cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА
08.10.2012Справа № 5002-32/2861-2012
За позовом Дочірньої компанії «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», м. Київ
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримтеплоелектроцентраль», смт. Молодіжне
про стягнення 14 381 149,98 грн.
Суддя Гризодубова А.М.
Представники:
від позивача - Ткаченко Р.Ю., представник, довіреність № 102/10 від 26.12.2011р.
Від відповідача - не з'явився.
Суть спору: Дочірня компанія «Газ України» Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» звернулась до Господарського суду Автономної Республіки Крим із позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Кримтеплоелектроцентраль» про стягнення суми заборгованості в розмірі 14 381 149,98 грн.
Позивач у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Крім того, надав додаткові документи, які були залучені до матеріалів справи.
Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, вимоги суду не виконав, про причини неявки суд не повідомив. Про час та місце судового засідання сповіщений належним чином.
Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи. У кожному судовому засіданні явка сторін визнавалась обов'язковою. Крім того суд попереджав про майнову відповідальність сторін за невиконання вимог суду.
Проте відповідач ігнорує вимоги суду щодо надання документів та забезпечення явки представника.
У відповідності до статті 75 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Обов'язковість рішень суду (до яких належать і ухвали) визначена частиною третьою статті 129 Конституції України як одна з основних засад судочинства.
У статті 115 Господарського процесуального кодексу України також зазначено, що рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".
Отже, у разі ігнорування вимог суду, суд вправі :
- відповідно до частини четвертої статті 90 Господарського процесуального кодексу України надіслати належним органам повідомлення про виявлення в діяльності працівників підприємства чи організації порушення законності, що міститься ознаки дії, переслідуваної в кримінальному порядку, а саме - порушення, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу України у вигляді невиконання службовою особою, зокрема, ухвали суду;
- згідно з приписами частин першої, другої статті 90 Господарського процесуального кодексу України винести і надіслати відповідну окрему ухвалу, маючи при цьому на увазі, що невжиття заходів щодо окремої ухвали суду тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену статтею 1856 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Таким чином, суд вважає за необхідне звернути увагу відповідача на вищевказані обставини та наголосити на праві суду у випадку невиконання вимог сторонами, прийняти необхідні заходи.
Згідно статті 69 Господарського процесуального кодексу України двомісячний термін розгляду дійсної справи спливає 20 жовтня 2012 року. Проте, цей день випадає на вихідний, а саме на суботу. Відповідно до частині 5 статті 254 Цивільного кодексу України якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день. Дана норма кореспондується із частиною 3 статті 51 Господарського процесуального кодексу України, в якій зазначено, що у випадках, коли останній день строку припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший наступний за ним робочий день. Тому суд призначає дату наступного засідання на перший робочий день.
Беручи до уваги неявку відповідача, необхідність витребування документів, суд вважає за необхідне розгляд справи відкласти.
На підставі викладеного, керуючись пунктами 1,2 статті 77, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд справи на 22.10.2012р. на 10 год. 30 хв.
2. Позивачу - надати докази часткової сплати заборгованості, а саме виписки банку, надати довідку за підписом головного бухгалтера та директора щодо розміру заборгованості станом саме на 22.10.2012 року, явка.
3. Відповідачу - надати письмовий відзив на позов, у порядку ст. 59 ГПК України, з документальним та правовим обгрунтуванням своїх заперечень; документи, що підтверджують юридичний статус (оригінали для огляду у судовому засіданні та належним чином засвідчені копії для залучення до матеріалів справи); докази сплати боргу (якщо такі є); розрахунок заборгованості станом на день судового засідання, явка.
4. Сторонам - провести звірку розрахунків зі складанням двостороннього акту звірки. Обов'язок надання акту суду покласти на позивача.
5. Явку сторін визнати обов'язковою.
Суддя А.М. Гризодубова
Суд | Господарський суд Автономної Республіки Крим |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2012 |
Оприлюднено | 11.10.2012 |
Номер документу | 26368705 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Автономної Республіки Крим
А.М. Гризодубова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні