Постанова
від 08.11.2012 по справі 2а-11284/12/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

08 листопада 2012 року 10:43 № 2а-11284/12/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кобилянського К.М. при секретарі судового засідання Голод А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби до третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача:Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон», Державний реєстратор Печерського району м. Києва про визнання недійсними установчі документи, припинення юридичної особи,

за участю:

представника позивача: Кальковця В.Л.

представника відповідача: ОСОБА_3

На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 08 листопада 2012 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заявою про визнання недійсними установчі документи Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон»та про припинення юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон».

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що установчі документи Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон»підлягають визнанню недійсними, оскільки вироком Подільського районного суду м. Києва встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон»перереєстровано в державних органах на підставі неправдивих відомостей, діяльність від імені товариства здійснювалось невстановленими особами, установчі документи містять неправдиві данні про власника майна та місцезнаходження підприємства.

Представник відповідача визнала позовні вимоги в повному обсязі та зазначила, що вона не мала наміру здійснювати господарську діяльність, визначену у статутних документах ТОВ «Українська компанія «Рубікон».

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон»зареєстроване Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією 21 серпня 2006 року та взято на облік в органах Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва 22 серпня 2006 року за № 42094. Місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон»-01042, м. Київ, вул. Патріса Лумумби, 15-а.

Згідно Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон», затвердженого загальними зборами учасників (протокол № 3 від 06 серпня 2007 року), товариство створено з метою здійснення ефективного управління фінансовими, матеріальними та нематеріальними активами, залучення фінансових і майнових ресурсів для розробки та впровадження інноваційних, науково-конструкторських та інших перспективних проектів, впровадження виробництва конкурентоспроможної продукції та послуг, а також надання науково-технічних, виробничих, організаційних і посередницьких послуг юридичним та фізичним особам (у тому числі підприємцям) на території України та за її межами.

Відповідно до частин першої та другої статті 87 Цивільного кодексу України для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження. Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом. Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.

Згідно з частинами першою та п'ятою статті 57 Господарського кодексу України установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання. Статут (положення) затверджується власником майна (засновником) суб'єкта господарювання чи його представниками, органами або іншими суб'єктами відповідно до закону.

У відповідності до частин третьою та п'ятою статті 8 Закону України від 15.05.2003 № 755-ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи. Установчі документи юридичної особи, а також зміни до них, викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлено інший порядок їх затвердження. У випадках, які передбачені законом, установчі документи повинні бути погоджені з відповідними органами державної влади.

Статтею 55 1 Господарського кодексу України встановлені ознаки фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою - підприємцем, в тому числі визнання реєстраційних документів недійсними:

- зареєстровано (перереєстровано) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи;

- незареєстровано у державних органах, якщо обов'язок реєстрації передбачено законодавством;

- зареєстровано (перереєстровано) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження;

- зареєстровано (перереєстровано) та проваджено фінансово-господарську діяльність без відома та згоди його засновників та призначених у законному порядку керівників.

Таким чином для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), які можуть бути визнані недійсними у випадку якщо юридична особа зареєстрована (перереєстрована) особою, що не мала наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження

Як вбачається із спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 22 жовтня 2012 року та Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон», затвердженого загальними зборами учасників (протокол № 3 від 06 серпня 2007 року), керівником та єдиним учасником Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон»є ОСОБА_3.

Згідно даних Дніпровського районного відділу Головного управління Державної міграційної служби України в м. Києві ОСОБА_3 10 вересня 2010 року змінила прізвище на «ОСОБА_3»в зв'язку з реєстрацією шлюбу із ОСОБА_4

Вироком Подільського районного суду м. Києва від 18 квітня 2011 року у справі № 1-384/11 ОСОБА_3 визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 205 Кримінального кодексу України.

Згідно відмітки на завіреній належним чином копії вироку, зазначене рішення набрало законної сили.

Вказаним рішення встановлено, що ОСОБА_3 взяла участь у придбанні Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон»не з метою здійснення господарської діяльності, як передбачено статутом ТОВ «Українська компанія «Рубікон», а з метою прикриття незаконної діяльності невстановлених слідством осіб.

У вироку зазначено, що перереєстрація ТОВ «Українська компанія «Рубікон»в органах державної влади, отримання необхідних реквізитів: назви, юридичної адреси, особистих даних службових осіб підприємства, індивідуального податкового номеру платника податку на додану вартість вказаного підприємства, відкриття поточного рахунку та отримання печатки підприємства надало можливість невстановленим слідством особам, прикриваючись зовнішньо законним фактом перереєстрації ТОВ «Українська компанія «Рубікон», здійснювати неконтрольовані державою фінансові операції.

Вироком також встановлено, що використовуючи ТОВ «Українська компанія «Рубікон»для прикриття незаконної діяльності, невстановлені слідством особи уникнули від контролю за своєю діяльністю зі сторони контролюючих органів, завдяки чому отримали можливість складати фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документи.

У відповідності до частини четвертої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адміністративний проступок, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.

З огляду на викладене, а також враховуючи те, що керівник ТОВ «Українська компанія «Рубікон»ОСОБА_3 не мала наміру здійснювати господарську діяльність, визначену у статутних документах ТОВ «Українська компанія «Рубікон», а юридична особа створена з метою прикриття незаконної діяльності, суд приходить до висновку, що установчі документи відповідача підлягають визнанню недійсними.

Згідно із статтею 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації. Скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання провадиться за рішенням суду, що є підставою для ліквідації даного суб'єкта господарювання.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»Єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.

Згідно з частиною другою статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»підставами для постановляння судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, а також в інших випадках, встановлених законом; провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом.

Частинами першою та шостою статті 59 Господарського кодексу України встановлено, що припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.

Таким чином юридичну особу може бути припинено за рішенням суду у випадку визнання судом недійсною державної реєстрації юридичної особи.

За таких обстави та враховуючи, що під час розгляду справи встановлений факт проведення суб'єктом господарювання -ТОВ «Українська компанія «Рубікон»діяльності, що суперечить закону та установчим документам, суд приходить до висновку про наявність підстав для припинення юридичної особи «Українська компанія «Рубікон».

Підпунктом 20.1.12 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України встановлене право органів державної податкової служби у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

З огляду на обґрунтованість позовних вимог, а також з врахуванням порядку припинення юридичної особи, суд вбачає за необхідне зазначити про наступне.

Відповідно до частини першої статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення.

Згідно пункту 6 статті 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи, якщо інше не встановлено судовим рішенням.

Беручи до уваги вищенаведене у сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог позивачем, з огляду на що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача -суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2, 6, 7, 17, 94, 97, 158, 160-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва Державної податкової служби задовольнити повністю.

2. Визнати недійсними установчі документи Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон»(ідентифікаційний код 34576726).

3. Припинити юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська компанія «Рубікон»(місцезнаходження: 01042, м. Київ, вул. Патріса Лумумби, 15-а, ідентифікаційний код 34576726).

4. Копію судового рішення направити державному реєстратору для внесення відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя К.М. Кобилянський

Повний текст постанови складений 13 листопада 2012 року.

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.11.2012
Оприлюднено15.11.2012
Номер документу27434542
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-11284/12/2670

Ухвала від 04.10.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

Постанова від 08.11.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

Ухвала від 03.09.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

Ухвала від 17.08.2012

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кобилянський К.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні