ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"19" жовтня 2012 р. Справа № 3/5007/14/12-П
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Могил С.К.(головуючий),
Борденюк Є.М.,
Вовк І.В.,
розглянувши касаційну скаргу Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини на ухвалу Рівненського апеляційного господарського суду від 04.09.2012 року у справі № 3/5007/14/12-П за позовом Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Подана Будинкоуправлінням № 3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) з таких підстав.
Згідно з ч. 4 ст. 111 ГПК України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, до скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Відповідно до підпункту 8 пункту 2 частини другої статті 4 цього Закону України "Про судовий збір"ставку судового збору за подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду ставки судового збору встановлюються у розмірі 0,5 від розміру мінімальної заробітної плати (за станом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду).
Статтею 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" з 1 січня установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1 073 грн.
З огляду на викладене, за подання касаційної скарги на ухвалу суду позивач мав сплатити судовий збір у сумі 536,50 грн.
Касаційна скарга містить клопотання про звільнення від сплати судового збору, в якому позивач посилається на те, що його майновий стан у зв'язку з накладенням арештів на рахунки та касу підприємства не дозволяє проводити операції з коштами, в тому числі й сплачувати судовий збір.
За вимогами статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі (ч.1), суд може звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч.2).
Колегія суддів Вищого господарського суду України вважає за необхідне відхилити дане клопотання про звільнення сплати судового збору, оскільки наведені позивачем обставини не дають підстав для звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Отже, до касаційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За таких обставин, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Клопотання Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу Рівненського апеляційного господарського суду від 04.09.2012 року відхилити.
Касаційну скаргу Будинкоуправління № 3 Житомирської квартирно-експлуатаційної частини на ухвалу Рівненського апеляційного господарського суду від 04.09.2012 року повернути без розгляду.
Головуючий суддя С.Могил
Судді Є.Борденюк
І.Вовк
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2012 |
Оприлюднено | 24.10.2012 |
Номер документу | 26509055 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Вовк І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні