ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 травня 2012 р. Справа № 2а/0470/15163/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Рищенко А. Ю. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобільний будинок «Європа» про стягнення недоїмки у сумі 1 002, 11 грн., -
ВСТАНОВИВ :
15.11.2011 року Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобільний будинок «Європа» про стягнення недоїмки у сумі 1 002, 11 грн.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 1 002, 11 грн., у зв'язку із невиплатою заробітної плати звільненим працівникам.
Просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобільний будинок «Європа» на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності суму недоїмки по сплаті страхових внесків в розмірі 1 002, 11 грн.
У судове засідання сторони не з'явились, належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
З адреси відповідача, вказаної відповідно даних Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та позовної заяви, повернулись конверти із поштовим вкладенням.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Суд, вивчивши наявні в справі докази та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити позов повністю з наступних підстав.
Відповідно до ст. ст. 27, 30 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» від 18.01.2001 року № 2240-ІІІ, страхувальник зобов'язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески і несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків. Не сплачені в строк страхові внески стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку.
Відповідно до підпункту 2.1.1 п. 2.1, п. 4.1, п. 4.4. Інструкції «Про порядок надходження та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», затвердженою постановою правління Фонду від 26.06.2001 року №16, обов'язковому взяттю на облік в якості страхувальника Фонду підлягають в тому числі підприємства, установи, організації, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи і організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, в особі власника або уповноваженого ним органу.
Страхувальники щомісячно нараховують страхові внески в розмірах, встановлених чинним законодавством. При цьому не мають значення джерела фінансування витрат на оплату праці. Нарахування здійснюються без зменшення заробітної плати на суму податків та обов'язкових платежів.
Страхові внески нараховуються на суми оплати праці всіх категорій найманих працівників, у тому числі позаштатних, сезонних, тимчасових і тих, хто виконує роботу за сумісництвом.
Перерахування коштів на рахунки Фонду страхувальниками-роботодавцями здійснюється одночасно з одержанням коштів на оплату праці в установах банків. У разі виплати заробітної плати за першу половину або іншу частину місяця нараховані страхові внески повинні бути перераховані до Фонду не пізніше дня, встановленого для виплати заробітної плати за другу половину місяця. Не сплачені в цей строк кошти вважаються недоїмкою.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач зареєстрований як страхувальник в Жовтневій районній виконавчій дирекції Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з 01.10.2001 року.
Позивач зазначив, що відповідно до наданого страхувальником останнього звіту за 2003 рік заборгованість останнього виникла у зв'язку із невиплатою заробітної плати в сумі 19 502, 00 грн. Крім того, страхувальник на надає звітності з І кварталу 2004 року. За 2003 рік станом на 01.01.2004 року середньооблікова чисельність працюючих в еквіваленті повної зайнятості було - 15 осіб. Заборгованість у сумі 1 002, 11 грн. - не погашена, що свідчить про невиплату заробітної плати звільненим працівникам.
Відповідно до абз. 5 ч.7 розділу VIIІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.
Позивач також зазначив, що відповідач не надає документів звітності щодо обліку коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням. У зв'язку з цим відповідач знаходиться у розшуку.
Загальна сума заборгованості відповідача перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності складає - 1 002, 11 грн.
Суд, приймаючи до уваги вищевикладене, та враховуючи, що на час розгляду справи сума боргу відповідачем не сплачена в добровільному порядку, відповідних доказів сплати боргу відповідачем під час судового розгляду справи не надано, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню повністю.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 12, 60, 86, 160, 161, 163 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобільний будинок «Європа» про стягнення недоїмки у сумі 1 002, 11 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Автомобільний будинок «Європа» (49010, м. Дніпропетровськ, Жовтневий район, вул. Академіка Лазаряна, буд. 3, код ЄДРПОУ - 31433777) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (пр. К. Маркса, 93, м. Дніпропетровськ, 49020, код ЄДРПОУ - 21929415) суму недоїмки по сплаті страхових внесків в розмірі 1 002 (одна тисяча дві) грн. 11 коп. на р/р - 25600232305002 в ПАТ «КБ «Надра», м. Київ, Центр, МФО - 380764, код ЄДРПОУ - 26049825, одержувач - Жовтнева районна виконавча дирекція Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення виготовлення постанови в повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкт владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови.
Суддя А. Ю. Рищенко
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2012 |
Оприлюднено | 24.10.2012 |
Номер документу | 26505885 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Рищенко Андрій Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні