cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.09.2012Справа №5002-19/2874-2012
за заявою кредитора Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Сімферополь Автономної Республіки Крим, АР Крим, м.Сімферополь
до боржника Приватного підприємства «СК - ОЙЛ», АР Крим, м.Сімферополь (ідентифікаційний код 30494708)
про порушення справи про банкрутство
Суддя Мокрушин В.І
Сторони не з'явились
Суть спору: заявник - Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Сімферополь Автономної Республіки Крим звернувся до Господарського суду Автономної республіки Крим із заявою про прошення справи про банкрутство Приватного підприємства «СК - ОЙЛ» у порядку, передбаченому ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Заявник явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про причину неявки суд не повідомив. Про час та дату судового засідання сповіщений належним чином. Вимог ухвали Господарського суду Автономної Республіки Крим від 23.08.2012 не виконав.
Боржник явку свого представника у судове засідання не забезпечив, відзиву на заяву про порушення справи про банкрутство в установлений строк не представив, що відповідно до ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», не зупиняє провадження у справі.
Приватне підприємство «СК - ОЙЛ» » було зареєстровано за юридичною адресою: вул.Лермонтова, 35, кв.233, м.Сімферополь, АР Крим, про що свідчить Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Кредитором заявлені вимоги про застосування до боржника процедури банкрутства, передбаченої ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», на підставі того, що боржником остання податкова звітність надана за 4 квартал 2010 року, що підтверджується довідкою Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим № 8129/9/184 (а.с. 13)
Розглянувши матеріали справи та наявні докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для припинення провадження у справі з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України, а ч.2 ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України зазначає, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом.
Відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» справа про банкрутство відсутнього боржника може бути порушена незалежно від розміру грошових вимог кредитора, які повинні мати безспірний характер, а також незалежно від спливу трьохмісячного строку, передбаченого ч.3 ст.6 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», встановленого для їх погашення, з моменту відкриття виконавчого провадження, всі інші підстави для порушення провадження у справі про банкрутство, у тому числі і вимоги щодо складу грошового зобов'язання, передбаченого ст.1 даного Закону, регулюються загальними нормами Закону.
Як вбачається із змісту заяви кредитор наводить підстави для порушення справи по спрощеній процедурі банкрутства боржника - наявність заборгованості перед Державним бюджетом у сумі 295,53 грн. (страхові внески), подання останньої податкової звітності за 4 квартал 2010 року, не знаходиться за місцезнаходженням.
Відповідно до ч.1 ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
З огляду на наведену норму, кредитор може подати заяву про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника, при наявності грошових вимог до нього, незалежно від їх розміру та за умови наявності доказів нездійснення боржником підприємницької діяльності.
Щодо посилання ініціюючого кредитора на відсутність Приватного підприємства «СК - ОЙЛ» за місцезнаходженням, то суд зазначає наступне.
Доданий до заяви акт перевірки на предмет фактичного місцезнаходження Приватного підприємства «СК - ОЙЛ» від 09.08.2012 (а.с.7) складений працівниками ініціюючого кредитора не може бути належним доказом відсутності боржника та його керівних органів за місцезнаходженням, оскільки управління не є органом, який визначає порядок реєстрації, зміни та припинення юридичних осіб за їх місцезнаходженням
Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», визначено порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
Відповідно до ст.18 зазначеного Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін. Якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Таким чином, факт відсутності боржника - юридичної особи за її місцезнаходженням не може підтверджуватись іншими засобами доказування, крім відомостей з Єдиного державного реєстру, тобто єдиним належним доказом відсутності боржника за місцезнаходженням є витяг з Єдиного державного реєстру з наявністю у ньому відповідного запису.
Виходячи з вимог ч.2 ст.34 Господарського процесуального кодексу України, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно ст.43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
За наявності вказаних ознак, суд виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатора боржника.
Згідно постанови Пленуму Верховного суду України «Про судову практику в справах про банкрутство» від 18.12.2009 р. №15 заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених ч.1 ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а не виключно за наявності всієї сукупності перелічених у цій статті підстав.
У заяві про порушення справи про банкрутство кредитор просить призначити ліквідатором боржника головного спеціаліста-юрисконсульта Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Сімферополь Автономної Республіки Крим Маркову Євгенію Сергіївну.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне призначити ліквідатором боржника юридичну особу - Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Сімферополь Автономної Республіки Крим в особі головного спеціаліста-юрисконсульта Маркової Євгенії Сергіївни.
На підставі викладеного, керуючись ст.4, 5, 22-34, 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Визнати приватне підприємство «СК - ОЙЛ» (вул.Геологічеська, 10, м.Сімферополь, АР Крим, 95050, ідентифікаційний код 30494708) банкрутом.
2. Відкрити відносно боржника приватного підприємства «СК - ОЙЛ» (ідентифікаційний код 30494708) ліквідаційну процедуру відповідно до ст.52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строком на шість місяців.
3. Призначити ліквідатором банкрута Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м.Сімферополь Автономної Республіки Крим в особі головного спеціаліста-юрисконсульта Маркової Євгенії Сергіївни (вул.Київська, 125б, м.Сімферополь, АР Крим, 95034).
4. Зобов'язати ліквідатора письмово повідомити про визнання господарським судом боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника.
5. Після закінчення розрахунків з кредиторами ліквідатору представити суду звіт та ліквідаційний баланс відповідно до ст.32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
6. Відповідні строки у цій справі обчислювати з дня винесення постанови з 20.09.2012 р.
Суддя В.І. Мокрушин
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2012 |
Оприлюднено | 24.09.2012 |
Номер документу | 26084878 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
В.І. Мокрушин
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні