Рішення
від 12.09.2012 по справі 5009/2740/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251 номер провадження справи 24/93/12

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.09.12 Справа № 5009/2740/12

м. Запоріжжя За позовом Приватного підприємства «Токмак - Центр»(71708 , Запорізька область , м. Токмак , вулиця Гоголя ,91; код ЄДРПОУ 32701364).

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «АТД»(71701 , Запорізька область , м. Токмак, вулиця Шевченка , 36 ; код ОКПО 19268351 ).

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Токмацька міська рада (Запорізька область, м. Токмак)

Про зобов'язання укласти договір.

Суддя Азізбекян Т.А.

Представники:

Від позивача - Таран К.В. ( дов. № 13 від 01.03.2012 р.).

Від відповідача - Нехамкін В.С. ( дов. № 14/08 від 14.08.2012 р.).

Від третьої особи - не прибув .

ВСТАНОВЛЕНО:

Розглядаються позовні вимоги про зобов'язання ТОВ «АТД»укласти договір про надання послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території від 28.05.2012 р. між Приватним підприємством «Токмак -Центр»та Товариством з обмеженою відповідальністю «АТД»у редакції позивача .

Ухвалою від 19.07.2011 р. позовні матеріали прийняті к провадженню , слухання господарської справи № 5009/2740/12 було призначено на 15.08.2011 р. о 12-00.

Розгляд справи відповідно до вимог статті 77 ГПК України відкладався , а термін вирішення спору продовжувався в порядку статті 69 ГПК України .

Представникам сторін роз'яснені права та обов'язки передбачені положеннями Господарського процесуального кодексу України .

Відводів складу суду не заявлено .

В судовому засіданні 12.09.2012 р. господарський суд відповідно до вимог статті 85 ГПК України оголосив вступну і резолютивну частини рішення .

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на наступні обставини . ТОВ «АТД»є власником нежитлового приміщення загальною площею 775, 7 кв. м. , в багатоквартирному житловому будинку , яке знаходиться за адресою вулиця Шевченка , 36 , м. Токмак Запорізької області і одночасно на праві спільної сумісної власності співвласником цього будинку , а також споживачем житлово -комунальних послуг в розумінні частини 1 статті 1 Закону України «Про житлово -комунальні послуги»від 24.06.2004 р. Виконавчим комітетом Токмацької міської ради в межах своїх повноважень було прийнято рішення № 143 від 22.06.2006 р. «Про визначення виконавців послуг з утримання будинків , споруд та прибудинкових територій», за яким визначено виконавцем послуг з утримання будинків , споруд та прибудинкових територій ПП «Токмак - Центр»з додатком № 4 про перелік житлових будинків і споруди . Встановлені тарифи на послуги з утримання будинків , споруд та прибудинкових територій , що підтверджується рішенням виконавчого комітету Токмацької міської ради за № 224 від 28.08.2008 р. «Про погодження переліку послуг та тарифів на житлово -комунальні послуги по ПП «Токмак -Центр». Будинок № 36 по вулиці Шевченко м. Токмак прийнятий на обслуговування підприємством , яким надаються житлово -комунальні послуги з утримання будинку і прибудинкової території .28 травня 2012 р. підприємство супровідним листом № 125 від 28.05.2012 р. надало відповідачу для розгляду та на підпис два примірники договору про надання послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території від 28.05.2012 р. із додатком № 5 .За поясненнями позивача відповідачем договір був отриманий 28.05.2012 р. , що підтверджується особистим підписом директора ТОВ «АТД»на копії супровідного листа № 125 від 28.05.2012 р. Відповідач пропозицію підприємства отримав , але договір від 28.05.2012 р. не підписав та не повернув на адресу позивача , що є на думку позивача ухиленням від укладення договору. Просить позовні вимоги задовольнити .

Відповідач проти заявленого позову заперечив з огляду на такі обставини . Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 529 від 20.05.2009 р. «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Проект договору від 28.05.2012 р. у редакції ПП «Токмак -Центр», який доданий до позовної заяви і на підставі якого суду запропоновано зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «АТД»укласти договір про надання послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території не відповідає Типовому договору , затвердженому Постановою КМ України № 529 від 20.05.2009 р. Договір від 28.05.2012 р. у редакції ПП «Токмак -Центр», який доданий до позовної заяви і на підставі якого суду запропоновано зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «АТД»укласти договір про надання послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території не відповідає за змістом проекту договору , який надсилався ТОВ «АТД»супровідним листом від 28.05.2012 р. № 125. Вартість запропонованих ПП «Токмак -Центр»послуг в зазначених договорах відрізняється , що свідчить про не визначення істотних умов договору ( пункти 3.1 , 5.1 цих договорів). На думку відповідача , посилання позивача на рішення виконавчого комітету Токмаціької міської ради № 224 від 28.08.2008 р. «Про погодження переліку послуг та тарифів на житлово -комунальні послуги по ПП «Токмак -Центр»є неправильним , оскільки вказаним рішенням встановлюються тарифи для населення. Рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради «Про погодження переліку послуг та тарифів на житлово -комунальні послуги по ПП «Токмак -Центр»було прийняте 25 грудня 2008 р. № 337. Крім того , перелік вартості робіт по утриманню будинків та прибудинкової території , який доданий до проекту договору від 28.05.2012 р. встановлений для будинків І-У класу обладнаних ліфтами ( крім перших поверхів). ТОВ «АТД»є власником нежитлового приміщення , загальною площею 775 , 7 кв. м. , яке знаходиться в багатоквартирному житловому будинку на першому поверсі , підвальному приміщенні та в прибудованому приміщенні , за адресою вулиця Шевченка , 36 , м. Токмак , Запорізької області. За висновком відповідача наданий ПП «Токмак -Центр»перелік вартості робіт не стосується Товариства з обмеженою відповідальністю «АТД». ТОВ «АТД»уклало наступні договори з комунальними службами : - № 202 від 01.01.2012 р. про надання послуг з вивезення побутових відходів з Комунальним підприємством «Контакт»Токмацької міської ради ; - № 125 від 01.01.2007 р. про надання послуг з водопостачання та водовідведення з Комунальним підприємством «Водопровідник»Токмацької міської ради ; - № 638 від 21.03.2012 р. про надання послуг з постачання електроенергії з ВАТ «Запоріжжяобленерго»; - № 420077 від 22.12.2011 р. про надання послуг з постачання природного газу з ПАТ «Запоріжгаз». За висновком відповідача , більшу частину запропонованих ТОВ «АТД»послуг ПП «Токмак -Центр»не надає. Листом № 07/06 від 07.06.2012 р. ТОВ «АТД»запропонувало ПП «Токмак -Центр»укласти договір про надання послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території на умовах , які відповідають фактичному переліку послуг , які надаються цим підприємством . Від укладення договору ПП «Токмак -Центр»відмовилося ( лист № 160 від 20.06.2012 р.). Просить у задоволенні позовних вимог відмовити .

Третя особа листом від 12.09.2012 р. повідомила , що рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради № 224 від 28.08.2008 р. «Про погодження переліку послуг та тарифів на житлово -комунальні послуги по ПП «Токмак -центр»( з додатком № 5) є діючим , також , є діючим рішення № 143 від 22.06.2006 р. «Про визначення виконавця послуг з утримання будинків і споруд та при будинкової території»( з додатком № 4). Щодо рішення № 337 від 25.12.2008 р. «Про погодження переліку послуг та тарифів на житлово - комунальні послуги по ДП «Токмак Плюс»ПП «Токмак -Центр»( з додатком № 5) , то воно втратило чинність на підставі рішення № 183 від 25.06.2009 р. «Про погодження переліку послуг та тарифів на житлово -комунальні послуги по ПП «Токмак -Центральний». Відповідно до рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради від 22.04.2004 р. № 85 «Про перерозподіл комунального майна між комунальними підприємствами міста»будинок № 36 по вулиці Шевченка м. Токмак був вилучений з оперативного управління КП «Центр»та переданий в оперативне управління КП «Контакт». Станом на 11.09.2012 р. зазначений будинок знаходиться на балансі комунального підприємства «Контакт»Токмацької міської ради за інвентарним номером 10300124. Позовні вимоги підтримує .

Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення представників сторін , суд -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю « АТД»( код ОКПО 19268351) є власником нежитлового приміщення , загальною площею 775 , 7 кв. м. в багатоквартирному житловому будинку на першому поверсі , підвальному приміщенні та в прибудованому приміщенні , за адресою : Запорізька область , м. Токмак , вулиця Шевченка , 36 /57 та 36/58.

Право приватної власності набуто на підставі Рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради від 28.08.2008 р. № 236/1 ( Свідоцтво про право власності від 02.09.2008 р. на нерухоме майно загальною площею 97 , 2 кв. м. та загальною площею 678 , 5 кв. м. ).

Позивач , посилаючись на статті 355 , частину 2 статті 382 ЦК України , вважає відповідача співвласником багатоквартирного житлового будинку , а також споживачем житлово -комунальних послуг в розумінні частини 1 статті 1 Закону України «Про житлово -комунальні послуги».

Відповідно до приписів статті 355 ЦК України майно , що є у власності двох або більше осіб ( співвласників) , належить їм на праві спільної власності ( спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності .

Статтею 382 Цивільного кодексу України передбачено , що власникам квартири у дво - або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування , опорні конструкції будинку , механічне , електричне , сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири , яке обслуговує більше однієї квартири , а також споруди , будівлі , які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир , а також власників нежитлових приміщень , які розташовані у житловому будинку .

З матеріалів справи слідує , що 22 червня 2006 р. виконавчим комітетом Токмацької міської ради прийнято Рішення № 143 «Про визначення виконавців послуг з утримання будинків і споруд та при будинкової території»яким затверджений перелік виконавців , серед яких визначено Приватне підприємство «Токмак -Центр».

Додатком № 4 до вказаного рішення визначений перелік житлових будинків і споруд на які розповсюджуються повноваження ПП «Токмак -Центр»як виконавця послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території , в тому числі : вулиця Шевченка , 36 .

Рішенням виконавчого комітету Токмацької міської ради від 25 червня 2009 р. № 183 погоджений перелік послуг та тарифів на житлово -комунальні послуги по ПП «Токмак -Центральний», у зв'язку з чим рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради № 337 від 25.12.2008 р. «Про погодження переліку послуг та тарифів на житлово -комунальні послуги по ДП «Токмак -Плюс», ПП «Токмак -Центр»після вводу в дію нових тарифів , вважати таким , що втратило чинність .

Також , Токмацька міська рада листом № 171 від 12.09.2012 р. повідомила , що відповідно до рішення виконавчого комітету Токмацької міської ради від 22.04.2004 р. № 85 «Про перерозподіл комунального майна між комунальними підприємствами міста»будинок № 36 по вулиці Шевченка м. Токмак був вилучений з оперативного управління КП «Центр»та переданий в оперативне управління КП «Контакт». Станом на 11.09.2012 р. зазначений будинок знаходиться на балансі комунального підприємства «Контакт»Токмацької міської ради за інвентарним номером 10300124.

Приватним підприємством «Токмак -Центр»до матеріалів справи надана належним чином засвідчена копія договору про передачу на обслуговування та ремонт житлового фонду і прибудинкової території від 06.05.2004 р. , відповідно до предмету якого замовник ( виконавчий комітет Токмацької міської ради ) доручає виконавцю ( ПП «Токмак -Центр») обслуговування , експлуатацію та поточний ремонт житлового фонду Токмацької міської ради згідно переліку . Капітальний ремонт житлового фонду провадити за рахунок замовника. Облік житлового фонду , нарахування і збір квартирної плати з мешканців квартир , нарахування і збір з володарів приватизованих квартир сум відшкодування експлуатаційних витрат на утримання будинків і прибудинкових територій , нарахування і збір з орендарів і володарів нежитлових приміщень сум відшкодування експлуатаційних витрат на утримання будинків і прибудинкових територій .

З матеріалів справи вбачається , що позивачем на адресу відповідача 28.05.2012 р. була надана письмова пропозиція № 125 про укладення договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій , згідно статей 7, 19 Закону України «Про житлово -комунальні послуги».

Вказана письмова пропозиція була отримана директором ТОВ «АТД»Нехамкіним П.В. 28.05.2012 р. , що підтверджується особистим підписом вказаної фізичної особи та не спростовувалось представниками відповідача в судовому засіданні .

До матеріалів справи позивачем надана копія проекту договору про надання послуг з утримання будинку і споруд та при будинкової території від 28 травня 2012 р. , предметом якого є утримання спільного сумісного майна співвласників багатоквартирного будинку (гуртожитку) № 36 по вулиці Шевченка м. Токмака Запорізької області шляхом надання виконавцем послуг з утримання будинку і споруд та при будинкової території (обслуговування внутрішньо будинкових систем водозабезпечення , тепло забезпечення , каналізації , крім квартир , ліквідація аварійних ситуацій , підготування житлового фонду до експлуатації у зимовий період , вивезення та утилізація ТПВ , освітлення східних площадок та обслуговування внутрішньо будинкових електричних мереж , прибирання при будинкової території , дезинфекція , обслуговування димових та вентиляційних каналів , витрати на виготовлення розрахункових книжок та довідок , ремонт лавок , спортивних площадок та малих архітектурних форм , утримання ліфтів , в будинках в яких вони є ) , а споживачем - забезпечення своєчасної оплати таких послуг за встановленим тарифом у строк та на умовах , що передбачені цим договором .

В судовому засіданні позивач пояснив , що відповідач отримав пропозицію щодо укладення договору , проте договір у запропонованій редакції від 28 травня 2012 р. не підписав , що стало підставою для звернення з позовом про зобов'язання укласти договір.

Вивчивши текст проекту договору від 28.05.2012 р. , отриманий відповідачем , суд дійшов висновку , що редакції проекту договору наданого до матеріалів справи та направленого на адресу ТОВ «АТД» , не ідентичні .

Статтею 180 Господарського кодексу України передбачено , що зміст господарського договору становлять умови договору , визначені угодою його сторін , спрямованою на встановлення , зміну або припинення господарських зобов'язань , як погоджені сторонами , так і ті , що приймаються ними як обов'язкові умови відповідно до законодавства . Господарський договір вважається укладеним , якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов . Істотними є умови , визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь -якому разі погодити предмет , ціну та строк дії договору .

Слід зазначити , що при укладенні господарських договорів сторони можуть визначити зміст договору на основі типового договору , затвердженого Кабінетом Міністрів України , чи у випадках , передбачених законом , іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору , але мають право конкретизувати його умови .

Суб'єкти господарювання , які забезпечують споживачів , зазначених у частині першій цієї статті , електроенергією , зв'язком , … а у випадках , передбачених законом , також інші суб'єкти зобов'язані укладати договори з усіма споживачами їхньої продукції (послуг).

Відповідно до статті 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальними правилами викладається у формі єдиного документа , підписаного сторонами та скріпленого печатками . Проект договору може бути запропонований будь -якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ , він надається другій стороні у двох примірниках . Сторона , яка одержала проект договору , у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист у двадцятиденний термін після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона , яка одержала проект договору , складає протокол розбіжностей , про що робиться застереження у договорі , та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором .

У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору , такий договір вважається неукладеним ( таким , що не відбувся).

Предметом регулювання Закону України «Про житлово -комунальні послуги»є правовідносини , що виникають між виробниками , виконавцями , споживачами у процесі створення , надання та споживання житлово -комунальних послуг. Суб'єктами цього Закону є органи виконавчої влади , органи місцевого самоврядування , власники , виробники, виконавці та споживачі житлово -комунальних послуг .

Статтею 1 Закону України «Про житлово - комунальні послуги»визначено , що житлово -комунальні послуги - це результат господарської діяльності , спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях , будинках і спорудах , комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів , норм , стандартів , порядків і правил .

За змістом вказаного Закону , виконавцем вважається суб'єкт господарювання , предметом діяльності якого є надання житлово -комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору .

Власником приміщення , будинку , споруди , житлового комплексу або комплексу будинків і споруд вважається фізична або юридична особа , якій належить право володіння , користування та розпорядження приміщенням , будинком , спорудою , житловим комплексом або комплексом будинків і споруд , зареєстроване у встановленому законом порядку .

Законом передбачено , що утримання будинків і прибудинкових територій - це господарська діяльність , спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень , будинків і споруд , комплексів будинків і споруд , а також утримання прилеглої до них ( при будинкової) території відповідно до вимог нормативів , норм , стандартів , порядків і правил згідно із законодавством .

Статтею 7 Закону України «Про житлово -комунальні послуги»визначені повноваження органів місцевого самоврядування у сфері житлово -комунальних послуг , зокрема , визначення виконавця житлово -комунальних послуг відповідно до цього Закону в порядку , затвердженому центральним органом виконавчої влади з питань житлово -комунального господарства та управління об'єктами у сфері житлово -комунальних послуг, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад , забезпечення їх належного утримання та ефективності експлуатації .

В Законі України «Про житлово -комунальні послуги»наводиться класифікація житлово -комунальних послуг за функціональним призначенням та порядком затвердження цін/тарифів.

В свою чергу , житлово -комунальні послуги за функціональним призначенням наступні : - комунальні послуги ( централізоване постачання холодної та гарячої води , водовідведення , газо- та електропостачання , централізоване опалення , а також вивезення побутових відходів тощо) ; - послуги з утримання будинків і споруд та при будинкових територій ( прибирання внутрішньо будинкових приміщень та при будинкової території , санітарне -технічне обслуговування , обслуговування внутрішньо будинкових мереж , утримання ліфтів , освітлення місць загального користування , поточний ремонт , вивезення побутових відходів тощо).

Відповідно до приписів статті 16 Закону , порядок надання житлово -комунальних послуг , їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства .

Вказаним Законом , зокрема , статтею 19 передбачено , що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово -комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Учасниками відносин у сфері житлово -комунальних послуг є : власник, споживач , виконавець , виробник . Виробник послуг може бути їх виконавцем . Особливими учасниками відносин у сфері житлово -комунальних послуг є балансоутримувач та управитель , які залежно від цивільно -правових угод можуть бути споживачем , виконавцем або виробником.

Споживач , крім іншого , має право одержувати вчасно та відповідної якості житлово -комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово -комунальних послуг та зобов'язаний укласти договір на надання житлово -комунальних послуг , підготовлений виконавцем на основі типового договору .

В свою чергу виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово -комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором .

Статтею 22 Закону передбачений обов'язок виробника укласти договір з виконавцем ( споживачем) про умови надання житлово -комунальних послуг .

Також , Законом України «Про житлово -комунальні послуги»передбачено право балансоутримувача укладати договори на надання житлово -комунальних послуг .

Законодавцем чітко визначені істотні умови договору між виконавцем / виробником та споживачем ( стаття 26 Закону) : - найменування сторін ; - предмет договору ; - вичерпний перелік житлово -комунальних послуг , тарифи та їх складові на кожну з цих послуг , загальна вартість послуг ; - порядок оплати за спожиті житлово -комунальні послуги ; - порядок перерахунків розміру плати за житлово -комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі , зниження їх якості ; - права та обов'язки сторін; - порядок контролю та звіту сторін ; - порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг ; - визначення точок розподілу , в яких відбувається передача послуг від виконавця / виробника споживачу ; - порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення ( ремонту) ; - умови доступу в квартиру , будинок , приміщення , на земельну ділянку для усунення аварій , неполадок , огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку ; - порядок здійснення ремонту ; - відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору ; - порядок вирішення спорів ; - перелік форс -мажорних обставин ; - строк дії договору ; - умови зміни , пролонгації , припинення дії договору ; - дата і місце укладення договору .

Договір на надання житлово -комунальних послуг набирає чинності з моменту його укладення . Процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін .

У разі виникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця / виробника споживач має право розірвати договір у порядку , встановленому законом .

Постановою КМ України № 529 від 20 травня 2009 р. затверджений типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій з визначенням типового переліку послуг , а саме : - прибирання прибудинкової території ; - прибирання сходових кліток ; - вивезення побутових відходів ( збирання , зберігання , перевезення , перероблення , утилізація , знешкодження та захоронення) ; - прибирання підвалу , технічних поверхів та покрівлі ; - технічне обслуговування ліфтів ; - обслуговування систем диспетчеризації ; - технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем : гарячого водопостачання ; холодного водопостачання ; водовідведення ; теплопостачання; зливової каналізації ; дератизація ; - дезінсекція ; - обслуговування димовентиляційних каналів ; - технічне обслуговування та поточний ремонт систем протипожежної автоматики та димовидалення , а також інших внутрішньо будинкових інженерних систем у разі їх наявності ; - поточний ремонт конструктивних елементів , внутрішньо будинкових систем гарячого і холодного водопостачання , водовідведення , теплопостачання та зливної каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження , що розміщені на закріпленій в установленому порядку при будинковій території ( в тому числі спортивних , дитячих та інших майданчиках) ; - поливання дворів , клумб і газонів ; - прибирання і вивезення снігу , посипання частини при будинкової території , призначеної для проходу та проїзду , протиожеледними сумішами ; - експлуатації номерних знаків на будинках ; - освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води ; - енергопостачання ліфтів ; - періодична повірка , обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку води та теплової енергії , у тому числі їх демонтаж , транспортування та монтаж після повірки.

Здійснивши системний аналіз викладених правових норм , суд дійшов висновку , що укладення договору про надання житлово -комунальних послуг , в тому числі послуг з утримання будинків і споруд та при будинкової території є обов'язковим для споживачів цих послуг.

Укладення вказаного договору відбувається за ініціативою виконавця житлово -комунальних послуг , яким в даному випадку є Приватне підприємство «Токмак -центр».

Відповідно до вимог Закону України «Про надання житлово -комунальних послуг»договір між виконавцем / виробником та споживачем повинен містити істотні умови , повний перелік яких наводиться в статті 26 вказаного Закону .

Проаналізувавши тексти проектів договору про надання послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території , наданого до матеріалів справи та направленого позивачем на адресу відповідача , суд дійшов висновку , що вказані редакції не містять повного переліку істотних умов , передбачених Законом України «Про житлово -комунальні послуги».

Так , згідно статті 26 вказаного Закону істотними умовами договору на надання житлового -комунальних послуг , крім іншого , є : - порядок перерахунків розміру плати за житлово -комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі , зниження їх якості ; - порядок контролю та звіту сторін ; - порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг ; - визначення точок розподілу , в яких відбувається передачі послуг від виконавця / виробника споживачу ; - порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення ( ремонту) ; - умови доступу в квартиру , будинок , приміщення , на земельну ділянку для усунення аварій , неполадок,огляду мереж ,зняття контрольних показників засобів обліку ; - порядок здійснення ремонту .

Оскільки Законом вищевказані умови визнання істотними , вони є обов'язковими при укладенні договору про надання послуг з утримання будинку і споруд та при будинкової території як різновиду житлово -комунальних послуг за функціональним призначенням .

А відтак , позовні вимоги про зобов'язання ТОВ «АТД»укласти договір про надання послуг з утримання будинку і споруд та прибудинкової території від 28.05.2012 р. в редакції, запропонованій ПП «Токмак -Центр» , яка не містить таких обов'язкових істотних умов як : - порядок перерахунків розміру плати за житлово -комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі , зниження їх якості ; - порядок контролю та звіту сторін ; - порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг ; - визначення точок розподілу , в яких відбувається передача послуг від виконавця / виробника споживачу ; - порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення ( ремонту) ; - умов доступу в квартиру , будинок , приміщення , на земельну ділянку для усунення аварій , неполадок ,огляду мереж ,зняття контрольних показників засобів обліку ; - порядок здійснення ремонту , задоволенню не підлягають .

У позові відмовити .

Керуючись ст. ст. 49, 82, 84 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд,

ВИРІШИВ :

У позові відмовити.

Суддя Т.А. Азізбекян

Рішення виготовлено у повному обсязі та підписано 18.09.2012 р.

Дата ухвалення рішення12.09.2012
Оприлюднено28.09.2012
Номер документу26167197
СудочинствоГосподарське