Ухвала
від 06.11.2012 по справі 2а-10828/11/0170/1
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-10828/11/0170/1

06.11.12 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Кукти М.В.,

суддів Ілюхіної Г.П. ,

Єланської О.Е.

секретар судового засідання Фокіна Ю.В.

за участю сторін:

представника позивача, Дочірнього підприємства "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс", -Полюк Марини Миколаївни, довіреність б/н від 21.12.11,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Трещова О.Р. ) від 01.02.12 у справі № 2а-10828/11/0170/1

за позовом Дочірнього підприємства "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" (вул. Солнечная, 13 кв. 14,Партеніт,Алушта, Автономна Республіка Крим,98542)

до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим (вул. Леніна, 22а,Алушта,Автономна Республіка Крим,98500)

про визнання недіючими податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 01.02.2012 уточнені позовні вимоги Дочірнього підприємства "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" до Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим про визнання недіючими податкових повідомлень-рішень, - задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000542301/0 від 20.03.2006 року в частині визначення податкового зобов'язання з ПДВ в сумі 16115,25 гривень, в т.ч.: за основним платежем - 10743,5 гривень, за штрафними санкціями - 5371,75 гривень.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000532301/0 від 20.03.2006 року в частині визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 16230 гривень, в т.ч. за основним платежем - 12000 гривень, за штрафними санкціями-4230 гривень.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000582301 від 20.03.2006 року.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000552301/0 від 20.03.2006 року.

Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000291701/0 від 20.03.2006 року в частині визначення податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб в сумі 13040,04 гривень, в т.ч. за основним платежем- 4346,68 гривень, за штрафними санкціями- 8693,36 гривень.

В іншій частині позову - відмовлено.

Стягнуто на користь позовом Дочірнього підприємства "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" (ЄДРПОУ 25147767) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 3,4 гривень.

Не погодившись з даною постановою суду, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 01.02.2012 та прийняти нове рішення по справі.

Апеляційна скарга мотивована порушенням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.

У судовому засіданні позивач наполягав на відмові у задоволенні апеляційної скарги з підстав її необґрунтованості.

Правом на участь у судовому засіданні відповідач не скористався. Про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив. Проте, неявка осіб, належним чином повідомлених про час та місце судового засідання не є перешкодою для апеляційного розгляду справи.

Розглянувши справу в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Апеляційним розглядом встановлено, що Дочірнє підприємство "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" було створено як Алуштинське дочірнє підприємство "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" 14.04.1998 року та зареєстровано Алуштинською міською радою відповідно до рішення від 14.04.1998 року за № 1295.

Дочірнє підприємство "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" взято на податковий облік 11.06.1998 року за № 6 -н у ДПІ у м.Алушта.

Дочірнє підприємство "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" зареєстровано як платник ПДВ, свідоцтво від 28.07.1998 року № 00241028 серії НВ № 299769, індивідуальний податковий номер платника ПДВ 251477601027.

Таким чином, Дочірнє підприємство "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" є суб'єктом господарювання, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності.

Судом встановлено, що на підставі направлення від 21.02.2006 року № 76/23, виданого ДПІ у м.Алушта, Єпіфановою Н.В. - головним державним податковим ревізором -інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи ДПІ у м.Алушта, від 30.01.2006 року № 37/23, виданого ДПІ у м.Алушта, Галумян Н.С. - головним державним податковим ревізором - інспектором сектора контрольно-перевірочної роботи відділу оподаткування фізичних осіб ДПІ в м.Алушта проведена виїзна планова документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства фінансово - господарської діяльності Дочірнього підприємства "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" за період з 01.01.2003 року по 30.09.2005 року відповідно до затвердженого плану перевірки, за результатами проведення якої складено акт №387/23/25147767 від 13.03.2006 року (надалі -акт перевірки).

Підприємство повідомлено про проведення перевірки листом за № 20/23/10 від 10.01.2006 року, який фактично отримано 13.02.2006 року.

Перевірку проведено з відома керівника підприємства Якушечкіна В.А. та в присутності головного бухгалтера ОСОБА_7

Перевірка проводилась з 21.02.2006 року по 09.03.2006 року (з перервою у роботі з 25.02.2006 року по 26.02.2006 року, з 04.03.2006 року по 05.03.2006 року, 08.03.2006 року (вихідні та святкові дні). Термін перевірки було продовжено згідно наказу ДПІ м.Алушта № 91 від 01.03.2006 року на період з 01.03.2006 року по 09.03.2006 року.

При перевірці правильності нарахування ПДВ встановлено порушення п.7.2.1 п.7.2 ст.7, п.п.7.4.1, п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість"та Порядку заповнення податкової накладної від 30.05.1997 року № 165 (із змінами та доповненнями).

При перевірці правильності нарахування податку на прибуток встановлено порушення п.п.4.1.1, п.п.4.1.6, п.4.1, ст.4, п.п.5.3.9, п.5.3, ст.5, п.5.6 ст.5, п.6.1 ст.6, ст.10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"; п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

При перевірці правильності нарахування податку на прибуток встановлено порушення ст.15,18 Декрету КМУ "Про місцеві податки і збори", Положень по комунальному порядку, затверджених рішеннями сесій Партенітської селищної ради, Інструкцією зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затвердженої наказом Мінстату України № 171 від 07.07.1995 року.

Перевіркою встановлено порушення п.п.3.1.1. п.3.1 ст.3, п.п.6.5.1 п.6.5.ст.6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", донарахований податок у сумі 17,09 гривень; порушення п.6.3 ст.6 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" та п.4 Постанови КМУ № 2035 від 26.12.2003 року, донарахований податок з доходів фізичних осіб у сумі 105,07 гривень; порушення п.1.15 ст.1, п.3.1 ст.3, п.7.1 ст.7, п.п.8.1.1 п.8.1 ст.8, ст.17 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", донарахований податок з доходів фізичних осіб у сумі 24,70 гривень; порушення п.п.3.1.3 п.3.1 ст.3, п.17.2 ст.17 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", донарахований податок з доходів у сумі 520,00 гривень; порушення п.1.13, п.1.15 ст.1, п.7.1 ст.7, ст.17 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб", нарахована сума податку з доходів облікованої заробітної плати у розмірі 4346,68 гривень.

Перевіркою встановлено порушення позивачем ст.ст.2, 3, 5,6 Закону України "Про податок із власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів", донараховано податку у сумі 450,00 гривень.

Судом встановлено, що акт перевірки головним бухгалтером Дочірнього підприємства "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" Вагнєр Т.П. підписано з запереченнями 13.02.2006 року.

На підставі акту перевірки №387/23/25147767 від 13.03.2006 року за встановлене перевіркою порушення п.п.4.1.1, п.п.4.1.6, ст.4, п.п.5.3.9, п.5.6 ст.5, п.6.1 ст.6, ст.10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства", п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковим повідомленням -рішенням ДПІ м.Алушта від 20.03.2006 року № 0000532301/0 визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток в сумі 16400,00 гривень, в т.ч. основного платежу у сумі 12000,00 гривень та фінансових санкцій в сумі 4400,00 гривень.

Зазначене податкове повідомлення -рішення було отримано представником позивача 22.03.2006 року.

Судом встановлено, що на підставі акту перевірки №387/23/25147767 від 13.03.2006 року за встановлене перевіркою порушення п.п.7.2.1 п.7.2, п.п.7.4.1, п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість"податковим повідомленням -рішенням ДПІ м.Алушта від 20.03.2006 року № 0000542301/0 визначено позивачу податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем ПДВ у сумі 16273,5 гривень, у т.ч. основного платежу в сумі 10849,00 гривень, фінансових санкцій в сумі 5424,5 гривень.

Зазначене податкове повідомлення -рішення було отримано представником позивача 22.03.2006 року.

Судом встановлено, що на підставі акту перевірки №387/23/25147767 від 13.03.2006 року за встановлене перевіркою порушення п.п.7.2.1 п.7.2, п.п.7.4.1, п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість"податковим повідомленням -рішенням ДПІ м.Алушта від 20.03.2006 року № 0000552301/0 позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування (у т.ч. заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з ПДВ у розмірі 11876,00 гривень, застосовано штрафних санкцій в сумі 890,5 гривень.

Зазначене податкове повідомлення -рішення було отримано представником позивача 22.03.2006 року.

На підставі акту перевірки №387/23/25147767 від 13.03.2006 року за встановлене перевіркою порушення п.3, п.5.12 договорів оренди державного нерухомого майна, укладених 29.11.2004 року, податковим повідомленням -рішенням ДПІ м.Алушта від 20.03.2006 року № 0000582301 позивачу визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) з пені за несвоєчасну сплату плати за оренду державного майна в розмірі 16981,75 гривень.

Зазначене податкове повідомлення -рішення було отримано представником позивача 22.03.2006 року.

На підставі акту перевірки №387/23/25147767 від 13.03.2006 року за встановлене перевіркою порушення п.1.13, п.1.15 ст.1, п.п.3.1.3, п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3, п.п.6.5.1 п.6.3 ст.6, п.7.1 ст.7, п.п.8.1.1 п.8.1 ст.8, п.17.2 ст.17 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб"податковим повідомленням -рішенням ДПІ м.Алушта від 20.03.2006 року № 0000291701/0 позивачу визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем: податок з доходів фізичних осіб в сумі 15040,62 гривень, у т.ч. за основним платежем -5013,54 гривень, за штрафними (фінансовими) санкціями -10027,08 гривень.

Зазначене податкове повідомлення -рішення було отримано представником позивача 22.03.2006 року.

Судом встановлено, що позивач, не погодившись з вищезазначеними податковими повідомленнями - рішеннями ДПІ у м.Алушті оскаржив їх в адміністративному порядку.

30.03.2006 року Дочірнє підприємство "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" звернулося до ДПІ у м.Алушті зі скаргою на податкові повідомлення - рішення ДПІ у м.Алушті № 0000542301/0, № 0000552301/0, № 0000582301, № 0000532301/0 від 20.03.2006 року; № 0000291701/0 від 20.03.2006 року.

Рішенням ДПІ у м.Алушті про результати розгляду скарги за № 2025/10/23 від 17.04.2006 року відповідач спірні податкові повідомлення - рішення ДПІ у м.Алушті № 0000542301/0, № 0000552301/0, № 0000582301, № 0000532301/0 від 20.03.2006 року; № 0000291701/0 від 20.03.2006 року залишив без змін, первинну скаргу керівника ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" -без задоволення.

28.04.2006 року позивач звернувся до ДПА в АР Крим з повторною скаргою № 25, 03.05.2006 року з доповненням до неї за № 26 щодо скасування спірних податкових повідомлень -рішень.

ДПА в АР Крим рішенням про результати розгляду повторної скарги від 23.06.2006 року № 1426/10/25-007 залишила без змін спірні податкові повідомлення -рішення та рішення ДПІ в м.Алушта № 2025/10/23 від 17.04.2006 року, прийняте за результатом розгляду первинної скарги заявника, а скаргу -без задоволення.

Позивач, не погодившись з результатом розгляду його скарги ДПІ у м.Алушті та ДПА в АРК звернувся 06.06.2006 року зі скаргою вх. № 6434/6 на спірні податкові повідомлення - рішення ДПІ у м.Алушті до ДПА України.

Рішенням про результати розгляду повторної скарги від 01.09.2006 року № 9744/6/25-0115 ДПА України залишила без змін спірні податкові повідомлення -рішення ДПІ у м.Алушті та рішення ДПА в АРК від 23.06.2006 року № 1426/10/25-007, прийняте за розглядом повторної скарги, а скаргу -без задоволення.

Предметом адміністративного позову є визнання недіючими податкових повідомлень -рішень № 0000542301/0, № 0000552301/0, № 0000582301, № 0000532301/0 від 20.03.2006 року; визнання недіючим податкового повідомлення -рішення № 0000291701/0 від 20.03.2006 року частково на суму 14600,04 гривень, в т.ч. за основним платежем на суму 4866,68 гривень, за штрафними санкціями на суму 9733,36 гривень.

Перевіряючи наявність підстав для задоволення уточненого позову, судом встановлено наступне.

Щодо обґрунтованості прийняття ДПІ у м.Алушті податкового повідомлення -рішення № 0000532301/0 від 20.03.2006 року, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток в сумі 16400,00 гривень, в т.ч. основного платежу у сумі 12000,00 гривень та фінансових санкцій в сумі 4400,00 гривень, суд зазначає наступне.

З акту перевірки вбачається, що перевіркою було встановлено заниження ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" валових доходів в 2003 році на 0,8 тис. грн., в 2004 році на суму 3,1 тис. грн., у т.ч. за періодами: за 1 півріччя 2004 року на 3,2 тис. грн., за 9 місяців 2004 року на 1,7 тис. грн., за 9 місяців 2005 року на 0,2 тис. грн., у т.ч. за періодами: за 1 квартал 2005 року на 4,5 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року на 18,0 тис. грн., за 9 місяців 2005 року на 0,2 тис. грн., та завищення валових доходів в 2004 році на суму 0,1 тис. грн.

Перевіркою встановлено, що в 2004 році в порушення п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства", платником податків не в повному обсязі було включено до складу валових доходів суми поворотної фінансової допомоги, наданої засновником ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" Бєляєвим В.О., та керівником підприємства Якушечкіним В.А., що спричинило заниження валового доходу за 2004 рік на 0,8 тис. грн., в 1 кварталі 2004 року на 3,6 тис.грн., за 1 півріччя 2004 року на 6,3 тис. грн., за 9 місяців 2004 року на 16,1 тис. грн., за 2004 рік на 24,6 тис.грн.

Згідно договору № 09/03-1 від 01.09.2003 року про надання заємних коштів, термін дії якого з 01.09.2003 року по 01.09.2008 року Бєляєвим В.О. була надана ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" поворотна фінансова допомога в період з 10.12.2003 року по 30.09.2005 року на суму 40689,00 гривень, з яких в період з 02.07.2004 року по 19.07.2005 року було повернуто 39529,00 гривень.

З акту перевірки вбачається, що згідно наданих до перевірки документів керівником підприємства Бєляєвим В.О. була надана ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" поворотна фінансова допомога у розмірі 3450,00 гривень: 800,00 гривень -28.01.2004 року та 2650,00 гривень -23.06.2004 року, які були повернуті у повному обсязі: 600,00 гривень - 01.03.2004 року та 2850,00 гривень -13.04.2005 року.

В порушення Порядку заповнення декларації про прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПАУ від 29.03.2003 року № 143, підприємством в перевіряємому періоді було завищено валові доходи по рядку 01.1 декларації про прибуток в 2004 році на 21,5 тис. грн., у т.ч. за періодами: в 1 кварталі 2004 року на 3,7 тис. грн., за 1 півріччя 2004 року на 3,1 тис. грн., за 9 місяців 2004 року на 14,4 тис. грн., за 2004 рік на 21,5 тис. грн.

За даними перевірки (балансові рахунки 361; 681) дохід від продажу товарів, робіт склав: в 1 кварталі 2004 року 6,1 тис. грн., в 1 півріччі 2004 року 37,1 тис. грн., за 9 місяців 2004 року 41,9 тис. грн., за 2004 рік 50,00 тис. грн. За даними декларацій про прибуток підприємства (рядки 01.1) підприємством було відображено за 1 квартал 2004 року сума 9,8 тис. грн., за 1 півріччя 2004 року сума 40,2 тис. грн., за 9 місяців 2004 року 56,3 тис. грн., за 2004 рік сума 71,5 тис. грн.

За даними перевірки (балансовий рахунок 46), дохід від поворотної фінансової допомоги склав: в 2003 році 0,8 тис. грн., в 1 кварталі 2004 року 3,6 тис. грн., в 1 півріччі 2004 року -6,3 тис. грн., за 9 місяців 2004 року 16,1 тис. грн., за 2004 рік 24,6 тис. грн. За даними декларацій про прибуток підприємства (рядки 01.6) підприємством не були відображені отримані доходи.

Перевіркою встановлено, що в 2005 році в порушення п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства" платником податку не в повному обсязі було включено до складу валових доходів від продажу товарів, робіт, послуг, що спричинило заниження валового доходу в 1 кварталі 2005 року на 4,5 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року на 157,9 тис. грн., за 9 місяців 2005 року на 156,4 тис. грн.

В порушення порядку заповнення декларації про прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПАУ від 29.03.2003 року № 143, підприємством в перевіряємому періоді було занижено валові доходи по рядку 01.1 декларації про прибуток за 9 місяців 2005 року на 156,4 тис. грн., у т.ч. за періодами: в 1 кварталі 2005 року на 4,5 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року на 157,9 тис. грн., за 9 місяців 2005 року на 156,4 тис. грн., та завищено валові доходи по рядку 01.6 декларації про прибуток за 9 місяців 2005 року на 156,2 тис. грн., у т.ч. за періодами: за 1 півріччя 2005 року на 118,1 тис. грн., за 9 місяців на 156,2 тис. грн.

За даними перевірки (балансові рахунки 361; 681) дохід від продажу товарів, робіт, послуг склав: в 1 кварталі 2005 року 26,9 тис. грн., в 1 півріччі 2005 року 168,2 тис. грн., за 9 місяців 2005 року 198,5 тис. грн. За даними декларації про прибуток підприємства (рядки 01.1) підприємством було відображено за 1 квартал 2005 року сума 22,4 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року сума 10,3 тис. грн., за 9 місяців 2005 року 42,1 тис. грн.

За даними перевірки (балансові рахунки 46; 372) дохід від поворотної фінансової допомоги склав: в 1 півріччі 2005 року 0,1 тис. грн., за 9 місяців 2005 року 1,3 тис.грн. За даними декларацій про прибуток підприємства (рядки 01.6) підприємством було відображено в 1 півріччі 2005 року сума 118,2 тис. грн., за 9 місяців 2005 року сума 157,5 тис. грн.

З акту перевірки вбачається, що згідно наданих до перевірки документів, в періоді, який перевіряється, перевіркою встановлено завищення ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" валових витрат в 2004 році на 12,8 тис. грн., у т.ч. за періодами: в 1 кварталі 2004 року на 0,8 тис. грн., за 9 місяців 2004 року на 7,4 тис. грн., в 2005 році на 37,9 тис. грн., у т.ч. за періодами: за 1 півріччя 2005 року на 21,9 тис. грн., за 9 місяців 2005 року на 37,9 тис. грн., та заниження валових витрат в 2004 році на 1,9 тис. грн., у т.ч. за 1 півріччя 2004 року на 1,9 тис. грн., в 2005 році на 8,6 тис. грн., у т.ч. за 1 квартал 2005 року на 8,6 тис. грн.

До складу валових витрат включено витрати на електроенергію, послуги зв'язку, комунальні послуги, заробітна плата з нарахуваннями, витрати на придбання будівельних матеріалів для проведення ремонтних робіт, витрати на придбання інструментів, запасних частин, загальногосподарські витрати.

З акту перевірки вбачається, що згідно наданих до перевірки документів в 2003 році підприємство не здійснювало фінансово-господарську діяльність.

Перевіркою встановлено, що в порушення п.п.5.3.9 п.5.3 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства" платником податків до складу валових витрат було включено витрати, не підтверджені розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку, що спричинило завищення валових витрат в 1 кварталі 2004 року на 0,8 тис. грн., за 9 місяців 2004 року на 3,4 тис. грн., за 2004 рік на 6,5 тис. грн.

В порушення порядку заповнення декларації про прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПАУ від 29.03.2003 року № 143, підприємством в перевіряємому періоді було завищено валові витрати по рядку 04.1 декларації про прибуток підприємства в 2004 році на 6,5 тис. грн., у т.ч. за періодами: за 9 місяців 2004 року на 4,3 тис. грн., за 2004 рік на 6,5 тис. грн., та занижено валові витрати по рядку 04.1 декларації про прибуток в 1 кварталі на 7,7 тис. грн., за 1 півріччя на 1,9 тис.грн.

За даними перевірки (балансові рахунки 631; 685; 377) витрати на придбання товарів, робіт, послуг склали: в 1 кварталі 2004 року 7,7 тис. грн., в 1 півріччі 2004 року 35,2 тис. грн., за 9 місяців 2004 року 47,4 тис. грн., за 2004 рік 59,00 тис. грн.

За даними декларацій про прибуток підприємства (рядки 04.1) підприємством було відображено за 1 квартал 2004 року сума 0,00 тис. грн., за 1 півріччя 2004 року сума 33,3 тис. грн., за 9 місяців 2004 року 51,7 тис. грн., за 2004 рік сума 65,5 тис. грн.

В порушення п.5.6 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства" платником податків була завищена сума нарахованої заробітної плати за 9 місяців 2004 року на 2,2 тис. грн., сума страхових зборів на 1 тис. грн., за 2004 рік завищена сума нарахованої заробітної плати на 4,5 тис.грн., сума страхових зборів на 1,9 тис. грн.

Зазначене сталося внаслідок порушень, встановлених в п.3.1.15 акту перевірки, а саме: включення до складу валових витрат суми виплаченої заробітної плати фізичній особі ОСОБА_10, яка не перебуває в трудових відносинах з ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс". Виплата була зроблена таким чином: в сумі 2000,00 гривень за серпень 2004 року -РКО б/н від 08.09.2004 року; в сумі 2000,00 гривень за вересень 2004 року -РКО № б/н від 13.10.2004 року.

В порушення порядку заповнення декларації про прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПАУ від 29.03.2003 року № 143, підприємством в перевіряємому періоді було завищено валові витрати по рядку 04.3 декларації про прибуток за 2004 рік на 1,9 тис. грн., у т.ч. по періодам: за 9 місяців 2004 року на 2,2 тис. грн. та 1 тис. грн.

За даними перевірки (балансові рахунки 661; 651;652;653;656) витрати на оплату праці та страхові збори склали: в 1 кварталі 2004 року - 0,9 тис. грн. та 0,4 тис. грн., в 1 півріччі 2004 року 3,3 тис. грн. та 1,2 тис.грн., за 9 місяців 2004 року -3,3 тис. грн. та 1,2 тис. грн., за 2004 рік 3,3 тис. грн. та 1,2 тис. грн. За даними декларацій про прибуток підприємства (рядки 04.3 та 04.4) підприємством було відображено за 1 квартал 2004 року сума 0,9 тис. грн. та 0,5 тис. грн., за 1 півріччя 2004 року сума 3,3 тис. грн. та 1,2 тис. грн., за 9 місяців 2004 року сума 5,5 тис. грн. та 2,2 тис. грн., за 2004 рік сума 7,8 тис. грн. та 3,1 тис. грн.

Перевіркою встановлено, що в 2005 році в порушення п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства" платником податків до складу валових витрат було включено витрати, не підтверджені розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку, що спричинило завищення валових витрат за 9 місяців 2005 року на 2, 3 тис. грн., заниження валових витрат в 1 кварталі 2005 року на 15,5 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року на 38,5 тис. грн.

В порушення порядку заповнення декларації про прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПАУ від 29.03.2003 року № 143, підприємством в перевіряємому періоді було завищено валові витрати по рядку 04.1 декларації про прибуток за 9 місяців 2005 року на 2,3 тис. грн., занижено валові витрати за 1 квартал 2005 року на 15,5 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року на 38,5 тис. грн.

За даними перевірки (балансові рахунки 631; 685;377) витрати на придбання товарів, робіт, послуг склали: в 1 кварталі 2005 року 23,3 тис. грн., в 1 півріччі 2005 року 439,3 тис. грн., за 9 місяців 2005 року 559,6 тис. грн. За даними декларацій про прибуток підприємства (рядки 04.1) підприємством було відображено за 1 квартал 2005 року сума 7,8 тис. грн., за 1півріччя 2005 року сума 400,9 тис. грн., за 9 місяців 2005 року 561,9 тис. грн.

В порушення п.5.6 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"платником податків була завищена сума нарахованої заробітної плати за 9 місяців 2005 року на 5,8 тис. грн., занижена сума нарахованої заробітної плати за 1 півріччя 2005 року на 12,6 тис. грн., сума страхових зборів на 5 тис. грн.

В порушення Порядку заповнення декларації про прибуток підприємства, затвердженого наказом ДПАУ від 29.03.2003 року № 143, підприємством в перевіряємому періоді було завищено валові витрати по рядку 04.3 декларації про прибуток за 9 місяців 2005 року на 5,8 тис. грн., занижено валові витрати по рядку 04.3 та 04.4 за 1 півріччя 2005 року на 12,6 тис. грн. та 5 тис. грн.

За даними перевірки (балансові рахунки 661; 651; 652; 653;656) витрати на оплату праці та страхові збори склали: в 1 кварталі 2005 року - 12,6 тис. грн. та 5 тис. грн., в 1 півріччі 2005 року -32,8 тис. грн. та 13 тис. грн., за 9 місяців 2005 року -50,3 тис. грн. та 19,8 тис. грн. За даними декларацій про прибуток підприємства (рядки 04.3 та 04.4) підприємством було відображено за 1 квартал 2005 року -12,6 тис. грн. та 5 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року 20,2 тис. грн. та 8 тис. грн., за 9 місяців 2005 року 56,1 тис. грн. та 19,8 тис. грн.

З акту перевірки вбачається, що в порушення п.6.1 ст.6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства" платником податків до складу валових витрат в 2005 році було включено від'ємне значення об'єкту оподаткування 2004 року в сумі 6,9 тис. грн., тоді як згідно даним перевірки за результатами 2004 року підприємство має прибуток в сумі 9 тис. грн. Зазначене спричинило завищення валових витрат за 1 квартал 2005 року на 6, 9 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року на 10,2 тис. грн., за 9 місяців 2005 року на 6,9 тис. грн.

За даними декларацій про прибуток підприємства (рядки 04.9) підприємством було відображено за 1 квартал 2005 року сума 6,9 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року сума 10,2 тис. грн., за 9 місяців 2005 року сума 6,9 тис. грн. За даними перевірки в 2004 році підприємство не має від'ємного значення об'єкта оподаткування.

Судом встановлено, що внаслідок порушень, вказаних в п.3.1.1, п.3.1.2 акту перевірки "Валові доходи, валові витрати" перевіркою встановлено заниження оподаткованого прибутку підприємства в 2003 році на 0,8 тис. грн.; перевіркою встановлено заниження оподаткованого прибутку підприємства в 2004 році на 9,00 тис.грн., у т.ч. за періодами: за 1 квартал 2004 року - на 0,7 тис. грн., за 1 півріччя 2004 року на 1,3 тис. грн., за 9 місяців 2004 року на 4,00 тис. грн., за 2004 рік на 9,00 тис. грн.; перевіркою встановлено заниження оподаткованого прибутку підприємства за 9 місяців 2005 року на 40,3 тис. грн., у т.ч. за періодами: за 1 півріччя 2005 року на 34,2 тис. грн., за 9 місяців 2005 року на 40, 3 тис. грн.; перевіркою встановлено завищення від'ємного значення об'єкту оподаткування податком на прибуток за 2004 рік на 6,9 тис. грн., за 1 півріччя 2005 року на 5,8 тис. грн.

З акту перевірки вбачається, що за результатами перевірки донараховано податку на прибуток за 2003 рік в сумі 0,2 тис. грн., за 2004 рік в сумі 2,3 тис. грн., за 9 місяців 2005 року в сумі 9,5 тис. грн.

В перевіряємому періоді ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" було нараховано та сплачено податку на прибуток в сумі 0,8 тис. грн., у т.ч. в 2004 році в сумі 0,6 тис.грн., за 9 місяців 2005 року в сумі 0,2 тис. грн.

Перевіркою встановлено заниження податку на прибуток в 2003 році на 0,2 тис. грн., в 2004 році на 2,3 тис. грн., у т.ч. за періодами: за 1 квартал на 0,2 тис. грн., за 1 півріччя на 0,3 тис. грн., за 9 місяців -на 1,00 тис. грн., за 2004 рік на 2,3 тис. грн., в 2005 році на 9,5 тис. грн., у т.ч. за періодами: за 1 півріччя 2005 року на 8,5 тис. грн., за 9 місяців 2005 року -на 9,5 тис. грн., зазначене порушення сталося внаслідок порушення п.п.4.1.1, п.п.4.1.6, п.4.1 ст.4; п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5; п.5.6 ст.5, п.6.1 ст.6, ст.10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства", а саме: платником податків в перевіряємому періоді невірно враховувалися валові доходи та валові витрати підприємства, що призвело до заниження оподатковуваного прибутку.

За результатами перевірки зменшено від'ємне значення податку на прибуток за 2004 рік в сумі 6,9 тис. грн.; нараховано податок на прибуток за 2003 рік в сумі 0,2 тис. грн., за 2004 рік в сумі 2,3 тис. грн., за 2005 рік в сумі 9,5 тис. грн.

Крім того, перевіркою встановлено, що в перевіряємому періоді позивачем допущено порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", а саме: підприємством не була надана до ДПІ в м.Алушта декларація про прибуток підприємства за 9 місяців 2003 року, відповідальність за ненадання якої передбачена п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 вищевказаного закону.

Суд першої інстанції, задовольняючи позов частково виходив з того, що необхідно визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000542301/0 від 20.03.2006 року в частині визначення податкового зобов'язання з ПДВ в сумі 16115,25 гривень, в т.ч.: за основним платежем - 10743,5 гривень, за штрафними санкціями - 5371,75 гривень, податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000532301/0 від 20.03.2006 року в частині визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 16230 гривень, в т.ч. за основним платежем - 12000 гривень, за штрафними санкціями - 4230 гривень, податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000582301 від 20.03.2006 року, податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000552301/0 від 20.03.2006 року, податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000291701/0 від 20.03.2006 року в частині визначення податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб в сумі 13040,04 гривень, в т.ч. за основним платежем - 4346,68 гривень, за штрафними санкціями - 8693,36 гривень.

З такими висновками суду першої інстанції судова колегія погоджується з огляду на наступне.

Відповідно до п.4.1 ст.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

Згідно з п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) валовий дохід включає у т.ч. загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (за винятком операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом відповідно до закону).

Відповідно до п.п. 4.1.6 п.4.1 ст.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) валовий дохід включає також доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді:

сум безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, вартості товарів (робіт, послуг), безоплатно наданих платнику податку у звітному періоді, крім їх надання неприбутковим організаціям згідно з пунктом 7.11 статті 7 цього Закону та у межах таких операцій між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи, крім випадків, визначених у частині четвертій статті 3 Закону України "Про списання вартості несплачених обсягів природного газу";

сум поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із законодавством мають пільги з цього податку, включаючи право застосовувати ставку податку нижчу, ніж установлена пунктом 7.2 статті 7 або статтею 10 цього Закону. У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник податку збільшує суму валових витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками податкового періоду, в якому відбулося таке повернення. При цьому валові доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів, а податкові зобов'язання особи, що надала поворотну фінансову допомогу, не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні. Як виняток з правила, визначеного цим абзацом, операції з отримання (надання) фінансової допомоги між платником податку та його філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, розташованими на території України, не призводять до зміни їх валових витрат або валових доходів;

сум невикористаної частини коштів, що повертаються із страхових резервів у порядку, передбаченому пунктом 12.2 цього Закону;

сум заборгованості, що підлягає включенню до валових доходів згідно з пунктами 12.3 та 12.4 цього Закону;

сум коштів страхового резерву, використаних не за призначенням;

вартості матеріальних цінностей, переданих платнику податку згідно з договорами схову (у відповідальне зберігання) та використаних ним у власному виробничому чи господарському обороті;

сум штрафів та/або неустойки чи пені, фактично одержаних за рішенням сторін договору або за рішенням відповідних державних органів, суду;

сум державного мита, попередньо сплаченого позивачем, що повертається на його користь за рішенням суду;

сум акцизного збору, сплачених (нарахованих) покупцями підакцизних товарів (за їх рахунок) на користь платника такого акцизного збору, уповноваженого законом вносити його до бюджету, та рентних платежів, а також сум збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію;

сум дотацій і субсидій з фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або бюджетів, отриманих платником податку.

Згідно з п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.

Відповідно до п.п.5.6.1 п.5.6 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) з урахуванням норм пункту 5.3 цієї статті до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат, виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплат за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами закону, що регулює питання оподаткування доходів фізичних осіб (законодавства, що встановлює правила оподаткування прибутковим податком з громадян).

Згідно з п.п.5.6.2 п.5.6 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) додатково до виплат, передбачених підпунктом 5.6.1 цієї статті, до складу валових витрат платника податку включаються обов'язкові виплати, а також компенсація вартості послуг, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством, внески платника податку на обов'язкове страхування життя або здоров'я працівників у випадках, передбачених законодавством, а також внески, визначені абзацом другим цього підпункту.

Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) якщо об'єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами податкового року має від'ємне значення об'єкта оподаткування (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), сума такого від'ємного значення підлягає включенню до складу валових витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об'єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування попереднього року у складі валових витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від'ємного значення.

Відповідно до п.10.1 ст.10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства" (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) прибуток платників податку, включаючи підприємства, засновані на власності окремої фізичної особи, оподатковується за ставкою 25 відсотків до об'єкта оподаткування.

Судом першої інстанції для повного та всебічного з'ясування правомірності прийняття ДПІ у м.Алушті податкового повідомлення - рішення № 0000532301/0 від 20.03.2006 року, судом було призначено по справі судово - бухгалтерську експертизу, за результатом проведення якої експертом складено висновок № 79 від 29.12.2007 року.

З висновків експертизи вбачається, що розходження з податку на прибуток в сумі -0,2 тис. грн. за 2003 рік в бік зменшення утворилось за рахунок того, що в акті не прийнято до уваги валові витрати підприємства, які понесені за нарахованою заробітною платою.

Щодо встановлених перевіркою порушень, допущених позивачем при визначенні податку на прибуток за 2004 рік, суд зазначає наступне.

Експертом при дослідженні наданої головної книги та співставленні записів в ній з записами в журналах - ордерах встановлено, що витрати на придбання товарів, робіт, послуг по ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" за 2004 рік склали всього 61220,15 гривень.

Щодо встановленого перевіркою порушення позивачем п.5.6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), яке виразилося в тому, що підприємством була завищена заробітна плата на суму 4,5 тис. грн. та відрахування на соціальні заходи на суму 1,9 тис. грн. за рахунок того, що підприємством були здійснені виплати заробітної плати ОСОБА_10, який не знаходився в трудових відносинах з підприємством, експерт дійшов правильного висновку щодо не підтвердження висновків акту перевірки про завищення заробітної плати на суму 4,5 тис. грн. по виплаті працівнику ОСОБА_10, який не був в трудових відносинах з позивачем.

При цьому, експерт не дослідив, що зазначені витрати щодо сплати позивачем заробітної плати працівнику Кримської республіканської рятувально-водолазної служби не є витратами платника податку на оплату праці, а відносяться до валових витрат підприємства.

Сума в розмірі 6,5 тис. грн., сплачена позивачем працівникам Кримської республіканської рятувально-водолазної служби є витратами з оплати наданих послуг, а не витратами на оплату праці особам, що не знаходяться в трудових відносинах з позивачем.

В даному випадку природою правовідносин є саме взаєморозрахунки за договором оренди державного майна від 10.06.2003 року, укладеним між позивачем та Кримською республіканською рятувально-водолазною службою.

Відповідно до п.п.11.2.1 п.11.2 ст.11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"датою збільшення валових витрат виробництва (обігу) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата списання коштів з банківських рахунків платника податку на оплату товарів (робіт, послуг), а в разі їх придбання за готівку - день їх видачі з каси платника податку;

або дата оприбуткування платником податку товарів, а для робіт (послуг) - дата фактичного отримання платником податку результатів робіт (послуг).

Суд зазначає, що в даному випадку валові витрати позивача формуються за першою подією. Датою збільшення валових витрат позивача вважається дата фактичного отримання ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" послуг з оренди за договором оренди державного майна, орендодавцем за яким є Кримська республіканська рятувально-водолазна служба.

При цьому, в такому випадку не має значення в якій формі здійснюються взаєморозрахунки між сторонами за операціями, що здійснені в межах господарської діяльності позивача. Тобто, проведення таких взаєморозрахунків не впливає на законність формування валових витрат при здійсненні оплати безпосередньо особі, що надавала послугу, або іншим особам в межах переуступки боргу.

Таким чином, суд зауважує, що податковий орган безпідставно дійшов висновку, що позивачем була завищена заробітна плата на суму 4,5 тис. грн. та відрахування на соціальні заходи на суму 1,9 тис. грн. за рахунок того, що підприємством були здійснені виплати заробітної плати ОСОБА_10, який не знаходився в трудових відносинах з підприємством, та стосовно якого виплати в межах фонду оплати праці і не здійснювалися.

При цьому, суд зазначає, що витрати в розмірі 6,5 тис. гривень, пов'язані з погашенням заборгованості за договором оренди шляхом здійснення виплати третім особам, правомірно віднесені до складу валових витрат позивача.

Стосовно встановленого перевіркою порушення позивачем в 2004 році п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства", яке склалося в тому, що платником податків не в повному обсязі було включено до складу валових доходів дохід від суми поворотної фінансової допомоги, наданої засновником ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" Бєляєвим В.О. та керівником підприємства Якушечкіним В.А., що спричинило заниження валового доходу за 2004 рік на 0,8 тис. грн., в 1 кварталі 2004 року на 3,6 тис. грн., за 1 півріччя 2004 року на 6,3 тис. грн., за 9 місяців 2004 року на 16,1 тис. грн., за 2004 рік на 24,6 тис. грн., судова колегія зазначає, що проведеною по справі експертизою підтверджено висновки акту перевірки щодо неповернення позивачем отриманої в період з 2003 по 2005 роки поворотної фінансової допомоги та заниження в цій частині валового доходу.

При цьому, судова колегія зазначає, що податковим органом не враховано інші витрати, якими ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" скоригований дохід від фінансової допомоги.

Судова колегія зазначає, що при дослідженні головної книги та співставленні записів в ній з записами по нарахуванню заробітної плати експертизою встановлено, що нарахування на заробітну плату по ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" за 2004 рік склали ДТ 92-КД 65 "Розрахунки по соціальному страхуванню"- 2847,32 гривень.

Судова колегія зазначає, що за даними позивача валовий дохід від продажу за 2004 рік склав 71,5 тис. грн. Перевіркою встановлено, що валовий дохід позивача від продажу за 2004 рік складає 50 тис. грн. Експертом встановлено, що валовий доход позивача від продажу за 2004 рік склав 42,8 тис. грн.

Судова колегія зазначає, що за даними позивача скоригований валовий дохід за 2004 рік склав 71,5 тис. грн. Перевіркою встановлено, що скоригований валовий дохід позивача за 2004 рік складає 74,6 тис. грн. Експертом встановлено, що скоригований валовий доход позивача за 2004 рік склав 67,4 тис. грн.

Експерт зазначає, що розходження з актом утворились за валовим доходом в сумі - 7,2 тис. грн. в бік зменшення, за рахунок чого встановити не можливо, у зв'язку з тим, що сума в акті не розкрита.

Судом встановлено, що позивачем витрати на придбання товарів, робіт, послуг в 2004 році задекларовані в сумі 65,5 тис. грн. Перевіркою встановлено, що зазначені витрати склали 59 тис. грн. При цьому, експертизою встановлено, що витрати позивача на придбання товарів, робіт, послуг в 2004 році склали 61,2 тис. грн.

Судова колегія зазначає, що за даними позивача витрати на оплату праці за 2004 рік склали 7,8 тис. грн. Перевіркою встановлено, що зазначені витрати позивача склали 3,3 тис. грн. Експертом встановлено, що витрати позивача на оплату праці в 2004 році склали 7,2 тис. грн.

Судом встановлено, що позивачем суми страхових внесків в 2004 році задекларовані в сумі 3,1 тис. грн. Перевіркою встановлено, що суми страхових внесків позивача в 2004 році склали 1,2 тис. грн. При цьому, перевіркою встановлено, що суми страхових внесків позивача в 2004 році склали 2,8 тис. грн.

Інші затрати в 2004 році позивачем задекларовані в сумі 1,9 тис. грн. Перевіркою встановлено, що сума інших затрат позивача в 2004 році склали 2 тис. грн. Експертизою наявність інших затрат у позивача в 2004 році не підтверджена.

Судова колегія зазначає, що за даними позивача скориговані валові витрати в 2004 році склали 78,4 тис. грн. Перевіркою встановлено, що зазначені витрати позивача в 2004 році склали 65,6 тис. грн. Експерт дійшов висновку, що скориговані валові витрати позивача в 2004 році склали 71,3 тис. грн.

Експерт зазначає, що за рахунок чого утворилося розходження з актом за валовими витратами позивача за 2004 рік на суму 5,7 тис. грн. у бік збільшення встановити неможливо.

Судова колегія зазначає, що за даними позивача об'єкт оподаткування податком на прибуток в 2004 році склав (-) 6,9 тис грн. Перевіркою встановлено, що об'єкт оподаткування в 2004 році склав 9 тис. грн. Експерт дійшов висновку, що об'єкт оподаткування позивача податком на прибуток в 2004 році склав (-) 3,9 тис. грн.

Експерт зазначає, що розходження з актом на суму (-) 5,1 тис. грн. у бік зменшення утворилося за рахунок валових доходів та витрат.

Судова колегія зазначає, що за даними позивача у нього в 2004 році відсутній обов'язок для сплати податку на прибуток. Перевіркою встановлено, що податок на прибуток, який позивач мав сплатити за 2004 рік, складає 2,25 тис. грн. Експертом не підтверджено висновки перевірки в цій частині.

З висновку експертизи вбачається, що розходження з актом перевірки на суму - 2,25 тис. грн. в бік зменшення утворилося за рахунок валових доходів та витрат.

Щодо встановленого перевіркою заниження податку на прибуток за 9 місяців 2005 року, судова колегія зазначає, що надані на дослідження договори з придбання векселів є операціями з продажу товару (цінного паперу) за п.1.31 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства" (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), які необхідно відображати в податковому обліку з податку на прибуток за правилами п.7.6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємства"(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), а саме: в додатку К3 до декларації про прибуток.

За результатом проведення експертизи експерт дійшов висновку, що податковим органом правомірно враховано дохід ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" від продажу цінних паперів на підставі вищезазначених договорів купівлі -продажу. При цьому, податковим органом не враховано витрати позивача у зв'язку з продажем цінних паперів в тих же періодах.

Судова колегія зазначає, що експерт за результатами досліджених первісних бухгалтерських документів ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" дійшов висновку, що донарахування податковим органом позивачеві податковим повідомленням -рішенням № 0000532301/0 від 20.03.2006 року суми податку на прибуток в розмірі 12 тис. грн. за період 2003 року -9 місяців 2005 року не підтверджується.

Судова колегія, всебічно дослідивши матеріали справи, висновок експертизи, дійшов висновку про необґрунтованість визначення податковим органом податковим повідомленням -рішенням № 0000532301/0 від 20.03.2006 року позивачу податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток в сумі 12000,00 гривень.

Щодо застосування податковим органом штрафних (фінансових) санкцій податковим повідомленням -рішенням № 0000532301/0 від 20.03.2006 року відповідно до п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в розмірі 4230,00 гривень, судова колегія зазначає наступне.

Відповідно до п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Приймаючи до уваги, що суд першої інстанції правомірно визнав необґрунтованим визначення позивачу податковим повідомленням -рішенням ДПІ у м.Алушті № 0000532301/0 від 20.03.2006 року податкового зобов'язання за платежем податок на прибуток в сумі 12000,00 гривень, судова колегія приходить до висновку, що застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій на підставі п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" в сумі 4230,00 також є необґрунтованим.

Щодо встановленого перевіркою порушення позивачем п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", яке виразилося в ненаданні ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" до ДПІ м.Алушта декларації про прибуток підприємства за 9 місяців 2003 року, у зв'язку з чим до позивача податковим повідомленням -рішенням № 0000532301/0 від 20.03.2006 року застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170,00 гривень, судова колегія зазначає, що позивачем декларація про прибуток підприємства за 9 місяців 2003 року до ДПІ м.Алушта подана не була, проти чого сам позивач не заперечує.

Отже, позивачем дійсно порушено вимоги п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", що свідчить про законність застосування відповідачем податковим повідомленням -рішенням № 0000532301/0 від 20.03.2006 року штрафних санкцій в розмірі 170,00 гривень на підставі п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Таким чином, судова колегія зазначає, що податкове повідомлення -рішення ДПІ у м.Алушті № 0000532301/0 від 20.03.2006 року в частині визначення позивачу суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток в сумі 16230,00 гривень, в т.ч. основного платежу у сумі 12000,00 гривень та фінансових санкцій в сумі 4230,00 гривень не можна визнати таким, що прийнято на підставі закону, безсторонньо (неупереджено) та добросовісно, таким чином, в цій частині воно є протиправним та має бути скасовано.

Щодо обґрунтованості прийняття ДПІ у м.Алушті податкових повідомлень -рішень № 0000542301/0 від 20.03.2006 року, яким визначено позивачу податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем ПДВ у сумі 16273,5 гривень, у т.ч. основного платежу в сумі 10849,00 гривень, фінансових санкцій в сумі 5424,5 гривень, та № 0000552301/0 від 20.03.2006 року, яким позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування (у т.ч. заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з ПДВ у розмірі 11876,00 гривень, застосовано штрафних санкцій в сумі 890,5 гривень, суд зазначає наступне.

З акту перевірки вбачається, що згідно наданих до перевірки документів в перевіряємому періоді було встановлено заниження чистих зобов'язань з ПДВ в 2004 році на 2751,00 гривень, в 2005 році на 8098,00 гривень.

Згідно наданих до перевірки документів в перевіряємому періоді було встановлено завищення від'ємного значення з ПДВ в 2004 році на 6657,00 гривень, в 2005 році на 11876,00 гривень.

Згідно наданих до перевірки документів було встановлено, що підприємством до складу податкового кредиту в 2004 році було віднесено суми ПДВ за податковими накладними не звітного періоду, які надійшли від Кримської республіканської рятувально-водолазної служби в травні 2004 року, податкова накладна за грудень 2003 року № 0 від 30.12.2003 року в сумі 14490,37 гривень (ПДВ в сумі 2898,07 гривень); від ДП Кримського ЕТЦ Держнадзорохоронтруду України в жовтні 2004 року, податкова накладна за вересень 2004 року № 2775 від 16.09.2004 року в сумі 222,5 гривень (ПДВ в сумі 44,5 гривень).

Згідно наданих до перевірки документів було встановлено, що підприємством до складу податкового кредиту в 2005 році віднесено суми ПДВ за податковими накладними не звітного періоду, які надійшли від КАП бюро в березні 2005 року, податкова накладна за лютий 2004 року № 212 від 17.02.2005 року в сумі 80,35 гривень; від ПП "Спецмашини"в квітні 2005 року, податкова накладна за березень 2005 року № 17 від 21.03.2005 року в сумі 8333,33 гривень (ПДВ в сумі 1666,67 гривень).

З акту перевірки вбачається, що відповідно до п.п.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" платник разом з декларацією має право прикласти з заявою скаргу на постачальника, що не надав, або надав з порушенням заповнення, податкову накладну, що є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. Підприємство не скористалося своїм правом, подавши декларацію. При перевірці підприємство надало пояснювальну записку про те, що зазначені податкові накладні отримані і включені до реєстру в вересні 2005 року та жовтні 2005 року, по даті одержання їх від контрагента, однак, підтвердження одержання податкових накладних у звітному періоді - номер вхідної кореспонденції або поштове повідомлення з датою вручення, було відсутнє.

В акті перевірки зазначено, що в порушення п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" перевіркою встановлено завищення податкового кредиту в сумі 4625,31 гривень, у т.ч. за періодами: за травень 2004 року в сумі 2898,07 гривень, за жовтень 2004 року в сумі 44,5 гривень, за березень 2005 року всумі 16,07 гривень, за квітень 2005 року в сумі 1666,67 гривень.

Згідно наданих до перевірки документів було встановлено, що підприємством до складу податкового кредиту в квітні 2005 року було віднесено суму ПДВ за податковою накладною, не завіреною підписами, яка надійшла від ПП "ПКФ "Інтерпромконтакт", податкова накладна за квітень 2005 року № С -0730 від 20.04.2005 року в сумі 527,5 гривень (ПДВ в сумі 105,5 гривень).

Перевіркою встановлено, що в порушення п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та Порядку заповнення податкової накладної від 30.05.1997 року № 165 перевіркою встановлено завищення податкового кредиту за квітень 2005 року в сумі 105,5 гривень.

В акті перевірки зазначено, що згідно наданих до перевірки документів було встановлено, що підприємством до складу податкового кредиту в 2004 та 2005 роках було віднесено суми ПДВ за податковими накладними, оформленими з порушенням п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та Порядка заповнення податкової накладної від 30.05.1997 року № 165, а саме: в податкових накладних була указана юридична адреса ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс", тоді як згідно уставних документів юридична адреса ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" з моменту реєстрації підприємства в Алуштинському міськвиконкомі 14.04.1998 року до моменту перереєстрації в Алуштинському міськвиконкомі 25.01.2005 року є м.Алушта, смт. Партеніт, вул.Побєди, 12; на момент перевірки юридична адреса підприємства: м.Алушта, смт. Партеніт, вул.Слнячна, 13 кв.14, які надійшли від ВАТ "Битова хімія".

Перевіркою встановлено завищення позивачем податкового кредиту за 2004 рік в сумі 6441,84 гривень, у т.ч. за періодами: за лютий в сумі 507,21 гривень, за березень в сумі 503,27 гривень, за квітень в сумі 478,5 гривень, за травень в сумі 494,99 гривень, за червень в сумі 498,49 гривень, за липень в сумі 553,37 гривень, за серпень в сумі 536,61 гривень, за вересень в сумі 524,82 гривень, за жовтень в сумі 572,49 гривень, за листопад в сумі 584,84 гривень, за грудень в сумі 1187,25 гривень.

Перевіркою встановлено завищення податкового кредиту за 2005 рік в сумі 7552,2 гривень, у т.ч. за періодами: за січень в сумі 211,75 гривень, за лютий в сумі 640,2 гривень, за березень в сумі 612,36 гривень, за квітень в сумі 1052,75 гривень, за травень в сумі 1024,5 гривень, за червень в сумі 1014,1 гривень, за липень в сумі 1006,88 гривень, за серпень в сумі 998, 47 гривень, за вересень в сумі 991,19 гривень.

В акті перевірки зазначається, що підприємством в 2003,2004 роках декларації з ПДВ надані в ДПІ м.Алушта за скороченою формою з урахуванням від'ємного значення попереднього періоду, з січня 2005 року декларації з ПДВ надаються в ДПІ м.Алушта за повною формою.

В результаті вищезазначених порушень перевіркою донараховано ПДВ в сумі 10849 гривень, зменшено від'ємне значення ПДВ на 18533 гривень.

Перевіряючи висновки акту перевірки, які стали підставою для прийняття податкових повідомлень - рішень ДПІ у м.Алушті № 0000542301/0 від 20.03.2006 року, № 0000552301/0 від 20.03.2006 року, суд зазначає наступне.

З акту перевірки вбачається, що згідно наданих до перевірки документів в перевіряємому періоді було встановлено заниження чистих зобов'язань з ПДВ в 2004 році на 2751,00 гривень, в 2005 році на 8098,00 гривень. Згідно наданих до перевірки документів в перевіряємому періоді було встановлено завищення від'ємного значення з ПДВ в 2004 році на 6657,00 гривень, в 2005 році на 11876,00 гривень.

Судова колегія звертає увагу податкового органу, що ним в акті перевірки взагалі не відображено за якими операціями ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" ДПІ у м.Алушті встановлено заниження чистих зобов'язань з ПДВ та завищення від'ємного значення з ПДВ в 2004 -2005 роках.

Судова колегія зазначає, що взагалі не зрозуміло, які операції з продажу не були відображені ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" за вищезазначений період, що унеможливлює підтвердити чи спростувати вищезазначені доводи податкового органу.

Щодо встановленого перевіркою завищення податкового кредиту за квітень 2005 року в сумі 105,5 гривень, яке утворилося у зв'язку з включенням позивачем до складу податкового кредиту в квітні 2005 року суми ПДВ за податковою накладною ПП "ПКФ "Інтерпромконтакт"№ С -0730 від 20.04.2005 року в сумі 527,5 гривень (ПДВ в сумі 105,5 гривень), не завіреної підписом, судова колегія зазначає, що зазначена податкова накладна в порушення п.18 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 30 травня 1997 р. N 165, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 1997 р. за N 233/2037, не підписана представником ПП "ПКФ "Інтерпромконтакт", уповноваженим здійснювати поставку товарів.

Отже, судом першої інстанції вірно встановлено, що податковий орган правомірно дійшов висновку про завищення позивачем податкового кредиту за квітень 2005 року на суму 105,5 гривень.

Щодо встановленого перевіркою порушення, що підприємством до складу податкового кредиту в 2004 -2005 роках було віднесено суми ПДВ за податковими накладними не звітного періоду, в 2004 році на суму ПДВ 2942,57 гривень та в 2005 році на суму ПДВ 1682,74 гривень, що спричинило завищення податкового кредиту в сумі 4625,31 гривень за цей період, судова колегія зазначає, що податковий кредит повинен нараховуватися тільки в періоді отримання платником податкової накладної.

Судом встановлено, що податкова накладна Кримської республіканської рятувально-водолазної служби № 0 від 30.12.2003 року в сумі 17388,44 гривень, в т.ч. ПДВ в сумі 2898,07 гривень була отримана позивачем 28.05.2004 року, що підтверджується книгою обліку придбання товарів (робіт, послуг) по ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс".

Таким чином, суд зазначає, що ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" правомірно включило до податкового кредиту за травень 2004 року податкову накладну, яка виписана до 01.05.2004 року у зв'язку з тим, що отримана зазначена податкова накладна була саме у травні 2004 року.

Судом встановлено, що податкова накладна ДП Кримського ЕТЦ Держнадзорохоронтруду України № 2775 від 16.09.2004 року в сумі 267,00 гривень, в т.ч. ПДВ в сумі 44,5 гривень, була отримана позивачем 27.10.2004 року, що підтверджується книгою обліку придбання товарів (робіт, послуг) по ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс".

Таким чином, суд зазначає, що ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" правомірно включило до податкового кредиту за жовтень 2004 року податкову накладну, яка виписана до 01.10.2004 року у зв'язку з тим, що отримана зазначена податкова накладна була саме у жовтні 2004 року.

Судом встановлено, що податкова накладна КАП бюро № 212 від 17.02.2005 року в сумі 80,35 гривень, в т.ч. ПДВ 16,07 гривень була отримана позивачем 30.03.2005 року, що підтверджується книгою обліку придбання товарів (робіт, послуг) по ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс".

Таким чином, суд зазначає, що ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" правомірно включило до податкового кредиту за березень 2005 року податкову накладну, яка виписана до 01.03.2005 року у зв'язку з тим, що отримана зазначена податкова накладна була саме у березні 2005 року.

Судом встановлено, що податкова накладна ПП "Спецмашини"№ 17 від 21.03.2005 року в сумі 10000,00 гривень, в т.ч. ПДВ в сумі 1666,67 гривень, була отримана позивачем 27.04.2005 року, що підтверджується книгою обліку придбання товарів (робіт, послуг) по ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс".

Таким чином, суд зазначає, що ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" правомірно включило до податкового кредиту за квітень 2005 року податкову накладну, яка виписана 21.03.2005 року у зв'язку з тим, що отримана зазначена податкова накладна була саме у квітні 2005 року.

Суд також зазначає, що в даному випадку необхідно враховувати терміни позовної давності, встановлені ст. 15 Закону України від 21.12.2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Норми цієї статті застосовуються до порядку визначення податкових зобов'язань, а також повернення надміру сплачених або відшкодованих податків і зборів (обов'язкових платежів). Оскільки податкова накладна є звітним податковим документом і одночасно розрахунковим документом та виписується у момент виникнення податкового зобов'язання, то до неї також застосовуються норми зазначеного вище Закону. Аналогічне правило застосовується і під час формування податкового кредиту.

Таким чином, судова колегія зазначає, що висновки податкового органу щодо завищення позивачем податкового кредиту в сумі 4625,31 гривень, у т.ч. за періодами: за травень 2004 року в сумі 2898,07 гривень, за жовтень 2004 року в сумі 44,5 гривень, за березень 2005 року в сумі 16,07 гривень, за квітень 2005 року в сумі 1666,67 гривень, є неправомірними.

Щодо встановленого перевіркою завищення податкового кредиту за 2004 рік в сумі 6441,84 гривень та за 2005 рік на суму 7552,20 гривень, яке утворилося у зв'язку з включеннями до податкового кредиту 2004-2005 років ПДВ за податковими накладними, в яких зазначена невірна юридична адреса позивача, суд зазначає наступне.

18.12.2003 року ВАТ "Побутова хімія" ("Орендодавець") та ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" ("Орендар") уклали договір оренди об'єкту нерухомості № 42, відповідно до якого Орендодавець передає, а Орендар приймає в тимчасове користування приміщення цеху РМЦ, розташованого за адресою: м.Сімферополь, вул. Генерала Васильєва, 29.

Відповідно до п.1.2 договору метою оренди є виробництво ремонтних робіт.

Згідно з п.3.1 договору договір вступає в силу з 15.01.2004 року та діє до 31.12.2004 року.

Відповідно до п.3.2 договору зазначений договір пролонгується, якщо сторони протягом місяцю до закінчення строку договору прийдуть до згоди продовжити його дію.

Згідно з додатковою угодою від 24.12.2004 року до договору оренди від 18.12.2003 року № 42 сторони дійшли згоди продовжити дію договору оренди нерухомості від 08.12.2004 року № 42 до 31.11.2005 року, в частині оплати -до повного виконання зобов'язань сторонами.

Відповідно до додаткової угоди № 16 до договору оренди об'єкту нерухомості сторони дійшли згоди продовжити дію договору оренди нерухомості від 08.12.2004 року № 42 до 31.10.2006 року, в частині оплати - до повного виконання зобов'язань сторонами.

Судом встановлено, що на виконання вищезазначеного договору оренди ВАТ "Побутова хімія" виставлялися позивачу рахунки на оплату, які платіжними дорученнями сплачувалися позивачем.

Оплата позивачем отриманих від ВАТ "Побутова хімія" послуг підтверджується книгою обліку придбання товарів (робіт, послуг), копія якої знаходиться в матеріалах справи.

Судом встановлено, що ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 042 від 24.02.2004 року в сумі 372,76 гривень (ПДВ в сумі 74,55 гривень), № 022 від 02.02.2004 року в сумі 2163,32 гривень (ПДВ в сумі 432,66 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту лютого 2004 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 077 від 24.03.2004 року на суму 269,70 гривень (ПДВ 53,94 гривень), № 057 від 02.03.2004 року в сумі 2246,69 гривень (ПДВ в сумі 449,33 гривень)

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту березня 2004 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 104 від 26.04.2004 року в сумі 145,86 гривень (ПДВ в сумі 29,17 гривень), № 084 від 01.04.2004 року в сумі 2246,69 гривень (ПДВ в сумі 449,33 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту квітня 2004 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 125 від 24.05.2004 року в сумі 228,31 гривень (ПДВ в сумі 45,66 гривень), № 113 від 05.05.2004 року в сумі 2246,69 гривень (ПДВ в сумі 449,33 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту травня 2004 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 156 від 24.06.2004 року на суму 245,81 гривень (ПДВ 49,16 гривень), № 140 від 01.06.2004 року на суму 2246,69 гривень (ПДВ в сумі 449,33 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту червня 2004 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 174 від 26.07.2004 року в сумі 472,00 гривень (ПДВ в сумі 94,40 гривень), № 163 від 01.07.2004 року в сумі 2294,87 гривень (ПДВ в сумі 458,97 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту липня 2004 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 203 від 26.08.2004 року на суму 436,34 гривень (ПДВ 87,27 гривень), № 193 від 02.08.2004 року в сумі 2246,69 гривень (ПДВ 449,34 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту серпня 2004 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 215 від 01.09.2004 року в сумі 2246,69 гривень (ПДВ 449,34 гривень), № 230 від 28.09.2004 року в сумі 377,41 гривень (ПДВ 75,48 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту вересня 2004 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 258 від 29.10.2004 року в сумі 615,75 гривень (ПДВ в сумі 123,15 гривень), № 238 від 04.10.2004 року в сумі 2246,69 гривень (ПДВ в сумі 449,34 гривень),

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту жовтня 2004 року

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 283 від 24.11.2004 року на суму 677,51 гривень (ПДВ в сумі 135,50 гривень), № 268 від 01.11.2004 року на суму 2246,69 гривень (ПДВ 449,34 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту листопада 2004 року

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 304 від 23.12.2004 року на суму 1191,16 гривень (ПДВ в сумі 238,23 гривень), № 305 від 23.12.2004 року на суму 2372,55 гривень (ПДВ в сумі 474,51 гривень), № 291 від 01.12.2004 року в сумі 2372,55 гривень (ПДВ в сумі 474,51 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту грудня 2004 року

ВАТ "Побутова хімія" була видана позивачу податкова накладна № 006 від 24.01.2005 року на суму 1058,75 гривень (ПДВ в сумі 211,75 гривень).

ПДВ за зазначеною податковою накладною була включена позивачем до складу податкового кредиту січня 2005 року

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 029 від 24.02.2005 року на суму 828,43 гривень (ПДВ в сумі 165,69 гривень), № 019 від 01.02.2005 року на суму 2372,55 гривень (ПДВ в сумі 474,51 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту лютого 2005 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 055 від 23.03.2005 року на суму 689,24 гривень (ПДВ в сумі 137,85 гривень), № 042 від 01.03.2005 року на суму 2372,55 гривень (ПДВ в сумі 474,51 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту березня 2005 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 104 від 22.04.2005 року на суму 38369 гривень (ПДВ в сумі 76,74 гривень), № 067 від 01.04.2005 року на суму 4880,07 гривень (ПДВ в сумі 976,01 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту квітня 2005 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 108 від 24.05.2005 року на суму 342,04 гривень (ПДВ в сумі 68,41 гривень), № 102 від 10.05.2005 року на суму 4780,44 гривень (ПДВ в сумі 956,09 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту травня 2005 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 142 від 23.06.2005 року на суму 290,07 гривень (ПДВ в сумі 58,01 гривень), № 127 від 06.06.2005 року на суму 4780,44 гривень (ПДВ в сумі 956,09 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту червня 2005 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 169 від 25.07.2005 року на суму 253,96 гривень (ПДВ в сумі 50,79 гривень), № 149 від 01.07.2005 року на суму 4780,44 гривень (ПДВ в сумі 956,09 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту липня 2005 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 196 від 25.08.2005 року на суму 211,90 гривень (ПДВ в сумі 42,38 гривень), № 183 від 01.08.2005 року на суму 4780,44 гривень (ПДВ в сумі 956,09 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту серпня 2005 року.

ВАТ "Побутова хімія" були видані позивачу податкові накладні № 216 від 26.09.2005 року на суму 175,51 гривень (ПДВ в сумі 35,10 гривень), № 208 від 15.09.2005 року на суму 4780,44 гривень (ПДВ в сумі 956,09 гривень).

ПДВ за зазначеними податковими накладними були включені позивачем до складу податкового кредиту вересня 2005 року.

Суд зазначає, що вищезазначене підтверджує реальність надання ВАТ "Побутова хімія" послуг позивачеві та свідчить про виконання сторонами зобов'язань за зазначеним договором оренди об'єкту нерухомості № 42 від 18.12.2003 року.

Виходячи із зазначеного, судова колегія приходить до висновку про підтвердження факту отримання позивачем послуг за договором оренди об'єкту нерухомості № 42 від 18.12.2003 року, по якому ВАТ "Побутова хімія"в 2004-2005 роках були виписані вищезазначені податкові накладні на загальну суму 13994,04 гривень.

Щодо доводів податкового органу стосовно того, що в вищезазначених податкових накладних невірно зазначено юридичну адресу позивача, судова колегія зазначає що неповне зазначення ВАТ "Побутова хімія" в вищезазначених податкових накладних фактичного місця розташування юридичної особи -м.Сімферополь, замість юридичного м.Алушта, смт. Партеніт, вул. Сонячна, 13 кв.14, не впливає на правомірність її видачі та є формальним порушенням.

Таким чином, суд не приймає доводи податкового органу щодо завищення позивачем податкового кредиту за 2004 рік в сумі 6441,84 гривень та за 2005 рік на суму 7552,20 гривень, яке утворилося у зв'язку з включеннями до податкового кредиту 2004-2005 років ПДВ за податковими накладними, в яких зазначена неповна фактична адреса позивача.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія зазначає, що висновки податкового органу за результатами перевірки правильності нарахування позивачем ПДВ знайшли підтвердження тільки в частині завищення ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" податкового кредиту за квітень 2005 року на суму 105,5 гривень.

Як встановлено вище, за даними перевірки донараховано ПДВ в сумі 17164,00 гривень, у т.ч. основного платежу в сумі 10849,00 гривень та штрафних санкцій в сумі 6315,00 гривень. Позивачу зменшено від'ємне значення з ПДВ в сумі 18533,00 гривень та застосовано фінансових санкцій у розмірі 890,5 гривень за те, що ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" скористалося заявленою до відшкодування сумою у розмірі 1781 гривень, у т.ч. за періодами: лютий 2005 року в сумі 294 гривень та за березень 2005 року в сумі 1487 гривень.

У зв'язку з встановленими перевіркою порушеннями ДПІ у м.Алушті податковим повідомленням -рішенням № 0000542301/0 від 20.03.2006 року визначено позивачу податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем ПДВ у сумі 16273,5 гривень, у т.ч. основного платежу в сумі 10849,00 гривень, фінансових санкцій в сумі 5424,5 гривень, податковим повідомленням - рішенням № 0000552301/0 від 20.03.2006 року позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування (у т.ч. заявленого в рахунок зменшення податкових зобов'язань наступних періодів) з ПДВ у розмірі 11876,00 гривень, застосовано штрафних санкцій в сумі 890,5 гривень.

Враховуючи, що позивач включив ПДВ в сумі 105,5 гривень до податкового кредиту квітня 2005 року, в якому позивач не заявляв бюджетне відшкодування, приймаючи до уваги, що зазначена сума не увійшла до заявленого позивачем бюджетного відшкодування, яке зменшено податковим повідомленням -рішенням від 20.03.2006 року № 0000552301/0, суд вважає необхідним визнати протиправним та скасувати зазначене податкове повідомлення - рішення повністю.

Приймаючи до уваги, що на суму ПДВ в розмірі 105,5 гривень обґрунтовано зменшився податковий кредит позивача, суд вважає необхідним залишити визначене податковим органом податковим повідомленням -рішенням № 0000542301/0 від 20.03.2006 року ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" податкове зобов'язання з ПДВ на суму 105,5 гривень та застосовані штрафні санкції відповідно до п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на суму 52,75 гривень. В решті визначеного податкового зобов'язання на суму 10743,5 гривень та застосованих штрафних санкцій в розмірі 5371,75 гривень податкове повідомлення -рішення № 0000542301/0 від 20.03.2006 року суд вважає необхідним визнати протиправним та скасувати.

Перевіряючи висновки акту перевірки, які стали підставою для прийняття податкового повідомлення - рішення ДПІ у м.Алушті № 0000582301 від 20.03.2006 року, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з пені за несвоєчасну сплату плати за оренду державного майна в розмірі 16981,75 гривень, судова колегія зазначає, що підприємством в 2004 році, за 9 місяців 2005 року було несвоєчасно сплачено орендну плату за вищезазначеними договорами оренди, у зв'язку з чим за порушення термінів сплати орендної плати до державного бюджету України за результатами перевірки ДП "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" нарахована пеня.

Щодо обґрунтованості нарахування позивачу пені в сумі 16981,75 гривень за несвоєчасне внесення плати за оренду державного майна податковим повідомленням - рішенням ДПІ у м.Алушті № 0000582301 від 20.03.2006 року, судова колегія зазначає, що пеня за несвоєчасне перерахування орендної плати за господарськими договорами не є податковим зобов'язанням, оскільки не відноситься до податків та зборів, перерахованим в статті 13 та статті 14 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 №1251-XII.

Пеня за несвоєчасне виконання зобов'язань за господарськими договорами до податкових зобов'язань не відноситься, стягнення пені за договірними зобов'язанням між двома суб'єктами господарювання в компетенцію відповідача не входить.

Враховуючи, що суд дійшов висновку, що пеня за несвоєчасне перерахування орендної плати за господарськими договорами не є податковим зобов'язанням, суд приходить до висновку, що податкові органи не мають права нараховувати та стягувати зазначену пеню за несвоєчасну сплату орендної плати за оренду державного майна.

Крім того, судом встановлено, що пеня за несвоєчасне перерахування орендної плати була оплачена позивачем до державного бюджету України в 2005 році самостійно.

Таким чином, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення -рішення ДПІ у м.Алушті № 0000582301 від 20.03.2006 року є протиправним та має бути скасовано.

Перевіряючи висновки акту перевірки, які стали підставою для прийняття податкового повідомлення - рішення ДПІ у м.Алушті № 0000291701/0 від 20.03.2006 року, яке позивач просить скасувати частково на суму 14600,04 гривень, в т.ч. основний платіж на суму 4866,68 гривень, штрафні санкції на суму 9733,36 гривень, суд зазначає наступне.

Враховуючи, що позивач просить скасувати вищезазначене податкове повідомлення -рішення частково, на суму 14600,04 гривень, в т.ч. основний платіж на суму 4866,68 гривень, штрафні санкції на суму 9733,36 гривень, суд перевіряє законність податкового повідомлення - рішення ДПІ у м.Алушті № 0000291701/0 від 20.03.2006 року тільки в цій частині.

Стосовно донарахування позивачу за результатами перевірки податку з доходів, виплачених підприємством ОСОБА_10 у сумі 520,00 гривень, судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість доводів податкового органу стосовно необхідності сплати позивачем податку з доходів, виплачених ОСОБА_10, у сумі 520,00 гривень.

Стосовно нарахування позивачу податку з доходів з необлікованої заробітної плати ОСОБА_10 в розмірі 1820,00 гривень, судова колегія вважає наобгрунтованими.

Стосовно нарахування позивачу податку з доходів з не облікованої заробітної плати ОСОБА_11 в розмірі 717,23 гривень та ОСОБА_12 в розмірі 1809,45 гривень, судова колегія, проаналізувавши вищезазначені докази, на які посилається податковий орган в обґрунтування наявності трудових відносин у позивача з ОСОБА_12 з січня 2004 року по листопад 2004 року та з ОСОБА_11 з березня 2004 року по січень 2005 року, зазначає, що вказані докази підтверджують здійснення разових робіт ОСОБА_12 та ОСОБА_11, при цьому, не підтверджують наявності трудових відносин у зазначених громадян з позивачем протягом строку, за який податковим органом нараховується ДП "Сентінел" фірми "ПАСАТ-ОНІКС" податок з доходів фізичних осіб.

Таким чином, податкове повідомлення -рішення ДПІ у м.Алушті № 0000291701/0 від 20.03.2006 року в частині визначення основного платежу з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 520,00 гривень та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1040,00 гривень не підлягає скасуванню, отже, в цій частині позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Приймаючи до уваги, що суд визнав необґрунтованим визначення позивачу податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 4346,68 гривень, суд відповідно визнає безпідставним застосування до Дочірнього підприємства "Сентінел" фірми "Пассат-Онікс" штрафних (фінансових) санкцій на суму 8693,36 гривень.

Таким чином, суд зазначає, що податкове повідомлення -рішення ДПІ у м.Алушті № 0000291701/0 від 20.03.2006 року в частині визначення основного платежу з податку з доходів фізичних осіб в розмірі 4346,68 гривень та застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 8693,36 гривень не можна визнати таким, що прийнято на підставі закону, безсторонньо (неупереджено) та добросовісно, отже, його належить визнати протиправним та скасувати в вищезазначеній частині.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що необхідно визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000542301/0 від 20.03.2006 року в частині визначення податкового зобов'язання з ПДВ в сумі 16115,25 гривень, в т.ч.: за основним платежем - 10743,5 гривень, за штрафними санкціями - 5371,75 гривень, податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000532301/0 від 20.03.2006 року в частині визначення податкового зобов'язання з податку на прибуток в сумі 16230 гривень, в т.ч. за основним платежем - 12000 гривень, за штрафними санкціями - 4230 гривень, податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000582301 від 20.03.2006 року, податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000552301/0 від 20.03.2006 року, податкове повідомлення -рішення Державної податкової інспекції в м. Алушті АР Крим № 0000291701/0 від 20.03.2006 року в частині визначення податкового зобов'язання з податку з доходів фізичних осіб в сумі 13040,04 гривень, в т.ч. за основним платежем - 4346,68 гривень, за штрафними санкціями - 8693,36 гривень.

Зважаючи на наведене, колегія суддів дійшла висновку, що правова оцінка, яку дав суд першої інстанції обставинам справи, не суперечить чинному законодавству.

Судове рішення відповідає нормам матеріального та процесуального права, і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, а тому постанова суду першої інстанції підлягає залишенню без змін, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 195, 198, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Алушті АР Крим - залишити без задоволення.

2. Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 01.02.12 у справі № 2а-10828/11/0170/1 - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення. Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, у порядку та в строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст судового рішення виготовлений 12 листопада 2012 р

Головуючий суддя підпис М.В. Кукта

Судді підпис Г.П.Ілюхіна

підпис О.Е.Єланська

З оригіналом згідно

Головуючий суддя М.В. Кукта

СудСевастопольський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.11.2012
Оприлюднено30.11.2012
Номер документу27732647
СудочинствоАдміністративне