Справа №:1118/6586/12 1/1118/2015/12 Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
"12" вересня 2012 р. Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Квітки О.М. при секретарі Борозні Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Олександрії справу за позовом ОСОБА_1 до Червонокам'янської сільської Ради про визнання права власності, -
У С Т А Н О В И В:
Позивач просить визнати право власності на земельну ділянку НОМЕР_1 площею 7,91 га.
Свої вимоги мотивує тим, що зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 16.11.1988 року.
Пізніше, з метою придбання квартири одноосібно, шлюб був розірваний 20.12.2004 року.
Після розірвання шлюбу, продовжили проживати однією сім'єю та вести спільне господарство, продовжували спільно володіти придбаною квартирою.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 загинув.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина на все належне йому майно, в тому числі на земельну ділянку НОМЕР_1, кадастровий номер 3520386900:02:000:0432, площею 7.91 га, яка знаходиться на території Червонокам'янської сільської ради, посвідчену Державним актом на право приватної власності на землю, серії IV-KP №029536.
Згідно ст. 1270 ЦК України, у відповідний строк звернулась в Олександрійську районну державну нотаріальну контору з заявою для прийняття спадщини, так як відповідно до ст. 1264 ЦК України, за законом є спадкоємцем четвертої черги спадкування. Але нотаріусом у видачі свідоцтва на земельну ділянку було відмовлено, так як не має правовстановлюючих документів про належність цього майна спадкодавцю та було запропоновано звернутись до суду.
При житті, ОСОБА_2, у 2002 року, ще коли перебували в зареєстрованому шлюбі, отримав у приватну власність спірну ділянку. Пізніше Державний акт на право приватної власності на землю був загублений, про що розміщено відповідне повідомлення в засобах масової інформації.
Для прийняття спадщини, звернулась до суду, з метою встановлення факту проживання однією сім'єю з померлим. Згідно Рішення Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області від 22.09.2010 року, суд встановив факт проживання, як чоловіка та дружини без реєстрації шлюбу.
20.07.2011 року звернулась до Управління Державного комітету землеустрою у Олександрійському районі Кіровоградської області з заявою про видачу дублікату Державного акту про право власності на земельну ділянку. Але, в зв'язку з відсутністю технічної документації із землеустрою і інформації про земельну ділянку та власника в електронному вигляді (файл обміну) в управлінні Держкомзему у Олександрійському районі, немає можливості виготовити новий державний акт на право власності на земельну ділянку.
У зв'язку з цими обставинами не може оформити на себе спадщину за законом.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, спадкування є перехід прав та обов'язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Об'єкт спадкування - земельна ділянка має майновий характер, а тому приймаючи спадщину, приймає права і обов'язки спадкодавця.
Відповідач проти позову не заперечує.
Дослідивши матеріали справи, доводи сторін, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно п 4.10. Інструкції про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою (449-2002-п): видача державних актів взамін втрачених (пошкоджених) здійснюється на платній основі відповідно до законодавства.
П. 4.11. цієї Інструкції передбачає: новий державний акт (на ім'я спадкодавця) взамін зіпсованого, втраченого (пошкодженого) видається також спадкоємцю на запит нотаріуса щодо витребовування документів, необхідних для вчинення нотаріальних дій, відповідно до статті 4 Закону України "Про нотаріат" (3425-12). Видача акта здійснюється протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідних матеріалів, зазначених у пункті 4.8 цієї глави, та запиту нотаріуса.
Новий державний акт взамін зіпсованого, втраченого (пошкодженого) видається за наявності в територіальному органі Держкомзему другого примірника відповідного державного акта та/або документації із землеустрою Державного фонду документації із землеустрою, відомостей щодо земельної ділянки та її власника (користувача) в державному реєстрі земель та за умови дотримання вимог абзацу третього пункту 4.8 цієї глави (у разі втрати державного акта).
Цією ж інтрукцією не передбачено видачі зазначеного документу лише в разі наявності електронної копії та передбачено зберігання другого екземпляру акту.
Тобто чинним, законодавством передбачений інший порядок отримання документів взамін втрачених.
Чинним законодавством передбачено інший порядок отримання документів про спадщину - нотаріальний. Це передбачено Гл. 86 ЦК України.
На підставі Гл. 86 ЦК України, керуючись ст.ст. 214-215 ЦПК України суд, -
Р І Ш И В:
В позові ОСОБА_1 до Червонокам'янської сільської Ради про визнання права власності відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Кіровоградської області протягом десяти днів з дня проголошення через Олександрійський міськрайонний суд.
Головуючий:
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2012 |
Оприлюднено | 21.09.2012 |
Номер документу | 26040527 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Квітка О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні