Постанова
від 30.08.2012 по справі 2а-8960/12/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корпус 1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

30 серпня 2012 року 15 год. 40 хв. № 2а-8960/12/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Данилишин В.М. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю "АВ Інжиніринг" про стягнення з відповідача коштів.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва 03 липня 2012 року надійшов позов державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва Державної податкової служби (також далі за текстом - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю "АВ Інжиніринг" (також далі за текстом - відповідач) про стягнення з відповідача податкового боргу у розмірі 15435,46 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що податковий борг утворився у зв'язку з несплатою відповідачем узгоджених грошових (податкових) зобов'язань, що є підставою для прийняття судом рішення про стягнення з нього заборгованості у вказаному розмірі.

Ухвалою суду від 18 липня 2012 року відкрито провадження в адміністративній справі, яку призначено до розгляду у судовому засіданні.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала та просила задовольнити його повністю.

Представник відповідача у судові засідання не прибув, хоча про дати, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не надійшло.

До суду 21 серпня 2012 року надійшло письмове клопотання представника позивача про розгляд справи за її відсутності, яке судом задоволено на підставі ч.ч. 4, 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (також далі за текстом - КАС України) шляхом прийняття рішення про подальший розгляд справи у порядку письмового провадження.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд -

ВСТАНОВИВ:

Відповідач (ідентифікаційний код 32766484) як юридична особа зареєстрований Солом'янською районною у місті Києві державною адміністрацією та як платник податків перебуває на обліку у позивача.

На час звернення до суду з позовом за відповідачем обліковується податковий борг у розмірі 15435,46 грн., який виник у результаті несплати відповідачем узгоджених грошових (податкових) зобов'язань.

Так, заборгованість відповідача щодо сплати податку на додану вартість (також далі за текстом - ПДВ) виникла внаслідок неповної сплати ним грошових (податкових) зобов'язань, визначених у податкових деклараціях з ПДВ, у загальному розмірі 14370,00 грн., а також на підставі відповідних податкових повідомлень-рішень.

Зокрема, після проведеної перевірки відповідача 12 жовтня 2008 року позивачем складено акт № 12816/15-2-32766484 про результати перевірки дотримання платіжної дисципліни, у якому зазначено про несвоєчасне подання відповідачем до установи банку платіжного доручення із затримкою сплати узгодженої суми податкового зобов'язання на перерахування ПДВ, чим порушено підпункт 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (також далі за текстом - Закон) .

На підставі вказаного акту, 12 жовтня 2009 року позивачем складено податкові повідомлення-рішення, а саме № 0042981504/0, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 4565,32 грн., та № 0042991504/0, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 58,60 грн.

02 березня 2010 року позивачем складено акт № 2953/15-2-32766484 про результати перевірки дотримання своєчасності подання податкової звітності, у якому зазначено про несвоєчасне подання відповідачем податкової декларації з ПДВ за грудень 2009 року, чим порушено підпункт 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону.

На підставі вказаного акту, 03 березня 2010 року позивачем складено податкове повідомлення-рішення № 0014451504, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 170,00 грн.

23 квітня 2010 року позивачем складено акт № 6805/15-2-32766484 про результати перевірки дотримання своєчасності подання податкової звітності, у якому зазначено про несвоєчасне подання відповідачем податкової декларації з ПДВ за січень, лютий 2010 року, чим порушено підпункт 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону.

На підставі вказаного акту, 23 квітня 2010 року позивачем складено податкове повідомлення-рішення № 0024161504/0, яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 340,00 грн.

Грошові (податкові) зобов'язання у вказаних розмірах відповідачем частково погашено за рахунок переплати.

У ході судового розгляду з'ясовано, що заборгованість відповідача щодо сплати податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин у розмірі 280,52 грн. та зі сплати комунального податку у розмірі 105,82 грн. виникла у зв'язку з неповним непогашенням ним узгоджених грошових (податкових) зобов'язань.

Суд погоджується з позицією позивача щодо необхідності зобов'язання відповідача сплатити податковий борг, виходячи з аналізу наявних у матеріалах справи документів та наступних обставин.

Так, враховуючи, що на час виникнення спірних правовідносин чинним був Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", суд при розгляді та вирішенні справи керуватиметься положеннями цього Закону.

Зокрема, згідно з п. 1.11 ст. 1, підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4, п. 5.1, підпунктом 5.3.1 п. 5.3, підпунктом 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 цієї статті.

Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Викладені норми Закону кореспондуються з положеннями п. 46.1 ст. 46, п. 54.1 ст. 54, п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (також далі за текстом - ПК України) , згідно з якими, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Крім того, згідно з підпунктами 6.2.1, 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З наявних у матеріалах справи документів вбачається, що на виконання викладених норм позивачем надсилались відповідачу податкові вимоги, однак на час звернення до суду з позовом заборгованість так і залишилась не погашеною.

Доказів оскарження таких податкових вимог представником відповідача до суду не надано.

Таким чином, податковий борг є узгодженим та визнається таким, розмір якого підтверджується даними облікової картки платника податку.

Відповідно до підпункту 20.1.18 п. 20.1 ст. 20, п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 ПК України, органи державної податкової служби мають право під час проведення перевірок вивчати та перевіряти первинні документи, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку, інші регістри, фінансову, статистичну звітність, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Стосовно строків звернення позивача до суду з позовом суд зазначає наступне.

Відповідно до підпункту 15.2.1 п. 15.2, підпункту 15.3.1 п. 15.3 ст. 15 Закону, у разі коли податкове зобов'язання було нараховане податковим органом до закінчення строку давності, визначеного у п. 15.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визнання боргу безнадійним.

Тобто, викладена норма визначала граничний строк примусового стягнення податкового боргу, а саме 1095 календарних днів від дня узгодження податкового зобов'язання.

Згідно з підпунктом 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.п. 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Таким чином, передбачений законодавством строк звернення до суду з позовом позивачем не пропущено, оскільки перше податкове повідомлення-рішення ним складено 12 жовтня 2009 року, а до суду він звернувся 03 липня 2012 року, тобто у межах 1095 днів.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За переконанням суду, у ході судового розгляду справи представник позивача надала достатньо належних доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовується позов.

Представник відповідача у ході судового розгляду справи будь-яких заперечень проти позову та доказів, які у нього є, до суду не подав.

На підставі викладених обставин, суд прийшов до висновку, що позов державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю "АВ Інжиніринг" про стягнення з відповідача коштів є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню повністю.

Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У зв'язку з ухваленням судового рішення на користь суб'єкта владних повноважень та відсутністю з його сторони судових витрат, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-12, 69-71, 86, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Задовольнити повністю позов державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста Києва Державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю "АВ Інжиніринг" про стягнення з відповідача коштів.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "АВ Інжиніринг" (ідентифікаційний код 32766484; місце знаходження: вул. Волинська, 60, м. Київ, 03151) податковий борг у розмірі 15435,46 грн. (П'ятнадцять тисяч чотириста тридцять п'ять гривень сорок шість копійок) до Державного бюджету України шляхом перерахування коштів: у розмірі 15049,12 грн. (П'ятнадцять тисяч сорок дев'ять гривень дванадцять копійок) - на р/р 31110029700010 у ВДК в Солом'янському районі міста Києва, банк одержувача - УДК в місті Києві, МФО 820019, код 26077951, код платежу 14010100; у розмірі 280,52 грн. (Двісті вісімдесят гривень п'ятдесят дві копійки) - на р/р 34219381700010 у ВДК в Солом'янському районі міста Києва, банк одержувача - УДК в місті Києві, МФО 820019, код 26077951, код платежу 12020500; у розмірі 105,82 грн. (Сто п'ять гривень вісімдесят дві копійки) - на р/р 33212828700010 у ВДК в Солом'янському районі міста Києва, банк одержувача - УДК в місті Києві, МФО 820019, код 26077951, код платежу 16010200.

3. Копії постанови направити сторонам.

Згідно зі ст.ст. 185, 186 КАС України, постанова може бути оскаржена шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до ст. 254 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя В.М.Данилишин

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.08.2012
Оприлюднено18.09.2012
Номер документу26000954
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-8960/12/2670

Постанова від 30.08.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Данилишин В.М.

Ухвала від 18.07.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Данилишин В.М.

Ухвала від 06.07.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Данилишин В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні