Постанова
від 01.10.2012 по справі 1170/2а-2831/12
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 жовтня 2012 року Справа № 1170/2а-2831/12

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Пасічник Ю.П. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районі до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1754,30 грн. та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 4010,30 грн.

В обґрунтування зазначив, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхового внеску на загальнообов'язкове пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Підприємство відповідно до Законів України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»є платником єдиного соціального внеску та страхового внеску до управління Пенсійного фонду України в Маловисківському районні.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження направлялася відповідачу за адресою зазначеною в позовній заяві та свідоцтві про державну реєстрацію, проте поштова кореспонденція 03.09.2012 року повернулася до суду з відміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с.19).

Згідно ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

З 01.01.2004 року набув чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно з п.2 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виключно цим законом визначаються платники страхових внесків, їх права та обов'язки, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

З 17 липня 2010 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до законів України "Про державний бюджет на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»далі (Закон).

П.2 зазначеного Закону внесено зміни до підпункту 4 пункту 8 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Зокрема, фізичні особи-суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування ( фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеного цим Законом.

Відповідно до положень вищевказаного Закону, сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності, що обрали спрощену систему оподаткування здійснюється у строки визначені ст.20 Закону У країни "Про загальнообов'язкове державне пенсійне

Згідно з п.2 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виключно цим законом визначаються платники страхових внесків. їх права та обов'язки, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

Відповідно до положень вищевказаного Закону, сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності, що обрали спрощену систему оподаткування здійснюється у строки визначені ст.20 Закону У країни "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", а саме: щоквартально, протягом 20 календарних днів , наступним за останнім календарним днем звітного кварталу.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році, мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у:

липні, серпні та вересні - 294,82 грн.;

- жовтні, листопаді-301,12 грн.;

- грудні-306,10грн.

Платникам, які не сплатять суми страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску у терміни до 20 жовтня 2010 року та 20 січня 2011 року надсилається розрахунок сум, які підлягають сплаті за квартал з урахуванням частини сум єдиного або фіксованого податків разом з вимогою про їх сплату для узгодження.

Суми несплачених страхових внесків стягуються у порядку, встановленому статтею 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.3 ст.106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки визначені Управлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Проте, в установленному законом порядку позивач для узгодження вимоги про сплату боргу до управління не з'являвся.

Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи .

Разом з тим, позивач у встановленому законом порядку та у визначений строк не повідомив управління про намір та факт оскарження вимоги.

Узгодження вимоги органу Пенсійного фонду здійснюється на підставі заяви страхувальника, яка розглядається органом Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів після її отримання, та поданих страхувальником документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі.

У разі, якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби.

Згідно з пунктом 8.3 абзац 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.022003 №21-1 Зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за N 64/8663 ( далі Інструкція) вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження повідомленням про вручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень, установленим Кабінетом Міністрів України.

Так, в даному випадку вимога № 411 від 28.02.2011 р. на суму 1754,30 грн. (за 3,4 квартал 2010 року) до цього часу не сплачена. Борг по сплаті страхових внесків за 3-4 квартал 2010 р. не відшкодований.

Відповідно до ст. 18 Закону України " Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058-ІУ Страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.

Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», до приведення законодавства у відповідність із цим Законом, Закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому закону,

Крім того, будь яких виключень щодо нарахування, обчислення та сплати в установлені строки страхових внесків суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування Законом не передбачено.

За таких обставин, Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»від 03.07.1998 р. №727 в редакції Указу Президента України №746 не має пріоритету перед Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»та застосовується лише в частині, що не суперечить йому.

В даному випадку, Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва»регулює лише механізм зарахування частини єдиного податку в рахунок страхових внесків до Пенсійного фонду.

3 урахуванням положень Закону України "Про внесення змін до законів України "Про державний бюджет на 2010 рік" та "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" базовим звітним періодом щодо обчислення та сплати позивачем страхових внесків є квартал.

Відповідно до п. І ст.2 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»(далі - Закон), дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

Статтею 1 Закону визначено, що єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на реіулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

На підставі п. 8 ст. 9 вищевказаного Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Боржником єдиний внесок сплачений не був, ту му і виник цей позов.

На підставі п.1 ст.12 Закону завданнями Пенсійного фонду є забезпечення збору єдиного внеску, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

Згідно зі п.4 ст. 25 Закону територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Так, станом на 16.08.2012 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 має заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4010,30 грн., що виникла за період з 01 січня 2011 р. по 31 грудня 2011 р. включно (підтверджується звітом відповідача за січень-грудень 2011 р.).

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Кіровограді на адресу відповідача направлялись вимоги про сплату боргу (а.с.12-13), однак він у встановлений строк заборгованість не сплатив, а тому враховуючи відсутність доказів сплати заборгованості, або інших доказів в обґрунтування її відсутності, суд вважає позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді про стягнення 5764,60 грн., такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 -163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1 (АДРЕСА_1) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1754, 30 грн. та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 4010,30 грн. на рахунок 256003011241, 37190076001114 в ОУ «Ощадбанк»в м. Кіровограді, МФО 323475, код 20650102 на користь управління Пенсійного фонду України у в Маловиськівському районні.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10- денний строк з дня отримання копії постанови.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Ю.П. Пасічник

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.10.2012
Оприлюднено06.11.2012
Номер документу27236350
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —1170/2а-2831/12

Ухвала від 26.04.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Ухвала від 17.04.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Ухвала від 12.12.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Р.І. Брегей

Ухвала від 22.08.2012

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

Ухвала від 03.03.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Семененко Я.В.

Ухвала від 12.02.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Семененко Я.В.

Ухвала від 12.02.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Семененко Я.В.

Ухвала від 27.01.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Семененко Я.В.

Ухвала від 12.12.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Р.І. Брегей

Постанова від 01.10.2012

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Ю.П. Пасічник

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні