Ухвала
від 26.09.2012 по справі 2а-902/11/0970
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2012 р. Справа № 45136/11

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Дяковича В.П.,

суддів: Носа С.П., Рибачука А.І.,

з участю секретаря судового засідання: Дембіцької Х.М.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" до Долинської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування наказу, -

В С Т А Н О В И В:

15.03.2011 року представник товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" звернувся до суду з позовом до Долинської ОДПІ про скасування наказу начальника Долинської ОДПІ №143 від 03.03.2011 року «Про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп".

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем прийнято оскаржуваний наказ без зазначення підстав проведення повторної перевірки, оскільки згідно із направленням №104 від 26.07.2010 року та наказу №152 від 26.07.2010 року працівниками Долинської ОДПІ проводилась виїзна планова перевірка товариства з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за той самий період, тобто з 14.07.2009 року по 30.06.2010 року, за наслідками якої порушень законодавства встановлено не було.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року в задоволенні позову відмовлено.

Представник товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" постанову суду першої інстанції оскаржив, подав апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, не відповідає фактичним обставинам справи, просить її скасувати та прийняти нову, якою позов задоволити повністю.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначає те, що із оскаржуваного Наказу вбачається, що з врахуванням вимог п. 78.1.11. ст. 78 та ст. 79 Податкового кодексу України та у зв'язку з постановою старшого слідчого ОВС СВ ПМ ДПА в Івано-Франківський області від 25 січня 2011 року призначено позапланову невиїзну перевірку з питань дотримання податкового та валютного законодавства товариства з обмеженою відповідальністю «ДіБіСі-Груп» (код ЄДРПОУ 36382167) при здійсненні фінансово-господарських операцій пов'язаних з придбанням та реалізацією доліт для буріння у період з 14.07.2009р. по 30.06.2010р., тривалістю 5 робочих днів з 10.03.2011 року. Будь-які відомості щодо підстав призначення вказаної вище повторної перевірки в наказі не назначено, іншим шляхом такі відомості до Позивача не надходили. Відповідно до направлення від 26.07.2010 року №104, виданого Долинською об'єднаною державною податковою інспекцію в Івано-Франківський області та відповідно з Наказу Долинської об'єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківський Області №152 від 26.07.2010 року вже була проведена виїзна позапланова документальна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю «ДіБіСі-Груп» (код ЄДРПОУ 36382167) питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 26.07.2009 року по 30.06.2010 року. Податковий кодекс України, яким врегульовано порядок проведення позапланових перевірок платників податків, не містить положень, яким б регулювались спірні відносини, а саме порядок призначення та проведення повторної перевірки, в оскаржуваному рішенні такі норми судом не зазначені, а отже, посилання суду першої інстанції на податковий Кодекс України, як на кодифікований закон, який має вищу юридичну силу є безпідставним.

В судовому засіданні представник відповідача надав пояснення та заперечив проти доводів апеляційної скарги.

Інші особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи в їх відсутності згідно з ч.4 ст. 196 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали цієї справи, перевіривши доводи апелянта у їх сукупності, приходить до переконання, що апеляційну скаргу необхідно відхилити з наступних підстав.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу чи постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З матеріалів справи вбачається, що 25.01.2011 року старшим слідчим з ОВС слідчого відділу податкової міліції ДПА в Івано-Франківській області Косійчук І.Г. під час розслідування кримінальної справи №320509, порушеної відносно керівника товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, винесено постанову про призначення документальної позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 14.07.2009 року по 30.06.2010 року при здійсненні ТзОВ "ДіБіСі-Груп" фінансово-господарських операцій, пов'язаних з придбанням та реалізацією доліт для буріння. Проведення даної перевірки було доручено управлінню податкового контролю юридичних осіб ДПА в Івано-Франківській області та Долинській ОДПІ.

Відповідно до листа заступника голови ДПА в Івано-Франківській області за №1/7/23-218/1/72 від 01.03.2011 року проведення документальної позапланової перевірки позивача було доручено Долинській ОДПІ за безпосередньої участі головного державного податкового ревізора-інспектора відділу організації перевірок підприємств стратегічних галузей економіки управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Івано-Франківській області.

На підставі постанови старшого слідчого СВ ПМ ДПА в Івано-Франківській області та листа заступника голови ДПА в Івано-Франківській області за №1/7/23-218/1/72 від 01.03.2011 року у відповідності із п.78.1.11 ст.78 та ст.79 Податкового кодексу України начальником Долинської ОДПІ прийнято наказ №143 від 03.03.2011 року «Про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп".

Суд першої інстанції вірно виходив з того, що згідно із п.78.1.11 ст.78 Податкового кодексу України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється, зокрема, у разі отримання постанови суду (ухвали суду) про призначення перевірки або постанови органу дізнання, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону у кримінальних справах, що перебувають у їх провадженні.

При цьому працівникам податкової міліції забороняється брати участь у проведенні планових та позапланових виїзних перевірок платників податків, що проводяться органами державної податкової служби, якщо такі перевірки не пов'язані з веденням оперативно-розшукових справ або розслідуванням кримінальних справ, порушених стосовно таких платників податків (посадових осіб платників податків), що знаходяться в їх провадженні. Перевірки платників податків податковою міліцією проводяться у межах повноважень, визначених законом, та у порядку, передбаченому Законом України "Про оперативно-розшукову діяльність", Кримінально-процесуальним кодексом України та іншими законами України (п.78.3 ст.78 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.78.4 ст.78 Податкового кодексу України про проведення документальної позапланової перевірки керівник органу державної податкової служби приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Статтею 79 Податкового кодексу України визначено, що документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом (п.79.1 даної статті).

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки (п.79.2 даної статті).

Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади, до яких належать органи державної податкової служби та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Судом першої інстанції правильно було встановлено, що спірний наказ було видано на підставі вмотивованої постанови старшого слідчого з ОВС слідчого відділу податкової міліції ДПА в Івано-Франківській області, тобто начальник ОДПІ діяв в межах, передбачених ст. 77, 78, 79 Податкового Кодексу України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

На підставі вищенаведеного суд першої інстанції дійшов до вірного висновку, що відповідачем правомірно прийнято наказ №143 від 03.03.2011 року «Про проведення позапланової невиїзної документальної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп", а тому в задоволенні позову слід відмовити.

Суд вважає, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції.

Керуючись ст. ст.160, 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 254 КАС України,-

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "ДіБіСі-Груп" залишити без задоволення, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року у справі № 2а-902/11/0970 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Повний текст ухвали виготовлено 01.10.2012 року.

Головуючий суддя В. П. Дякович

Судді С. П. Нос

А. І. Рибачук

СудЛьвівський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.09.2012
Оприлюднено11.10.2012
Номер документу26377505
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-902/11/0970

Постанова від 14.04.2011

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

Постанова від 14.04.2011

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

Ухвала від 16.03.2011

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

Ухвала від 26.09.2012

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Дякович В.П.

Постанова від 14.04.2011

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні