Справа № 2018/2-3536/11
У Х В А Л А
Іменем України
"12" вересня 2011 р.
Київський районний суд м. Харкова в складі:
головуючого судді Нев’ядомського Д.В.
при секретарі Карамишевій Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Вітер»та ТОВ «Бренд Інвест»про визнання недійсним договору купівлі - продажу цінних паперів,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визнання недійсним договору купівлі -продажу цінних паперів № 365Б від 14 липня 2010 р., укладеного між позивачем та відповідачем ТОВ «Вітер», який діяв в інтересах відповідача ТОВ «Бренд-Інвест»; зобов’язання відповідачів повернути все отримане за даним договором (цінні папери - акції прості на пред’явника, емітентом яких є ВАТ «Телевізійна та радіомовна компанія «ФОРА», номінальною вартістю однієї акції - 75 гривень, у загальній кількості 6720 шт., документарної форми випуску) та визнання за позивачем права власності на цінні папери - акції прості на пред’явника, емітентом яких є ВАТ «Телевізійна та радіомовна компанія «ФОРА», номінальною вартістю однієї акції - 75 гривень, у загальній кількості 6720 шт., документарної форми випуску.
З метою забезпечення позову на підставі ст. ст.151-153 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК) позивач звернувся до суду із заявою про заборону судом вчиняти певні дії.
В судовому засіданні представник відповідача ТОВ «Вітер»заперечував проти задоволення цієї заяви, оскільки позивач ОСОБА_1 отримав кошти за продані ним акції в повному обсязі, про що представник відповідача ТОВ «Вітер»надав суду видатковий касовий ордер від 14.07.2010 року, підписаний касиром ТОВ «Вітер»та ОСОБА_1
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 особисто оглянув вказаний ордер та пояснив, що підпис на ньому йому не належить і гроші він ніяким чином до цих пір за свої акції не отримав.
Згідно ч. ч. 1, 3 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно вступної частини Постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22.12.2006 року (далі - ПОСТАНОВИ №9) - забезпечення позову -це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Згідно ч.2 п.1 ПОСТАНОВИ №9 - Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи після відкриття провадження у ній, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Згідно п.4 ПОСТАНОВИ №9 - Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Позивач ОСОБА_1 обґрунтував необхідність забезпечення його позову і заперечив отримання виконання по цій угоді.
Таким чином, суд, не вирішуючи завчасно долю позову, враховуючи наявність дійсного спору між сторонами, в зв’язку з чим може виникнути загроза утруднення виконання можливого рішення спору (наприклад, відчуження предмету спору іншим особам, що призведе до залучення їх до участі в справі, тяганини та, взагалі, унеможливлення повернення його позивачеві через добросовісність майбутнього набувача), вважає за можливе заяву про забезпечення позову задовольнити.
Керуючись ст. ст. 151, п. 2 ч. 1 ст. 152, ст. 153 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Заяву позивача про забезпечення позову - задовольнити.
Заборонити Публічному акціонерному товариству «Акціонерний комерційний банк «Базис» вчиняти будь-які дії, пов’язані з обслуговуванням обігу всіх акцій, емітентом яких є Відкрите акціонерне товариство «Телевізійна та радіомовна компанія «ФОРА»(ідентифік. код 23320397), в тому числі вчиняти будь-які облікові операції з акціями Відкритого акціонерного товариства «Телевізійна та радіомовна компанія «ФОРА», що призводять до зміни власника або передачі хоча б однієї із правомочності власника, в тому числі операції зарахування, списання, переказу, переміщення цінних паперів, на всіх рахунках у цінних паперах, відкритих у ПАТ «АКБ «Базис».
Заборонити Відкритому акціонерному товариству «Національний депозитарій України» вчиняти будь-які дії, пов’язані з обслуговуванням обігу всіх акцій, емітентом яких є Відкрите акціонерне товариство «Телевізійна та радіомовна компанія «ФОРА»(ідентифік. код 23320397), в тому числі із зарахуванням, списанням, переказом, переміщенням цих цінних паперів, із матеріалізацією всіх акцій, емітентом яких є Відкрите акціонерне товариство «Телевізійна та радіомовна компанія «ФОРА»(ідентифік. код 23320397).
На дану ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали в апеляційний суд Харківської області через районний суд.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
С У Д Д Я ОСОБА_2
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2011 |
Оприлюднено | 21.01.2014 |
Номер документу | 26744069 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Нев'ядомський Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні