cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ПОПЕРЕДНЬОГО ЗАСІДАННЯ
13 листопада 2012 року Справа № 01/5026/472/2012
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді -Чевгуза О.В., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С.,
від кредиторів: Бойко С.В. -представник за довіреністю Христинівської міжрайонної державної податкової інспекції, Микитенко Н.М. - представник за довіреністю Головного управління юстиції у Черкаській області
від прокуратури м. Черкаси: Музичко Т.М. - помічник прокурора,
від боржника: представник не з'явився,
розпорядник майна: Холостий О.І.,
розглянувши у відкритому попередньому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області справу за заявою прокурора Христинівського району Черкаської області в інтересах держави в особі Христинівської міжрайонної державної податкової інспекції Черкаської області, управління Пенсійного фонду України в Христинівському районі
про визнання банкрутом, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Черкаської області від 23 березня 2012 року порушено провадження у справі про банкрутство дочірнього підприємства державної акціонерної компанії «Хліб України»Хлібна база №86 (вул. Першотравнева, 1, м. Христинівка, Черкаської області, код ЄДР 21362641).
Ухвалою від 31 травня 2012 року введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Холостого Олександра Івановича.
Після публікації оголошення про порушення справи про банкрутство боржника в газеті «Урядовий кур'єр»від 15 червня 2012 року №106 минув встановлений строк для подачі до господарського суду письмових заяв з вимогами до боржника.
Розпорядником майна подано суду реєстр вимог кредиторів.
Викликані у судове засідання представники управління Пенсійного фонду України в Христинівському районі, державної акціонерної компанії «Хліб України», боржника не з'явились, про причини неявки не повідомили.
Представник Христинівської міжрайонної державної податкової інспекції заявлені вимоги до боржника підтримав в повному обсязі.
Розпорядник майна повідомив про включення грошових вимог кредиторів, від яких надійшли до господарського суду заяви, до реєстру вимог кредиторів із зазначенням черговості задоволення кожної вимоги.
Заслухавши у попередньому засіданні доводи представника Христинівської міжрайонної державної податкової інспекції та розпорядника майна, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне визнати вимоги кредиторів до дочірнього підприємства державної акціонерної компанії «Хліб України»Хлібна база №86 в наступних розмірах:
1. Христинівської міжрайонної державної податкової інспекції на суму 315 122 грн. 96 коп.,
2. управління Пенсійного фонду України в Христинівському районі на суму 28 863 грн. 22 коп.
3. державної акціонерної компанії «Хліб України»на суму 240 000 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі -Закон) вимоги Христинівської міжрайонної державної податкової інспекції Черкаської області на суму 315 122 грн. 96 коп., управління Пенсійного фонду України в Христинівському районі на суму 28 863 грн. 22 коп. підлягають до задоволення у третю чергу.
Вимоги державної акціонерної компанії «Хліб України»на суму 240 000 грн. 00 коп. підлягають до задоволення у четверту чергу.
Відповідно до ст. 14 Закону конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
Боржник разом з розпорядником майна за наслідками розгляду зазначених вимог повністю або частково визнає їх або відхиляє, з обґрунтуванням підстав відхилення, про що розпорядник майна повідомляє письмово заявників і господарський суд.
Розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, які забезпечені заставою майна боржника, згідно з їх заявами, а за їх відсутності, - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно з державним реєстром застав.
Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону у попередньому засіданні господарський суд розглядає реєстр вимог кредиторів, вимоги кредиторів, щодо яких були заперечення боржника і які не були включені розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів.
За результатами розгляду господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначається розмір визнаних судом вимог кредиторів, які включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів, та призначається дата проведення зборів кредиторів.
Реєстр вимог кредиторів повинен включати усі визнані судом вимоги кредиторів.
У реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями чи зобов'язаннями щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), черговість задоволення кожної вимоги, окремо розмір неустойки (штрафу, пені).
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року №15 «Про судову практику в справах про банкрутство»при визначенні розміру вимог за грошовими зобов'язаннями господарським судам слід враховувати, що грошове зобов'язання (абзац сьомий статті 1 Закону) -це зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та з інших підстав, передбачених цивільним законодавством України.
До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника -юридичної особи, що виникли з такої участі.
До складу грошових вимог кредитора зараховується заборгованість за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів та позики з урахуванням процентів, які зобов'язаний сплатити боржник, а також індекс інфляції від суми основного боргу та три проценти річних від простроченої суми, нараховані відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України (далі - ЦК).
Суд на підставі п. 2 ст. 15 та п. 1 ст. 16 Закону вважає за необхідне зобов'язати кредиторів та розпорядника майна провести засідання зборів кредиторів, на якому обрати комітет кредиторів.
Суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ст. 1 Закону до складу грошового зобов'язання боржника перед конкурсними кредиторами у справі про банкрутство боржника штраф та пеня не зараховуються.
Відповідно до ст. 15 Закону розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру вимог кредиторів розмір неустойки (штраф, пеня).
Вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення 30-денного строку після опублікування оголошення про порушення справи про банкрутство, або не заявлені взагалі -суд на підставі ч. 2 ст. 14 Закону вважає такими, що погашені і не підлягають розгляду.
На підставі вищевказаного, керуючись ст. ст. 14, 15, 16 та 31 Закону України Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 ГПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Визнати вимоги кредиторів у справі про банкрутство дочірнього підприємства державної акціонерної компанії «Хліб України»Хлібна база №86 в наступних розмірах:
1. Христинівської міжрайонної державної податкової інспекції на суму 315 122 грн. 96 коп.,
2. управління Пенсійного фонду України в Христинівському районі на суму 28 863 грн. 22 коп.
3. державної акціонерної компанії «Хліб України»на суму 240 000 грн. 00 коп.
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»(далі -Закон) вимоги Христинівської міжрайонної державної податкової інспекції Черкаської області на суму 315 122 грн. 96 коп., управління Пенсійного фонду України в Христинівському районі на суму 28 863 грн. 22 коп. підлягають до задоволення у третю чергу.
Вимоги державної акціонерної компанії «Хліб України»на суму 240 000 грн. 00 коп. підлягають до задоволення у четверту чергу.
Встановити, що штраф та пеня в процедурі банкрутства боржника до складу грошового зобов'язання перед кредиторами не зараховуються.
Встановити, що вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення 30-денного строку після опублікування оголошення про порушення справи про банкрутство боржника, або не заявлені взагалі не розглядаються і вважаються погашеними.
Зобов'язати кредиторів та розпорядника мана протягом 10 днів провести засідання зборів кредиторів.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 13.11.2012 |
Оприлюднено | 28.11.2012 |
Номер документу | 27669217 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні