Постанова
від 01.11.2012 по справі 2а/1770/3862/2012
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а/1770/3862/2012

01 листопада 2012 року 10год. 45хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сало А.Б. за участю секретаря судового засідання Тимошицької Т.І. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився

відповідача: представник не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції Рівненської області Державної податкової служби (Рокитнівське відділення) доТовариства з обмеженою відповідальністю "Діабаз" про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Сарненська міжрайонна державна податкова інспекція Рівненської області Державної податкової служби (Рокитнівське відділення) звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Діабаз" про стягнення заборгованості в сумі 54 999,10 грн.

Позивач в судове засідання не прибув, до початку розгляду справи по суті подав клопотання про розгляд справи без участі представника податкового органу, позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить суд позов задовольнити повністю.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не з'явився повторно, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленнями органу поштового зв'язку. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні, а відтак, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.

Враховуючи неявку в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12, ч.1 ст.41 КАС України, повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити повністю.

Судом встановлено, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Діабаз" зареєстрований як юридична особа Рокитнівською районною державною адміністрацією Рівненської області 11.03.2001 року, свідоцтво про Державну реєстрацію юридичної особи серії А00 №231922 (а.с.29), відомості про нього включені до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.28) і як платник податків перебуває на обліку у Сарненській міжрайонній державній податковій інспекції (Рокитнівське відділення) з 06.04.2001 року (а.с.27).

З матеріалів справи вбачається, що станом на 27.09.2012 року за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом, яка становить 54 999, 10 грн. по таких видах податків:

- по орендній платі за землю в сумі 54 165,10 грн.

- по податку з власників наземних транспортних засобів в сумі 834, 00 грн.

Податковий борг по орендній платі за землю з юридичних осіб виник в період з 30.12.2010 року по 27.09.2012 року на підставі:

- поданої до податкового органу платником податків податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності від 29.01.2010 року №732, якою платник нарахував річну суму податкового зобов'язання 30 951, 72 грн.;

- поданої до податкового органу платником податків податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності від 28.01.2011 року №716, якою платник нарахував річну суму податкового зобов'язання 30 951, 72 грн.;

- поданої до податкового органу платником податків податкової декларації з орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності від 20.02.2012 року №1214, якою платник нарахував річну суму податкового зобов'язання 30 951, 72 грн.

Податковий борг по податку з власників наземних транспортних засобів виник в період з 15.01.2010 року по 27.09.2012 року на підставі:

- поданого до податкового органу платником податків податкового розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів від 29.01.2010 №994, якою платник нарахував суму податкового зобов'язання 3339 грн.

Наявність заборгованості підтверджується наявними та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме:

- по сплаті податку з власників наземних транспортних засобів: розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (а.с.15), зворотнім боком облікової картки платника податку (а.с.16-17), довідкою про заборгованість з податків і зборів (а.с.25);

- по орендній платні за земельну ділянку: податковими деклараціями з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (а.с.18-19,20,21), зворотнім боком облікової картки платника податку (а.с.22-24), довідкою про заборгованість з податків і зборів (а.с.25).

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю", чинного на час існування відповідних правовідносин, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Стаття 14 вказаного закону передбачає, що платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Відповідно до ст. 17 названого закону, податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

У відповідності до п.5.1 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до пп.5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.

За правилами п.1.3. ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-III від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, є податковим боргом.

Згідно п.287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до пп.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до пп.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Однак, у встановлені законодавством строки повну суму податкового зобов'язання відповідачем не сплачено.

В силу положень пп.5.2.4 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-ІІІ від 21.12.2000 року, чинного на час існування відповідних правовідносин, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження, визнається сумою податкового боргу платника податків, і на таку суму, в порядку передбаченому п.6.2. ст.6 вказаного Закону, надсилаються податкові вимоги.

З метою скорочення податкової заборгованості відповідача Рокитнівським відділенням Сарненської МДПІ були вжиті наступні заходи:

- сформовано та напрвлено першу №1/38 від 08.07.08 та другу №2/49 від 14.08.08 року податкові вимоги;

- внесено запис до Дкржавного реєстру отяжень рухомого майна від 04.06.08 року.

Згідно зі ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу Кодексу визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.36.1 ст. 36 податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990р. встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Діабаз" (код ЄДРПОУ 31148715) заборгованість в сумі 54 999 (п'ятдесят чотири тисячі дев'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 10 коп:

по орендній платі за землю - 54 165 (п'ятдесят чотири тисячі сто шістдесят п'ять) грн. 10 коп., який перерахувати до міського бюджету Кисорицької сільськлї ради;

по податку з власників наземних транспортних засобів - 810 (вісімсот десять) грн. 26 коп., який перерахувати до міського бюджету Кисорицької сільськлї ради;

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Сало А.Б.

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.11.2012
Оприлюднено15.11.2012
Номер документу27434051
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а/1770/3862/2012

Ухвала від 05.10.2012

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Сало А.Б.

Постанова від 01.11.2012

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Сало А.Б.

Ухвала від 05.10.2012

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

Сало А.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні