cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-74/16034-2012 28.11.12
Господарський суд міста Києва у складі головуючої судді Чинчин О.В. , при секретарі судового засідання Козаковій І.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні справу
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд» до Товариства з обмеженою відповідальністю «БМК Планета-Буд»; провизнання права власності
Представники сторін:
від Позивача: Гуртовенко С.В. (представник за довіреністю) від Відповідача Янчук Н.М. (представник за довіреністю)
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд» (надалі також -«Позивач», «ТОВ «Русь Інвест Буд») звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «БМК Планета-Буд»(надалі також -«Відповідач», «ТОВ «БМК Планета-Буд») про (з урахуванням Заяви про відмову від частини (зменшення) позовних вимог та Заяви про уточнення позовних вимог) визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»права власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4, готовністю 11% (одинадцять) відсотків.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що 27 липня 2012 року між ТОВ «Русь Інвест Буд»та ТОВ «БМК Планета-Буд» укладено Додаткову угоду № 3 до Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року та 01 листопада 2012 року між ТОВ «Русь Інвест Буд» та ТОВ «БМК Планета-Буд» укладено Додаткову угоду № 5 Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року, на підставі яких ТОВ «Русь Інвест Буд» набуло право власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4, готовністю 11 (одинадцять) відсотків.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14 листопада 2012 року порушено провадження у справі № 5011-74/16034-2012, розгляд справи призначено на 20 листопада 2012 року.
19 листопада 2012 року через загальний відділ діловодства суду отримано від ТОВ «Русь Інвест Буд», на виконання вимог Ухвали суду про порушення провадження у справі, копію Довідки з банківської установи про рахунки, Заяву на підтвердження відсутності розгляду аналогічних спорів, Витяг з ЄДРПОУ на Відповідача, копію листа БТІ про відмову від реєстрації.
Також, 19 листопада 2012 року через загальний відділ діловодства суду отримано від Товариства з обмеженою відповідальністю «БМК Планета-Буд»Відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що Товариство не заперечує проти реєстрації за ТОВ «Русь Інвест Буд»права власності на об'єкт незавершеного будівництва, який розташований за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4.
20 листопада 2012 року через загальний відділ діловодства суду отримано від КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна»Відзив, в якому зазначено, що справа за позовом ТОВ «Русь Інвест Буд» в частині зобов'язання Комунального підприємства «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна» зареєструвати за Товариством з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»право власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано- прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4 не підлягає розгляду в порядку господарського судочинства, оскільки відповідно до пункту 1 частини першої статті 17 КАС України належить до компетенції адміністративного суду. Також зазначено, що Бюро здійснює лише державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, а відтак не може бути стороною у справі, що розглядається судом стосовно визнання такого права.
В судовому засіданні 20 листопада 2012 року представники сторін надали суду усні пояснення по суті спору. Судом оголошено перерву в засіданні до 23 листопада 2012 року.
В судовому засіданні 23 листопада 2012 року представники сторін надали суду усні пояснення по суті спору. Представник КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна»в судове засідання не з'явився, про поважні причини неявки суд не повідомив, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, що підтверджується підписом представника на Розписці про оголошення перерви в судовому засіданні від 20 листопада 2012 року.
Враховуючи вищевикладене, Ухвалою Господарського суду міста Києва від 23 листопада 2012 року відкладено розгляд справи на 28 листопада 2012 року.
27 листопада 2012 року через загальний відділ діловодства суду отримано від представника ТОВ «Русь Інвест Буд»Заяву про відмову від частини (зменшення) позовних вимог, в якій зазначено, що Позивач відмовляється від своїх позовних вимог до Відповідача 2 в частині зобов'язання зареєструвати право власності на об'єкт незавершеного будівництва та просить Суд визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»право власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4.
28 листопада 2012 року через загальний відділ діловодства суду отримано від представника ТОВ «Русь Інвест Буд»Заяву про уточнення позовних вимог, в якій зазначено, що відповідно до Довідки виданої КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна»та Акту обстеження об'єкта незавершеного будівництва, який розташований за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4 виданого Будівельною лабораторією КП «Київжитлоспецексплуатація»готовність об'єкта незавершеного будівництва, який розташований за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4 складає 11 (одинадцять) відсотків. Таким чином, у зв'язку з тим, що у прохальній частині позовної заяви не вказано відсоток готовності об'єкта, ТОВ «Русь Інвест Буд»просить Суд визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»право власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4, готовністю 11 (одинадцять) відсотків.
В судовому засіданні 28 листопада 2012 року оголошено Ухвалу про припинення провадження в частині позовних вимог до Комунального підприємства «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна». Таким чином, Суд зазначає, що з урахуванням Заяви про відмову від частини (зменшення) позовних вимог та Заяви про уточнення позовних вимог, позовні вимоги ТОВ «Русь Інвест Буд» адресовані ТОВ «БМК Планета-Буд» та мають наступний зміст: визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»(03150, м. Київ, вул. А. Барбюса, 28-б, код ЄДРПОУ 35310615) право власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4, готовністю 11% (одинадцять) відсотків.
Представник ТОВ «Русь Інвест Буд»підтримав вимоги та доводи позовної заяви. Представник ТОВ «БМК Планета-Буд» проти задоволення позову не заперечував.
Відповідно до статті 82 Господарського процесуального кодексу України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
У судовому засіданні 28 листопада 2012 року, на підставі статті 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частини Рішення.
Розглянувши подані матеріали та заслухавши пояснення представників ТОВ «Русь Інвест Буд» та ТОВ «БМК Планета-Буд» всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
07 листопада 2007 року між Київською міською радою («Орендодавець») та Товариством з обмеженою відповідальністю «БМК Планета-Буд»(«Орендар») укладено Договір оренди земельної ділянки, який зареєстровано Головним управлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради, про що зроблено запис від 12 листопада 2007 року за № 91-6-00723.
Пунктом 1.1. Договору оренди від 07 листопада 2007 року визначено, що Орендодавець, на підставі рішення Київської міської ради від 26 липня 2007 року № 124/1958 за Актом приймання-передачі передає, а Орендар приймає в оренду земельну ділянку, визначену Договором.
Відповідно до пункту 2.1 Договору оренди від 07 листопада 2007 року, об'єктом оренди відповідно до Договору є Земельна ділянка з наступними характеристиками:
-місце розташування - вулиця Григорія Андрющенка,4 у Шевченківському районі м. Києва;
-розмір -6394 кв.м.;
-цільове призначення -для будівництва житлового комплексу з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення.
Як вбачається з матеріалів справи, 27 липня 2012 року між ТОВ «Русь Інвест Буд», ТОВ «БМК Планета-Буд» та ТОВ «КЕТЕРІНГ ВОГ ГРУП»укладено Додаткову угоду № 3 до Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року (надалі -Додаткова угода № 3).
Пунктом 1 Додаткової угоди № 3 визначено, що в зв'язку з прийняттям рішення ТОВ «КЕТЕРІНГ ВОГ ГРУП»щодо припинення участі у спільній діяльності та досягненням згоди між ТОВ «БМК Планета-Буд»і ТОВ «Русь Інвест Буд» щодо зміни розмірів вкладів у спільну діяльність і внесення змін в умови забудови Земельної ділянки, Учасники дійшли згоди внести зміни та доповнення в договір про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року, в редакції від 26 травня 2008 року шляхом викладення його тексту в новій редакції.
Відповідно до пункту 2.1. Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року (в редакції, затвердженій Додатковою угодою № 3), учасники за Договором зобов'язуються шляхом об'єднання своїх вкладів спільно діяти без створення юридичної особи в сфері капітального будівництва для досягнення наступної спільної мети: будівництво (збір вихідних даних, отримання дозвільних документів, проектування, проведення будівельно-монтажних робіт та інших робіт і послуг, введення (прийняття) в експлуатацію, тощо) житлового комплексу з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення на земельній ділянці за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4, та розподіл між Учасниками результатів Спільної діяльності та спільного майна згідно з умовами Договору.
Метою Спільної діяльності є забудова земельної ділянки відповідно до її цільового призначення та Договору, і вважається досягнутою після введення Об'єкту спільної діяльності в експлуатацію та оформлення права власності на нього Учасником-1 (ТОВ «Русь Інвест Буд») з урахуванням прав Учасника-2 (ТОВ «БМК Планета-Буд» ) відповідно до Договору (пункт 2.2. Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року (в редакції, затвердженій Додатковою угодою № 3 ).
Відповідно до пункту 4.2 Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року (в редакції, затвердженій Додатковою угодою № 3 ), вкладами Учасників за Договором є:
-Учасника-1 (ТОВ «Русь Інвест Буд»): грошові кошти у розмірі 100% від усіх сукупних витрат Учасників, необхідних для досягнення мети Спільної діяльності за Договором, особиста трудова участь співробітників (працівників), професійні та інші знання, навички та вміння, виконання функцій «замовника (забудовника) будівництва»Об'єкта Спільної діяльності, а також ділова репутація та зв'язки (підпункт 4.2.1 Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року (в редакції, затвердженій Додатковою угодою № 3 ).
-Учасника-2 (ТОВ «БМК Планета-Буд» ): право забудови земельної ділянки, сприяння в оформленні дозвільних документів для здійснення проектування об'єктів нерухомості та будівництво на земельній ділянці Об'єкту спільної діяльності (підпункт 4.2.2 Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року (в редакції, затвердженій Додатковою угодою № 3 ).
Відповідно до пункту 4.3. Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року (в редакції, затвердженій Додатковою угодою № 3 ) учасники домовились про визначення розміру вкладу кожного з Учасників у Спільну діяльність за Договором у такому відсотковому співвідношенні:
- Учасник-1 (ТОВ «Русь Інвест Буд») - 99,9%;
- Учасник-2 (ТОВ «БМК Планета-Буд» ) -0,1%.
Пунктом 8.2. Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року (в редакції, затвердженій Додатковою угодою № 3 ) визначено, що розподіл Об'єкта спільної діяльності між Учасниками здійснюється, виходячи з того, що Учасник-1 (ТОВ «Русь Інвест Буд») отримує 100% житлових площ, 100% площ вбудовано-прибудованих приміщень та 99,9% місць в підземному та/або наземному паркінгу в Об'єкті спільної діяльності, Учасник-2 (ТОВ «БМК Планета-Буд» ) отримує 0,1% місць в підземному та/або наземному паркінгу в Об'єкті спільної діяльності, за пропорційним виключенням тих площ, що підлягають обов'язковій передачі Учасниками третім особам у зв'язку з будівництвом Об'єкта спільної діяльності згідно законодавства України, вимог нормативних документів органів державної влади та управління, органів місцевого самоврядування.
Як вбачається з матеріалів справи, 01 листопада 2012 року між ТОВ «БМК Планета-Буд» та ТОВ «Русь Інвест Буд» укладено Додаткову угоду № 5 до Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року (надалі -Додаткова угода № 5).
Відповідно до пункту 1 Додаткової угоди № 5, Сторони домовились доповнити пункт 8 Договору про спільну діяльність підпунктом 8.9. наступного змісту: «8.9. До введення в експлуатацію Об'єкта та оформлення права власності на нього Учасник-1 (ТОВ «Русь Інвест Буд») є власником всього обладнання, будівельних матеріалів, устаткування, виробів, конструкцій, комплектуючих виробів, інвентарю, інструментів, пристроїв, які входять до складу об'єкту незавершеного будівництва. Державна реєстрація об'єкта незавершеного будівництва здійснюється на Учасника-1 (ТОВ «Русь Інвест Буд») у встановленому законодавством порядку».
Як вбачається з пояснень представника Позивача, викладених в позовні й заяві, та підтверджується матеріалами справи, ТОВ «Русь Інвест Буд»звернулось з Заявою до КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна»щодо проведення державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме: житловий будинок з вбудовано-прибудованими приміщеннями та паркінгом за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4.
Відповідно до Листа до КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна»від 02 листопада 2012 року № 40752 (И-2012), останнє відмовило ТОВ «Русь Інвест Буд»у проведенні державної реєстрації права власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме: житловий будинок з вбудовано-прибудованими приміщеннями та паркінгом за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4 у зав'язку з неподанням ТОВ «Русь Інвест Буд»Дозволу на виконання будівельних робіт та документів, що посвідчують право на земельну ділянку.
Як вбачається з Довідки КП «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна»від 12 листопада 2012 року № 41689 (И-2012), копія якої міститься в матеріалах справи, готовність незавершеного будівництва об'єкта нерухомого майна, що знаходиться в м. Києві по вулиці Григорія Андрющенка № 4 літ. «К»складає 11% (одинадцять) відсотків.
Також, Відповідно до Акту обстеження об'єкта будівництва житлового комплексу з паркінгом на вулиці Григорія Андрющенка, 4 літ. «К»в Шевченківському районі м. Києва (І черга), складеного Будівельною лабораторією КП «Київжитлоспецексплуатація», копія якого міститься в матеріалах справи, виконаний об'єм будівельних робіт станом на 02 листопада 2012 року становить 11% загального об'єму будівництва паркінгу.
Крім того, в Акті обстеження об'єкта будівництва житлового комплексу з паркінгом на вулиці Григорія Андрющенка, 4 літ. «К»в Шевченківському районі м. Києва (І черга), складеного Будівельною лабораторією КП «Київжитлоспецексплуатація», зазначено, що на час огляду на будівельному майданчику виконані наступні будівельні роботи: відритий котлован під пляму забудови паркінгу та частково влаштований фундамент з буроін'єкційних паль з монолітним залізобетонним ростверком.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, представник ТОВ «Русь Інвест Буд»зазначає, що на підставі укладених між ТОВ «БМК Планета-Буд» та ТОВ «Русь Інвест Буд»Додаткової угоди № 3 до Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року та Додаткової угоди № 5 до Договору про спільну діяльність (простого товариства) № 21/08/7-1 від 21 серпня 2007 року у останнього виникло право власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4, готовністю 11% (одинадцять) відсотків.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, Суд вважає, що позовні вимоги ТОВ «Русь Інвест Буд» про визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»права власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4, готовністю 11% (одинадцять) відсотків. підлягають задоволенню з наступних підстав.
Частиною 2 статті 41 Конституції України визначено, що право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.
Кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів (стаття 20 Господарського кодексу України).
Відповідно до статті 16 Цивільного кодексу України Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Таким чином, позов про визнання права власності - це недоговірна вимога про констатацію перед третіми особами факту приналежності Позивачу права власності на спірне майно, не поєднане з конкретними вимогами про повернення майна чи усунення інших перешкод, не пов'язаних з позбавленням володіння.
За змістом статей 15, 16 Цивільного кодексу України, статті 20 Господарського кодексу України та статті 1 Господарського процесуального кодексу України, необхідною умовою застосування судом певного способу захисту є наявність, доведена належними у розумінні статті 34 Господарського процесуального кодексу України доказами, певного суб'єктивного права (інтересу) у Позивача та порушення (невизнання або оспорювання) цього права (інтересу) з боку Відповідача, а також -належності обраного способу судового захисту.
З огляду на обраний Позивачем спосіб захисту свого права, в контексті приписів статті 392 Цивільного кодексу України, предметом доказування, а, відповідно, і судової оцінки у розглядуваній справі є як наявність у позивача права власності на спірне майно, так і порушення (невизнання) такого права Відповідачами.
Враховуючи характеристики спірного майна (об'єкт незавершеного будівництва) питання щодо законності його обігу має вирішуватися з урахуванням спеціальних положень статті 331 Цивільного кодексу України, частина 2 якої визначає, що право власності на новостворене нерухоме майно виникає після завершення його будівництва (створення), введення в експлуатацію та державної реєстрації такого права.
Статтею 331 Цивільного кодексу України визначено, що право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна). У разі необхідності особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, може укласти договір щодо об'єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва.
Зважаючи на положення статті 331 Цивільного кодексу України, згідно яких до завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна), у сукупності із визначенням майнових прав за частиною 2 статті 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» потенційне набуття особою, якій до завершення будівництва належать будівельні матеріали, права власності на новостворений об'єкт нерухомості, Суд кваліфікує як майнове право на відповідний об'єкт нерухомості.
Суд звертає увагу, що норми статті 331 Цивільного кодексу України відносно особи, яка розпочала будівництво нерухомості з метою введення відповідного об'єкту в експлуатацію та подальшої реєстрації права власності на нього, встановлюють законні сподівання означеної особи на набуття у подальшому права власності на відповідний об'єкт нерухомості.
За змістом статті 190 Цивільного кодексу України, майнові права є неспоживною річчю та речовими правами, а отже об'єктом цивільних прав та обов'язків. При цьому, ознакою об'єктів цивільних прав згідно статті 178 цього Кодексу є їх оборотоздатність, тобто, спроможність вільно відчужуватися, що у повній мірі розповсюджується на розглядувані майнові права відносно об'єкту незавершеного будівництва, оскільки законодавчих застережень щодо вилучення їх із обороту або обмеження в обороті, чи невід'ємності від фізичної (юридичної) особи наразі не встановлено.
В свою чергу, частиною 3 статті 331 Цивільного кодексу України безпосередньо передбачено можливість вчинення угод відносно об'єктів незавершеного будівництва, із вказівкою про те, що право власності реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва.
Крім того, частино 3 статті 3 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», суб'єктам господарської діяльності, що здійснюють будівництво (забудовникам), дозволяється проводити державну реєстрацію права власності в бюро технічної інвентаризації на об'єкти незавершеного будівництва та їх частини з метою подальшого продажу чи передачі в іпотеку.
Також, Суд зазначає, що внаслідок вирішення спору про визнання права власності на об'єкт незавершеного будівництва вирішується питання про приналежність відповідного майна певній особі у його поточному статусі об'єкту незавершеного будівництва.
З урахуванням наведених положень норм чинного законодавства України та досліджених в ході судового розгляду обставин справи, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»про визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»права власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4, готовністю 11% (одинадцять) відсотків є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Частиною 1 статті 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Відповідно до статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, Суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги ТОВ «Русь Інвест Буд» є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Витрати по сплаті судового збору, відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на ТОВ «БМК Планета-Буд».
На підставі викладеного, керуючись статтями 32, 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд» задовольнити повністю.
2. Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»(03150, м. Київ, вул. А. Барбюса, 28-б, код ЄДРПОУ 35310615) право власності на об'єкт незавершеного будівництва, а саме житловий комплекс з паркінгом та вбудовано-прибудованими приміщеннями адміністративного та громадського призначення, що знаходиться за адресою: м. Київ, вулиця Григорія Андрющенка,4, готовністю 11% (одинадцять) відсотків.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «БМК Планета-Буд»(01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 18-А, код ЄДРПОУ 32827777) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Русь Інвест Буд»(03150, м. Київ, вул. А. Барбюса, 28-б, код ЄДРПОУ 35310615) 64 380 (шістдесят чотири тисячі триста вісімдесят) гривень 00 копійок
4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
5. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Дата складання та підписання повного тексту рішення : 30 листопада 2012 року.
Суддя О.В. Чинчин
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2012 |
Оприлюднено | 06.12.2012 |
Номер документу | 27840972 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чинчин О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні