32/18/548-07(32/228-07)
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
р.
За позовом:
До:
Про:
Суддя Васильєв О.Ю.
ПРЕДСТАВНИКИ :
Від позивача : Харет І.Л. ( дов. № 61 від 13.04.07 р. ) ;
Від відповідача : Василенко В.В. ( дов. від 11.07.07 р. ) ;
Від третьої особи-1 : не з'явився ;
Від третьої особи-2 :Вакуліна М.А. ( дов. № 581 від 10.07.07 р. )
СУТЬ СПОРУ :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Промреєстр»в червні 2007 р. звернулося з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Реєстраторська компанія «Еталон» ( відповідач ) про визнання ТОВ «Реєстраторська компанія «Еталон» таким , що не має права на ведення реєстру власників іменних цінних паперів ВАТ «Житомирхліб»; та про зобов'язання відповідача припинити дії по веденню реєстру власників іменних цінних паперів ВАТ «Житомирхліб». В подальшому - 26.07.07 р. , позивач збільшив позовні вимоги та просив суд також визнати недійсним договір на тимчасове ведення реєстру від 05.02.07 р. , укладений між ТОВ «Реєстраторська компанія «Еталон» та ВАТ «Житомирхліб». Позовні вимоги обґрунтовані ( поміж-іншим ) посиланням позивача на наступні обставини: загальними зборами ВАТ «Житомирхліб»від 15.05.03 р. було прийняте рішення про передачу ведення реєстру власників іменних цінних паперів Товариству з обмеженою відповідальністю «Промреєстр». На виконання цього рішення 21.03.05 р. між ВАТ «Житомирхліб»та ТОВ «Промреєстр»укладено відповідний договір –доручення на надання послуг з ведення реєстру власників іменних цінних паперів № 120/05 ; який ( на думку позивача ) є дійним і до цього часу .Одночасно позивач вважає , що оспорюваний ним договір на тимчасове ведення реєстру від 05.02.07 р., укладений між ТОВ «Реєстраторська компанія «Еталон» та ВАТ «Житомирхліб»на виконання рішення Наглядової ради ВАТ «Житомирхліб»від 21.11.06 р. , укладений сторонами в порушення вимог ст.9 Закону України «Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні»та Положення № 60 від 26.05.98 р. ( що діяло на час виникнення спірних правовідносин ) , оскільки рішення про передачу реєстру , в разі неможливості скликання загальних зборів акціонерів , повинно було прийняти Правління , а не Наглядова рада ВАТ «Житомирхліб».Окрім того позивач зазначає , що на зборах Наглядової ради ВАТ «Житомирхліб»від 21.11.06 р. брали участь у голосуванні і особи ,які не були членам Наглядової ради ; а особа ,яка підписала від імені ВАТ «Житомирхліб»спіний договір , не мала повноважень на здійснення від імені товариства таких дій , оскільки станом на 05.02.07 р. Білобров В.В. не був головою Правління ВАТ «Житомирхліб».
Враховуючи вищезазначене ,суд повинен залучити ВАТ «Житомирхліб»до участі у справі вже в якості відповідача , а не третьої особи ( оскільки товариство є стороною оспорюваного договору ) . Розглядаючи позовні вимоги про визнання вищезазначеного договору недійсним ,суд повинен буде надавати правову оцінку рішенням Наглядової ради , загальних зборів ВАТ «Житомирхліб»; встановлювати , хто саме був головою Правління , членами Наглядової ради ВАТ «Житомирхліб», тощо . Тобто цей спір є безпосередньо пов'язаний із діяльністю та управлінням ВАТ «Житомирхліб»- тобто за своєю правовою природою є спором , що виникає з корпоративних відносин . Місцезнаходженням емітента - ВАТ «Житомирхліб», згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців є м. Житомир .
Відповідно до приписів ГПК України : справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів, справи у спорах про визнання договорів недійсними розглядаються господарським судом за місцезнаходженням сторони, зобов'язаної за договором здійснити на користь другої сторони певні дії, такі як: передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо. Справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також справи про визнання недійсними актів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача. Справи у спорах за участю кількох відповідачів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача ( ст.15 ) . Справи у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарського товариства, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням господарського товариства згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ( ст.16 ) . Згідно із вимогами ст.17 ГПК України , якщо справа не підсудна даному господарському суду, матеріали справи надсилаються господарським судом за встановленою підсудністю не пізніше п'яти днів з дня надходження позовної заяви або винесення ухвали про передачу справи . Ухвалу про передачу справи за підсудністю може бути оскаржено.
На підставі викладеного та керуючись вимогами ст.ст. 15,16,17,86 ГПК України, господарський суд,-
У Х В А Л И В:
Надіслати матеріали справи № 32/228-07 за підсудністю до господарського суду Житомирської області .
Суддя
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2007 |
Оприлюднено | 27.01.2009 |
Номер документу | 2793039 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Васильєв О.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні