Справа № 622/601/12
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
Р І Ш Е Н Н Я
19.10.2012
Копія:
Справа № 2/622/601/2012р.
U 622/601/12 р.
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2012 року Ружинський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого -судді Грека М.М.,
за участю секретаря- Кащук Л.С.,
представника позивачки - ОСОБА_1
представника відповідача СФГ «Малочернявське « - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ружині цивільну справу за позовом
ОСОБА_3
До
СФГ» Малочернявське » с. Мала Чернявка, Ружинського району, Житомирської області
Про визнання договору оренди землі недійсним та про витребування земельної ділянки із чужого самовільного користування.
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з позовом про визнання недійсним договору оренди землі недійсним та про витребування земельної ділянки із чужого самовільного користування.
Позивачка пояснює, що вона є власником земельної ділянки (паю) на території Малочернявської сільської ради Ружинського р-ну Житомирської області. Вказана земельна ділянка (пай) площею 3,7534 га належить її на праві власності і видана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (Державний акт серія ЯЛ №346042, виданий на підставі розпорядження голови Ружинської районної державної адміністрації від 18 серпня 2010 року №357 та зареєстрований в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за№ 182520001000106, кадастровий номер 1825284400:02:000:0098).
Зазначену земельну ділянку (пай) використовувало СФГ «Малочернявське», як і земельні ділянки усіх колишніх працівників господарства КСП «Радянське село». Зі сторони голови СФГ «Малочернявське» ОСОБА_2 було запевнення в тому, що договір оренди земельної ділянки укладено і зареєстровано у встановленому чинним законодавством порядку. Власного примірника договору оренди позивачка не мала, проте, оскільки її виплачувалась орендна плата, у неї виникало сумнівів у його відсутності.
У 2011 році позивачкою було прийнято рішення про те, щоб передати вказану ділянку новому орендарю, проводились попередні усні переговори, обговорюватись істотні умови договору та було досягнуто домовленість укласти договір оренди земельної ділянки (паю) із травня 2012 року. У лютому 2012 року позивачкою було направлено повідомлення СФГ «Малочернявське» про її наміри не укладати із відповідачем договір на новий строк та вимогу передати належну її на праві власності земельну ділянку (пай). СФГ «Малочернявським», зокрема ОСОБА_2 звернення позивачки були проігноровані, відповіді не отримано.
У березні 2012 року її стало відомо, що 20 лютого 2012 року у відділі Держкомзему в Ружинському районі було зареєстровано договір оренди земельної ділянки між позивачкою і СФГ «Малочернявське», який, наче б то, було укладено між позивачкою та відповідачем 07 листопада 2011 року.
У судовому засіданні представник позивачки позовні вимоги підтримала повністю, просила їх задовільнити, посилаючись на обставини викладені в позовні заяві.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав повністю, зазначивши, що договір оренди з позивачкою укладений на законних підставах.
Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши та оглянувши письмові матеріали справи, суд вважає, що в задоволенні позову потрібно відмовити.
Відповідно договору оренди землі від 07.11.2011 року орендодавець ОСОБА_3 з одного боку та СФГ «Малочернявське « с.Мала Чернявка, Ружинського району, Житомирської області, в особі голови ОСОБА_2 уклали договір, орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 3, 7534 га.
Спірний договір оренди землі 20.02.2012 року у встановленому законом порядку зареєстрований у Ружинському відділі Житомирської регіональної філії Центру ДЗК.
З повідомлення № 27 від 17.08.2012 року про неможливість надання висновку судово- почеркознавчої експертизи вбачається, що не виявляється можливим встановити виконанні підписи в договорі оренди земельної ділянки ОСОБА_3, або іншою особою по причині малого обсягу графічного матеріалу, що міститься у досліджуваних підписах та простотою будови їх алементів.
Інших належних і допустимих доказів, які б доводили, що підпис в оспорюваному договорі оренди земельної ділянки та відомостях про отримання орендної плати виконані не нею, представник позивачки суду не надала.
Також відсутні підстави і для визнання цього договору недійсним.
Відповідно до вимого ч.1ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.
При цьому, враховуючи норми ст. ст.27,31 ЦПК України, позивачка самостійно визначає предмет й підстави позову та на власний розсуд розпоряджається своїми правами щодо предмету позову.
Звертаючись до суду з позовом ОСОБА_3 до СФГ» Малочернявське » с. Мала Чернявка, Ружинського району, Житомирської області про визнання договору оренди землі недійсним та про витребування земельної ділянки із чужого самовільного користування ст.ст. 8,13,14,41,55 Конституції України ст. 152, 212 Земельного кодексу України, ст.14, 15, 17 Закону України «Про оренду землі», ст. 3,4, 15,80, 107, 114, 151, 118-120 ЦПК України.
Крім того в п.5 постанови Пленуму Верховного суду України від 06.11.2009 року №9 « Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними « роз'яснено, що вимога про застосування наслідків недійсності правочину може бути заявлена як одночасно з вимогою про визнання оспорюваного правочину недійсним, так і у вигляді самостійної вимоги в разі нікчемності правочину.
У зв'язку із вищевикладеним, суд вважаю що в задоволенні позову ОСОБА_3
до СФГ» Малочернявське » с. Мала Чернявка, Ружинського району, Житомирської області
про визнання договору оренди землі недійсним та про витребування земельної ділянки із чужого самовільного користування відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 213, 215 Цивільного- процесуального Кодексу України, ст.ст. 14, 15, 18, 93 ЗУ « Про оренду землі « ст.ст. ч.1 638, ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_3 до СФГ» Малочернявське » с. Мала Чернявка, Ружинського району, Житомирської області про визнання договору оренди землі недійсним та про витребування земельної ділянки із чужого самовільного користування відмовити повністю.
З повним рішенням суду сторони можуть ознайомитися 24. 10.2012 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а особою, яка не була присутня в судовому засіданні під час проголошення судового рішення -протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Ружинського районного суду /підпис/ ОСОБА_4
З оригіналом згідно:
Суддя Ружинського районного суду М.М.Грек
Головуючий суддя М. М. Грек.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2012 |
Оприлюднено | 20.01.2014 |
Номер документу | 26891079 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Грек М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні