ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" вересня 2012 р.Справа № 5023/3206/12 вх. № 3206/12
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Лавровой Л.С.
при секретарі судового засідання Васильєва Л.О.
за участю
позивача -не з*явився відповідача - не з*явився
розглянувши справу за позовом ТОВ "Рондель", м. Миколаїв
до ФОП ОСОБА_1, с. Крломак
про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
ТОВ"Рондель" (надалі - позивач) просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_1 ( відповідача) суму 77641,34 грн. - заборгованість за надані послуги з перевезення вантажів автомобільним транспортом.
В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов договору про міжнародне перевезення автомобільним транспортом від 21.03.2012 року та заявку.
Позивач в судове засідання не з'явився, через канцелрію суду надав довідку про курс Національного банку України стосовно евро на момент виникнення боргу (вхід.№3076).
Відповідач в призначене судове засідання не з'явився, свого повноважного представника не направив, витребуваних судом документів не надав від отримання ухвали господарського суду , відмовився. про що свідчить відмітка на поштовому конверті.( а.с. 42-45).
Згідно положень ст.ст. 4-3, 33 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Враховуючи достатність часу, наданого позивачеві та відповідачеві для підготовки до судового засідання та підготовки витребуваних судом документів, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивності господарського процесу, закріплені п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України, ст. 4-3 та ст. 33 ГПК України, суд вважає, що господарським судом в межах наданих йому повноважень сторонам створені усі належні умови для надання доказів у справі та є підстави для розгляду справи за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
21.03.2012 року між позивачем та відповідачем було укладеного договір про міжнародне перевезення вантажів автомобільним транспортом.( а.с.9-15).
У відповідності до умов даного договору відповідач доручає і надає для перевезення вантаж, а позивач зобов*язується здійснити перевезення вантажу автомобільним транспортом у міжнародному сполученні до умов заявок відповідача, а відповідач в свою чергу зобов*язався сплатити погоджену сторонами провізну плату ( 1.1. договору). Про що між сторонами було укладено заявку. Так, заявка є невід*ємною чатиною договору, в якій відображаються істотні умови кожного конкретного перевезення, а саме: найменування товару, кількість ( вага) та пакування вантажу, його особливі характеристики, найменування та місцезнаходження відповідача та одержувача товару, пункти відправлення та призначення вантажу, марштрути перевезення, державні реєстаційні номери транспортного засобу, призвіще, ім*я, по-батькові та інші особисті дані водія транспортного засобу, вимоги щодо технічного та санітарного стану транспортного засобу, особливі вказівки відповідача, дата та час завантаження та розвантаження або строк виконання перевезення, розмір провізної плати, інші вимоги перевезення вантажу (п.1.2.договору ).
Відносини сторін за цим договором регулюються положенням Конвенцї про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів 1956 р., Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП, Європейської Угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПЕВ) 1957р, Цивільного і Господарських кодексів України, та інших нормативно-правових актів (п.1.3. договору).
Ціни на послуги та порядок розрахунків за цим договором узгоджується сторонами в заявках на перевезення і зазначаються у рахунках-фактурах перевізника ( позивача по справі) ( п.3.1 договору). Вартість міжнародного перевезення вантажу за зазначеним маршрутом становить 77 641,34 грн.
Сторонами також узгоджено, що договір є дійсним, заявка є додатковою угодою яка належним чином засвідчується уповноваженими представниками сторін і в разі передання факсимільним зв*язком, вважаються оригіналом, який зобов*язує обидві сторони виконувати умови дійсного договору ( п.6.1 договору).
Так, на виконання умов договору, сторони узгодили договір-заявку на перевезення вантажів № 26 від 21.03.2012 року ( а.с.16). У відповідності до якої, було визначено маршрут перевезення Аліканте ( Іспанія) - Волгоград ( Росія), найменвання вантажу - цитрусові: апельсини, мандарини. Дату завантеження - 22.03.2012 року - 23.03.2012 року. Адресу завантаження- Іспанія Аліканте. Адресу розвантаження- Волжський (Волгоград). Місце розмитнення вантажу- Волжський митний пост. Вартість та строк оплати- 7300 евро ( 150 евро посуги експедитора безготівкою, 14 днів з моменту відватаження).
Частиною 2 ст. 524 ЦК України передбачено, що сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті. Виходячи з норм ч. 2 ст. 533 ЦК України визначено: якщо у зобов'язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, яка підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
21.05.2012 року позивачем на адресу відповідача було надіслано супровідний лист, який підтверджує надіслання рахунку-фактури № СФ-0000166 від 04.04.2012 року, акт виконаних робіт, акт зірки взаєморозрахунків ( про що свідчить опис вкладення та поштова квитанція).
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується ст. 49 ГПК України. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав державне мито покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Суми, які підлягають сплаті за проведення судової експертизи, послуги перекладача, адвоката, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу та інші витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: при задоволенні позову - на відповідача; при відмові в позові - на позивача; при частковому задоволенні позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином судові витрати у даній справі покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст. 1,2, 33,44,75,82-85 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовільнити в повному обсязі.
Стягнути з ФОП ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 код НОМЕР_1) на користь ТОВ "Рондель" ( м.Миколаїв, вул. Поромний узвіз 1-В, код 24784101) суму основного боргу 77 641,34 грн, 1609,50 грн. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 10.09.2012 р.
Суддя Лаврова Л.С.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2012 |
Оприлюднено | 27.09.2012 |
Номер документу | 26151749 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Лаврова Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні