Постанова
від 27.08.2012 по справі 38/5005/4223/2012
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.08.2012 року Справа № 38/5005/4223/2012

Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів :

головуючого судді: Науменка І.М. (доповідач)

суддів: Дмитренко А.К., Стрелець Т.Г., (зміна судової колегії відбулась на підставі розпорядження секретаря судової палати Кузнецової І.Л. від 27.08.2012р.)

при секретарі судового засідання: Єрьоміній К.В.

від скаржника: Семенова І.В., довіреність №6410/9/10-033 від 08.06.12, представник;

інші учасники процесу у судове засідання не з"явились, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 17.07.2012р. у справі №38/5005/4223/2012

за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика сучасної упаковки",

м.Полтава

до боржника товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія Альтаир",

м.Дніпропетровськ

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 17.07.2012р. у справі №38/5005/4223/2012 (суддя Бондарєв Е.М.) затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора ТОВ "Компанія Альтаир"; ліквідовано юридичну особу -ТОВ "Компанія Альтаир", м.Дніпропетровськ; повноваження ліквідатора (ТОВ "Фабрика сучасної упаковки") та провадження у справі - припинені.

Ухвала суду мотивована тим, що ліквідатором здійснено всі заходи щодо розшуку майна, яке належить банкруту та підлягає включенню до ліквідаційної маси; дебіторську заборгованість банкрута, товарно-матеріальні цінності, основні засоби, які належать банкруту ліквідатором не виявлено; майно у банкрута відсутнє. В якості норм права суд послався на ст.ст.22, 32 п.6 ст.40, ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Не погодившись із вказаною ухвалою, до суду з апеляційною скаргою звернулась Державна податкова інспекція у Кіровському районі м.Дніпропетровська, яка просить дану ухвалу скасувати, як неправомірну, справу -направити до господарського суду Дніпропетровської області для розгляду, посилаючись на наступні обставини.

Зокрема, на думку скаржника, неправильне застосування судом норм матеріального права полягає в затвердженні останнім звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу до проведення податковим органом документальної позапланової перевірки банкрута.

У відзиві на апеляційну скаргу ініціюючий кредитор (ліквідатор) викладені в апеляційній скарзі заперечення повністю відхиляє, вважає оскаржувану ухвалу правомірною та просить залишити її без змін, а апеляційну скаргу -без задоволення.

Ініціюючий кредитор (ліквідатор) наданим йому правом участі у судовому засіданні (ст.22 ГПК України) не скористався, про час та місце судового засідання належним чином повідомлений, що підтверджується наявним в матеріалах справи поштовим повідомленням, будь-які клопотання від сторін про продовження строку розгляду та відкладення слухання справи не надходили.

З огляду на викладене вище, а також, враховуючи, що суд апеляційної інстанції обмежений 15 денним строком розгляду апеляційної скарги (ст.102 ГПК України), участь в судовому засіданні є правом, а не обов'язком сторін (ст.22 ГПК України), а неявка ініціюючого кредитора (ліквідатора) не перешкоджає розгляду апеляційної скарги, колегія суддів вважає за можливе розглянути апеляційну скаргу по суті (ст.ст.75, 99 ГПК України).

Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали господарського суду, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що оскаржувану ухвалу слід залишити без змін, виходячи з наступних підстав.

Так, з матеріалів справи вбачається, що провадження у справі про банкрутство ТОВ "Компанія Альтаир" порушено 14.05.2012р. за заявою ТОВ "Фабрика сучасної упаковки".

Підставою для звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі стала наявність у боржника перед кредитором безспірної заборгованості за простим векселем серії АА 2180152 від 20.01.2012р. на суму 12 532,00 грн., який був виданий в рахунок оплати, згідно договору №Ф-11/01 від 11.01.2012р.

06.03.2012р. державним нотаріусом Сьомої Дніпропетровської державної нотаріальної контори Єремеєвою А.В. вчинено протест про неоплату векселя (реєстровий №4-395).

07.03.2012р., на підставі протесту про несплату векселя, згаданим вище державним нотаріусом був вчинений Виконавчий напис за реєстровим №4-403 на загальну суму 12 532,00 грн.

Постановою господарського суду Дніпропетровської області від 24.05.2012р. боржника визнано банкрутом за ч.1 ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", відкрита ліквідаційна процедура у справі, ліквідатором призначено ініціюючого кредитора - ТОВ "Фабрика сучасної упаковки".

09.07.2012р. на затвердження до господарського суду Дніпропетровської області надійшов звіт про проведену роботу з додатками за вих.№659 від 06.07.2012р. та ліквідаційний баланс ліквідатора, що був затверджений ухвалою від 17.07.2012р., саме правомірність якої і є предметом даного спору.

Відповідно до вимог ч.ч.1, 5 ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон), у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань. Ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.

Отже, законодавством передбачено особливу процедуру встановлення всіх відомих ліквідатору кредиторів зі ст.52 Закону, яка є спеціальною по відношенню до загальних процедур банкрутства. До таких потенційних кредиторів належать органи податкової служби, фонди соціального страхування та їх повідомлення ліквідатором здійснюється шляхом надіслання письмових повідомлень таким кредиторам.

Так, 31.05.2012р. в газеті "Голос України" №99 (5349) опубліковано оголошення про відкриття ліквідаційної процедури, визнання боржника банкрутом.

В результаті ліквідаційної процедури ліквідатором встановлена та підтверджена кредиторська заборгованість перед наступними кредиторами: -ТОВ "Фабрика сучасної упаковки", м.Полтава, на суму 12 532,00 грн.; -ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби на суму 170,00 грн.

Згідно реєстру вимог кредиторів ТОВ "Компанія Альтаир" вимоги ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська в сумі 170,00 грн. (донараховані штрафні санкції за неподання податкової декларації), згідно ст.31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", цілком правомірно віднесено до шостої черги задоволення вимог кредиторів.

Згідно довідок КП "Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації" №8395 від 26.06.2012р., Управління Держкомзему у м.Дніпропетровськ Дніпропетровської області № 7/7-446 від 25.06.2012р., ВРЕР з обслуговування м.Дніпропетровськ та Солонянського району №1 14/1РЕР-2744 від 30.05.2012р., Інспекції Державного технічного нагляду Дніпропетровської обласної державної адміністрації №1313-02-13 від 07.06.2012р., Територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області №05-14/1715 від 08.06.2012р., за боржником нерухомого майна, автотранспортних засобів, сільськогосподарської техніки, великовантажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, земельних ділянок не зареєстровано.

Окрім того, з матеріалів справи вбачається, що на запити ліквідатора отримані відповіді Управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі, відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Дніпропетровську Дніпропетровської області, Кіровської районної виконавчої дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Кіровського районного центру зайнятості м.Дніпропетровська, Кіровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції про відсутність заборгованості банкрута та виконавчих проваджень на виконанні.

З наведеного вище колегія суддів робить висновок про здійснення ліквідатором всіх передбачених законодавством України з питань банкрутства заходів щодо виявлення можливих кредиторів, а також, активів та пасивів боржника задля можливості задоволення кредиторських вимог.

Що ж до доводів скаржника про неправомірність дій ліквідатора, що направлені на припинення провадження у справі та ліквідацію юридичної особи ТОВ "Компанія Альтаир" без даних проведення позапланової перевірки останнього, що позбавляє податковий орган у разі виявлення податкової заборгованості пред'явити свої вимоги до боржника, судова колегія вважає за доцільне зауважити наступне:

Частиною 1 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено вичерпний перелік документів, що додаються до звіту ліквідатора, зокрема, показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів. В той же час, акт перевірки банкрута державним податковим органом, як обов'язковий документ, що додається до звіту ліквідатора, в даному переліку відсутній, отже, перешкод для подання ліквідатором звіту та розгляду останнього місцевим господарським судом за відсутності такого акту колегія суддів не вбачає.

Враховуючи наведене, підстави для скасування ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 17.07.2012р. у справі №38/5005/4223/2012, що передбачені статтею 104 Господарського процесуального кодексу України, відсутні.

Керуючись ст.101-103, 105-106 Господарського процесуального кодексу України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська -залишити без задоволення.

Ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 17.07.2012р. у справі №38/5005/4223/2012 -залишити без змін.

Постанова може бути оскаржена до Вищого господарського суду України через Дніпропетровській апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів.

Головуючий суддя І.М. Науменко

Суддя А.К. Дмитренко

Суддя Т.Г. Стрелець

СудДніпропетровський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення27.08.2012
Оприлюднено14.09.2012
Номер документу25964498
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —38/5005/4223/2012

Постанова від 13.11.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Погребняк В. Я.

Ухвала від 23.10.2012

Господарське

Вищий господарський суд України

Погребняк В. Я.

Постанова від 27.08.2012

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Науменко Іван Мефодійович

Ухвала від 09.08.2012

Господарське

Дніпропетровський апеляційний господарський суд

Науменко Іван Мефодійович

Ухвала від 17.07.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

Ухвала від 11.07.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

Постанова від 24.05.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

Ухвала від 14.05.2012

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Бондарєв Едуард Миколайович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні