Справа № 2-991/11
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
"07" вересня 2012 р. м.Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
у складі головуючого судді Кунцік О.С.
при секретарі Макаревич Л.Р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Самборі справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора», відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради Львівської області, треті особи начальник відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради Юзьв'як Н.І., директор комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора» про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора», відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради Львівської області, треті особи начальник відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради Юзьв»як Н.І., директор комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора»про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.
В підтвердження позовних вимог посилається на те, що працював на посаді керівника музичного гуртка сопілкарів в Самбірському будинку дитячої та юнацької творчості з 11 січня 2004 року. Наказом № 35-к від 31серпня 2011 року його було звільнено з посади керівника музичного гуртка в зв»язку з ліквідацією закладу. При звільненні адміністрацією Самбірського міського БДЮТ не були враховані обставини,що передували виданню вищезгаданого наказу про звільнення, а саме те, що у нього висока кваліфікація і продуктивність праці, ніж у працівників,яким запропоновано місце праці в реорганізованому закладі, його не було переведено на іншу роботу у цьому ж закладі,хоч насправді відбулася не ліквідація, а реорганізація закладу.
У відповідності до ст.42 Кодексу Законів про працю України, він мав переважне право на залишення на роботі, оскільки у нього на утриманні двоє малолітніх дітей - ІНФОРМАЦІЯ_1 та ІНФОРМАЦІЯ_2, а також у його сім»ї немає інших працівників із самостійним заробітком, дружина ОСОБА_3 -інвалід дитинства.
Відповідно до ст.42-1 КЗпП України він має переважне право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу відповідно до обставин викладених у ст..42 Кодексу законів про працю України, оскільки ліквідація Самбірського БДЮТ не відбулося, а проводилась реорганізація закладу та прийняття на роботу інших працівників. Його середня зарплати на час пред»явлення позову 1400 гривень.
Просить поновити його на посаді керівника гуртка Самбірського міського будинку, дитячої та юнацької творчості та стягнути з відповідача заробітну плату за час вимушеного прогулу з 31.08.2011 року по день поновлення на роботі та стягнути з відповідача судові витрати по даній справі.
В судовому засіданні позивач вимоги позовної заяви підтримав, зіслався на обставини викладені в ній, просить позов задоволити. Оскільки створена нова структура комунальний заклад» Центр позашкільної освіти м.Самбора»просить поновити його на посаді керівника гуртка та визнати незаконним наказ про його звільнення. Крім того, просить стягнути заробітну плату за час вимушеного прогулу.
Представник відповідача - директор Комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора»Ухач Н.П., вона ж представник третьої особи, позову не визнала та пояснила, що Самбірський міський будинок дитячої та юнацької творчості було ліквідовано згідно рішення сесії Самбірської міської ради від 29 червня 2011 року № 23. Статут Центру позашкільної освіти м. Самбора затверджений рішенням виконавчого комітету Самбірської міської ради від 02.09.2011 року № 408. Вона призначена директором центру позашкільної освіти наказом відділу освіти від 31 серпня 2011 року № 107 і ніколи не працювала директором Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчості.
Позивач ОСОБА_1 в трудових відносинах з Центром позашкільної освіти м. Самбора ніколи не перебував і наказу про його звільнення вона не видавала, а тому Центр позашкільної освіти не може бути відповідачем по даній справі. Комунальний заклад Центр позашкільної освіти м. Самбора не є правонаступником Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчості. Із заявою про прийом на роботу в Центр позашкільної освіти позивач не звертався і на даний час вакантних посад за фахом відповідача в центрі немає. Крім того пояснила, що всі працівники колишнього Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчості працевлаштовані в Центр позашкільної освіти м. Самбора, крім ОСОБА_1 Враховуючи вищенаведене, вважає, що підстав для поновлення ОСОБА_1 на роботі немає.
Представник відділу освіти Самбірської міської ради, вона ж представник начальника відділу освіти Самбірської міської ради Юзьв»як Н.І., - Пилипчак Г.Я. позову не визнала та пояснила, що позивач ніколи не перебував у трудових відносинах з відділом освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради. Його приймав на роботу і звільняв з роботи директор Самбірського БДЮТ, який був самостійною юридичною особою і відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради згідно Положення про відділ,затвердженого рішенням сесії Самбірської міської ради від 10.02 2011 року № 12 здійснює навчально-методичне керівництво та інспектування навчальних закладів , що знаходяться в межах відповідної території ї є комунальною власністю міста.
Центр позашкільної освіти м. Самбора є самостійною юридичною особою з правом прийняття на роботу своїх працівників, що стверджується Статутом цього закладу, затвердженого рішенням виконавчого комітету Самбірської міської ради №465 від 08.09 2011 року, не є правонаступником Самбірського БДЮТ.
ОСОБА_1 звільнений з роботи наказом директора Самбірського БДТЮ Слюнченко П.П. 31.08 2011 року на підставі п.1ст.40 КЗпП України в зв»язку з ліквідацією даного закладу.
Враховуючи вищенаведене, просить відмовити в позові.
Заслухавши пояснення сторін, третіх осіб, свідків, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволення виходячи з наступного.
У відповідності до ч.1 ст.235 КЗпП України у разі звільнення без законних підстав працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір.
ОСОБА_1 наказом директора Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчості № 35 -к від 31.08 2011 року «Про звільнення ОСОБА_1.»звільнений з посади керівника гуртка Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчості з 31 серпня 2011 року в зв»язку з ліквідацією даного закладу з виплатою вихідної допомоги в розмірі одного середньомісячного заробітку п.1ст.40 КЗпП України. Підстава: наказ відділу освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради від 30 червня 2011 року № 10.
Причиною звільнення позивача з займаної посади зазначено ліквідацію Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчостї.
Рішенням Х сесії У1 демократичного скликання Самбірської міської ради Львівської області від 29 червня 2011 року № 23»Про ліквідацію позашкільних навчальних закладів м. Самбора та створення Центру позашкільної освіти м. Самбора»ліквідовано позашкільні навчальні заклади м. Самбора, а саме «Станцію юних натуралістів м. Самбора», «Малу академію наук учнівської молоді м. Самбора»«Самбірський міський Будинок дитячої та юнацької творчості м. Самбора» та «Будинок науково-технічної творчості учнівської молоді».
Пунктом 2 даного рішення створено Центр позашкільної освіти м. Самбора з 1 вересня 2011року.
Рішенням Х111 сесіїї У1 демократичного скликання Самбірської міської ради Львівської області від 08 вересня 2011 року № 5 внесено зміни до п.2 Рішення Х сесії У1 демократичного скликання Самбірської міської ради Львівської області від 29 червня 2011 року № 23 «Про ліквідацію позашкільних навчальних закладів м. Самбора та створення Центру позашкільної освіти м. Самбора»та викладено даний пункт у наступній редакції «Створити комунальний заклад»Центр позашкільної освіти м. Самбора».
П.3 рішення Х1 сесії У1 демократичного скликання Самбірської міської ради № 4 від 26 липня 2011 року затвердженого штатний розпис Центру позашкільної освіти м. Самбора згідно з додатком.
Новоутворений комунальний заклад «Центр позашкільної освіти м. Самбора» зареєстроване як юридична особа 05.09 2011 року (виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ААБ № 131466, ідентифікаційний код 37753066.
Рішенням виконавчого комітету Самбірської міської ради № 4-8 від 02 серпня 2011 року затверджено Статут комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора».
Згідно вищевказаного Статуту головною метою діяльності комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора», є забезпечення реалізації права громадян на здобуття позашкільної освіти. Така ж мета діяльності була і у ліквідованого Будинку дитячої та юнацької творчості м.Самбора.
У своїй діяльності комунальний заклад «Центр позашкільної освіти м. Самбора», як і Будинок дитячої та юнацької творчості, керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Положенням про позашкільний навчальний заклад, іншими законодавчими та нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність навчальних закладів.
Постановою Кабінету Міністрів України № 433 від 06 травня 2001 року затверджено перелік типів позашкільних навчальних закладів, які можуть створюватись по напрямках позашкільної освіти у виді центрів, палаців, будинків клубів, інших позашкільних навчальних закладі, що визначені вищевказаним Положенням та Законом України «Про позашкільну освіту».
Отже, суд приходить до переконання, що як і новостворений комунальний заклад» Центр позашкільної освіти м. Самбора», так і ліквідовані рішенням Х сесії У1 демократичного скликання Самбірської міської ради Львівської області від 29 червня 2011 року № 23 «Про ліквідацію позашкільних навчальних закладів м. Самбора»позашкільні навчальні заклади м. Самбора, а саме «Станція юних натуралістів м. Самбора», «Мала академія наук учнівської молоді м. Самбора»«Самбірський міський Будинок дитячої та юнацької творчості м. Самбора» та «Будинок науково-технічної творчості учнівської молоді», по своїй суті мають одні і ті ж завдання та функції, мету діяльності, в своїй роботі керуються одними і тими ж законодавчими актами, комунальний заклад «Центр позашкільної освіти м. Самбора»створений на матеріальній базі попередніх позашкільних закладів, засновниками як новоствореного Центру, так і попередніх позашкільних навчальних закладів є Самбірська міська рада, а тому суд вважає, що під терміном «ліквідація»фактично слід розуміти «реорганізація». Зазначені зміни допускають правонаступництво у спірних правовідносинах.
Відповідно до ч.3 ст.36 КЗпП України у разі зміни власника,а також у разі його реорганізації дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників( п.1 ст.40 КЗпП України).
Відповідно до п.19 Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 «Про практику застосування трудових спорів»із змінами та доповненнями вбачається, що під час реорганізації підприємства або його перепрофілювання звільнення за п.1 ст.40 КЗпП України може мати місце, якщо це супроводжувалось скороченням чисельності або штату працівників, змінами у їхньому складі за посадами, спеціальністю, кваліфікацією, професіями.
В представлених в суд копії рішення Х1 сесії У1 демократичного скликання Самбірської міської ради № 4 від 26 липня 2011 року затверджений штатний розпис Центру позашкільної освіти м. Самбора згідно з додатком,де передбачено 36 штатних одиниць керівників гуртка.
Рішенням Х111 сесіїї У1 демократичного скликання Самбірської міської ради Львівської області від 08 вересня 2011 року № 5 внесено зміни до п.2 Рішення Х сесії У1 демократичного скликання Самбірської міської ради Львівської області від 29 червня 2011 року № 23 «Про ліквідацію позашкільних навчальних закладів м. Самбора»та створення «Центру позашкільної освіти м. Самбора»та викладено даний пункт у наступній редакції Створити комунальний заклад «Центр позашкільної освіти м. Самбора», однак штатний розпис затверджено для Центру позашкільної освіти м. Самбора, зміни у зв»язку з перейменуванням закладу до штатного розпису не внесені, штатного розпису комунального закладу «Центр позашкільної освіти м.Самбора»в суд відповідачем не представлено, оскільки таких не існує.
У відповідності до ст..60 ЦПК України кожна сторона зобов»язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст.49-2 КЗпП України позивача по даній справі 01.07.2011 року попереджено про майбутнє звільнення із займаної посади за п.1 с.40 КЗпП України.
Наказом директора Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчості № 35 -к від 31.08 2011 року «Про звільнення ОСОБА_1»звільнений з посади керівника гуртка Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчості з 31 серпня 2011 року в зв»язку з ліквідацією даного закладу за ч.1 ст.40 КЗпП України.
Як вбачається з матеріалів справи, представником відповідача в порушення вимог ч.3 ст.49-2 КЗпП України та ч.2 ст.40 КЗпП України не пропонувалась жодна інша посада, оскільки, як встановлено судом, відбулась реорганізація вказаного закладу. Відтак стосовно позивача відповідачем не було враховано переважне право позивача за залишення на посаді,передбачене ст.42 КЗпП України.
Із оглянутої у судовому засіданні книги наказів по комунальному закладу «Центр позашкільної освіти м.Самбора», копії яких є в матеріалах справи, вбачається, що всі працівники колишнього Будинку дитячої та юнацької творчості, крім позивача, прийняті на посади в Центр позашкільної освіти м. Самбора.
Вищевказані працівники прийняті в Центр позашкільної освіти, тобто неіснуючої структури, оскільки згідно Статуту комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора» затвердженого рішенням виконавчого комітету Самбірської міської ради 02.08.2011 року № 408 та свідоцтва про реєстрацію комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора», зареєстрованого як юридична особа 05.09.2011 року (виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ААБ № 131466, ідентифікаційний код 37753066.), назва закладу комунальний заклад «Центр позашкільної освіти м. Самбора».
Отже, представником відповідача не доведено, що при звільненні ОСОБА_1 з займаної посади дотримано вимог ст..ст. 36,40,42,49-2 КЗпП України, а тому він підлягає поновленню.
Оскільки ОСОБА_1 звільнений з посади керівника гуртка Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчості м. Самбора, а в новоутвореному комунальному закладі «Центр позашкільної освіти м. Самбора»є аналогічні посади з тими ж функціональними обов»язками, ОСОБА_1 підлягає поновленню саме на такій посаді, з якої був звільнений незаконно.
Крім того, у відповідності до ч.2 ст.235 КЗпП України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача в користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу.
При здійсненні суми розрахунку середнього заробітку за час вимушеного прогулу суд виходить із розрахунку середньомісячної зарплати протягом останніх двох місяців,що передували часу звільнення та кількості відпрацьованих годин, а тому середньоденний заробіток позивача становить 62 гривні 81 коп. З врахуванням отриманої позивачем у Самбірському міжрайонному центрі зайнятості допомоги по безробіттю в сумі 9723 гривні 59 коп. виплаті підлягає з часу звільнення 3276 гривень 70 коп.
Суд вважає за необхідне рішення в частині поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу в межах стягнення за один місяць допустити до негайного виконання.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214, 215 ЦПК України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 задоволити.
Визнати незаконним наказ Самбірського міського будинку дитячої та юнацької творчості № 35-к від 31.08 2011 року «Про звільнення ОСОБА_1
Поновити ОСОБА_1 на роботі на посаді керівника гуртка комунального закладу «Центр позашкільної освіти м. Самбора»з 31.08 2011 року.
Стягнути з комунального закладу «Центр позашкільної освіти м.Самбора»в користь ОСОБА_1 заробітну плату за час вимушеного прогулу з 31 серпня 2011 року по день поновлення його на роботі в сумі 3276 гривень 70 коп.
Стягнути з комунального закладу «Центр позашкільної освіти м.Самбора» в дохід держави 214 грн. 60 коп. судового збору.
Рішення суду в частині стягнення заробітної плати в межах суми стягнень за один місяць в сумі 327 гривень 60 коп. та поновлення на роботі допустити до негайного виконання.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Львівської області протягом 10 днів через Самбірський міськрайонний суд.
Суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2012 |
Оприлюднено | 04.10.2012 |
Номер документу | 26242179 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні