідання господарського суду свідчать про недобросовісне використання позивачем процесуальних прав, наданих сторонам Господарським процесуальним кодексом України, яке потягло затягування судового процесу та є проявом неповаги до суду.
Отже суд вважає за необхідне винести окрему ухвалу, якою повідомити керівника (назва позивача) про зазначені обставини для вжиття відповідних додаткових організаційно-правових заходів із вдосконалення організаційного, юридичного та бухгалтерського забезпечення діяльності кооперативу.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 90 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Окрему ухвалу надіслати керівнику Сільськогосподарського виробничого кооперативу "П"ятигори", с. П"ятигори.
Повідомити керівника Сільськогосподарського виробничого кооперативу "П"ятигори", с. П"ятигори, про недобросовісні дії відповідальних осіб для вжиття відповідних організаційно - правових заходів.
Про прийняті заходи повідомити господарський суд Харківської області у місячний строк.
Суддя Смірнова О.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2012 |
Оприлюднено | 31.08.2012 |
Номер документу | 25790979 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Смірнова О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні