ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2012 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/7983/12
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Сич С.С.,
при секретарі - Грубчак Н.М.,
за участю:
представників Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби - Серкова Ю.А., Яремчука О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна, -
В С Т А Н О В И В:
17 грудня 2012 року Державна податкова інспекція у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з поданням до Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту майна та пов'язує виникнення обставин, що зумовлюють звернення до суду із прийняттям Державною податковою інспекцією у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби рішення від 17 грудня 2012 року про застосування адміністративного арешту майна платника податків.
В судовому засіданні представники Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби подання підтримали, просили його задовольнити.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" у судове засідання не з'явився, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду подання.
Згідно ч. 8 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, митного органу, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено.
Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне розглянути подання за відсутності представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" за наявними у справі матеріалами.
Суд, заслухавши пояснення представників Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби, вивчивши та дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК", ідентифікаційний код 35658207, зареєстроване виконавчим комітетом Полтавської міської ради 09.01.2008 року та взяте на облік платника податків в ДПІ у м. Полтаві з 10.01.2008 року за № 23845 (а.с. 8-10).
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Матеріалами справи підтверджено, що станом на 24.05.2012 року за Товариством з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" рахувався податковий борг в сумі 109055 грн.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі, коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Позивачем складена та вручена відповідачу 24.05.2012 року податкова вимога від 15.05.2012 року № 689 (а.с. 6).
Відповідно до положень ст. 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Положеннями ст. 89 Податкового кодексу України передбачено, що право податкової застави виникає у разі: несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов'язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу.
Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису.
До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу.
Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг.
Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Судом встановлено, що у зв'язку з наявністю у Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" податкового боргу, який станом на 16.07.2012 року збільшився та становив 111462 грн., на підставі рішення начальника ДПІ у м. Полтаві від 13.07.2012 р. № 6531/10/19-135 про опис майна у податкову заставу (а.с. 5), здійснено опис майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК", про що складено акт опису № 53 від 16.07.2012 р. (а.с. 17-18).
Із пояснень представника ДПІ у м. Полтаві у судовому засіданні встановлено, що рішення та акт опису майна Товариством не оскаржувалися. Доказів оскарження зазначеного вище рішення та акту опису суду не надано.
23.11.2012 року органам державної податкової служби України в особі податкового керуючого проведено перевірку стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, що набрала форму акту № 0032 від 23.11.2012 року (а.с. 14-16).
За результатами перевірки встановлено відсутність майна в кількості 286 одиниць на загальну суму 37620 грн. 46 коп., що внесене до акту опису майна від 16.07.2012 року № 53.
17.12.2012 року на підставі п.п. 94.2.1 ст. 94 Податкового кодексу України за поданням начальника ГВПМ ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС про застосування адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" (а.с. 11) начальником ДПІ у м. Полтаві Полтавської області ДПС прийнято рішення № 0010 про застосування умовного адміністративного арешту майна платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СП".
Перевіряючи обґрунтованість адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК", застосованого на підставі рішення Державної податкової інспекції у м. Полтаві від 17.12.2012 року № 0010, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до положень ст. 94 Податкового кодексу України адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Арешт майна може бути застосовано у разі, якщо платник податків порушує правила відчуження майна, що перебуває у податковій заставі (п.п. 94.2.1 п. 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України) та полягає у забороні платнику податків вчиняти щодо свого майна, яке підлягає арешту, дії, зазначені у пункті 94.5 цієї статті.
Арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.
Керівник органу державної податкової служби (його заступник) за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків, яке надсилається: платнику податків з вимогою тимчасово зупинити відчуження його майна; іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебуває майно такого платника податків, з вимогою тимчасово зупинити його відчуження.
Згідно з пунктом 94.10 статті 94 Податкового кодексу України арешт на майно може бути накладено рішенням керівника органу державної податкової служби (його заступника), обґрунтованість якого протягом 96 годин має бути перевірена судом. Строк, визначений цим пунктом, не включає добові години, що припадають на вихідні та святкові дні.
Як вбачається з матеріалів справи, платник податків має податковий борг; майно Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" перебуває у податковій заставі; порушень законодавства України під час проведення перевірки стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, судом не встановлено; платником податків не надано податковому керуючому або суду доказів, які б свідчили про збереження зазначеного майна в кількості 286 одиниць на загальну суму 37620 грн. 46 коп., що внесене до акту опису майна від 16.07.2012 року № 53.
Крім того, беручи до уваги, що адміністративний арешт є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом, суд враховує, що податковим органом вживалися заходи щодо погашення податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" шляхом звернення до суду з поданням у порядку ст. 95 Податкового кодексу України, зокрема, заявник звернувся з поданням до Полтавського окружного адміністративного суду до Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" про стягнення коштів з рахунків платника податків за податковим боргом.
Постановою суду від 26.07.2012 року у справі № 2а-1670/4893/12 подання ДПІ у м. Полтаві задоволено, стягнуто з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" податковий борг з податку на прибуток у сумі 111462 грн.
Однак, платіжні доручення повернуті банківськими установами до ДПІ у м. Полтаві без виконання у зв'язку з відсутністю на рахунках Товариства коштів.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість рішення начальника податкового органу про застосування умовного адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК", у зв'язку з чим подання Державної податкової інспекції у м. Полтаві підлягає задоволенню.
Згідно з ч. 8 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Подання Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби до Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна задовольнити.
Підтвердити обґрунтованість адміністративного арешту майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Картель - СПК", застосованого на підставі рішення Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби від 17 грудня 2012 року № 0010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя С.С. Сич
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2012 |
Оприлюднено | 20.12.2012 |
Номер документу | 28076345 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.С. Сич
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні