Рішення
від 30.12.2008 по справі 02/5385
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

02/5385

                          ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                 

Р І Ш Е Н Н Я            

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

          "30" грудня 2008 р.                                                                        Справа №  02/5385

          Господарський суд Черкаської області в складі  головуючого  судді Пащенко А.Д., із секретарем Давиденко В.Г.,   за участю представників:

позивача: Гребенюк С.А. - за довіреністю, першого відповідача: Прудивус М.А. - за довіреністю,  другого відповідача:  Заїка С.А. –за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в м. Черкаси справу

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Уманський цегельний завод"  

до державного підприємства  "Уманський цегельний завод",

до   приватного підприємства  “Інвестиційна компанія “Юрдекс”

про  визнання права власності,   

                            ВСТАНОВИВ:  

Заявлено вимогу про визнання за позивачем права власності на цілісний майновий комплекс у складі: електромеханічний цех “Ж” площею 354,5 кв.м., адмінбудинок “И” площею 2833,8 кв.м., склад паливно-мастильних матеріалів  “П” площею 29,3 кв.м., склад матеріальний “Р” площею 396 кв.м.,  зварювальний пункт з підвалом “К” площею 118 кв.м.,  котельня “В” площею 538,2 кв.м., автогараж “Г” площею 422,4 кв.м., автогаражна майстерня “Д” площею 286,4 кв.м., столярний цех “Е” площею 179 кв.м., формовочний цех “А” площею 3531,3 кв.м., піч обжигу “Б” площею 1662,2 кв.м., акумуляторний цех “З” площею 169,5 кв.м., трансформаторна підстанція “Л” площею 74,9 кв.м. та огорожу №№ 1, 2, що розташований на земельній ділянці площею 8,1764 га. В обґрунтування позовних вимог позивач вказав на те,  що ТОВ  "Уманський цегельний завод"  набуло права власності на вказане майно цілісного майнового комплексу відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 115 Цивільного кодексу України, статті 12 Закону України “Про господарські товариства” на підставі плану санації ДП "Уманський цегельний завод", затвердженого ухвалою господарського суду Черкаської області  від 04 серпня 2007 року по справі № 01/5000 про банкрутство підприємства, рішення комітету кредиторів  ДП  "Уманський цегельний завод" від 07 червня 2007 року, яким затверджено  в якості інвестора  підприємства ПП  “Інвестиційна компанія “Юрдекс”, визначено долі (частки) відповідачів у статутному капіталі новоствореного товариства - позивача у справі, і вказане в позові майно стало внеском першого відповідача до статутного капіталу позивача відповідно до плану санації  ДП "Уманський цегельний завод".    

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав, пояснив, що ухвала господарського суду від 04.08.2008 року у справі № 01/5000, якою був затверджений план санації ДП "Уманський цегельний завод", залишена в силі постановами апеляційної та касаційної інстанції, план санації виконується, погашаються вимоги кредиторів, для чого новостворене підприємство повинно працювати, представник просив задовольнити позов, розглянути справу та прийняти рішення у даному судовому засіданні.  

          Відповідачі не подали суду письмові відзиви на позов, представники відповідачів у судовому засіданні не заперечили проти позову.    

Оцінивши докази у справі в їх сукупності,  заслухавши пояснення  та доводи представників сторін, суд встановив наступне.      

          У господарському суді Черкаської області розглядається справа № 01/5000   про банкрутство ДП „Уманський цегельний завод”.   

          Ухвалою господарського суду від 2 листопада 2007 року у вказаній справі було введено процедуру санації на державному підприємстві “Уманський цегельний завод” та призначено керуючого санації –Холостого О.І..  

     Ухвалою  господарського суду  від 04 серпня 2008 року в справі № 01/5000 задоволено клопотання керуючого санації та затверджено план санації ДП “Уманський цегельний завод”, відповідно до пункту 3 якого передбачається:   

                 -  створення на базі майнових активів боржника та коштів інвестора нового суб'єкта господарювання –товариство з обмеженою відповідальністю “Уманський цегельний завод”;

           -  переведення цільових коштів від інвестора до боржника з метою погашення кредиторської заборгованості останнього (або погашення боргів боржника безпосередньо інвестором);

-  розрахунок з кредиторами відповідно до умов плану санації;

           -  переведення (продаж) корпоративних прав на товариство з обмеженою відповідальністю “Уманський цегельний завод”  від боржника до інвестора.

Рішенням комітету кредиторів від 07.06.2007 року в якості інвестора боржника визнано приватне підприємство “Інвестиційна компанія “ЮРДЕКС”, м. Умань, вул. Глібка, 17 кв. 6, яке зобов'язалось стати співзасновником  новоствореного товариства, викупити корпоративні права (частку) боржника в новоствореному підприємстві в розмірі 99% шляхом переводу на себе боргових зобов'язань підприємства –боржника перед конкурсними кредиторами через укладання трьохсторонніх договорів про заміну боржника в зобов'язаннях.

Підприємство боржник зобов'язується в обмін на погашення інвестором вимог кредиторів відступити інвестору частку участі у новоствореному товаристві на суму переведених боргових зобов'язань, або ж придбає у боржника частку у новоствореному підприємстві за грошові кошти на суму, достатню для погашення боржником зобов'язань перед конкурсними кредиторами.

Інвестор переводить на себе поточні боргові зобов'язання підприємства-боржника через укладання трьохсторонніх договорів про заміну боржника в зобов'язаннях, або ж придбає у боржника частку у новоствореному підприємстві за грошові кошти на суму, достатню для погашення боржником зобов'язань перед поточними кредиторами.

Як вбачається із поданих суду доказів та із пояснень представників сторін,  ухвала господарського суду Черкаської області від 04 серпня 2008 року  у справі № 01/5000  залишена в силі постановами Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 20.10.2008 року  та Вищого господарського суду України  від 17.12.2008 року.            

У постанові ВГСУ від 17.12.2008 року вказано, що відповідно до протоколу зборів комітету кредиторів від 22.07.2008 року комітет кредиторів прийняв рішення  про схвалення  плану санації більшістю голосів членів комітету кредиторів, тобто, план санації схвалено комітетом кредиторів та керуючим санацією, погоджено з визначеним комітетом інвестором –приватним підприємством “Інвестиційна компанія “ЮРДЕКС” та Українською державною будівельною корпорацією “Укрбуд”, якій делеговані повноваження розпоряджатись майном боржника.  

Також у постанові ВГСУ від 17.12.2008 року вказано, що із матеріалів справи № 01/5000 вбачається, що представник регіонального відділення Фонду державного майна України по Черкаській області Лосева Т.Л., яка була присутня в судовому засіданні 04.08.2008 року, проти затвердження плану санації не заперечила та пояснила, що в даному випадку план санації боржника Фондом державного майна України не затверджується, оскільки боржник не належить до переліку об'єктів, які підлягають приватизації.  

      За висновком суду поданим на затвердження планом санації  державного підприємства «Уманський цегельний завод»передбачено всі вимоги,  які визначені Законом для плану санації як обов'язкові.

          Відповідно до пункту 8 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 18.05.2006 р. №  01-8/1114 «Про Закон України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна», виходячи із змісту статті 2 Закону, мораторій не поширюється на випадки відчуження майна шляхом продажу у процедурі санації майна боржника як цілісного майнового комплексу або продажу у процедурі санації частини майна боржника (статті 19 та 20 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"), а також на випадки обміну вимог кредиторів на активи боржника або його корпоративні права відповідно до умов мирової угоди, укладеної згідно зі статтею 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Усі ці випадки відчуження не підпадають під ознаки примусової реалізації майна.   

          Як вбачається із поданих суду документів, товариство з обмеженою відповідальністю "Уманський цегельний завод"  (позивач у справі) зареєстроване 24.11.2008 року, номер запису 1026 102 0000 009664. Ідентифікаційний код ТОВ  "Уманський цегельний завод"  - 36262065.

В преамбулі статуту ТОВ "Уманський цегельний завод"  вказано,  що товариство  засноване приватним підприємством “Інвестиційна компанія “ЮРДЕКС” та державним підприємством «Уманський цегельний завод»на підстави ухвали господарського суду Черкаської області  від 2 листопада 2007 року  по справі № 01/5000 та ухвали господарського суду Черкаської області  від 4 серпня 2008 року по справі № 01/5000, відповідно до плану санації державного підприємства «Уманський цегельний завод»та чинного законодавства України.    

          Відповідно до пункту 2 статті 12 Статуту позивача ДП «Уманський цегельний завод»володіє часткою вартістю 796 500 грн., що відповідає 99 %  статутного капіталу товариства; приватне підприємство Інвестиційна компанія “ЮРДЕКС” володіє часткою вартістю 8 045,45 грн., що відповідає 1 %  статутного капіталу товариства.

В пункті 3 Статуту вказано, що державне підприємство «Уманський цегельний завод»вносить до статутного капіталу  свої не житлові господарські  приміщення. Кількісний та якісний склад  нежитлових господарських приміщень,  що вноситься  ДП «Уманський цегельний завод»до статутного капіталу товариства, визначається актом  прийому-передачі  цього майна. Зазначене майно оцінено загальними зборами засновників (протокол № 1 від 20 листопада 2008 року) у суму 796 500 грн.

Як вбачається із матеріалів справи, Холостий О.І. –арбітражний керуючий ДП «Уманський цегельний завод»,  що діє на підставі  ухвали господарського суду Черкаської області від 2 листопада 2007 року  по справі № 01/5000, та Кондратов Р.М.  –директор ТОВ «Уманський цегельний завод», який діє на підставі статуту та протоколу загальних зборів  засновників № 1 від 20 листопада 2008 року, підписали Акт № 1 приймання-передачі майнових внесків до статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Уманський цегельний завод», за яким останньому передано нежитлові приміщення, які розташовані за адресою: Черкаська область, м. Умань, вул. Дерев'янка, 2,  загальною вартістю 796 500 грн., а саме: електромеханічний цех “Ж”, адмінбудинок “И”, склад паливно-мастильних матеріалів  “П”, склад матеріальний “Р”, зварювальний пункт з підвалом “К”,  котельня “В”, автогараж “Г”, автогаражна майстерня “Д”, столярний цех “Е”, формовочний цех “А”, піч обжигу “Б”, акумуляторний цех “З”, трансформаторна підстанція “Л”, огорож  1, 2.

Вказана у Акті вартість  кожного із нежитлових приміщень підтверджена Висновком оцінювача  про вартість  від 29 вересня 2008 року, ця вартість відповідає сумі, вказаній у Статуті позивача.      

Право власності  ДП «Уманський цегельний завод»на нежитлові будівлі, цілісний майновий комплекс підтверджується Свідоцтвом про право власності на нерухоме майно, виданим 27.05.2003р., виданим на підставі рішення Уманського міського виконавчого комітету від 22.05.2003р. № 248, та рішенням господарського суду черкаської області від 18 листопада 2008 року у справі № 18/4935, яке набрало законної сили.   

Відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів.

Згідно статті 12 Закону України “Про господарські товариства”  товариство є власником, зокрема, майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу.  

          Відповідно до статті 13 вказаного Закону вкладом до статутного (складеного) капіталу господарського товариства можуть бути гроші, цінні папери, інші речі або майнові чи інші відчужувані права, що мають грошову оцінку, якщо інше не встановлено законом. Грошова оцінка вкладу учасника господарського товариства здійснюється за згодою учасників товариства, а у випадках, встановлених законом, вона підлягає незалежній експертній перевірці.

В пункті 1 частини 1 статті 115 Цивільного кодексу України  вказано, що господарське товариство є власником, зокрема, майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу.

Згідно статті 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує  його право власності.

Позивач набув права власності на вказане у Акті № 1 майно,  воно  передане позивачу в установленому законом порядку, тому є  правомірною і законною вимога позивача про визнання за ним права власності на наступне майно: електромеханічний цех “Ж” площею 354,5 кв.м., адмінбудинок “И” площею 2833,8 кв.м., склад паливно-мастильних матеріалів  “П” площею 29,3 кв.м., склад матеріальний “Р” площею 396 кв.м., зварювальний пункт з підвалом “К” площею 118 кв.м.,  котельня “В” площею 538,2 кв.м., автогараж “Г” площею 422,4 кв.м., автогаражна майстерня “Д” площею 286,4 кв.м., столярний цех “Е” площею 179 кв.м., формовочний цех “А” площею 3531,3 кв.м., піч обжигу “Б” площею 1662,2 кв.м., акумуляторний цех “З” площею  169,5 кв.м., трансформаторна підстанція “Л” площею 74,9 кв.м., огорожу №№ 1, 2, що розташовано на земельній ділянці площею 8,1764 га та знаходиться за адресою:  Черкаська область, м. Умань, вул. Дерев'янка, 2,  отже, позов є  таким,  що підлягає до задоволення.      

             Виходячи з викладеного, керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд     

                                                          ВИРІШИВ:   

     Позов задовольнити повністю.

   Визнати за товариством з обмеженою відповідальністю "Уманський цегельний завод", ідентифікаційний код 36262065, право власності на  електромеханічний цех “Ж” площею 354,5 кв.м., адмінбудинок “И” площею 2833,8 кв.м., склад паливно-мастильних матеріалів  “П” площею 29,3 кв.м., склад матеріальний “Р” площею 396 кв.м., зварювальний пункт з підвалом “К” площею 118 кв.м.,  котельня “В” площею 538,2 кв.м., автогараж “Г” площею 422,4 кв.м., автогаражна майстерня “Д” площею 286,4 кв.м., столярний цех “Е” площею 179 кв.м., формовочний цех “А” площею 3531,3 кв.м., піч обжигу “Б” площею 1662,2 кв.м., акумуляторний цех “З” площею  169,5 кв.м., трансформаторна підстанція “Л” площею 74,9 кв.м., огорожу №№ 1, 2, що розташовано на земельній ділянці площею 8,1764 га та знаходиться за адресою:  Черкаська область, м. Умань, вул. Дерев'янка, 2.  

 

Рішення може бути оскаржене до Київського  міжобласного апеляційного господарського суду.

Суддя                                                                                               А.Д.Пащенко

          

          Рішення підписане суддею 09.01.2009 року

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення30.12.2008
Оприлюднено21.01.2009
Номер документу2745848
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —02/5385

Ухвала від 03.02.2009

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Пащенко А.Д.

Рішення від 30.12.2008

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Пащенко А.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні