Ухвала
від 04.10.2012 по справі 14/5007/3-б/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області


10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

УХВАЛА

Від "04" жовтня 2012 р. Справа № 14/5007/3-Б/12

За заявою: Управління Пенсійного фонду України в Черняхівському районі (смт.Черняхів, Житомирська область)

До боржника: Приватного підприємства "Граніт Житомирщини" (с.Сліпчиці, Черняхівський район, Житомирська область)

про визнання банкрутом

Представники:

від ініціюючого кредитора: Буката О.В. - довіреність №157/01 від 10.01.2012р.

від боржника: Ярмола О.Ю. - ліквідатор

присутній в засіданні суду: Дубовик П.В. - паспорт серії ВМ 193361, виданий Черняхівським РВ УМВС України в Житомирській області 14.10.1996р.

Суддя Костриця О.О.

В провадженні господарського суду Житомирської області знаходиться справа №14/5007/3-Б/12 про банкрутство Приватного підприємства "Граніт Житомирщини" (с.Сліпчиці, Черняхівський район, Житомирська область), порушена за правилами ст.52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Постановою господарського суду від 22.05.2012р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру щодо банкрута - Приватного підприємства "Граніт Житомирщини" (с.Сліпчиці, Черняхівський район, Житомирська область) строком на шість місяців до 22.11.2012р., призначено ліквідатором Приватного підприємства "Граніт Житомирщини" (с.Сліпчиці, Черняхівський район, Житомирська область) Ярмолу Ольгу Юліївну, зобов'язано ліквідатора Ярмолу О.Ю. вчинити певні дії по справі.

Ухвалою суду від 11.09.2012р. було відкладено розгляд справи та розгляд питання щодо затвердження реєстру вимог кредиторів боржника, зобов'язано ліквідатора Ярмолу О.Ю. вчинити певні дії по справі та надати витребувані судом документи. Також, даною ухвалою суду було викликано в порядку ст. 65 ГПК України в засідання суду для дачі пояснень по справі колишнього працівника боржника гр. Дубовика П.В.

Окрім того, господарським судом було направлено запити до Житомирської філії ДП "Інформаційний центр" та Першої Житомирської державної нотаріальної контори.

24.09.2012р. до суду від Першої Житомирської державної нотаріальної контори надійшов витяг з Державного реєстру правочинів, відповідно до якого повідомляється про відсутність інформації в реєстрі щодо нотаріально посвідчених угод боржника - Приватного підприємства "Граніт Житомирщини" (ідентифікаційний код 35684771) з придбання або відчуження майнових активів.

25.09.2012р. на запит суду від Житомирської філії ДП "Інформаційний центр" надійшли витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та витяг з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна.

Присутній в засіданні суду гр. Дубовик П.В. надав заяву від 04.10.2012р., відповідно до якої просить суд включити його вимоги до боржника по заробітній платі в сумі 1466,00грн., середній заробіток за час вимушеного прогулу 18600,00грн. та моральну шкоду в розмірі 2000,00грн., а всього на суму 22066,00 грн.

Ліквідатор боржника в засіданні суду визнала заявлені гр. Дубовиком П.В. вимоги в повному обсязі.

Дослідивши вищезазначену заяву гр. Дубовика П.В., заслухавши гр. Дубовика П.В. та ліквідатора боржника, господарський суд вважає за необхідне задовольнити вказану заяву, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", кредиторами у справі про банкрутство можуть бути будь-які юридичні або фізичні особи, які мають у встановленому порядку підтверджені відповідними доказами грошові вимоги до боржника, вимоги щодо виплати заробітної плати, а також щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Пунктом п. 3.1.1. Рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 04.06.2004р. №04-5/1193 "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", визначено категорії кредиторів, серед яких зокрема, кредитори за вимогами про виплату заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди. До цієї категорії кредиторів віднесено тих, чиї вимоги до боржника виникли як до, так і після порушення провадження у справі про банкрутство.

Як вбачається з матеріалів справи свої вимоги до боржника гр. Дубовик П.В. обгрунтовує посиланням на виконавчий лист Черняхівського районного суду від 23.03.2012р. про стягнення з ПП "Граніт Житомирщини" на користь Дубовика П.В. розрахункові при звільненні: заборгованість по зарплаті 1466,00 грн., середній заробіток за час вимушеного прогулу 18600,00 грн. та моральну шкоду в сумі 2000,00грн.

Згідно п. 46 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про банкрутство" №15 від 18.12.2009р. та згідно з абзацом другим частини першої статті 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, мають право подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника. Законом не встановлено строку подання заяв такими кредиторами, отже, їх може бути подано в будь-який момент під час провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до частини п'ятої статті 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заяви цих кредиторів, щодо яких є заперечення боржника, розглядаються згідно з підсудністю, що встановлена Законом, тобто тим господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство. За змістом абзацу третього частини шостої статті 14 вищезазначеного Закону вимоги цих кредиторів встановлюються згідно із заявами таких кредиторів та даними обліку боржника.

Так, згідно зі статтями 1, 2 Закону України "Про оплату праці" заробітною платою вважається винагорода, обчислена у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Заробітна плата складається з:

- основної заробітної плати - винагороди за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки), встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців;

- додаткової заробітної плати - винагороди за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці, включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій;

- інших заохочувальних та компенсаційних витрат - виплат у формі винагород за підсумками роботи за рік, премій за спеціальними системами і положеннями, компенсаційних та інших грошових і матеріальних виплат, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми

Під моральною шкодою розуміються втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб. (Пункт 3 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" від 31.03.1995р. №4).

Відповідно, моральну шкоду не можливо класифікувати заборгованістю перед працівниками боржника, яка підлягає задоволенню в першу чи другу черги, в розумінні Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч. 1 ст. 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Заходи, встановлені зазначеною статтею, визначаються як матеріальна відповідальність власника (підприємства) перед працівником.

Середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні не віднесено до структури заробітної плати, а є матеріальною відповідальністю в розумінні ст. 117 КЗпП України.

Аналогічна позиція суду щодо стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, оскільки даний вид стягнення є майновою відповідальністю підприємства.

Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство безспірні вимоги кредиторів - вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає що вимоги гр. Дубовика П.В. підтверджені належними докази, тому підлягають визнанню в повному обсязі.

Окрім того, суд вважає за необхідне зазначити, що у відповідності до п.2 ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше. При цьому, чітко вказуються причини звільнення "у зв'язку з банкрутством підприємства" за п.1 ст.40 КЗпП України. За таким же формулюванням звільняються інші працівники банкрута.

Ліквідатор боржника в засіданні суду надала звіт про проведену роботу станом на 04.10.2012р., відповідно до якого зазначила, що остання податкова звітність боржника подавалась 08.11.2010р., останньою датою подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, і сум утриманого з них доходу є 09.08.2010р.

Ліквідатором було складено і подано до господарського суду реєстр вимог кредиторів Приватного підприємства "Граніт Житомирщини" (с. Сліпчиці, Черняхівський район).

До реєстру вимог кредиторів Приватного підприємства "Граніт Житомирщини" ліквідатором включено вимоги наступних кредиторів:

1. УПФУ в Черняхівському районі на суму 8126,33 грн. основного боргу, які віднесені до другої черги задоволення вимог кредиторів, 637,62 грн. пені, 1296,00 грн. фінансових санкцій, які віднесені до шостої черги задоволення вимог кредиторів.

2. Черняхівський районний центр зайнятості на суму 84,91 грн. основного боргу, які віднесені до другої черги задоволення вимог кредиторів.

4. Дубовика Павла Васильовича на суму 1466,00 грн. заборгованості по заробітній платі, яка виникла пізніше, ніж за три місяці роботи, що передували порушенню справи про банкрутство, яку віднесено до другої черги задоволення вимог кредиторів, 18600,00грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу та 2000,00 грн. моральної шкоди, які віднесено до шостої черги задоволення вимог кредиторів.

Розглянувши реєстр вимог кредиторів, та матеріали справи, заслухавши ліквідатора та представників кредиторів, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ

Згідно абзацу 7 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) до складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня, штраф), визнана на дату подання заяви до господарського суду.

Згідно ч. 2 ст. 15 Закону у реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями чи зобов'язаннями щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), черговість задоволення кожної вимоги, окремо розмір неустойки (штрафу, пені).

Черговість задоволення вимог кредиторів визначена у ст. 31 Закону, у зв'язку з чим неустойка (пеня, штраф) відображається у реєстрі окремим рядком та підлягає задоволенню у шосту чергу.

Суми неустойки (штрафу, пені) включаються в реєстр вимог кредиторів окремим рядком і не можуть бути підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному кредитору при прийнятті рішення на зборах кредиторів та на засіданні комітету кредиторів.

У ст. 16 Закону передбачається на час дії процедур банкрутства утворення представницького органу кредиторів - комітету кредиторів, який обирається зборами кредиторів, у складі не більше семи осіб.

Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону, вибори комітету кредиторів проводяться за списком відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених пропорційно сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, кратній тисячі гривень.

Згідно ч. 11 ст. 30 Закону, утворення комітету кредиторів зобов'язує ліквідатора, не рідше одного разу на місяць, звітувати перед комітетом про свою діяльність, надавати інформацію про фінансове становище і майно боржника при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Відповідно до ч. 13 ст. 30 Закону, у разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків господарський суд за клопотанням комітету кредиторів може припинити повноваження ліквідатора і, за пропозицією комітету кредиторів, призначає нового ліквідатора.

Порядок та черговість задоволення вимог кредиторів визначений в статті 31 Закону застосовується також у разі здійснення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника за правилами статті 52 Закону.

Відповідно до ч.5 статті 31 Закону, вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, не розглядаються і вважаються погашеними.

Обґрунтованість включення до реєстру вимог кредиторів підтверджується доданими до заяв кредиторів документами та іншими матеріалами справи.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає за можливе затвердити реєстр вимог кредиторів Приватного підприємства "Граніт Житомирщини" та призначити наступне засідання суду.

Керуючись ст. 86 ГПК України, ст. ст. 22-32, ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд,-

УХВАЛИВ

1. Затвердити реєстр вимог кредиторів, і зокрема:

Вимоги УПФУ в Черняхівському районі на суму 8126,33 грн. основного боргу, які віднести до другої черги задоволення вимог кредиторів, 637,62 грн. пені та 1296,00 грн. фінансових санкцій, які віднести до шостої черги задоволення вимог кредиторів.

Вимоги Черняхівського районного центру зайнятості на суму 84,91 грн. основного боргу, які віднести до другої черги задоволення вимог кредиторів.

Вимоги Дубовика Павла Васильовича на суму 1466,00 грн. заборгованості по заробітній платі, яка виникла пізніше, ніж за три місяці роботи, що передували порушенню справи про банкрутство, яку віднести до другої черги задоволення вимог кредиторів, 18600,00 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу та 2000,00 грн. моральної шкоди, які віднести до шостої черги задоволення вимог кредиторів.

2. У зв'язку із звільненням кредиторів: УПФУ в Черняхівському районі, Черняхівського районного центру зайнятості, гр. Дубовика Павла Васильовича від сплати судового збору за подачу заяв до господарського суду, підлягає сплаті боржником 7511,00 грн. в дохід Державного бюджету України.

3. Перші загальні збори кредиторів провести за місцем знаходження боржника.

Обов'язки по організації проведення зборів кредиторів покласти на ліквідатора боржника.

4. Призначити наступне засідання суду на "22" листопада 2012 р. об 12:00 в приміщенні господарського суду Житомирської області, каб. №407.

5. Ліквідатору надати господарському суду :

- звіт про проведену роботу, підтверджений документально;

- протокол зборів кредиторів та протокол засідання комітету кредиторів;

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;

- надати докази вжиття заходів спрямованих на пошук, виявлення та повернення майнових активів боржника;

- надати докази виявлення документів банкрута, які відповідно до нормативно - правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

- надати інформацію відносно залишку коштів на рахунках боржника в банківській установі;

- надати докази закриття рахунків банкрута у банківській установі (за винятком основного рахунку боржника);

- надати докази інвентаризації майна у разі його виявлення;

- надати докази звернення до державного реєстратора для вчинення відповідних дій, що визначають правовий статус ліквідатора юридичної особи-банкрута як керівника, який має право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, відповідний витяг з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців надати суду;

- надати довідку з інспекції по Держтехнагляду про наявність/відсутність державної реєстрації за боржником права власності на сільськогосподарську техніку.

6. Громадянину Дубовику П.В. надати господарському суду всі наявні процесуальні документи, а також інші матеріали, що надавались до Черняхівського районного суду при розгляді справи за позовом Дубовика П.В. до ПП "Граніт Житомирщини".

7. Направити запит до державного реєстратора Черняхівської РДА.

Уповноваженим представникам кредиторів та ліквідатору з'явитись в засідання суду.

Ухвала господарського суду набирає законної сили в установленому законом порядку.

Суддя Костриця О.О.

Віддрукувати:

1-до справи

2-ініц. кредитору

3-Черняхівський РЦЗ

4-ліквідатору Ярмолі О.Ю.

5-Дубовику П.В. - 12325, Житомирська область, Черняхівський район, стм. Головино, вул.Польова, 5 (реком.)

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення04.10.2012
Оприлюднено11.10.2012
Номер документу26369312
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/5007/3-б/12

Ухвала від 17.01.2015

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 24.01.2013

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 22.11.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 22.11.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 04.10.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Постанова від 22.05.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 22.03.2012

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні