КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-5975/12/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Кротюк О.В.
Суддя-доповідач: Троян Н.М.
У Х В А Л А
Іменем України
"30" жовтня 2012 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Троян Н.М.,
суддів - Твердохліб В.А., Костюк Л.О.
при секретарі - Колісник К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 серпня 2012 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕВО ЛЕНД ДЕВЕЛОПМЕНТ»до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕВО ЛЕНД ДЕВЕЛОПМЕНТ»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 серпня 2012 року адміністративний позов задоволений.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, Державна податкова інспекція у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва 02 серпня 2012 року та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що ДПІ у Голосіївському районі м. Києва на підставі акту перевірки № 3574/15-127/35430772 від 26.10.2011 року прийняло повідомлення-рішення від 07.11.2011 № 0030691510, яким позивачу зменшено суму від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за 2-й квартал 2011 року у розмірі 432517,00 грн., в зв'язку з неправомірним визначенням в декларації з податку на прибуток за 2-й квартал 2011 (далі - Декларація) від'ємного значення об'єкта оподаткування попереднього звітного періоду з урахуванням від'ємного значення об'єкту оподаткування за результатами господарської діяльності за 2010 рік, чим було порушено ст.3 підрозділу 4 Розділу 20 Перехідних положень та п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України (№ 2755-VІ від 02.12.2010р., далі - ПКУ). Вказане призвело до завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток звітного періоду.
Пунктом 54.1 ст.54 ПКУ встановлено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
У відповідності до положень пункту 150.1. ст. 150 ПКУ якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками податкового року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від'ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.
Згідно ст.3 підрозділу 4 Розділу 20 Перехідних положень ПКУ визначено, що пункт 150.1 статті 150 Кодексу застосовується у 2011 році з урахуванням наступного : якщо результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від'ємне значення, то сума такого від'ємного значення піддягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого - четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від'ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.
Зі змісту ст. 1 підрозділу 4 Розділу 20 Перехідних положень ПКУ, розділ III цього Кодексу застосовується під час розрахунків з бюджетом починаючи з доходів і витрат, що отриманих і проведених з 1 квітня 2011 року, якщо інше не встановлено цим підрозділом.
Згідно п. «1)»статті 2 Розділу 19 Прикінцевих положень ПКУ, Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" втратив чинність з 1 квітня 2011 року .
Таким чином питання оподаткування за вказаний період -1 квартал 2011 року регулюється Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі - Закон), положеннями статті 6 якого визначено наступне: якщо об'єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами податкового року має від'ємне значення об'єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від'ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування попереднього року у складі валових витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення; податковий орган не може відмовити у прийнятті податкової декларації, яка містить від'ємне значення об'єкта оподаткування, з причин наявності такого від'ємного значення; Від'ємне значення об'єкта оподаткування декларується платником податку.
В оскаржуваному рішенні суду першої інстанції зазначається, що дослівне тлумачення вказаних норм Закону та ПКУ не передбачають жодних покликань на від'ємне значення як результат саме господарської діяльності за 1 квартал 2011 року. Тому такі посиланняя податкової служби є необгрунтованими. По-друге, вказана норма Закону веде мову про від'ємне значення, отримане за підсумками першого кварталу 2011р.
Суд першої інстанції вірно зазначив, що від'ємне значення в цілях оподаткування визначається не господарською діяльністю, а податковою декларацією, яка заповнюється в порядку, встановленому податковим законодавством України, та безпосередньо вміщує в собі показники господарської діяльності суб'єкта господарювання з метою його належного оподаткування. Вказані показники декларації ґрунтуються на документах господарської діяльності платника податку.
Згідно п. 46.1. ст.46 ПКУ податкова декларація, розрахунок -це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Як випливає зі статті 6 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" від'ємне значення об'єкта оподаткування формується у складі валових витрат платника податку наростаючим підсумком.
Отже податкова служба повинна керуватися відомостями декларації за перший квартал 2011 року, а саме приймати до уваги сформоване від'ємне значення у відповідності до закону, яке формується наростаючим підсумком у складі валових витрат податкових періодів до повного погашення такого від'ємного значення.
Ст. 3 підрозділу 4 Розділу 20 Перехідних положень ПКУ визначає, що сума від'ємного значення, яка отримана за результатом розрахунку об'єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року, підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року. Отже необхідною умовою виникнення від'ємного значення є його розрахунок згідно положень податкової декларації платника податків.
Декларація позивача за перший квартал 2011 містить від'ємне значення об'єкта оподаткування. Жодних заперечень щодо законності та обґрунтованості цього від'ємного значення об'єкту оподаткування платника податку податковою службою не зазначено, та обставин таких не встановлено. Вказана сума була відображена в подальшому в наступній податковій декларації за другий квартал 2011 року в рядку 06.6, який за своїм змістом прямо передбачає заповнення в тому числі і суми від'ємного значення об'єкта оподаткування за перший квартал 2011 року (зміст рядку згідно затвердженої форми декларації).
Відповідно до абзацу 2 ст.3 підрозділу 4 Розділу 20 Перехідних положень ПКУ розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками другого і третього кварталів, другого-четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням відємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого відємного значення.
Отже колегія суддів, вважає вірним висновок суду першої інстанції, що висновок податкової служби щодо завищення відємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток за 2 квартал 2011 року у розмірі 432517,00 грн. є безпідставним. З огляду на це, оскаржуване податкове-повідомлення рішення є безпідставним і протиправним.
Згідно з ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про задоволення позовних вимог, тому підстави для скасування рішення відсутні. Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва Державної податкової служби залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 02 серпня 2012 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.
Ухвала складена в повному обсязі 05.11.12р.
Головуючий суддя Троян Н.М.
Судді: Костюк Л.О.
Твердохліб В.А.
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2012 |
Оприлюднено | 07.11.2012 |
Номер документу | 27271584 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Троян Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні