ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"10" вересня 2012 р. Справа № 5004/1554/11
За заявою Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, с.Студині, Рожищенський р-н, Волинська обл.
про банкрутство
Суддя Кравчук А.М.
встановив: ухвалою господарського суду Волинської області від 08.08.2011 року порушено провадження у справі про банкрутство підприємця ОСОБА_1, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, накладено арешт на майно та грошові кошти підприємця ОСОБА_1
31.08.2011 року судом винесено постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором призначено Темчишина Володимира Петровича.
Ліквідатор Темчишин В.П. у клопотанні від 05.09.2012 року №235 просить зобов'язати приватного нотаріуса Нововолинського міського нотаріального округу ОСОБА_3 зняти заборону на відчуження нерухомого майна банкрута: квартири АДРЕСА_1, яка належить ОСОБА_1, код НОМЕР_1 та вилучити його з реєстру іпотек.
Клопотання ліквідатора обґрунтовано тим, що під час ліквідаційної процедури підприємця ОСОБА_1 виявлено, що за нею зареєстровано нерухоме майно: квартира АДРЕСА_1. Проте, приватним нотаріусом Нововолинського міського нотаріального округу ОСОБА_3 у зв'язку з посвідченням договору іпотеки накладена заборона відчуження вказаного нерухомого майна банкрута, яка згідно повідомлення нотаріуса ОСОБА_3 може бути знята лише згідно рішення суду.
Суд, розглянувши клопотання ліквідатора про зняття заборони на відчуження нерухомого майна, вважає за необхідне його задоволити, виходячи з наступного.
Під час ліквідаційної процедури встановлено, що ліквідатором сформовано ліквідаційну масу, до якої включено, зокрема, квартиру АДРЕСА_1, що була придбана ОСОБА_1 для здійснення підприємницької діяльності, що стверджується кредитним договором від 04.09.2007 року №8М/2007/840-МК/2, згідно якого цілі кредитування -придбання комерційної нерухомості -квартири в АДРЕСА_1 під аптеку; рішенням виконавчого комітету Нововолинської міської ради від 18.12.2008року №498 "Про будівництво нових будівель споруд, перепланування та реконструкцію приміщень", яким дозволено підприємцю ОСОБА_1 змінити цільове призначення вбудованого нежитлового приміщення АДРЕСА_1, яке передбачалося згідно дозволу, виданого на підставі рішення виконкому від 25.10.2007 року №446 на проведення реконструкції квартири під аптеку - на реконструкцію під промтоварний магазин.
Проте, приватним нотаріусом Нововолинського міського нотаріального округу ОСОБА_3 у зв'язку з посвідченням договору іпотеки №4185 від 04.09.2007 року накладена заборона відчуження нерухомого майна банкрута ОСОБА_1, а саме: квартира, номер за РПВН: 19846371, АДРЕСА_1.
Накладення приватним нотаріусом Нововолинського міського нотаріального округу ОСОБА_3 заборони відчуження нерухомого майна підтверджується витягом з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №33051954 від 22.09.2011р.
З метою продажу майна банкрута, ліквідатор звернувся до приватного нотаріуса ОСОБА_3 щодо зняття заборони відчуження нерухомого майна (лист №137 від 11.06.2012р.).
З повідомлення нотаріуса (лист №171/01-16 від 19.06.2012р.) слідує, що для зняття заборони відчуження об'єктів нерухомості та вилучення останніх з реєстру іпотек необхідно подати рішення суду про зобов'язання нотаріуса вчинити відповідні дії.
Згідно ст. ст. 23, 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»з дня прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається, виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом. Ліквідатор з дня свого призначення виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута.
Відповідно до п. п. 5, 7 ст. 48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання громадянина-підприємця банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняється стягнення з громадянина-підприємця за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, та за вимогами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності. Постанова господарського суду про визнання громадянина-підприємця банкрутом та виконавчий лист про звернення стягнення на майно громадянина-підприємця направляються судовому виконавцю для здійснення реалізації майна банкрута. Продажу підлягає все майно громадянина-підприємця, за винятком майна, що не включається до складу ліквідаційної маси згідно з цим Законом. У разі необхідності постійного управління нерухомим майном або цінним рухомим майном громадянина-підприємця, визнаного банкрутом, господарський суд призначає для цієї мети ліквідатора та визначає розмір його винагороди. У цьому разі продаж майна громадянина-підприємця здійснюється ліквідатором.
Згідно п. 8 ст. 37 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню у випадку порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство боржника, якщо відповідно до закону на вимогу стягувача поширюється дія мораторію, запровадженого господарським судом, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від реалізації майна боржника), а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах.
Відповідно до ст. 52 ЦК України фізична особа - підприємець відповідає за зобов'язаннями, пов'язаними з підприємницькою діяльністю, усім своїм майном, крім майна, на яке згідно із законом не може бути звернено стягнення.
За загальним правилом зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб, не потребує подальшого винесення окремих судових рішень, а також сплати додаткових коштів.
У випадку, якщо посадова особа ухиляється від виконання постанови суду про визнання боржника банкрутом, зацікавлена особа вправі звернутись до суду з відповідною заявою (клопотанням, скаргою). Розгляд такої заяви судом відбувається виключно в межах справи про банкрутство.
Того ж висновку дійшов Вищий господарський суд України у постанові від 29.02.2012 року по справі №42/132б.
Відповідно до статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства є обов'язковість рішень суду.
Згідно ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»провадження у справах про банкрутство регулюється не лише вказаним Законом, а і Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами.
Обов'язковість виконання рішень, ухвал, постанов господарського суду віднесено також до принципів організації і діяльності названого суду. Статтею 115 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що рішення, ухвала, постанова господарського суду підлягають обов'язковому виконанню підприємствами, установами, посадовими особами.
Відповідно до ст.ст.4, 4 5 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.
Керуючись ст. ст. 5, 23, 25, 26, 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 4, 4 5 , 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Зобов'язати приватного нотаріуса Нововолинського міського нотаріального округу ОСОБА_3 зняти заборону на відчуження нерухомого майна банкрута фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2, код НОМЕР_1, що накладена у зв'язку з посвідченням договору іпотеки №4185 від 04.09.2007 року, а саме: квартиру №2, номер за РПВН: 19846371, що знаходиться за адресою: Волинська область, м. Нововолинськ, вул. Ковпака, будинок 28, та вилучити його з реєстру іпотек.
Суддя А. М. Кравчук
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2012 |
Оприлюднено | 13.09.2012 |
Номер документу | 25948626 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Кравчук Антоніна Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні