Постанова
від 04.10.2012 по справі 2а-1870/7002/12
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 жовтня 2012 р. Справа № 2a-1870/7002/12

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шевченко І.Г.

за участю секретаря судового засідання - Козир І.С.,

представника позивача-Проценко Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю "Рекламна група регіон" про стягнення суми,-

В С Т А Н О В И В:

Сумське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (позивач, СОВ ФССТВП), звернулося до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Рекламна група регіон» (відповідач, ТОВ «Рекламна група регіон») про стягнення неправомірно використаних коштів в сумі 7308грн. та фінансових санкцій, застосованих на підставі рішення від 06.07.2012р. №576 в розмірі 3654грн.

Свої вимоги мотивує тим, що за результатами перевірки відповідача, в ході якої було виявлено порушення вимог ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленим похованням» та Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25 лютого 2009р. №12 (далі - Порядок №12) в частині неправомірного використання коштів Фонду в розмірі 7308,00грн. відносно ТОВ «Рекламна група регіон» було винесено рішення від 06.07.2012рр. №576, яким визначено платіж з урахуванням 3654грн. штрафу в сумі 10962грн. Станом на момент звернення з позовом до суду рішення відповідачем не оскаржувалось, однак, сума у загальному розмірі 10962,00грн. залишилася несплаченою.

Відповідач, заперечуючи проти позову, надав письмове заперечення (а.с.17). В обґрунтування своєї позиції зазначив, що директором ТОВ «Рекламна група регіон» ОСОБА_1 була взята путівка на дитину в супроводі дорослого до санаторію Місхор, однак, з виробничих обставин у період з 26.08.2010р. по 15.09.2010р. через неможливість відвідати санаторій дитина відвідала його зі своєю матір'ю - ОСОБА_2, а тому вважає, що ніяких порушень не було, оскільки дитина відвідала санаторій, тільки не з батьком, а зі своєю матір'ю. Вказане, на думку відповідача, не є порушенням (а.с.17).

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги з вищезазначених підстав підтримав у повному обсязі, просив позовні вимоги задовольнити.

Представник відповідача, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи (а.с.29), в судове засідання не з'явився, повторно надав клопотання про відкладення розгляду справи (а.с.26,30). В той же час відповідно до частини 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України, законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом. Інститутом представництва не обмежено коло осіб, які можуть бути представниками на основі договору. Оскільки відповідачем у справі є юридична особа, представляти її інтереси в суді може як законний представник, так і інша особа на підставі договору.

Крім того, відповідачем не додано до клопотання доказів на підтвердження обставини, з якою пов'язує неможливість забезпечення участі представника у судовому засіданні. З огляду на викладене визнано неповажними причини неявки відповідача у судове засідання.

Згідно частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи, що представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, повторно не прибув у судове засідання без поважних причин, суд приходить до висновку про необхідність розгляду даної справи за відсутності представника відповідача за наявними у справі доказами.

Заслухавши повноважного представника позивача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає позов обґрунтованим, а заперечення відповідача безпідставними, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач ТОВ «Рекламна група регіон» зареєстрований юридичною особою, що підтверджується копією довідки з ЄДРПОУ (а.с.5) та відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» є платником єдиного соціального внеску та є страхувальником в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Відповідно до ст.9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням» Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, провадить акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, види яких передбачені статтею 34 цього Закону, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів. Фонд належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Статтею 28 вказаного закону позивач як страховик наділений правом серед іншого проводити перевірку правильності використання страхових коштів на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, а також накладати фінансової санкції та адміністративні штрафи, передбачені цим Законом та іншими актами законодавства.

В судовому засіданні встановлено, що у період з 08 червня 2012р. по 18 червня 2012р. уповноваженою особою позивача Гендіним С.М. відповідно до план-графіка проведення перевірок за 2-й квартал 2012 року та на підставі направлення від 05.06.2012 року була проведена планова перевірка по нарахуванню, своєчасному перерахуванню страхових внесків, фінансування та законності витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за період з 01.07.2010р. по 01.04.2012 року, результати якої зафіксовані в акті перевірки №05-10-15/55 від 18.06.2012р. (а.с.7-8.).

В ході даної перевірки було виявлено допущення відповідачем порушення ряд вимог чинного законодавства (а.с.8), зокрема ст. 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими похованням», відповідно до якої для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням.

При цьому, відповідно до п.4.1 Порядку №12 рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма N 070/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 27.12.99 №302 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях)».

В той же час, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України та Фонду соціального страхування України від 11 травня 2000 року N 102/13 «Про санаторно-курортне лікування» медичний відбір хворих на санаторно-курортне лікування, яке сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, покладено на лікувально-профілактичні заклади, до яких згідно Переліку закладів охорони здоров'я, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 28 жовтня 2002 р. №385 не відноситься ТОВ «Український північно-східний інститут прикладної та клінічної медицини». Також відповідно до зазначеного вище наказу №102/13 керівникам органів та закладів охорони здоров'я (незалежно від їх підпорядкування та відомчої належності) було наказано забезпечити медичний відбір хворих на санаторно-курортне лікування, засвідчуючи при цьому необхідність у зазначеному лікуванні хворих медичною довідкою лікувально-контрольної комісії (форма N 070/о), а відділенням Фонду соціального страхування України, профспілковим комітетам, керівникам підприємств, установ і організацій видачу путівок на санаторно-курортне лікування застрахованим здійснювати виключно при наявності зазначеної в пункті 2 цього наказу медичної довідки.

Разом з тим, в ході перевірки було виявлено, що медична довідка для одержання путівки форми 070 ОСОБА_1, всупереч зазначених вище приписів, була видана ТОВ «Український північно-східний інститут прикладної та клінічної медицини», який не був наділений повноваженнями на її видачу та без лікувально-контрольної комісії (а.с.32).

Крім того відповідно до п 5.1 Порядку №12 застрахована особа, яка отримала від страхувальника путівку, зобов'язана повернути йому заповнений зворотний талон путівки або довідку про факт перебування в санаторно-курортному закладі, засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою даного закладу. Після отримання такого талона страхувальником у журналі обліку путівок до санаторно-курортних закладів робиться відмітка.

Однак, в ході перевірки такого талону відповідачем надано не було. Даний талон ТОВ «Рекламна група регіон» на підтвердження своєї позиції не надало і під час розгляду справи .

Також варто зазначити, що згідно до п.4.19 вказаного Порядку №12 передавати путівку, що видана застрахованій особі або члену її сім'ї за рахунок коштів Фонду, іншій особі забороняється.

В той же час, в судовому засіданні встановлено, що путівка була видана на ОСОБА_1 та його доньку - ОСОБА_4, про що також зазначає і відповідач у своєму запереченні (а.с.17), однак, з листа клінічного санаторію «Місхор» від 18.06.2012р. №54 (а.с.34) вбачається, що на санаторно-курортному лікуванні перебував не ОСОБА_1, а ОСОБА_5, якій фактично була передана путівка, видана на ОСОБА_1. А тому доводи відповідача щодо відсутності порушенням, є безпідставними.

Згідно до ст.30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» страхувальники та інші отримувачі страхових коштів у разі порушення порядку використання страхових коштів відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми.

Відповідно до п. 3.1 Порядку №12 путівки, отримані Виконавчою дирекцією Фонду та виконавчими дирекціями відділень Фонду від санаторно-курортних закладів, та путівки, отримані районними, міжрайонними, міськими виконавчими дирекціями відділень Фонду від виконавчих дирекцій відділень Фонду, обліковуються відповідно до актів законодавства з питань ведення бухгалтерського обліку в органах Фонду. В той же час сума витрат Фонду за путівки, що видані з порушенням цього Порядку, у тому числі не використані, не приймається до заліку та відшкодовується за рахунок страхувальника (п.6.2 Порядку №12).

В судовому засіданні встановлено, що 06 липня 2012 року за результатами вищевказаної перевірки позивачем було винесено рішення №576 (а.с.9) про повернення страхових коштів та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, яким зобов'язано повернути неправомірно використані страхові коти в сумі 7308,00грн. та застосовано штрафні фінансові санкції за неправомірне використання страхових коштів у сумі 3654,00грн. (50% від 7308грн.).

Згідно ч.3 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» у разі якщо страхувальники та інші отримувачі страхових коштів вважають, що орган Фонду неправильно визначив суми страхових коштів, використаних з порушенням встановленого порядку, та фінансових санкцій чи прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, або виходить за межі його компетенції, такі страхувальники та інші отримувачі страхових коштів протягом десяти календарних днів з дня отримання такого рішення мають право в письмовій формі звернутися до зазначеного органу Фонду із скаргою про перегляд цього рішення.

Вказане рішення, як вбачається з матеріалів справи (а.с.13, 17), пояснень представника позивача, було отримано відповідачем 11.07.2012р., однак, станом на момент розгляду рішення не оскаржувалось, та суми, визначені в ньому до сплати, перерахованими ТОВ «Рекламна група регіон» не були станом на і на момент розгляду справи.

Згідно ч. 2 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» страхувальники, інші отримувачі коштів Фонду зобов'язані у десятиденний строк після отримання рішення органу Фонду про повернення коштів перерахувати страхові кошти, використані з порушенням встановленого порядку використання, а також фінансові санкції, визначені у статті 30 цього Закону, згідно ч.2 якої своєчасно не сплачені та не відшкодовані страхові кошти відповідно до частини першої статті 21 та статті 22 цього Закону і фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, стягуються із страхувальника, іншого отримувача коштів Фонду у дохід Фонду в порядку, встановленому законом.

Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем не було відшкодовано неправомірно використані кошти та не сплачені фінансові санкції, визначені до сплати рішенням від 06.07.2012р. №576 у встановлений строк, відповідачем не було надано доказів сплати 10962грн., суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю "Рекламна група регіон" про стягнення суми -задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Рекламна група регіон" (40030, м. Суми, вул. Борців Револіції,2, р/р2600731873, ВАТ "Український професійний банк", МФО 300205, код ЄДРПОУ 33525859) на користь Сумської міської виконавчої дирекції Сумського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (р/р 25600131193003, ПАТ "КБ "Надра", м. Київ, МФО 380764, код 24019122) неправомірно використані кошти в сумі 7308грн. та 3654грн. штрафу, визначених до сплати на підставі рішення від 06.07.2012р. №576, разом стягнути 10962грн. (десять тисяч дев'ятсот шістдесят дві гривні).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) І.Г. Шевченко

З оригіналом згідно

Суддя І.Г. Шевченко

Повний текст постанови складено 09.10.2012 року.

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.10.2012
Оприлюднено18.10.2012
Номер документу26441023
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1870/7002/12

Постанова від 04.10.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

Ухвала від 04.12.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Тацій Л.В.

Ухвала від 20.11.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Тацій Л.В.

Постанова від 04.10.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

Ухвала від 04.09.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

Ухвала від 16.08.2012

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

І.Г. Шевченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні