cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
"27" листопада 2012 р. Справа № 13/224
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Головуючого судді:Запорощенка М.Д., суддів:Акулової Н.В., Владимиренко С.В. -доповідач, перевірив касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТС ОБЖОРА" на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 17.08.2012р. у справі№13/224 господарського суду Донецької області за позовомПриватного підприємства "Сувенір Преміум" доТовариства з обмеженою відповідальністю "ТС ОБЖОРА" простягнення заборгованості у сумі 77230,7грн., ВСТАНОВИВ:
Подана Товариством з обмеженою відповідальністю "ТС ОБЖОРА" касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки вона не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Вперше подана Товариством з обмеженою відповідальністю "ТС ОБЖОРА" касаційна скарга на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 17.08.2012р.у справі №13/224 була повернута ухвалою Вищого господарського суду України від 09.10.2012р. на підставі п.3, 4 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України.
08.11.2012р. скаржник вдруге звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою на вищевказаний судовий акт з заявою про відновлення строку для її подання, вмотивувавши її усуненням недоліків, допущених при повторному зверненні.
Колегія суддів, розглянувши вказану заяву, не знаходить підстав для її задоволення з урахуванням наступного.
Згідно зі статтею 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили. Суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про повернення касаційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, та незалежно від поважності причини пропуску цього строку - у разі, якщо вона подана прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування після спливу одного року з моменту набрання оскаржуваним судовим рішенням законної сили.
Відповідно до ст.53 Господарського процесуального кодексу України за заявою сторони, прокурора чи з своєї ініціативи господарський суд може визнати причину пропуску встановленого законом процесуального строку поважною і відновити пропущений строк, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Судова колегія касаційної інстанції зазначає, що відновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким останній користується, виходячи із поважності причин пропуску строку. Поважними визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для вчинення процесуальних дій.
Наведені у заяві про відновлення строку на касаційне оскарження причини пропуску строку не можна вважати поважними, оскільки можливість вчасного подання касаційної скарги на оскаржуваний судовий акт залежала виключно від самого скаржника, тобто мала суб'єктивний характер через порушення скаржником норм процесуального права, а тому підстави для відновлення пропущеного процесуального строку, в даному випадку, відсутні.
Згідно з п.5 ч.1 ст.111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.111 ГПК України касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу або її уповноваженим представником.
Згідно з ч.3 ст.28 ГПК України представниками юридичних осіб можуть бути також інші особи, повноваження яких підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації. Довіреність видається за підписом керівника або іншої уповноваженої ним особи та посвідчується печаткою підприємства, організації.
Як вбачається з поданої касаційної скарги, остання підписана Мірзояном Л.К. від імені відповідача, але довіреність, яка б підтверджувала повноваження цієї особи, до касаційної скарги не додана та в матеріалах справи відсутня.
Враховуючи наведене, касаційна скарга підлягає поверненню скаржнику відповідно до п.1 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч.4 ст.111 Господарського процесуального кодексу України, яка встановлює вимоги до форми та змісту касаційної скарги, до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Разом з касаційною скаргою скаржником було подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, в якій Товариство з обмеженою відповідальністю "ТС ОБЖОРА" просить його звільнити від сплати судового збору, мотивуючи складним фінансовим положенням товариства.
За приписами статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Зважаючи на приписи вказаної норми матеріального права, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на заінтересовану сторону.
Проте, скаржником в поданому клопотанні про звільнення від сплати судового збору таких обставин не наведено та належних доказів складного фінансового стану товариства до суду касаційної інстанції не подано. Зважаючи на зазначене, вказане клопотання скаржника не підлягає задоволенню.
У відповідності до п.4 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Враховуючи вищевикладене, касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "ТС ОБЖОРА" підлягає поверненню відповідно до п.1, 4, 5 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст.86, 111, п.1, 4, 5 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "ТС ОБЖОРА" у відновленні пропущеного строку подачі касаційної скарги на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 17.08.2012р.у справі №13/224.
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ТС ОБЖОРА" про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 17.08.2012р.у справі №13/224 залишити без задоволення.
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ТС ОБЖОРА" на ухвалу Донецького апеляційного господарського суду від 17.08.2012р.у справі №13/224 повернути скаржнику.
Головуючий суддя:М. Запорощенко Судді: Н. Акулова С. Владимиренко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2012 |
Оприлюднено | 30.11.2012 |
Номер документу | 27721184 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Владимиренко C.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні