Постанова
від 11.09.2012 по справі 2а/0470/7962/12
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 вересня 2012 р. Справа № 2а/0470/7962/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддяЛяшко О.Б. при секретаріСтавицькому О.В., за участю: представника позивача представника відповідача 1 представника відповідача 3 представника третьої особи 1 представника третьої особи 3 ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_8 до Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Новомосковської міської ради, Дніпропетровської обласної ради, треті особи: Новомосковське районне комунальне підприємство бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор», Комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», Новомосковська районна рада Дніпропетровської області про скасування рішень,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_8 18 липня 2012 року звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Новомосковської міської ради, Дніпропетровської обласної ради, треті особи: Новомосковське районне комунальне підприємство бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор», Комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», Новомосковська районна рада Дніпропетровської області, у якому просив:

- скасувати рішення Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області № 1-16/ УІ від 23.03.2012 VІ сесії шостого скликання «Про передачу до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичної особи комунального підприємства НРКП БТІ «Інвентаризатор» та її цілісного майнового комплексу»;

- скасувати рішення Новомосковської міської ради ХХІ сесії шостого скликання № 513 від 29.03.2012 про передачу майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області;

- скасувати пункт 4 рішення Дніпропетровської обласної ради № 780-27/ V V скликання, ХХVІІ сесії від 22.09.2010 «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» яким прийнято до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області з комунальної власності м. Новомосковська цілісний майновий комплекс - комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою: вул. Радянська, 22, м. Новомосковськ, за умови прийняття Новомосковською міською радою відповідного рішення згідно з чинним законодавством України;

- скасувати пункт 5 рішення Дніпропетровської обласної ради № 780-27/ V V скликання, ХХVІІ сесії від 22.09.2010 «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» яким уповноважено голову обласної ради утворити комісію з приймання-передачі цілісного майнового комплексу - комунального підприємства «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташованого за адресою: вул. Радянська, 22, м.Новомосковськ, своїм розпорядженням;

- скасувати пункт 22 рішення Дніпропетровської обласної ради № 306-13/VІ VI скликання, ХІІI сесії від 25.05.2012 «Про деякі питання управління майном, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» яким внесено зміни до рішення обласної ради від 22.09.2010 № 780-27/V «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області»;

- скасувати пункт 22.1 рішення Дніпропетровської обласної ради № 306-13/VІ VI скликання, ХІІI сесії від 25.05.2012 «Про деякі питання управління майном, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», яким пункт 4 рішення Дніпропетровської обласної ради № 780-27/ V V скликання, ХХVІІ сесії від 22.09.2010 «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» викладено в такій редакції: «Прийняти з комунальної власності м. Новомосковська до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичну особу - комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою: вул. Радянська, буд. 22, м. Новомосковськ, та її цілісний майновий комплекс за умови прийняття Новомосковською міською радою відповідного рішення згідно з чинним законодавством України».

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2012 року позовні вимоги в частині скасування пункту 4 рішення Дніпропетровської обласної ради № 780-27/V V скликання, XXVII сесії від 22 вересня 2010 року «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», яким прийнято до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області з комунальної власності м. Новомосковська цілісний майновий комплекс - комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою: вул. Радянська, 22, м. Новомосковськ, за умови прийняття Новомосковською міською радою відповідного рішення згідно з чинним законодавством України та пункту 4.1 рішення Дніпропетровської обласної ради № 780-27/V V скликання, XXVII сесії від 22 вересня 2010 року «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», яким уповноважено голову обласної ради утворити комісію з приймання-передачі цілісного майнового комплексу - комунального підприємства «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташованого за адресою: вул. Радянська, 22, м. Новомосковськ, своїм розпорядженням - залишені без розгляду.

В обґрунтування заявлених вимог, які перебувають у провадженні та не залишені без розгляду, позивач посилається на те, що приймаючи рішення № 1-16/УІ «Про передачу до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичної особи комунального підприємства НРКП БТІ «Інвентаризатор» та її цілісного майнового комплексу», Вільненська сільська рада Новомосковського району Дніпропетровської області керувалась Законами України «Про місцеве самоврядування» та «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», при цьому не вказавши якими саме статтями та пунктами цих законів вона керувалась. Даним рішенням майно було передано до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області, тобто з комунальної власності до комунальної, а не до державної, як передбачається Законом. На думку позивача передача комунального підприємства, яке є природним монополістом з надання послуг по інвентаризації та реєстрації до іншого власника є дуже недоцільним та економічно невигідним, оскільки скорочує надходження до місцевого бюджету. Позивач також вказує, що зі змісту оскаржуваного рішення, не можливо встановити яким саме способом Вільненська сільська рада Новомосковського району Дніпропетровської області відчужує комунальне майно, що входить в сферу її управління.

З наведених вище підстав, на думку позивача, не відповідає законодавству й рішення ХХІ сесії шостого скликання Новомосковської міської ради № 513 від 29.03.2012 про передачу майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області, яким вирішено передати Комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації» та його цілісний майновий комплекс до Дніпропетровської обласної ради, а також рішення № 306-13/VІ «Про деякі питання управління майном, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області». Позивач також зазначає, що зі змісту рішення № 306-13/VІ «Про деякі питання управління майном, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» не можливо встановити яким саме способом відповідач прийняв у власність комунальне майно.

Щодо отримання у власність цілісного майнового комплексу, то позивач посилається на те, що законодавчо не закріплений жодний порядок та спосіб прийняття у власність цілісного майнового комплексу підприємств, які належать до комунальної власності.

Позивач вважає, що рішення прийняті відповідачами, стосується фізичних осіб, які проживають на території с. Вільне та всього Новомосковського району та м. Новомосковська, а тому вони впливають або можуть впливати на його права, свободи та інтереси.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги, щодо яких відкрито провадження у справі, підтримав у повному обсязі, на їх задоволенні наполягав, посилаючись на обставини, які викладені у позовній заяві.

Представники відповідачів - Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області та Дніпропетровської обласної ради, в судовому засіданні проти позовних вимог заперечували у повному обсязі, просили відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Також представником відповідача - Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області в судовому засіданні було заявлене клопотання про застосування судом наслідків пропуску строків позовної давності щодо вимоги про скасування рішення Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області № 1-16/ УІ від 23.03.2012 VІ сесії шостого скликання «Про передачу до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичної особи комунального підприємства НРКП БТІ «Інвентаризатор» та її цілісного майнового комплексу». У задоволенні зазначеного клопотання судом відмовлено, у зв'язку з тим, що, передбачений статтею 99 КАС України шестимісячний строк позовної давності щодо даної вимоги позивачем не пропущений, що підтверджується матеріалами справи.

Представником Дніпропетровської обласної ради було надано суду письмові заперечення, які долучені до матеріалів справи. У поданих запереченнях представником відповідача висвітлена позиція, що посилання позивача на так звану «недоцільність і невигідність» передачі відповідних підприємств Новомосковською міською та Вільненською сільською радами обласній раді є абсурдними, оскільки питання щодо визначення доцільності, вигідності, ефективності такої передачі віднесені до виключної компетенції відповідних рад, а не позивача. Правомочності щодо розпорядження відповідними об'єктами права комунальної власності надані Вільненській сільській, Новомосковській міській та Дніпропетровській обласній радам ст. 29, 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Питання передачі об'єктів права комунальної власності з власності однієї територіальної громади до власності іншої врегульоване не достатньо, та вже багато років на практиці здійснюється на основі правомочностей, наданих відповідним радам ст. 29, 43, 60 тощо Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Такий спосіб передачі є єдиним можливим та законним способом передачі майна із власності одних територіальних громад до власності інших. На думку представника відповідача правові підстави для визнання незаконними та скасування оскаржуваних позивачем рішень відсутні, вказані рішення є законними та прийняті відповідно до положень діючого законодавства України і ратифікованих Україною міжнародних нормативно-правових актів.

Представник третьої особи - Новомосковського районного комунального підприємства бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор», в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити у повному обсязі.

Представник третьої особи - Новомосковської районної ради Дніпропетровської області, в судовому засіданні зазначив, що вирішення питання щодо позовних вимог віддається на розсуд суду.

Представники відповідача - Новомосковської міської ради, а також третьої особи - Комунального підприємства «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», в судове засідання не з'явились, повідомлялись належним чином, причини неявки суду не повідомили.

З огляду на неодноразову неявку в судове засідання представників Новомосковської міської ради та Комунального підприємства «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», судом було ухвалено проводити розгляд справи без їх участі.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

З матеріалів справи вбачається, що 23 березня 2012 року Вільненською сільською радою Новомосковського району Дніпропетровської області шостого скликання було прийнято рішення № 1-16/УІ «Про передачу до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичної особи комунального підприємства НРКП БТІ «Інвентаризатор» та її цілісного майнового комплексу».

Даним рішенням, керуючись законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» ураховуючи лист № 5/38-8 від 13.03.2012 р. голови районної ради ОСОБА_7 сесія Вільненської сільської ради вирішила передати юридичну особу комунальне підприємство НРКП БТІ «Інвентаризатор» та її цілісний майновий комплекс до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області. А п. 4 даного рішення визнано таким, що втратив чинність п. 4 рішення ІУ сесії 23 скликання від 26.12.1998 року Вільненської сільської ради «О создании Новомосковского коммунального предприятия бюро технической инвентаризации «Инвентаризатор» на основе дочернего предприятия бюро технической инвентаризации «Инвентаризатор» частного предприятия «Новомосковская недвижимость».

Рішенням ІУ сесії 23 скликання від 26.12.1998 року Вільненської сільської ради створено КП БТІ «Інвентаризатор» (п.1 даного рішення); прийнято за актом приймання-передачі основні засоби КП БТІ «Інвентаризатор» (п.2 даного рішення); реєстрацію підприємства вирішено оформити у райдержадміністрації (п. 3 даного рішення); повноваження щодо управління підприємством передано Новомосковській районній раді (п. 4 даного рішення).

Розпорядженням Голови Новомосковської районної ради № 119 від 02 серпня 1998 року «Про прийняття повноважень по управлінню районним комунальним підприємством БТІ «Інвентаризатор» прийнято повноваження по управлінню районним комунальним підприємством БТІ «Інвентаризатор».

Розпорядженням Голови Новомосковської районної ради № 2 від 25 січня 1999 року «Про створення Новомосковського комунального підприємства бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» на основі дочірнього підприємства бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» приватного підприємства «Новомосковська нерухомість» було створено Новомосковське комунальне підприємство бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» на основі дочірнього підприємства бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» приватного підприємства «Новомосковська нерухомість».

Новомосковське районне комунальне підприємство бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» (ідентифікаційний код юридичної особи 30010259) зареєстроване Новомосковською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області у якості юридичної особи, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 429702, яка наявна в матеріалах справи.

Судом встановлено з копії Довідки АБ № 019095 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що організаційно-правовою формою за КОПФГ Новомосковського районного комунального підприємства бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» є комунальне підприємство.

У п. 1.2 Статуту Новомосковського районного комунального підприємства бюро технічної інвентаризації «Інвентаризатор» визначено, що засновником товариства є Територіальна Громада села Вільне Новомосковського району Дніпропетровської області.

ХХІ сесія шостого скликання Новомосковської міської ради 29 березня 2012 року прийняла рішення № 513 «Про передачу майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області».

Даним рішенням, на підставі п. 4 рішення Дніпропетровської обласної ради від 22 вересня 2010 року № 780-27/У «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», враховуючи листа Дніпропетровської обласної ради від 02.03.2012 р. №493/0/2-12 та керуючись п. 30, ст. 26, ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Новомосковська міська рада вирішила передати до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області з комунальної власності м.Новомосковська юридичну особу - комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташовану за адресою: вул. Радянська, 22, м. Новомосковськ, згідно з чинним законодавством України.

Судом встановлено з Витягу з рішення двадцять сьомої сесії п'ятого скликання Дніпропетровської обласної ради № 780-22/У від 22 вересня 2010 року «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», що керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», ураховуючи висновки й рекомендації постійної комісії обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, обласна рада вирішила прийняти до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області з комунальної власності м. Новомосковська цілісний майновий комплекс - комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою: вул. Радянська, 22, м. Новомосковськ, за умови прийняття Новомосковською міською радою відповідного рішення згідно з чинним законодавством України.

Також судом встановлено з Витягу з рішення тринадцятої сесії шостого скликання Дніпропетровської обласної ради № 306-13/VІ від 25 травня 2012 року «Про деякі питання управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», що керуючись законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», Положенням про відчуження об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області, затвердженим рішенням Дніпропетровської обласної ради від 6 серпня 2004 року № 439-18/ХХІУ «Про вдосконалення управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад області», ураховуючи висновки й рекомендації постійної комісії обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, обласна рада вирішила внести зміни до рішення обласної ради від 22 вересня 2010 року № 780-27/У «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області»:

22.1. Пункт 4 викласти у такій редакції:

«Прийняти з комунальної власності м. Новомосковська до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичну особу - комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою: вул. Радянська, буд. 22, м. Новомосковськ, та її цілісний майновий комплекс за умови прийняття Новомосковською міською радою відповідного рішення згідно з чинним законодавством України».

Судом проаналізовані наступні норми чинного законодавства України, що регламентують спірні правовідносини.

Згідно ч. 1 статті 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР, система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.

Первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста (ч. 1 ст. 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Статтею 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Обласні та районні ради є органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст, у межах повноважень, визначених Конституцією України, цим та іншими законами, а також повноважень, переданих їм сільськими, селищними, міськими радами. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

Відповідно до норм ч. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Згідно до норм ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Згідно до норм ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання:

1) затвердження регламенту ради;

2) утворення і ліквідація постійних та інших комісій ради, затвердження та зміна їх складу, обрання голів комісій;

3) утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск;

4) обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому цим Законом;

5) затвердження за пропозицією сільського, селищного, міського голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання;

6) утворення за поданням сільського, селищного, міського голови інших виконавчих органів ради;

7) затвердження плану роботи ради та заслуховування звіту про його виконання, з урахуванням вимог статті 32 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності";

8) заснування засобів масової інформації відповідної ради, призначення і звільнення їх керівників;

9) заслуховування звіту сільського, селищного, міського голови про діяльність виконавчих органів ради, у тому числі щорічного звіту про здійснення державної регуляторної політики виконавчими органами відповідної ради;

10) прийняття рішення про недовіру сільському, селищному, міському голові;

11) заслуховування звітів постійних комісій, керівників виконавчих органів ради та посадових осіб, яких вона призначає або затверджує;

12) заслуховування повідомлень депутатів про роботу в раді, виконання ними доручень ради;

13) розгляд запитів депутатів, прийняття рішень по запитах;

14) прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата ради в порядку, встановленому законом;

15) скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень;

16) прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених цим Законом;

17) визначення відповідно до закону кількісного складу ради;

18) прийняття рішення про проведення місцевого референдуму;

19) прийняття відповідно до законодавства рішень щодо організації проведення референдумів та виборів органів державної влади, місцевого самоврядування та сільського, селищного, міського голови;

20) прийняття рішень про наділення органів самоорганізації населення окремими власними повноваженнями органів місцевого самоврядування, а також про передачу коштів, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення;

21) прийняття рішень про об'єднання в асоціації або вступ до асоціацій, інших форм добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування та про вихід з них;

22) затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування;

23) затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання відповідного бюджету;

24) встановлення місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України;

25) утворення цільових фондів, затвердження положень про ці фонди;

26) прийняття рішень щодо здійснення місцевих запозичень;

27) прийняття рішень щодо передачі коштів з відповідного місцевого бюджету;

28) прийняття рішень щодо надання відповідно до чинного законодавства пільг по місцевих податках і зборах, а також земельному податку;

29) встановлення для підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету;

30) прийняття рішень щодо комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об'єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади;

Реорганізація або ліквідація діючих комунальних дошкільних навчальних закладів, а також дошкільних навчальних закладів, створених колишніми сільськогосподарськими колективними та державними господарствами, допускається лише за згодою територіальної громади (загальних зборів) села, селища, міста або на підставі результатів місцевого референдуму;

31) прийняття рішень про передачу іншим органам окремих повноважень щодо управління майном, яке належить до комунальної власності відповідної територіальної громади, визначення меж цих повноважень та умов їх здійснення;

32) створення у разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення з іншими суб'єктами комунальної власності спільних проектів або спільного фінансування (утримання) комунальних підприємств, установ та організацій, визначення повноважень цих органів (служб);

33) вирішення відповідно до законодавства питань про створення підприємствами комунальної власності спільних підприємств, у тому числі з іноземними інвестиціями;

34) вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин;

35) затвердження ставок земельного податку відповідно до Податкового кодексу України;

36) вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу;

37) прийняття рішень про організацію територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками природи, історії або культури, які охороняються законом;

38) надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території села, селища, міста нових об'єктів, у тому числі місць чи об'єктів для розміщення відходів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормативами включає відповідну територію;

39-1) створення відповідно до закону за рахунок коштів місцевого бюджету установ з надання безоплатної первинної правової допомоги, призначення і звільнення керівників цих установ, залучення в установленому законом порядку фізичних чи юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги;

40) заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території;

41) прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і порядку, визначених цим та іншими законами;

42) затвердження в установленому порядку місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації;

43) затвердження договорів, укладених сільським, селищним, міським головою від імені ради, з питань, віднесених до її виключної компетенції;

44) встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

45) прийняття у межах, визначених законом, рішень з питань боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

45-1) визначення територій, на яких можуть проводитися потенційно небезпечні заходи в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки;

46) прийняття рішень, пов'язаних із створенням спеціальних вільних та інших зон, змінами в статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань; надання згоди на створення таких зон за ініціативою Президента України або Кабінету Міністрів України;

47) прийняття рішення про дострокове припинення повноважень органів територіальної самоорганізації населення у випадках, передбачених цим Законом;

48) затвердження статуту територіальної громади;

49) затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки територіальної громади;

50) вирішення відповідно до закону питання про мову (мови), якою користуються у своїй роботі рада, її виконавчий орган та яка використовується в офіційних оголошеннях;;

51) надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність та прийняття рішень про передачу об'єктів з комунальної у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності;

52) створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби;

53) затвердження відповідно до закону Положення про помічника-консультанта депутата ради та опису посвідчення помічника-консультанта депутата ради;

54) вирішення питань у сфері поводження з небезпечними відходами відповідно до законодавства;

55) визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами;

56) затвердження порядку переміщення на штрафні майданчики транспортних засобів, припаркованих не у спеціально відведених місцях для паркування транспортних засобів.

2. Виключно на пленарних засіданнях міських рад (міст з районним поділом), крім питань, зазначених у частині першій цієї статті, вирішуються такі питання:

1) визначення обсягу і меж повноважень, які здійснюють районні у містах (у разі їх створення) ради та їх виконавчі органи в інтересах територіальних громад районів у містах;

2) встановлення нормативів централізації коштів від земельного податку на спеціальних бюджетних рахунках районів міста.

Статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» надано вичерпний перелік повноважень районних та обласних рад.

Так, виключно на пленарних засіданнях районної, обласної ради вирішуються такі питання:

1) обрання голови ради, відповідно заступника голови районної ради та першого заступника, заступника голови обласної ради, звільнення їх з посади;

2) утворення, обрання і ліквідація постійних та інших комісій ради, зміна їх складу, обрання голів комісій;

3) утворення президії (колегії) ради, затвердження положення про неї;

4) затвердження за пропозицією голови ради структури виконавчого апарату ради, його чисельності, встановленої відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на утримання ради та її виконавчого комітету;

5) затвердження регламенту ради;

6) затвердження плану роботи ради, з урахуванням вимог статті 32 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", заслуховування звіту про його виконання;

7) заснування засобів масової інформації відповідної ради, призначення і звільнення їх керівників;

8) заслуховування звітів постійних комісій, керівників органів, які рада утворює, обирає та призначає;

9) розгляд запитів депутатів, прийняття рішень по них;

10) прийняття рішень щодо дострокового припинення повноважень депутата ради в порядку, встановленому законодавством;

11) визначення відповідно до закону кількісного складу ради;

12) прийняття за пропозицією територіальних громад рішення щодо проведення консультативного опитування з питань, які стосуються їх спільних інтересів;

13) здійснення відповідно до закону повноважень щодо організації проведення всеукраїнських референдумів та виборів органів державної влади і місцевого самоврядування;

14) затвердження відповідно до закону Положення про зміст, опис та порядок використання символіки району, області;

15) прийняття рішень щодо об'єднання в асоціації, вступ до асоціацій та інших форм добровільних об'єднань органів місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад, а також про вихід із них;

16) затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідно району, області, цільових програм з інших питань, заслуховування звітів про їх виконання;

17) затвердження відповідно районних, обласних бюджетів, внесення змін до них, затвердження звітів про їх виконання;

18) розподіл переданих з державного бюджету коштів у вигляді дотацій, субвенцій відповідно між районними бюджетами, місцевими бюджетами міст обласного значення, сіл, селищ, міст районного значення;

19) вирішення за дорученням відповідних рад питань про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних, обласних рад, а також придбання таких об'єктів в установленому законом порядку;

20) вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, що перебувають в управлінні районних і обласних рад; призначення і звільнення їх керівників;

21) вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин;

22) вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів відповідно районного, обласного значення, а також про скасування такого дозволу;

23) встановлення правил користування водозабірними спорудами, призначеними для задоволення питних, побутових та інших потреб населення, зон санітарної охорони джерел водопостачання, обмеження або заборони використання підприємствами питної води у промислових цілях;

24) прийняття рішень про організацію територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів про оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками історії або культури, які охороняються законом;

25) прийняття за пропозицією відповідних сільських, селищних, міських рад рішень, пов'язаних зі створенням спеціальних вільних та інших зон, зміною у статусі цих зон, внесення до відповідних органів пропозицій з цих питань;

26) прийняття рішень з питань адміністративно-територіального устрою в межах і в порядку, визначених законом;

27) прийняття рішень щодо делегування місцевим державним адміністраціям окремих повноважень районних, обласних рад;

28) заслуховування звітів голів місцевих державних адміністрацій, їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, бюджету, рішень ради із зазначених питань, а також про здійснення місцевими державними адміністраціями делегованих їм радою повноважень;

29) прийняття рішення про недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації;

30) прийняття рішень про звернення до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх органів;

31) внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо голови відповідної місцевої державної адміністрації;

32) надання згоди на передачу об'єктів з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст та прийняття рішень про передачу об'єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні районних, обласних рад, у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності;

35) затвердження відповідно до закону Положення про помічника-консультанта депутата ради та опису посвідчення помічника-консультанта депутата ради;

36) заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території;

37) встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, які надаються підприємствами, що перебувають у спільній власності територіальних громад, представництво інтересів яких здійснює відповідна районна чи обласна рада, а також суб'єктами господарювання, що здійснюють управління (експлуатацію) цілісними майновими комплексами таких підприємств.

Згідно частини 2 даної статті районні і обласні ради можуть розглядати і вирішувати на пленарних засіданнях й інші питання, віднесені до їх відання цим та іншими законами.

Крім питань, зазначених у частині першій цієї статті, виключно на пленарних засіданнях обласних рад вирішуються такі питання:

1) затвердження відповідно до законодавства правил благоустрою населених пунктів області;

2) прийняття у межах, що визначаються законами, рішень з питань боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями, які передбачають за їх порушення адміністративну відповідальність;

4) прийняття рішень про віднесення лісів до категорії захисності, а також про поділ лісів за розрядами такс у випадках і порядку, передбачених законом.

Відповідно ч.ч. 1,2,5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, підприємства, установи та організації, в тому числі банки, страхові товариства, а також пенсійні фонди, частку в майні підприємств, житловий фонд, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження.

Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Згідно п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, аналізуючи, наведені повноваження сільських, селищних, міських, районних та обласних рад, визначених відповідно до даних норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими визначено, що лише у відповідності до закону дані суб'єкти правовідносин місцевого самоврядування мають право здійснювати операції щодо відчуження майна, яке знаходиться у комунальній власності, суд доходить висновку про відсутність компетенції місцевих рад на вирішення питання щодо прийняття-передачу об'єктів комунальної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст за відсутності відповідного порядку визначеного відповідним законом.

Згідно ч. 1 ст. 9 Європейської хартії місцевого самоврядування від 15.10.1985, органи місцевого самоврядування мають право в рамках національної економічної політики на свої власні адекватні фінансові ресурси, якими вони можуть вільно розпоряджатися в межах своїх повноважень.

Згідно зі ст. 41 Конституції України та ст. 321 Цивільного кодексу України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Примусове відчуження об'єктів права власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості, крім випадків, встановлених ч.2 ст. 353 цього Кодексу.

Статтею 353 ЦК України встановлено, що у разі стихійного лиха, аварії, епідемії, епізоотії та за інших надзвичайних обставин, з метою суспільної необхідності майно може бути примусово відчужене у власника на підставі та в порядку, встановлених законом, за умови попереднього і повного відшкодування його вартості (реквізиція).

Відповідно до ст.ст. 47, 66 Господарського кодексу України однією з основоположних гарантій прав підприємців є державна гарантія недоторканості майна і забезпечення захисту майнових прав підприємця. Вилучення державою або органами місцевого самоврядування у підприємця основних і оборотних фондів, іншого майна допускається відповідно до ст. 41 Конституції України на підставах і в порядку, передбачених законом.

Проаналізувавши норми чинного національного законодавства та міжнародних документів, які діють на території України, суд приходить до висновку, що жодним Законом України чи міжнародним нормативним актом не врегульовано питання прийняття-передачі об'єктів права комунальної власності з власності однієї територіальної громади до іншої.

У своїх письмових запереченнях представник Дніпропетровської обласної ради також наголошував, що у зв'язку з відсутністю конкретних правових норм органами місцевого самоврядування, зокрема і в спірних правовідносинах, використовуються за аналогією норми Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» у відповідності до повноважень визначених, наведеними вище нормами ст.ст. 26, 43, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Судом здійснено аналіз наступних норм законодавства щодо наведених правовідносин.

Так, Закон України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» від 03.03.1998 № 147/98-ВР визначає основні засади передачі об'єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об'єктів права комунальної власності у державну власність безоплатно або шляхом обміну.

Статтею 1 даного Закону визначено, що цей Закон регулює відносини, пов'язані з передачею об'єктів права державної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об'єктів права комунальної власності у державну власність. Дія цього Закону поширюється на об'єкти права державної та комунальної власності, у тому числі передані в безоплатне користування самоврядним установам і організаціям або в оренду. Передача у державну або комунальну власність об'єктів права інших форм власності може регулюватися положеннями цього Закону, якщо інше не передбачено законом або рішеннями відповідних місцевих рад.

Аналізуючи дані норми Закону, суд приходить до висновку, що вони регулюють виключно відносини пов'язані з передачею об'єктів державної власності у комунальну та комунальної власності у державну, проте, зовсім не регулює питання передачі об'єктів комунальної власності від одного комунального власника до іншого.

Посилання відповідача на ч. 1 ст. 9 Європейської хартії місцевого самоврядування, як на підставу свободи розпорядження майном органу місцевого самоврядування, в свою чергу, є доцільним та обґрунтованим лише у випадку, якщо повноваження на таке розпорядження надано органам місцевого самоврядування.

Проте, суд приходить до висновку, що жодною нормою Закону не надано компетенції органу місцевого самоврядування та не визначено відповідного порядку безоплатно відчужувати (передавати) та приймати комунальне майно чи навіть застосовувати у подібних правовідносинах норми Закону за аналогією. Навпаки, відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Дане положення Конституції України напряму обмежує сферу правового регулювання діяльності органів місцевого самоврядування, що кореспондується з нормами ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно до яких органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Аналізуючи правовідносини, які виникли щодо скасування рішенням Вільненською сільською радою Новомосковського району Дніпропетровської області шостого скликання № 1-16/УІ 23 березня 2012 року «Про передачу до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичної особи комунального підприємства НРКП БТІ «Інвентаризатор» та її цілісного майнового комплексу» пункту 4 рішення ІУ сесії ХХІІІ скликання від 26.12.1998 року Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області «О создании Новомосковского комунального предприятия бюро технической инвентаризации «Инвентаризатор» на основе дочернего предприятия бюро технической инвентаризации «Инвентаризатор» частого предприятия «Новомосковская недвижимость»» (відповідно до якого, як вже встановлено судом, Новомосковській районній раді передані права управління даним підприємством), то суд зазначає наступне.

В Конституції України закріплено принцип, за яким права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність (стаття 3). Органи місцевого самоврядування є відповідальними за свою діяльність перед юридичними і фізичними особами (стаття 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Таким чином, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення, що узгоджується з правовою позицією, викладеною в абзаці другому пункту 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 13 травня 1997 року № 1-зп у справі щодо несумісності депутатського мандата.

Аналогічна правова позиція викладена в мотивувальній частині рішення Конституційного Суду України від 16.04.2009 № 7-рп/2009.

Статтею 69 Закону України «Про Конституційний Суд України» від 16.10.1996 № 422/96-ВР визначено, що рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.

Таким чином, враховуючи вищевказане, даним рішенням Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області № 1-16/УІ від 23.03.2012 року по-перше, в порушення наведених вище норм скасовано власне рішення, на підставі якого виникли правовідносини щодо управління комунальним підприємством - НРКП БТІ «Інвентаризатор» (тобто виникли суб'єктивні права та обов'язки та охоронювані законом інтереси Новомосковської районної ради щодо управління даним підприємством), по-друге прийнято рішення щодо передачі права власності на дане підприємство за обставин відсутності прав на управління даним майном (тобто належності прав управління підприємством Новомосковській районній раді). З огляду на викладене, суд доходить висновку про протиправність даного рішення і з наведених підстав також.

Розглядаючи питання порушення відповідачами прав, свобод та інтересів позивача, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до норм ч.ч. 1, 2 ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України; місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст. Статтею 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» визначено, що місцеве самоврядування в Україні здійснюється, зокрема на принципах народовладдя та законності.

З огляду на таке суд вважає, що будь-які рішення органів місцевого самоврядування приймаються в інтересах громадян - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста. З огляду на викладене, кожне рішення органів місцевого самоврядування напряму впливає чи може вплинути на права, свободи та інтереси осіб, які проживають на відповідній території в даному випадку в межах адміністративно-територіальної одиниці - Дніпропетровської області. Отже, кожен житель територіальної громади має право на дотримання принципу законності з боку органів місцевого самоврядування при прийнятті ними рішень. Таким чином, спірні рішення органів місцевого самоврядування безпосередньо стосуються наведених прав та інтересів позивача у справі.

Згідно ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Зі змісту частини другої статті 144 Конституції України та частини десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вбачається, що рішення органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб з мотивів невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними з ініціативи заінтересованих осіб судом загальної юрисдикції, тобто в судовому порядку.

З огляду на все вищезазначене суд приходить до висновку, що рішення Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області № 1-16/УІ від 23.03.2012 року 6 сесії шостого скликання «Про передачу до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичної особи комунального підприємства НРКП БТІ «Інвентаризатор» та її цілісного майнового комплексу», рішення Новомосковської міської ради XXI сесії шостого скликання № 513 від 29.03.2012 року «Про передачу майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», пункт 22.1 рішення Дніпропетровської обласної ради № 306-13/УІ VI скликання, XIII сесії від 25.05.2012 року «Про деякі питання управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», яким пункт 4 рішення Дніпропетровської обласної ради № 780-27/У V скликання, XXVII сесії від 22 вересня 2010 року «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» викладено в такій редакції: «Прийняти з комунальної власності м. Новомосковська до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичну особу - комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою: вул. Радянська, 22, м. Новомосковськ, та її цілісний майновий комплекс за умови прийняття Новомосковською міською радою відповідного рішення згідно з чинним законодавством України» є незаконними (протиправними), не ґрунтуються на нормах чинного Законодавства, перевищують компетенцію надану суб'єктам місцевого самоврядування, у зв'язку з чим підлягають скасуванню.

Згідно з ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 86, 94, 159-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_8 - задовольнити.

Скасувати рішення Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області № 1-16/УІ від 23.03.2012 року 6 сесії шостого скликання «Про передачу до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичної особи комунального підприємства НРКП БТІ «Інвентаризатор» та її цілісного майнового комплексу».

Скасувати рішення Новомосковської міської ради XXI сесії шостого скликання № 513 від 29.03.2012 року «Про передачу майна до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області».

Скасувати пункт 22 рішення Дніпропетровської обласної ради № 306-13/УІ VI скликання, XIII сесії від 25.05.2012 року «Про деякі питання управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», яким внесено зміни до рішення обласної ради від 22 вересня 2010 року № 780-27/У «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області».

Скасувати пункт 22.1 рішення Дніпропетровської обласної ради № 306-13/УІ VI скликання, XIII сесії від 25.05.2012 року «Про деякі питання управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області», яким пункт 4 рішення Дніпропетровської обласної ради № 780-27/У V скликання, XXVII сесії від 22 вересня 2010 року «Про приймання-передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області» викладено в такій редакції: «Прийняти з комунальної власності м. Новомосковська до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області юридичну особу - комунальне підприємство «Новомосковське міське бюро технічної інвентаризації», розташоване за адресою: вул. Радянська, 22, м. Новомосковськ, та її цілісний майновий комплекс за умови прийняття Новомосковською міською радою відповідного рішення згідно з чинним законодавством України».

Стягнути з місцевих бюджетів Вільненської сільської ради Новомосковського району Дніпропетровської області, Новомосковської міської ради Дніпропетровської області та Дніпропетровської обласної ради на користь ОСОБА_8 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 32 грн. 19 коп. (тридцять дві грн. 19 коп.) у рівних частинах по 10 грн. 73 коп. з відповідного бюджету.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.Б. Ляшко

СудДніпропетровський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення11.09.2012
Оприлюднено13.09.2012
Номер документу25942824
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/0470/7962/12

Ухвала від 31.07.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Ляшко Олег Борисович

Ухвала від 17.06.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Леонтович К.Г.

Ухвала від 20.06.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Леонтович К.Г.

Ухвала від 08.01.2013

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Леонтович К.Г.

Ухвала від 03.12.2012

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Леонтович К.Г.

Постанова від 11.09.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Ляшко Олег Борисович

Ухвала від 04.09.2012

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Ляшко Олег Борисович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні