cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"25" вересня 2012 р.Справа № 5017/1741/2012
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНФОКС»в особі філії «ІНФОКСВОДОКАНАЛ»
Відповідач: Підприємство обєднання громадян „Управління майном художників Одещини"
Про стягнення
Головуючий суддя Рога Н.В.
Суддя Власова С.Г.
Суддя Д'яченко Т.Г.
Представники:
Від позивача: Витяганець С.В. -довіреність № 5229-4 від 20.12.2011 р.;
Від відповідача: Шевченко О.М.- директор.
В засіданні брали участь:
Від позивача: Витяганець С.В. -довіреність № 5229-4 від 20.12.2011 р.;
Від відповідача: не з'явився.
Суть спору: Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ) „ІНФОКС»в особі філії «ІНФОКСВОДОКАНАЛ», звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Підприємства об'єднання громадян (далі - ПОГ) „Управління майном художників Одещини" про стягнення боргу за послуги водопостачання у сумі 33 618 грн. 84 коп.
Представник позивача позовну заяву підтримує, наполягає на задоволенні позову.
Відповідач проти позову заперечує з мотивів, викладених у запереченнях на позов.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:
27 листопада 2009р. між ТОВ „ІНФОКС" (Постачальник) та ПОГ „Управління майном художників Одещини" (Споживач) був укладений Тимчасовий договір на послуги водопостачання та водовідведення №4760\3, згідно якого Постачальник надає послуги по наданню питної води на об'єкти Споживача, а також по прийманню стічних вод, що скидаються Споживачем. За згодою сторін строк дії Договору встановлено до 31.12.2011р.
Згідно дислокації об'єктом водопостачання та водовідведення є, зокрема, нежитлові приміщення, розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Зоопаркова, 25.
Відповідно до п. 1.2 Договору Споживач своєчасно сплачує за надані йому послуги водопостачання та водовідведення, експлуатує та утримує водопровідні і каналізаційні мережі, прилади та пристрої на них в належному технічному стані у відповідності до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Мінжитлокомгоспу України від 27.06.2008р. №190, Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення, затверджених наказом Держжитлокомгоспу України від 05.07.1995р. №30, Правил приймання стічних вод підприємств, установ та організацій в систему каналізації м. Одеси, затверджених рішенням виконкому Одеської міської ради №632 від 14.06.2007р.
За умовами п. 2.4.14 Договору Споживач зобов'язується своєчасно та у повному обсязі сплачувати послуги водопостачання та водовідведення, скидання ненормативно-очищених стоків, а також інші платежі , передбачені Правилами та умовами Договору.
Згідно розділу 3 Договору облік спожитої води здійснюється за показаннями приладів обліку води, встановлених на об'єктах Споживача. За відсутності приладу обліку з дозволу Постачальника тимчасово облік спожитої води здійснюється за нормами водоспоживання. Оплата послуг водопостачання та водовідведення здійснюється в такому порядку: авансовий платіж у розмірі 100% суми платежу за попередній місяць -до 10 числа розрахункового місяця, кінцевий розрахунок - до 5 числа місяця, що слідує за розрахунковим, шляхом перерахування коштів на рахунок Постачальника. Оплата здійснюється за тарифами, затвердженими у встановленому чинним законодавством порядку. На момент укладення діють такі тарифи: водопостачання -9 грн. 64 коп. за 1 кв.м (з ПДВ), водовідведення -6 грн. 89 коп. за 1 кв.м. У випадку зміни тарифів, що діяли на момент укладення Договору, оплата Споживачем наданих йому послуг здійснюється за новими тарифами, без зміни інших умов Договору.
Позивач зазначає, що за період з 01.05.2011р. по 01.01.2012р. за відповідачем утворилася заборгованість за отримані послуги водопостачання у сумі 33 618 грн. 84 коп. Розрахунок заборгованості за надані послуги водопостачання та водовідведення у спірному періоді здійснено позивачем згідно з даними засобу обліку, нормативами водокористування та діючими у спірному періоді тарифами, затвердженими рішенням виконкому Одеської міської ради №1074 від 25.09.2008р., Постановою Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг України №182 від 30.09.2011р. Доказами надання позивачем послуг щодо водопостачання та водовідведення, на думку позивача, є звіти відповідача , які він надавав позивачеві.
Позивач також зазначає, що він належним чином реагував на листи відповідача щодо припинення водопостачання на об'єкт, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Зоопаркова, 25, та неодноразово припиняв водопостачання на цей об'єкт, що підтверджується наряд-наказами на виконання робіт по припиненню надання послуг водопостачання та водовідведення, але, в подальшому на об'єкті пломби зривалися, водопостачання здійснювалося, що підтверджується актами та показниками приладів обліку. Хто саме здійснював зрив пломб та отримував послуги на водовідведення та водопостачання -Споживач чи якась інша особа , позивачу не відомо.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що відповідно до ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається.
Відповідач проти позову заперечує, посилаючись на те, що відповідно до п. 3.8 Правил користування системами централізованого водопостачання у разі запланованих змін у діяльності споживачів, якщо вони ведуть до зміни обсягів спожитої питної води та скиду стічних вод споживачі в місячний строк до моменту виникнення змін надають заявку. Протягом строку дії Договору Споживач неодноразово звертався до Постачальника з заявами про припинення водопостачання на об'єкт, що розташований за адресою: м. Одеса. вул. Зоопаркова, 25, але водопостачання на зазначений об'єкт припинено не було.
Відповідач зазначає, що звіти про надання послуг водопостачання та водовідведення, надані позивачем в обґрунтування позову, так як підписані особою, що не є повноваженою особою відповідача, та засвідчені печаткою іншого підприємства. Сам відповідач ніяких звітів позивачу не надавав, так як не користувався послугами ТОВ „ІНФОКС", адже об'єкт був захоплений гр-ном Геращенко О.Є., що підтверджується постановою від 20.02.2012р. про порушення кримінальної справи. На даний час кримінальна справа відносно Геращенко О.Є. за фактом заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою (шахрайство) передана до Приморського районного суду м. Одеси.
Відповідач вважає, що керівництву ТОВ „ІНФОКС" було відомо про неправомірні дії з боку Геращенка О.Є., але звіти від цієї особи приймалися.
За таких обставин, відповідач вважає, що дії ТОВ „ІНФОКС" по неприпиненню водопостачання на підставі поданих Споживачем заявок та прийняттю звітів від особи, яка захопила об'єкт водопостачання, є неправомірними, у зв'язку з чим борг виник з вини саме ТОВ „ІНФОКС".
Розглянув матеріали справи, на підставі чинного законодавства України, суд доходить до такого висновку:
Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Відповідно до ст. 16 цього ж Кодексу, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.
Згідно ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію: передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо, або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Частиною 2 цієї статті встановлено, що зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1, 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
За приписами ст. 174 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарського зобов'язання є укладання господарського договору та іншої угоди, що передбачені законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Відповідно до ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість сторін, спрямована на встановлення , зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Згідно ст. 627 Цивільного кодексу України, відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
Як вбачається з матеріалів справи, 27 листопада 2009р. між ТОВ „ІНФОКС" (Постачальник) та ПОГ „Управління майном художників Одещини" (Споживач) був укладений Тимчасовий договір на послуги водопостачання та водовідведення №4760\3, згідно якого Постачальник надає послуги по наданню питної води на об'єкти Споживача, а також по прийманню стічних вод, що скидаються Споживачем. За згодою сторін строк дії Договору встановлено до 31.12.2011р.
Згідно дислокації об'єктом водопостачання та водовідведення є , зокрема, нежитлові приміщення , розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Зоопаркова, 25.
Відповідно до п. 1.2 Договору Споживач своєчасно сплачує за надані йому послуги водопостачання та водовідведення, експлуатує та утримує водопровідні і каналізаційні мережі, прилади та пристрої на них в належному технічному стані у відповідності до Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України , затверджених наказом Мінжитлокомгоспу України від 27.06.2008р. №190, Правил технічної експлуатації систем водопостачання та водовідведення, затверджених наказом Держжитлокомгоспу України від 05.07.1995р. №30, Правил приймання стічних вод підприємств, установ та організацій в систему каналізації м. Одеси, затверджених рішенням виконкому Одеської міської ради №632 від 14.06.2007р.
За умовами п. 2.4.14 Договору Споживач зобов'язується своєчасно та у повному обсязі сплачувати послуги водопостачання та водовідведення, скидання ненормативно-очищених стоків, а також інші платежі , передбачені Правилами та умовами Договору.
Згідно розділу 3 Договору облік спожитої води здійснюється за показаннями приладів обліку води, встановлених на об'єктах Споживача. За відсутності приладу обліку з дозволу Постачальника тимчасово облік спожитої води здійснюється за нормами водоспоживання. Оплата послуг водопостачання та водовідведення здійснюється в такому порядку: авансовий платіж у розмірі 100% суми платежу за попередній місяць -до 10 числа розрахункового місяця, кінцевий розрахунок - до 5 числа місяця, що слідує за розрахунковим, шляхом перерахування коштів на рахунок Постачальника. Оплата здійснюється за тарифами, затвердженими у встановленому чинним законодавством порядку. На момент укладення діють такі тарифи: водопостачання -9 грн. 64 коп. за 1 кв.м (з ПДВ), водовідведення -6 грн. 89 коп. за 1 кв.м. У випадку зміни тарифів, що діяли на момент укладення Договору, оплата Споживачем наданих йому послуг здійснюється за новими тарифами, без зміни інших умов Договору.
Відповідно ст. 193 Господарського кодексу України, ст. 526 Цивільного Кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання -відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається, крім випадків, передбачених законом .
Відповідно до ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до 3.1. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання і водовідведення в населених пунктах України , затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 р. N 190 , зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 2008 р. за N 936/15627 (далі - Правила), розрахунки за спожиту питну воду та скид стічних вод здійснюються на основі показів засобів обліку.
У якості заперечень на позовну заяву відповідач посилається на п. 3.8 Правил та вважає позивача винним у невчиненні дій щодо відключення водопостачання. Але, відповідач виклав у запереченнях п. 3.8. Правил не у повному обсязі. Згідно зазначеного пункту у разі запланованих змін у діяльності споживачів, якщо вони ведуть до зміни обсягів спожитої питної води та скиду стічних вод, споживачі в місячний строк до моменту виникнення змін надають виробнику заяву та відповідні документи для одержання додаткових технічних умов та внесення змін у договір. З матеріалів справи не вбачається, що сторонни вносили зміни у Договір. Крім того, за наявними у справі матеріалами ТОВ «ІНФОКС»неодноразово здійснювало опломбування приладу обліку відповідача.
Згідно п. 1.6. зазначених Правил за стан водопровідних мереж, які проходять у технічних підвалах і до яких приєднані внутрішньобудинкові мережі, є відповідальними підприємства та організації, у яких вони перебувають на балансі.
За умовами п. 5.13. Правил споживач забезпечує захист приміщень, де розташовані вузли обліку, від ґрунтових, талих і дощових вод та інших шкідливих впливів, утримує зазначені приміщення в належному стані; не допускає доступу сторонніх осіб і забезпечує доступ представників виробника за службовими посвідченнями до засобів обліку, водопровідних пристроїв та обладнання. Згідно п. 5.18. Правил споживач відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб і деталей пломбування, встановлених представниками територіальних органів Держспоживстандарту та виробником в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його розташування.
Отже, саме відповідач мав недопустити сторонніх осіб до свого приміщення та засобів обліку, водопровідних пристроїв та обладнання.
За наявними у справі матеріалами, позивачем були надані послуги водопостачання та водовідведення на визначений дислокацією об'єкт, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Зоопаркова, 25, на суму 33 618 грн. 84 коп.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 32 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене та оцінюючи надані докази в сукупності, господарський суд вважає, що позовні вимоги ТОВ«ІНФОКС»в особі філії «ІНФОКСВОДОКАНАЛ»цілком обґрунтовані, відповідають вимогам чинного законодавства та фактичним обставинам справи, у зв'язку з чим підлягають задоволенню.
Судові витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача згідно ст.ст. 44, 49 ГПК України.
На підставі зазначеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНФОКС»в особі філії «ІНФОКСВОДОКАНАЛ»задовольнити повністю.
2. Стягнути з Підприємства обєднання громадян „Управління майном художників Одещини" (м. Одеса, вул. Торгова, 2, код ЄДРПОУ 35302143, р/р26009010113979 в „УКРЕКСІМБАНК", МФО 328618) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНФОКС»в особі філії «ІНФОКСВОДОКАНАЛ»(м. Одеса, вул. Басейна, 5, код ЄДРПОУ 26472133, р/р 26007311687301 в АБ „Південний", МФО 328209) заборгованість у сумі 33 618 грн. 84 коп., витрати по сплаті судового збору у сумі 1 609 грн. 50 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 25 вересня 2012р.
Головуючий суддя Рога Н. В.
Суддя Власова С.Г.
Суддя Д'яченко Т.Г.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2012 |
Оприлюднено | 27.09.2012 |
Номер документу | 26151934 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Рога Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні