4/263/06
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2006 р. № 4/263/06
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Головуючого Кочерової Н.О.
суддів:Рибака В.В.
Черкащенка М.М.
розглянув касаційну скаргу
закритого акціонерного товариства “Болгарка”
на ухвалу від 10.08.2006Одеського апеляційного господарського суду
у справі№ 4/263/06господарського суду Миколаївської області
за позовомзакритого акціонерного товариства “Возко”
дозакритого акціонерного товариства “Болгарка”
простягнення 115 000 грн.
за участю представників сторін:
від позивача не з'явилися
від відповідача не з'явилися
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Одеського апеляційного господарського суду від 10.08.2006 (судді: Гладишева Т.Я. –головуючий, Савицький Я.Ф., Лавренюк О.Т.) закритому акціонерному товариству “Болгарка” відмовлено у прийнятті апеляційної скарги.
Не погоджуючись з ухвалою, закрите акціонерне товариство “Болгарка” звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить її скасувати, посилаючись на порушення норм Конституції та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судом норм процесуального права, колегія суддів Вищого господарського суду України прийшла до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Припис статті 129 Конституції України встановлює основні засади судочинства, до якого віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в статті 12 Закону України “Про судоустрій України”, згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадку і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Таким чином, Господарський процесуальний кодекс повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасник судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апеляційному чи касаційному порядку.
Як вбачається, ухвалою від 13.06.2006 господарським судом Миколаївської області було призначено розгляд справи.
Стаття 64 ГПК України, на підставі якої приймалась ухвала судом першої інстанції, не містить вказівки про можливість її оскарження.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 ГПК України, ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Оскарження вказаної ухвали в апеляційному порядку Господарським процесуальним кодексом не передбачено, а тому апеляційна скарга на ухвалу про призначення розгляду справи не може бути прийнята до розгляду, про що правильно вказано Одеським апеляційним господарським судом.
З урахуванням наведеного підстав для задоволення касаційної скарги не вбачається.
Разом з тим, касаційна інстанція зазначає, що відповідно до статті 22 ГПК України, якою закріплені права і обов'язки сторін, сторони зобов'язанні добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Враховуючи наведене, скаржнику не слід зловживати своїми процесуальними правами і затягувати судовий процес.
Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11111, 11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ:
Касаційну скаргу закритого акціонерного товариства “Болгарка” залишити без задоволення, а ухвалу від 10.08.06 Одеського апеляційного господарського суду у справі № 4/263/06 без змін.
Головуючий Н.Кочерова
Судді: В.Рибак
М.Черкащенко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2006 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 278926 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Кочерова Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні