Категорія №8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
02 жовтня 2012 року Справа № 2а/1270/7092/2012
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді: Широкої К.Ю.,
при секретарі судового засідання: Опейкіної,
за участю
представника позивача: Третьякової О.В.,
представника відповідача: Григоренко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Луганську адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тігарбо"про стягнення заборгованості у сумі 11187,95 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
14 вересня 2012 року до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась Державна податкова інспекція у м. Сєвєродонецьку Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тігарбо" про стягнення заборгованості у сумі 11187,95 грн., в обґрунтування якого послалась на наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Тігарбо" (далі - відповідач) зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської Ради Луганської області, ідентифікаційний номер суб'єкта підприємницької діяльності - 30421818, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. За відповідачем рахується податковий борг у сумі 11187,95 грн., який складається з:
- податку на прибуток у сумі 7685,00 грн.,
- штрафних санкцій (податок на прибуток) у сумі 3842,50 грн.,
- податку на прибуток за 2011 рік у сумі 258,00 грн.,
- податку на прибуток за 1 квартал 2012 року у сумі 510,00 грн..
Враховуючи часткову сплату 1134,16 грн., сума недоїмки становить 11161,34 грн. та пеня за несвоєчасну сплату вищезазначених сум - 26,61 грн. Позивач зазначає, що з метою стягнення податкового боргу ДПІ в м. Сєвєродонецьку було виставлено відповідачу податкову вимогу форми «Ю» - №345 від 14.11.2011. Незважаючи на вжиті заходи, податковий борг залишається несплаченим. Враховуючи викладене позивач просить стягнути з відповідача податковий борг у загальній сумі 11187,95 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, дали суду аналогічні позовній заяві пояснення.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог у зв'язку зі сплатою податкового боргу у повному обсязі про що надав письмові пояснення (а.с.38)
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Тігарбо" (код ЄДРПОУ 30421818) внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України 06.12.2005. (а.с.7-9).
У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у Товариство з обмеженою відповідальністю "Тігарбо" станом на 01.08.2012 року утворився податковий борг перед бюджетом у загальній сумі 11187,95 грн. Дана заборгованість підтверджується податковими деклараціями (а.с. 23-24,25-26).
Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересі юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органі місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори порядку і розмірах, встановлених законом.
01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-УІ, як встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до статті 6 Податкового Кодексу України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від:
- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);
- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податкове векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);
- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);
- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);
- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункт у 14.1.175 пункту 14.1).
Відповідно до п.п. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи. Статтею 10 Закону України "Про державну податкову службу " на державні податкові інспекції в містах покладено функції по здійсненню контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів, а також забезпеченню правильності обчислення і своєчасності надходження цих податків, платежів.
Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України).
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що у відповідача станом на 01.08.2012 року утворився податковий борг перед бюджетом у загальній сумі 11187,95 грн. Наявність даного боргу підтверджується розрахунком про суми податкового боргу( а.с. 6).
Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно рахується податковий борг перед бюджетом, а саме:
- податку на прибуток у сумі 7685,00 грн.,
- штрафних санкцій (податок на прибуток) у сумі 3842,50 грн.,
- податку на прибуток за 2011 рік у сумі 258,00 грн.,
- податку на прибуток за 1 квартал 2012 року у сумі 510,00 грн. (а.с.23-24, 25-26).
У зв'язку з несплатою у встановлені строки податкових зобов'язань, відповідачу направлялися податкова вимога від 14.11.2011 «Ю» № 345 (а.с. 28). А відтак, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тігарбо" коштів у рахунок погашення цього податкового боргу з усіх наявних рахунків у банках платника податків, дотримані вимоги пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України.
Та як встановлено у судовому засіданні, відповідно до платіжних доручень:
- №1159 від 17 лютого 2012 року, призначення платежу оплата на прибуток за 2011 рік у сумі 285,00 грн. (а.с.39),
- №743 від 04 листопада 2010 року, призначення платежу оплата на прибуток за 12 місяців 2007 рік - 7685,00 грн., штраф 50% - 3842,50 грн.(а.с.40),
- №1194 від 18 травня 2012 року, призначення платежу оплата податку на прибуток за 1 квартал 2012 року у сумі 510,00 грн. (а.с.41) сума податкового боргу відповідачем сплачена у повному обсязі.
Оскільки сума податкового боргу відповідачем сплачена у повному обсязі підстави для задоволення позову відсутні, тому адміністративний позов не підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішуються, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України у судовому засіданні 02 жовтня 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч.2 ст.167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позовних вимог Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Тігарбо" про стягнення заборгованості у сумі 11187,95 грн. - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова складена у повному обсязі та підписана протягом п'яти днів з дня проголошення вступної та резолютивної частини.
Суддя К.Ю. Широка
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2012 |
Оприлюднено | 10.10.2012 |
Номер документу | 26352148 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Сіваченко Ігор Вікторович
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
К.Ю. Широка
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні