КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-8781/11/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Костенко Д.А.
Суддя-доповідач: Чаку Є.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"12" вересня 2012 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чаку Є.В.,
суддів: Маслія В.І., Файдюка В.В.,
за участю секретаря Муханькової Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Ак'юмен Аутсорсінг»на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 серпня 2011 року у справі за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в м. Орджонікідзе до товариства з обмеженою відповідальністю «Ак'юмен Аутсорсінг»про стягнення страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В :
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання в м. Орджонікідзе (далі по тексту - позивач) звернулося до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Ак'юмен Аутсорсінг» (далі по тексту - відповідач) про стягнення страхових внесків та пені в сумі 51351,08 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 серпня 2011 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, у зв'язку з порушенням судом першої інстанції норм матеріального права та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог -відмовити повністю.
В судове засідання сторони не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку із чим, колегія суддів, на підставі ч. 6 ст. 12 , ч. 1 ст. 41 , ч. 4 ст. 196 КАС України розглядає справу за їх відсутності без фіксування судового засідання звукозаписувальним технічним засобом.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, що прибули в судове засідання, дослідивши доводи апеляційної скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 198 , ч. 1 ст. 200 КАС України , суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Суд першої інстанції при винесенні оскаржуваної постанови дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, а тому такими, що підлягають задоволенню.
З такими висновками суду першої інстанції погоджується і колегія суддів апеляційної інстанції.
З матеріалів справи вбачається, що Філія TOB «Ак'юмен Аутсорсінг»в м. Орджонікідзе Дніпро петровської області взята на облік до Фонду як платник страхових внесків з 19.06.2007 року, про що свідчить страхове свідоцтво від 19.06.2007 року № 0429000419.
Відповідно до повідомлення Фонду від 19.06.2007 року № 1728, Філія віднесена до 2 класу професійного ризику виробництва за основним видом економічної діяльності КВЕД 74.50.0 «Підбір та забезпечення персоналом», розмір страхового тарифу - 0.67 %.
У лютому 2011 року, у зв'язку з припиненням діяльності Філії TOB «Ак'юмен Аутсорсінг»в м. Орджонікідзе, Фондом проведено її перевірку щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду за період з 19.06.2007 року по 31.12.2010 року, за результатами якої складено акт від 14.02.2011 року № 7.
В ході перевірки виявлено відхилення у визначенні страхового тарифу, оскільки основним видом економічної діяльності є КВЕД 74.50.0 «Підбір та забезпечення персона лом», а фактично, згідно укладених договорів на надання послуг між підприємством та TOB «Проктер енд Гембл Менюфекчурінг Україна», який є основним замовником, основним видом економічної діяльності Філії TOB «Ак'юмен Аутсорсінг»в м. Орджонікідзе є КВЕД 74.82.0 «Пакувальні роботи».
До матеріалів перевірки додається штатний розклад Філії TOB «Ак'юмен Аутсорсінг»в м. Орджонікідзе, затверджений 04.01.2011 року у кількості 369 посад, з яких 207 - укладальники-пакувальники Підрозділу з обслуговування TOB «Проктер енд Гембл Менюфекчурінг Україна».
Згідно із додатком № 1 до акта, Фондом визначено основний вид діяльності для встановлення страхового тарифу, а саме, код КВЕД 74.82.0 («Пакувальні роботи»), клас ризику - 14, страховий тариф: у 2007 року - 0,85 %, у 2009 року - 0,75 %.
За результатами перевірки встановлено порушення ч. 2 ст. 45 Закону № 1105 у зв'язку з чим з 01.06.2007 року (фактично з 01.07.2007 року, згідно додатків до акта) по 31.12.2010 року донараховано страхових внесків на суму 41873,08 грн. та нарахована пеня на суму 9478,00 грн., а разом - 51351,08 грн., які як зазначено в акті належить перерахувати на відповідний банківський рахунок до 24.02.2011 року.
Станом на час розгляду справи, страхові внески на суму 41873,08 грн. і пеня на суму 9478,00 грн. нараховані за актом від 14.02.2011 року № 7 не сплачені.
Також у справі міститься протокол від 21.03.2011 року № 1/11 про адміністративне правопорушення, складений відносно керівника Філії TOB «Ак'юмен Аутсорсінг»в м. Ор джонікідзе ОСОБА_2 за порушення ст. 165-4 КУпАП та поста нова від 21.03.2011 року № 1/11 про накладення на ОСОБА_2 адміністра тивного стягнення у вигляді штрафу за порушення ст. 165-4 КУпАП.
Згідно ст. 10 Закону України від 23.09.1999 року № 1105-ХІV «Про загальнообов 'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності» (далі Закон № 1105- ХІV) фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю набувають статусу страхувальників, - у день одержання робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у встановленому порядку від органу державної служби зайнятості повідомлення про реєстрацію трудового договору (контракту) між фізичною особою - підприємцем та найманим працівником.
Відповідно до ст. 15 Закону № 1105- ХІV страхування від нещасного випадку здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків - некомерційна самоврядна організація, що діє на підставі статуту, який затверджується її правлінням. Згідно ст. 45 Закону № 1105-ХІV роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків. А згідно із пп. б) п. 3 ч. 2 ст. 45 цього Закону роботодавець зобов'язаний інформувати робочий орган виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків про зміну технології робіт або виду діяльності підприємства для переведення його до відповідного класу професійного ризику.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 45 Закону від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно і повно сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Відповідно до частини 1 статті 52 зазначеного Закону від 23 вересня 1999 року № 1105-ХІV страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до Закону.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2000 року № 1423 затверджено Порядок визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, пунктом 1 якого визначено, що з метою визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій (далі - підприємства) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - страхування від нещасного випадку) галузі економіки та види робіт (далі - галузі економіки) диференціюються за класами професійного ризику виробництва згідно з додатком.
Згідно з цим Порядком, Фонд відносить підприємства до галузей економіки за видами їх основної діяльності. Якщо страхувальник провадить свою діяльність у кількох галузях економіки, підприємство відноситься до тієї з них, яка має найбільшу питому вагу в обсязі реалізованої продукції. У разі зміни технології робіт або виду діяльності підприємства Фонд відповідно змінює належність цього підприємства до класу професійного ризику виробництва (п. 12). У разі коли роботодавець не надає Фонду відомості, необхідні для визначення класу професійного ризику виробництва, або надає їх несвоєчасно і не в повному обсязі, Фонд установлює клас професійного ризику виробництва і страховий внесок за власною оцінкою (п. 17).
Відповідно до ст. 52 Закону № 1105 страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону (ч. 1); за порушення порядку використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, несвоєчасне або неповне їх повернення, несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності, подання недостовірної звітності щодо страхових коштів, несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування від нещасних випадків про річний фактичний обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг), нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, про зміни технології робіт або виду діяльності підприємства страхувальник притягується до відповідальності згідно із законом (ч. 3).
Згідно із пп. 2.5.1 Порядку здійснення контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати страхувальниками страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, інших платежів до Фонду та цільовим використанням коштів, затвердженого постановою правління Фонду соціального страху вання від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 17.10.2003 року № 68 (далі - Порядок № 68), встановлено, що якщо під час перевірки з'ясувалося, що страхувальником сплачувались внески не за основним видом діяльності, то йому доводиться правильний страховий тариф і проводиться відповідне нарахування (зі знаком "+", "-") страхових внесків за новим встановленим тарифом. В разі виявлення вини страхувальника за встановлення невірного страхового тарифу, до посадових осіб страхувальника застосовується адміністративне стягнення згідно з законодавством.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем здійснювався інший вид діяльності, а саме КВЕД 74.82.0 «Пакувальні роботи», відповідно до питомої ваги в обсязі реалізованої продукції, якому відповідає підвищений клас ризику - 14 і як наслідок вищий страховий тариф. Тому, оскільки відповідач у порушення пп. б) п. 3 ч. 2 ст. 45 Закону № 1105 не повідомляв Фонд про дані обставини, у зв'язку з чим Фонд не міг своєчасно змінити належність цього підприємства до іншого класу професійного ризику виробництва і відповідно провести перерахунок розміру страхового внеску, то самостійне визначення Фондом класу професійного ризику Філії TOB «Ак'юмен Аутсорсінг» в м. Орджонікідзе відповідає ч. 9 ст. 47 Закону № 1105 та п.п. 12, 17 Порядку 1423.
За таких обставин суд вважає, що невиконання відповідачем свого обов'язку щодо інформування робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків про зміну технології робіт або виду діяльності підприємства для переведення його до відповідного професійного ризику (пп. б) п. 3 ч. 2 ст. 45 Закону № 1105) приз вело до зменшення суми страхових внесків, наслідком чого є їх донарахування і нарахування пені.
За таких обставин, оскільки доводи апеляційної скарги спростовуються висновками суду першої інстанції та матеріалами справи, а суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та постановив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, судова колегія залишає його без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Керуючись ст.ст. 160 , 195 , 198 , 200 , 205 , 206 , 254 КАС України , суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Ак'юмен Аутсорсінг»- залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 серпня 2011 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Чаку Є.В.
Судді: Маслій В.І.
Файдюк В.В.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2012 |
Оприлюднено | 21.09.2012 |
Номер документу | 26066709 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Чаку Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні