Справа № 2а/2570/2617/2012
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2012 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючої судді - Бородавкіної С.В.
при секретарі - Андрушко І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Північ-Ойл" до Державної податкової інспекції у м.Чернігові Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення ,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач 17.08.2012 року звернувся до суду з позовом до Державної податкової інспекції у м.Чернігові Державної податкової служби і просить скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м.Чернігові Державної податкової служби №0001832320 від 27 квітня 2012 року.
Представник позивача позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі та пояснив, що єдиним мотивом, на підставі якого суб'єкт владних повноважень дійшов судження про порушення податкового законодавства є виключно висновки ДПІ щодо відсутності факту реального здійснення господарської діяльності контрагентами позивача по ланцюгу господарських взаємовідносин. Факт реального проведення господарських операцій підтверджують первинні документи: договори, накладні, акти приймання-передачі, податкові накладні, документи, що підтверджують проведення розрахунків. Жодних зауважень чи претензій до правоздатності і дієздатності юридичних осіб, які є сторонами спірних правочинів, укладених позивачем з визначеними в акті контрагентами, до правового статусу сторін цих договорів як платників ПДВ, відповідності спірних правочинів вимогам закону, належності складання первинних документів за спірними правочинами у відповідача не має.
Представники відповідача позовні вимоги не визнали та пояснили, що актом документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Компанія «Галон» від 04.07.2011 року №2552/23-3/36988374 встановлено, що укладені у березні 2011 року угоди ТОВ «Компанія «Галон» з ТОВ «НПК Стройсервиселєктро» є нікчемними. У зв'язку з цим у ТОВ «НПК Стройсервиселєктро» відсутні об'єкти, які підпадають під визначення ст.185, ст.187, ст.188, ст.198 Податкового кодексу України. Відображені ТОВ «НПК Стройсервиселєктро» у деклараціях з ПДВ за березень 2011р. податкові зобов'язання в сумі 9045581 грн. та податковий кредит в сумі 8946293 грн. не є дійсними. Таким чином, ТОВ «Компанія «Галон» не підтверджено реальність здійснення господарських відносин із ТОВ «Північ-Ойл» при складанні документів (видаткових та податкових накладних), оскільки ТОВ «Компанія «Галон» не дотримано вимоги ст.1, п.2 ст.3, ст.4, п.6 ст.8, п. 1 та п. 2 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку.
Актом перевірки ДПІ у Голосіївському районі м.Києва №102/3-23-30-37119024 від 03.02.2012 р. встановлено, що фінансово-господарські взаємовідносини між ДП «Трейд лайн Хмельницький» та контрагентами відсутні, та встановлено, що ДП «Трейд лайн Хмельницький» в період з 01.07.2011р. по 31.07.2011р. проводило діяльність спрямовану на здійснення операцій, пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам, шляхом оформлення документів на користь таких осіб за податкові періоди без реального здійснення господарських операцій. У зв'язку з вищевикладеним, у ТОВ «Екосвіт Україна» відсутній об'єкт оподаткування ПДВ операцій з ТОВ ДП «Трейд лайн Хмельницький» в розумінні п. 188.1 ст.188 Податкового кодексу України. ТОВ «Екосвіт Україна» здійснювало діяльність, спрямовану на отримання контрагентами податкової вигоди в результаті документального фіксування господарських операцій без їх фактичного здійснення. На момент проведення перевірки підприємство ТОВ «Екосвіт Україна» відсутнє за місцезнаходженням. У зв'язку з цим відсутні первинні та бухгалтерські документи: договори, накладні, товарно-транспортні накладні, податкові накладні, реєстри отриманих та виданих податкових накладних, банківські виписки та інші первинні бухгалтерські документи, регістри бухгалтерського обліку, що засвідчують здійснення господарської діяльності. Враховуючи викладене, за юридичною адресою посадові особи, що відповідають за ведення фінансово-господарської діяльності ТОВ «Екосвіт Україна» відсутні, фактичне місцезнаходження підприємства за період з моменту реєстрації та в ході проведення перевірки встановити немає можливості.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного:
06.04.2012 року працівниками ДПІ у м.Чернігові була проведена документальна позапланова виїзна перевірка фізичної особи-підприємця Товариства з обмеженою відповідальністю "Північ-Ойл" з питань достовірності, повноти нарахування податку на додану вартість по податковій декларації з податку на додану вартість за березень 2011 року у складі податкового кредиту операцій з ТОВ «Компанія Галон», квітень 2011 року у складі податкового кредиту операцій з ТОВ «ЗАО СУПУТНИК», за червень 2011 року, липень 2011 року у складі податкового кредиту операцій з ТОВ «ЕКОСВІТ УКРАЇНА», за результатами якої складено акт №341/22/37418712 від 06.04.2012 р. (а.с.9-46 том №1).
Перевіркою було встановлено порушення п.44.1 ст.44, п.45.2 ст.45, п.198.2, 198.6 ст.198 Податкового кодексу України, у зв'язку з чим встановлено заниження податку на додану вартість на загальну суму 1024030 грн., в т.ч. за березень 2011 року - 246062 грн., за квітень 2011 року - 55968 грн., за червень 2011 року - 245000,00 грн., за липень 2011 року - 477000,00 грн.
На підставі акта перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 27 квітня 2012 р. №0001832320 про збільшення позивачу суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 842313,00 грн., в тому числі за основним платежем - 723062,00 грн., за штрафними санкціями - 119251,00 грн. (а.с.47).
Відповідно до ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.
Господарська діяльність здійснюється у загальній економічній сфері, а тому має суто економічні властивості, що неможливо без вартісної оцінки і взаємооцінки, еквівалентності обміну, відповідних обчислень і розрахунків. Тому така ознака результатів господарської діяльності, як цінова визначеність, наявна в абсолютній більшості випадків, хоча в некомерційній господарській діяльності можливе безкоштовне надання результатів останньої.
Відповідно до п.п. «а» п.185.1. ст185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;
Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до п.198.2 ст.198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше;
дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Відповідно до п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Відповідно до п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Відповідно до п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
Відповідно до п.201.6 ст.200 Податкового кодексу України податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.
Частинами 2 та 3 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні і зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов'язкові реквізити: назва документа; дата і місце складання; назва підприємства, від імені якого складається документ; зміст і обсяг господарської операції; одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що мають можливість ідентифікувати особу, які брала участь у здійсненні господарської операції.
Отже, на підтвердження включення сум ПДВ до складу податкового кредиту необхідні документи, оформлені відповідно до вимог, встановлених ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», зокрема: документи, що підтверджують факт отримання послуг від іншої особи та документи, що підтверджують зв'язок понесених витрат з господарською діяльністю платника податку.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Північ-Ойл" зареєстровано Виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 21.12.2010 р. (а.с.71).
Як вбачається з довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, серед основних видів господарської діяльності ТОВ "Північ-Ойл" є роздрібна торгівля пальним, оптова торгівля паливом (а.с.72).
18.03.2011 р. між ТОВ "Компанія "Галон" (постачальник) та ТОВ "Північ-Ойл" (покупець) було укладено договір поставки №18/03-11-МО (а.с.125-127).
Відповідно до п.1 договору постачальник зобов'язується протягом терміну дії цього договору постачати у власність покупця нафтопродукти, а покупець зобов'язується приймати у власність та оплачувати товар згідно з умовами цього договору. Право власності на поставлений товар переходить до покупця в момент підписання товарної (видаткової) накладної уповноваженою особою покупця. Асортимент, кількість, вартість, умови розрахунків та умови поставки кожної окремої партії товару відображаються у товарних (видаткових) накладних на відвантаження товару.
Відповідно до п.п.3.1, 3.2 договору постачальник передає товар покупцеві на умовах «ІНКОТЕРМС-2000» ЕХW- нафтобаза постачальника (самовивіз) або СРТ- термінал покупця (доставлено у місце вказане покупцем), не пізніше ніж на 5-й робочий день з моменту отримання попередньої оплати за товар. Право власності на кожну партію товару переходить до покупця з моменту передачі товару за видатковою накладною. Передача товару здійснюється на підставі довіреності покупця на отримання товару. Одночасно з видатковою накладною покупець отримує оригінал рахунку-фактури на відвантажену партію товару, при цьому доказом отримання оригіналу рахунку-фактури є підпис, особи уповноваженої на отримання товару, на видатковій накладній.
Відповідно до п.п.4.5 договору отримання товару покупцем за видатковою накладною є доказом того, що він одночасно отримав вимогу про оплату поставленого товару у строки передбачені цим договором.
Відповідно до видаткової накладної №87 від 18.03.2011 р. позивач придбав у ТОВ "Компанія "Галон" дизельне паливо в кількості 40,1 тис.л. на загальну суму 324409,16 грн., в т.ч. ПДВ - 54068,19 грн. (а.с.133). Придбання товару також підтверджуються податковою накладною №31 від 18.03.2011 р. на загальну суму 324409,16 грн., в т.ч. ПДВ - 54068,19 грн. (а.с.128). Факт переміщення товару підтверджується товарно-транспортною накладною від 18.03.2011 р. (а.с.134).
Відповідно до видаткової накладної №89 від 19.03.2011 р. позивач придбав у ТОВ "Компанія "Галон" дизельне паливо в кількості 28,765 тис.л. на загальну суму 232708,97 грн., в т.ч. ПДВ - 38784,83 грн. (а.с.135). Придбання товару також підтверджуються податковою накладною №35 від 19.03.2011 р. на загальну суму 200000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 33333,33 грн. (а.с.129). Факт переміщення товару підтверджується товарно-транспортною накладною від 19.03.2011 р. (а.с. 136).
Відповідно до видаткової накладної №90 від 21.03.2011 р. позивач придбав у ТОВ "Компанія "Галон" дизельне паливо в кількості 78,258 тис.л. на загальну суму 637019,81 грн., в т.ч. ПДВ - 106169,97 грн. (а.с.137). Придбання товару також підтверджуються податковою накладною №41 від 21.03.2011 р. на загальну суму 637019,81 грн., в т.ч. ПДВ - 106169,97 грн. (а.с.131). Факт переміщення товару підтверджується товарно-транспортною накладною від 21.03.2011 р. (а.с.138).
Відповідно до видаткової накладної №107 від 29.03.2011 р. позивач придбав у ТОВ "Компанія "Галон" дизельне паливо в кількості 34,293 тис.л. на загальну суму 282231,25 грн., в т.ч. ПДВ - 47038,54 грн. (а.с.139). Придбання товару також підтверджуються податковою накладною №56 від 29.03.2011 р. на загальну суму 282231,25 грн., в т.ч. ПДВ - 47038,54 грн. (а.с.132). Факт переміщення товару підтверджується товарно-транспортною накладною від 29.03.2011 р. (а.с.140).
Придбане у ТОВ "Компанія "Галон" дизельне паливо було реалізовано позивачем наступним контрагентам: ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ «Злагода», СТОВ «Агрофірма Україна», ТОВ «Агрофірма «Вісла», що підтверджується видатковими накладними, довіреностями на перевезення палива, товарно-транспортними накладними та податковими накладними (а.с.141-156).
Позивач зберігав нафтопродукти у ТОВ "ЕКОСВІТ УКРАЇНА", у зв'язку з чим 01.01.2011 р. між ТОВ "Північ-Ойл" (клієнт) та ТОВ "ЕКОСВІТ УКРАЇНА" (зберігач) було укладено договір відповідального зберігання нафтопродуктів №0111/1-хр (а.с.98-104).
Відповідно до п.п.1.1 договору клієнт передає, а зберігач зобов'язується за винагороду прийняти нафтопродукти на зберігання, зберігати і повернути їх клієнту в тій кількості, тої ж марки, виду, якості, яка відповідає нормативним документам на продукцію в період строку дії договору.
Відповідно до п.п.1.2 договору зберігання нафтопродуктів здійснюється зберігачем на підприємствах, які знаходяться в Полтавській, Черкаській, Тернопільській, Львівській, Чернігівській, Сумській, Вінницькій, Одеській, Житомирській, Хмельницькій, Харківській, Івано-Франківській областях та містах Чернігів, Київ, Миколаїв, Тернопіль, Хмельницький.
Відповідно до п.п.2.1 договору доставка клієнтом нафтопродуктів на зберігання здійснюється на основі додатків до даного договору на умовах ЕХW - залізнично-дорожня естакада підприємства, указана відповідно до додатку до даного договору, відповідно до вимог «ІНКОТЕРМС-2000»
Виконання договору підтверджується актом виконаних робіт до договору №1 від 30.06.2011 р., відповідно до якого зберігач надав клієнту послуги зберігання нафтопродуктів в кількості 5068,965 тонн у період з 01.01.2011 р. по 30.06.2011 р., згідно умов договору. Загальна сума наданих послуг, які підлягають сплаті за цим актом складає 1470000,00 грн., у т.ч. ПДВ 20% - 245000,00 грн. (а.с.107) та податковими накладними: №50 від 31.07.2011 р. на загальну суму 562000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 93666,67 грн. (а.с.122), №24 від 30.06.2011 р. на загальну суму 1470000,00 грн., у т.ч. ПДВ - 245000,00 грн. (а.с.124).
01.07.2011 р. між ТОВ "Північ-Ойл" (замовник) та ТОВ "ЕКОСВІТ УКРАЇНА" (виконавець) було укладено договір №2011/07-02 про надання консультаційних послуг (а.с.108).
Відповідно до п.1 договору відповідно до завдання замовника виконавець зобов'язується протягом строку дії договору надавати консультаційні послуги замовнику у формі порад та роз'яснень фінансових та економіко-правових ситуацій, які виникають (передбачаються) в ході фінансово-господарської діяльності замовника, консультувати щодо норм діючого законодавства та змін до нього в податковій та господарській сфері, надавати тлумачення та роз'яснення діючих нормативна актів в сфері податкового законодавства, у т.ч. Податкового кодексу, від імені замовника звертатись до державних контролюючих органів з відповідними запитами щодо питань господарської діяльності замовника, за вимогою проводити економічний аналіз діяльності підприємства-замовника та розробляти прогнозний план розвитку, надавати практичні рекомендації щодо пошуку постачальників та покупців (далі послуги), а замовник зобов'язується прийняти послуги та оплатити їх.
Відповідно до п.3 п.4 договору на підтвердження факту надання виконавцем замовнику консультаційних послуг за цим договором складається акт здавання-приймання послуг, який підписується сторонами, та є підставою для сплати послуг виконавця. Вартість наданих послуг за цим договором складає 550000,00 гривень, в т. ч. ПДВ - 20%.
Договір було виконано належним чином, що підтверджується актом здавання-приймання послуг від 31.07.2011 р. до договору №2011/07-02 про надання консультаційних послуг від 01.07.2011 р., відповідно до якого замовник і виконавець шляхом складання та підписання акту підтверджують, що виконавцем за завданням замовника були надані в повному обсязі консультаційні послуги у відповідності до п.1 договору про надання консультаційних послуг від 01.07.2011 р., а саме: за домовленістю сторін розмір договірної вартості наданих консультаційних послуг складає 550000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 91666,67 грн. (а.с.118).
Висновками звітів ТОВ «ЕКОСВІТ УКРАЇНА» до договору про надання маркетингових послуг запропоновано акцентувати збут нафтопродуктів в Полтавській області, а в Черкаській та Вінницькій областях утриматись від нарощування оборотів (копії звітів додаються).
Використання висновків по маркетинговим послугам потягло збільшення оборотів в період з липня 2011 року, що прослідковується за деклараціями з податку на прибуток підприємства
Необхідність укладення договору виникла у зв'язку з вступом у дію 01.01.2011 року Податкового кодексу України, протягом 2011 року неодноразово вносились зміни, тому консультації по змінам у податковому законодавстві були необхідні для запобігання санкцій в порушення податкового законодавства.
Крім того, в порядку надання послуг ТОВ «ЕКОСВІТ УКРАЇНА» було надано рекомендації та проведено попередні переговори з рядом потенційних покупців, які закінчились підписанням договорів. Внаслідок реалізації договору позивач суттєво збільшив кількість контрагентів-покупців, що в свою чергу призвело до збільшення ефективності діяльності підприємства та до збільшення оборотів позивача. У якості доказів були надані оборотно-сальдові відомості за червень-вересень 2011 року, які свідчать про значне збільшення покупців позивача (а.с.219-236).
Виконання договору також підтверджується податковою накладною №54 від 31.07.2011 р. на загальну суму 550000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 91666,67 грн. (а.с.123).
01.07.2011 р. між ТОВ "Північ-Ойл" (замовник) та ТОВ "ЕКОСВІТ УКРАЇНА" (виконавець) було укладено договір №2011/07-01 про надання маркетингових послуг (а.с.109-110).
Відповідно до п.п.1.1 договору замовник доручає, а виконавець зобов'язується надати останньому послуги з проведення маркетингових досліджень за напрямками, що цікавлять замовника, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Відповідно до п.п.4.4 договору маркетингові дослідження здійснюються за наступними напрямками: визначення діючих та потенційних конкурентів; загальна характеристика умов роботи конкурентів (джерела сировини, наявність постачально- збутової мережі та ін.); загальна характеристика обігу продукції конкурентів (обсяг пропозиції, якість, ціни); ступінь розвитку комерційної інфраструктури (дрібногуртові торги, посередники); попит на продукцію, перспективи його розвитку; відомості про потенційних споживачів; стан і практика застосування господарського законодавства.
Відповідно до п.п.7.3 договору при здачі результатів досліджень сторони складають у 2-х примірниках акт здачі-приймання роботи, по одному примірнику якого зберігається у сторін.
Відповідно до п.п.8.1, 8.2 договору вартість виконання роботи узгоджується сторонами та зазначається в додатку, що невід'ємною частиною даного договору. Підставою для оплати є акт здачі-приймання результатів досліджень, а у випадку їх доопрацювання - відповідний акт здачі-приймання.
Додатками №1,2,3 до договору про надання маркетингових послуг № 2011/07-01 від 01.07.2011 р. було визначено вартість надання маркетингових послуг (а.с.111-113).
Відповідно до актів здавання-приймання послуг виконавець надав замовнику маркетингові послуги по вивченню ринку збуту нафтопродуктів з метою визначення умов та поліпшення ведення комерційної діяльності на території Полтавської, Черкаської, Вінницької областях у 2011 році (а.с.114-116).
Дослідження проводились за напрямками: визначення діючих та потенційних конкурентів; загальна характеристика умов роботи конкурентів (джерела сировини, наявність постачально-збутової мережі та ін.); загальна характеристика обігу продукції конкурентів (обсяг пропозиції, якість, ціни); ступінь розвитку комерційної інфраструктури (дрібногуртові торги, посередники); попит на продукцію, перспективи його розвитку; відомості про потенційних споживачів.
Виконання договору також підтверджується податковими накладними: №53 від 31.07.2011 р. на загальну суму 590400,00 грн., в т.ч. ПДВ - 98400,00 грн. (а.с.119); №52 від 31.07.2011 р. на загальну суму 574400,00 грн., в т.ч. ПДВ - 95733,33 грн. (а.с.120); №51 від 31.07.2011 р. на загальну суму 585200,00 грн., в т.ч. ПДВ - 97533,33 грн. (а.с.121).
Висновками звітів ТОВ «ЕКОСВІТ УКРАЇНА» до договору про надання маркетингових послуг запропоновано акцентувати збут нафтопродуктів в Полтавській області, а в Черкаській та Вінницькій областях утриматись від нарощування оборотів (а.с.195-205).
Використання висновків по маркетинговим послугам потягло збільшення оборотів в період з липня 2011 року, що прослідковується за деклараціями з податку на прибуток підприємства (а.с.191-194).
Завдяки договору були укладені договори постачання нафтопродуктів з Сількогосподарським виробничим кооперативом «Дружба», ТОВ «Венс Транс Континент Проект», ПП «Юхимівське», що також вплинуло на збільшення товарообігу (а.с.206-218), що також вбачає зв'язок між отриманою маркетинговою послугою та проведеною господарською діяльністю.
Позивачем на користь ТОВ "ЕКОСВІТ УКРАЇНА" та ТОВ "Компанія "Галон" було перераховано кошти за надані послуги, що підтверджується банківськими виписками (а.с.169-183).
Всі операції відображені у бухгалтерському обліку ТОВ "Північ-Ойл" в оборотно-сальдових відомостях по рахунку 361 (а.с.219-236).
На момент здійснення позивачем господарських операцій ТОВ "ЕКОСВІТ УКРАЇНА" та ТОВ "Компанія "Галон" були належним чином зареєстровані в якості суб'єктів господарювання, що підтверджується довідками з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.187), та в якості платника податку на додану вартість (а.с.189,190).
Таким чином, суд вважає, що дані господарські операції між позивачем та ТОВ "ЕКОСВІТ УКРАЇНА" та ТОВ "Компанія "Галон" мали реальний характер, оскільки придбання дизельного пального та надання маркетингових та консультаційних послуг, зазначених у податкових та видаткових накладних, відбулось з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності ТОВ "Північ-Ойл", наявні всі належні первинні документі, які вимагаються від покупця законодавством і підтверджують реальність господарських операцій, які є підставою для формування податкового обліку, також господарські операції спричинили реальні зміни майнового стану платника податків.
Крім того, податковий орган, не подав жодних доказів на підтвердження того, що позивач діяв без належної обачності й обережності і йому мало бути відомо про порушення, які допускав його контрагент, а також не зазначено інших обставин, які могли б свідчити про недобросовісність позивача. Також не доведено та не надано доказів, які б свідчили про наявність обставин, що виключають обґрунтованість заявленої позивачем податкової вигоди - як-то безтоварний та/або фіктивний характер здійснених операцій.
Відповідач посилається на акт перевірки ДПІ у Київському районі м.Харкова №2552/23-3/36988374 від 04.07.11 р., в якому зазначено, що угоди, які укладені між ТОВ "Компанія "Галон" та ТОВ "Стройсервиселектро" у березні 2011 року мають ознаки нікчемності та не спричиняють реального настання правових наслідків, однак постановою Харківського окружного адміністративного суду від 09.07.2012 року у справі №2а-5944/12/2070 за позовом ТОВ "Компанія "Галон" до Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова про скасування податкового повідомлення-рішення, визнано неправомірними дії Державної податкової інспекції у Київському районі м.Харкова щодо проведення перевірки, на підставі якої складено акт №2552/23-3/36988374 від 04.07.11 р. та скасовано податкові повідомлення-рішення (а.с.61-70). По справі 26.07.2012 року відкрито апеляційне провадження (а.с.239).
Крім того, відповідач посилається на акт перевірки ДПІ у Голосіївському районі м.Києва №102/3-23-30-37119024 від 03.02.2012 р., в якому зазначено, що господарські операції за липень 2011 року щодо придбання ТОВ «Екосвіт Україна» товарів у контрагентів - постачальників та продажу ТОВ «Екосвіт Україна» товарів на адресу контрагентів - покупців не підтверджуються стосовно врахування реального часу здійснення операцій, відсутності майна, трудових, виробничо-складських приміщень та іншого майна, які економічно необхідні для здійснення господарських операцій, однак постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 05.04.2012 року, яка залишена без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.08.2012 року у справі №2а-3346/12/2670 за адміністративним позовом ТОВ «Екосвіт Україна» до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м.Києва про визнання дій протиправними, визнано незаконними дії Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м.Києва пов'язані із проведенням зустрічної звірки ТОВ «Екосвіт Україна» щодо підтвердження господарських відносин із платником податків ДП «Трейд Лайн Хмельницький» за липень 2011 року, за результатами якої було складено акт №102/3-23-30-37119024 від 03.02.2012 р. та визнано незаконними дії Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м.Києва щодо визнання в акті №102/3-23-30-37119024 від 03.02.2012 р. нікчемними правочинів, укладених ТОВ «Екосвіт Україна» (а.с.57-60, 237-238).
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Всупереч наведеним вимогам відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності прийнятого ним податкового повідомлення-рішення №0001832320 від 27 квітня 2012 року.
Встановивши, на підставі досліджених доказів та їх правової оцінки, підтвердження відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами надання контрагентом позивачу товару, відображення таких операцій в бухгалтерському обліку позивача та надання до перевірки всіх необхідних первинних документів, які відповідали вимогам законодавства, суд вважає, що позивачем не було порушено вимог Податкового кодексу України, а тому позовні вимоги про скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м.Чернігові Державної податкової служби №0001832320 від 27 квітня 2012 року з підстав, наведених позивачем у позовній заяві, підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м.Чернігові Державної податкової служби №0001832320 від 27 квітня 2012 року.
Стягнути з Державного бюджету України (р/р 31216206784002, код 38054398, отримувач: Державний бюджет м.Чернігова, банк отримувача: ГУДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Північ-Ойл" (код ЄДРПОУ 37418712) судові витрати в сумі 2146,00 грн.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Бородавкіна С.В.
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2012 |
Оприлюднено | 25.09.2012 |
Номер документу | 26104700 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Бородавкіна С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні