ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Вінниця
27 листопада 2012 р. Справа № 2а/0270/5188/12
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Поліщук Ірини Миколаївни,
розглянувши в порядку письмового провадження матеріали справи
за позовом: управління Пенсійного фонду України у Тростянецькому районі
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ :
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду (далі - УПФ) України у Тростянецькому районі з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропродінвест - 2005" в особі філії "Ободівський цукровий завод" Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропродінвест - 2005" (далі - ТОВ «Агропродінвест - 2005» в особі філії «Ободівський цукровий завод» ТОВ «Агропродінвест - 2005») про стягнення заборгованості.
Позов мотивовано тим, що за ТОВ «Агропродінвест - 2005» в особі філії «Ободівський цукровий завод» ТОВ «Агропродінвест - 2005» рахується заборгованість по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування в сумі 40733,83 грн.
Оскільки, в добровільному порядку відповідач суму заборгованості зі сплати єдиного внеску не сплатив, УПФ України у Томашпільському районі звернулося до суду з позовом про стягнення з ТОВ «Агропродінвест - 2005» в особі філії «Ободівський цукровий завод» ТОВ «Агропродінвест - 2005» заборгованості у розмірі 40733,83 грн.
У судове засідання представник позивача не з'явився, 26.11.2012р. до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження та підтримання позовних вимог в повному обсязі (а.с.33).
Представник відповідача в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин. Копія ухвали про відкриття провадження у адміністративній справі та призначення судового засідання на 27.11.2012 року отримана відповідачем 16.11.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.30,31). Заяв, клопотань про неможливість прибуття у судове засідання до суду не надходило, письмових заперечень на позовну заяву з нормативно-документальним обґрунтуванням суду не надано.
Відповідно до ч. 4 статті 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Частиною 1 статті 49 КАС України встановлено, що особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Відповідно до частини 2 зазначеної вище статті особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час, дату і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Враховуючи те, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для вирішення справи, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не визнана судом обов'язковою, суд, у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, визнав можливим проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовна заява обґрунтована і підлягає задоволенню з наступних підстав.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Пунктом 1 ч. 1 ст. 4 вказаного Закону передбачено, що платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Судом встановлено, що філія «Ободівський цукровий завод» ТОВ «Агропродінвест - 2005» перебуває на обліку в УПФ України у Тростянецькому районі та є платником єдиного внеску відповідно до заяви про реєстрацію (а.с.6).
Згідно довідки з ЄДРПОУ серії АА № 391283 від 23.09.2011 року правовий статус філії «Ободівський цукровий завод» ТОВ «Агропродінвест - 2005» (ідентифікаційний код 37724496): «Без права юридичної особи»; головне підприємство «ТОВ «Агропродінвест - 2005» 37640558»; організаційно-правова форма за КОПФГ: «610 Філія (інший відокремлений підрозділ)» (а.с.7).
Також, відповідно до Положення «Про діяльність філії «Ободівський цукровий завод» ТОВ «Агропродінвест - 2005»» затвердженого Загальними зборами учасників товариства «Агропродінвест-2005» протокол №5 від 29.08.2011 року, судом встановлено, що: «філія є відокремленим підрозділом Товариства, що розташований поза місцем знаходження Товариства і здійснює частину функцій Товариства (п.1.2.); Філія має самостійний баланс, поточні рахунки в банківських установах з правом проведення розрахунків з оплати праці та з контрагентами в межах повноважень, наданих Положенням (п.1.8.); Згідно п.п.3.2.1. п.3.2. Філія зобов'язана сплачувати податки і збори, передбачені чинним законодавством України, з діяльності (операцій) Філії, що є об'єктом оподаткування…; Філія за результатами своєї діяльності самостійно подає податкову та статистичну звітність до органів державної влади в порядку, передбаченому чинним законодавством України (п.4.3.)»(а.с.8-10).
Нормами ст. 95 Цивільного Кодексу України, визначено, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій.
З огляду на викладене, вбачається, що філія «Ободівський цукровий завод» ТОВ «Агропродінвест - 2005»» є самостійним господарюючим суб'єктом.
Так, згідно з п. 1, п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Відповідно до п. 3.1 розділу ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 року №22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 року за №1014/183-18309, платники єдиного внеску зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Частиною 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та п. 4.3.6 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року №21-5 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за №994/18289, передбачено, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Проте, в порушення вищевказаних норм, за відповідачем станом на 01.11.2012 року рахується заборгованість перед УПФУ у Тростянецькому районі за період з 20.08.2012 року по 22.10.2012 року в сумі 40733,83 грн., що підтверджується звітом про суми нарахованої заробітної плати, а саме таблицею нарахування єдиного внеску за вересень 2012 року від 16.10.2012 року, розрахованої та поданої відповідачем до позивача самостійно (а.с.17-22), витягом з картки особового рахунку платника єдиного внеску (а.с.12-14), розрахунком ціни позову (а.с.11).
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилають платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Як вбачається із матеріалів справи, відповідачу була надіслана вимога № Ю-121 від 01.10.2012 року, однак боржник протягом десяти робочих днів не сплатив зазначеної у ній суми та не оскаржив її.
Положеннями абзацу 6 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI визначено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки (абзац 7 ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI). Таке ж право закріплено у п. 7 ч. 1 ст. 13 цього Закону.
Згідно із ст. ст. 11, 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд відповідно до ст. 86 цього Кодексу оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оскільки «Ободівський цукровий завод» Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропродінвест - 2005» є філією Товариства з обмеженою відповідальністю «Агропродінвест - 2005» і виступає у даних правовідносинах як самостійний господарюючий суб`єкт, суд приходить до висновку про стягнення 40733,83 грн. заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропродінвест - 2005" в особі філії "Ободівський цукровий завод" Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропродінвест - 2005".
Що стосується розподілу судових витрат, то згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропродінвест - 2005" в особі філії "Ободівський цукровий завод" Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропродінвест - 2005" (вул. При заводська, 1, с. Нова Ободівка, Тростянецький район, Вінницька область, код ЄДРПОУ 37724496) на користь управління Пенсійного фонду у Тростянецькому районі 40733,83 грн. (сорок тисяч сімсот тридцять три гривні 83 копійки.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя /підпис/ Поліщук Ірина Миколаївна
З оригіналом згідно:
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2012 |
Оприлюднено | 08.12.2012 |
Номер документу | 27883574 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні