cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
У Х В А Л А
підготовчого засідання
"03" жовтня 2012 р. Справа № Б3/101-12
за заявою Публічного акціонерного товариства "Акціонерний комерційний банк "Київ", м. Київ
до Фермерського господарства "Агрогранд-1", с. Шевченкове Переяслав-Хмельницького району
про банкрутство
суддя: Лопатін А.В.
за участю представників: згідно протоколу судового засідання.
Обставини справи:
Публічне акціонерне товариство "Акціонерний комерційний банк "Київ" звернулася до господарського суду Київської області з заявою про банкрутство Фермерського господарства "Агрогранд-1".
Ухвалою господарського суду Київської області від 23.08.2012 р. порушено провадження у справі про банкрутство та призначено її розгляд у підготовчому засіданні на 18.09.2012 р.
14.09.2012 р. через канцелярію господарського суду Київської області арбітражним керуючим - Кучаком Юрієм Федоровичем подано заяву про участь у даній справі.
18.09.2012 р. через канцелярію господарського суду Київської області арбітражним керуючим -Сінєльніковим Валерієм Васильовичем подано заяву про участь у даній справі.
18.09.2012 р. представник боржника та кандидати на посаду розпорядника майна у даній справі у судове засідання не з'явились про причини неявки суд не повідомили, у зв'язку з чим розгляд справи відкладено на 03.10.2012 р.
В судове засідання 03.10.2012 р. представник боржника не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про місце, дату та час розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, вимоги ухвали суду від 23.08.2012 р. не виконав, відзив на заяву не подав.
Частиною дванадцятою ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»передбачено, що відсутність відзиву боржника не зупиняє провадження у справі.
Відповідно до ст. 75 ГПК України в разі, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши у судовому засіданні матеріали справи та заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні представників учасників судового процесу, суд
встановив:
Рішенням господарського суду Київської області від 12.05.2011 р. у справі
№ 26/033-11 позов ПАТ "АКБ "Київ" до відповідача ФГ "Агрогранд-1" про стягнення заборгованості задоволено повністю. Стягнуто з ФГ "Агрогранд-1" на користь
ПАТ "АКБ "Київ" 4 954 026 (чотири мільйони дев'ятсот п'ятдесят чотири тисячі двадцять шість) грн. 05 коп. заборгованості по простроченому кредиту, 3 455 602 (три мільйони чотириста п'ятдесят п'ять тисяч шістсот дві) грн. 82 коп. заборгованості по прострочених процентах, 384 969 (триста вісімдесят чотири тисячі дев'ятсот шістдесят дев'ять) грн. 11 коп. пені за несвоєчасну сплату заборгованості по кредиту, 253 464 (двісті п'ятдесят три тисяч чотириста шістдесят чотири) грн. 28 коп. пені за несвоєчасну сплату процентів за кредитом.
На виконання рішення господарського суду Київської області від 12.05.2011 р. у справі № 26/033-11 було видано наказ від 30.05.2011 р., який пред'явлено до примусового виконання у встановленому відповідним чинним законодавством України порядку до Відділу ДВС Головного управління юстиції у Київській області. Постановою Відділу ДВС Головного управління юстиції у Київській області від 04.07.2011 р. було відкрито виконавче провадження по стягненню з ФГ "Агрогранд-1" на користь ПАТ "АКБ "Київ" заборгованості в розмірі 9048062,26 грн. Постановою Відділу ДВС Головного управління юстиції у Київській області від 22.12.2011 р., у зв'язку з відмовою стягувача у здійсненні асигнування витрат по виконавчому провадженню, виконавчий документ повернуто стягувачу.
Стаття 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»визначає, що безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника; до складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.
Статтею 7 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлено, що до заяви кредитора додаються відповідні документи: рішення суду, господарського суду, які розглядали вимоги кредитора до боржника; копія неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів.
Загальна сума вимог ініціюючого кредитора, як вбачається з рішення господарського суду Київської області від 12.05.2011 р. у справі № 26/033-11, становить 9048062,26 грн., з яких: 8409628,87 грн. основний борг та 638433,39 грн. пеня.
Станом на дату судового засідання боржником не було подано відзиву на заяву про порушення справи про банкрутство.
Відповідно до частини дванадцятої ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»відсутність відзиву боржника не зупиняє провадження у справі.
Згідно частини третьої ст. 6 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Судом встановлено, що основні грошові вимоги (в сумі 8409628,87 грн.) ініціюючого кредитора до боржника є безспірними, що підтверджується рішенням суду та постановою ВДВС про відкриття виконавчого провадження, складали на час подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, боржник не погасив вказані вимоги протягом трьох місяців. З огляду на викладене, заявлені кредиторські вимоги документально підтверджені, а тому визнаються судом обґрунтованими.
Приписами частини першої ст. 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»встановлено, що з метою забезпечення майнових інтересів кредиторів в ухвалі господарського суду про порушення провадження у справі про банкрутство або в ухвалі, прийнятій на підготовчому засіданні, вказується про введення процедури розпорядження майном боржника і призначається розпорядник майна у порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до частини другої та третьої ст. 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»якщо інше не передбачено цим Законом, розпорядником майна може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну чи економічну освіту або володіє спеціальними знаннями, не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до статті 1 цього Закону і яка має ліцензію арбітражного керуючого, що видається в установленому законодавством порядку. Розпорядник майна призначається господарським судом із числа осіб, зареєстрованих державним органом з питань банкрутства як арбітражні керуючі, відомості про яких надаються в установленому порядку Вищому господарському суду України. Кредитори мають право запропонувати кандидатуру розпорядника майна, яка відповідає вимогам, передбаченим цим Законом.
Як зазначено вище, через канцелярію господарського суду Київської області подано заяви про участь у даній справі на посаду розпорядника майна
ФГ "Агрогранд-1" наступними арбітражними керуючими: Сологубом, В.Л.,
Кучаком Ю.Ф. та Сінельніковим В.В.
Відповідно до пункту 64 Постанови Пленуму Верховного суду України "Про судову практику в справах про банкрутство" від 18.12.2009 р. № 15, в ухвалі про призначення розпорядника майна суд має зазначити мотиви, з яких призначено певну кандидатуру та відхилено інші, що були запропоновані. При виборі кандидатури розпорядника майна судам слід враховувати освіту, досвід та показники роботи у попередніх справах, кількість справ, у яких бере участь арбітражний керуючий, наявність у нього організаційних та технічних можливостей виконувати обов'язки розпорядника майна у конкретній справі, страхування відповідальності арбітражного керуючого та інші обставини, які свідчать про його здатність належним чином виконувати передбачені Законом обов'язки.
У частині дев'ятій ст. 3 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»вказано, що на випадок заподіяння шкоди боржнику чи кредиторам діяльність арбітражного керуючого підлягає обов'язковому страхуванню. Порядок обов'язкового страхування діяльності арбітражних керуючих визначається законом.
Дослідивши подані арбітражними керуючими заяви про участь у даній справі, судом встановлено, що діяльність арбітражного керуючого Сінельнікова В.В. у відповідності до приписів вказаної вище норми не застраховано. Доказів іншого суду на надано. Разом з тим, арбітражні керуючі Кучак Ю.Ф. та Сінельніков В.В. у судові засідання 18.09.2012 р. та 03.10.2012 р. не являлись, пропозицій по виконанню обов'язків у якості розпорядника майна боржника до суду не подавали.
Враховуючи викладене та провівши конкурс між кандидатами на посаду розпорядником майна боржника, суд вирішив призначити на посаду розпорядника майна ФГ "Агрогранд-1" арбітражного керуючого Сологуба В.Л.
Відповідно до частини 11 ст. 11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»за результатами розгляду заяви кредитора та відзиву боржника у підготовчому засіданні виноситься ухвала, в якій визначаються: розмір вимог кредиторів, які подали заяву про порушення справи про банкрутство; дата складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів, який має бути складений та поданий до господарського суду на затвердження не пізніше двох місяців та десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дата попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; дата скликання перших загальних зборів кредиторів, які мають відбутися не пізніше трьох місяців і десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду;
Враховуючи вищезазначене, є підстави для визнання ПАТ "АКБ "Київ" кредитором боржника з основними грошовими вимогами в розмірі 8409628,87 грн. та вимогами по пені у розмірі 638433,39 грн., відкриття процедури розпорядження майном ФГ "Агрогранд-1", призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Сологуба В.Л. та закінчення підготовчого засідання.
Керуючись ст.ст. 1, 6, 7, 11, 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ухвалив:
1. Визнати ПАТ "АКБ "Київ" ініціюючим кредитором ФГ "Агрогранд-1" з основними грошовими вимогами у розмірі 8409628,87 грн., вимогами по пені у розмірі 638433,39 грн. та вимогами по відшкодуванню судових витрат у розмірі 5365,00 грн.
2. Зобов'язати ініціюючого кредитора подати до офіційних друкованих органів у десятиденний строк з дня отримання ухвали за його рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство Фермерського господарства "Агрогранд-1" (08462, Київська область, Переяслав-Хмельницький район, с. Шевченкове; код ЄДРПО України 33293195).
Газетне оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу суду, номер справи, відомості про розпорядника майна. Примірник газети з оголошенням надати господарському суду Київської області .
3. Ввести процедуру розпорядження майном боржника та призначити у справі розпорядником майна -арбітражного керуючого Сологуба Вадима Леонідовича (ліцензія серії АВ № 592866 від 14.11.2011 р.; ідентифікаційний номер 3055218936;
м. Київ, вул. Тополева, буд. 4/8, кв. 24).
Зобов'язати розпорядника майна боржника Сологуба Вадима Леонідовича належним чином виконувати покладені на нього повноваження, які передбачені статтею 13 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
4. Зобов'язати розпорядника майна боржника Сологуба Вадима Леонідовича подати до господарського суду на затвердження реєстр вимог кредиторів до 20.11.2012 р.
5. Закінчити підготовче засідання.
6. Попереднє засідання суду призначити на "21" листопада 2012 року о
12:00 год .
7. Перші збори кредиторів доручити призначити розпоряднику майна боржника за узгодженням з кредиторами, проте не пізніше трьох місяців і десяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду.
Копію ухвали направити учасникам судового процесу, реєстратору та Головному управлінню юстиції у Київській області Міністерства юстиції України (04071, м. Київ, вул. Ярославська, 5/2, каб. 2).
Дата підписання: 05.10.2012 р.
Суддя А.В. Лопатін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2012 |
Оприлюднено | 08.10.2012 |
Номер документу | 26315296 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Лопатін А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні