Справа № 2607/11548/12
Категорія 40
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(ЗАОЧНЕ)
20 грудня 2012 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді -Войтенко Т. В. ,
при секретарі - Злобарю А. Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Подільського району» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про зобов'язання поновити планування квартири в попередній стан, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Подільського району» звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про зобов'язання поновити планування квартири в попередній стан.
Свої вимоги мотивує тим, що житловий будинок АДРЕСА_1 перебуває на балансі КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Подільського району», обслуговуючою організацією є КП «Синьоозерне».
Власниками квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в рівних частинах відповідно до договору купівлі-продажу квартири від 23 листопада 1999 року, посвідченого державним нотаріусом першої Київської державної нотаріальної контори та зареєстрований в реєстрі за №22-6174.
27 вересня 2011 року комісія в складі спеціалістів КП «Синьоозерне» обстежила квартиру АДРЕСА_1 і виявила порушення відповідачами вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Правил користування приміщеннями житлових будинків, а саме в квартирі відповідачів було демонтовано стіну між кімнатою площею 9,9 кв.м. та кухнею 6,9 кв.м., а в кімнаті 9,9 кв.м. закладено дверний отвір.
Посилаючись на те, що відповідачі допустили самовільне переобладнання жилого приміщення, а тому зобов'язані за свій рахунок привести приміщення у попередній стан, КП «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Подільського району» звернулася до суду з даним позовом, в якому просить зобов'язати ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за свій рахунок привести приміщення квартири АДРЕСА_1 у попередній стан відповідно до поверхового плану забудови будинку.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просила позов задовольнити з викладених у ньому підстав.
Відповідачі у судове засідання не з'явилися, про день і місце розгляду справи були повідомлені належним чином. Заяв про розгляд справи за їх відсутності або про причини неявки від відповідачів не надходило, що за відсутності заперечень представника позивача є підставою для ухвалення заочного рішення (ст.224 ЦПК України).
Представник третьої особи по справі КП «Синьозерне» в судове засідання не з»явився ,про розгляд справи був повідомлений належним чином.
Зважаючи на вищевикладене та відсутність заперечень представника позивача, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи у відсутності відповідачів та ухвалення заочного рішення по справі, яким задовольнити позовні вимоги у зв'язку з наступним.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є власниками АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 23 листопада 1999 року, посвідченого державним нотаріусом першої Київської державної нотаріальної контори ОСОБА_4 та зареєстрований в реєстрі за №22-6174 (а.с. 9).
Встановлено, що після придбання квартири ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 здійснили її перепланування.
27 вересня 2011 р. комісією КП «Синьоозерне» було складено акт обстеження квартири АДРЕСА_1 та виявлено порушення відповідачами вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Правил користування приміщеннями житлових будинків, а саме в квартирі відповідачів було демонтовано стіну між кімнатою площею 9,9 кв.м. та кухнею 6,9 кв.м., а в кімнаті 9,9 кв.м. закладено дверний отвір (а.с.7).
14 вересня 2011 р. КП «Синьоозерне» звернулося до ОСОБА_1 з листом №1307 про надання проектно-дозвільної документації Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в м.Києві на перепланування квартири АДРЕСА_1 (а.с.8).
Вимоги виконані не були.
Майстром КП «Синьоозерне» було складено план-схему квартири АДРЕСА_1, з якої вбачається, що в квартирі здійснено перепланування шляхом об'єднання в кухні та кімнати площею 9,9 кв.м. та у кімнаті площею 9,9кв. м. закладений дверний отвір (а.с. 7).
В матеріалах справи відсутні докази про наявність у відповідачів дозволяючих здійснювати перепланування квартири документів, а відтак житлове приміщення повинне бути приведене у попередній стан, що стало підставою для звернення позивача з даним позовом.
Так, відповідно до ст. 10 ЖК України громадяни повинні дбайливо ставитись до будинку, в якому проживають, використовувати приміщення відповідно до його призначення, додержуватись правил користування жилими приміщеннями.
Відповідно до ст. 152 ЖК України переобладнання та перепланування житлового будинку (квартири) проводиться з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів.
Відповідно до ст.177 ЖК України громадяни зобов'язані забезпечувати схоронність жилих приміщень.
Відповідно до п. 7. Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 р. № 572, власник квартири зобов'язаний використовувати приміщення житлового будинку за призначенням, забезпечувати збереження житлових і підсобних приміщень та технічного обладнання; не допускати виконання робіт та інших дій, що викликають
псування приміщень, приладів та обладнання будинку, гуртожитку, порушують умови проживання громадян.
Відповідно до ст. 24 ЖК України житлово-експлуатаційні організації забезпечують схоронність житлового фонду і належне використання, а також контроль додержання громадянами правил користування жилим приміщенням.
Відповідно до п.1.4.6 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 № 76, власник жилого будинку, жилого чи нежилого у жилому будинку приміщення, що припустив самовільне переобладнання або перепланування, що призводить до порушення конструктивних елементів або засобів протипожежного захисту, зобов'язаний за свій рахунок привести це приміщення до попереднього стану.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача та задоволення позовних вимог шляхом зобов'язання ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за власний рахунок привести житлове приміщення квартири АДРЕСА_1 у попередній стан відповідно до поверхового плану забудови будинку.
Керуючись ст.ст. 100, 152, 177 ЖК України, Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 N 76, ст. 526 ЦК України, ст.ст. 3,10, 60, 88, 213-215,217, 294 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В :
Позов Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Подільського району» задовольнити.
Зобов'язати ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за власний рахунок привести житлове приміщення квартири АДРЕСА_1 у попередній стан відповідно до поверхового плану забудови будинку.
Рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва шляхом подання через Подільський районний суд м. Києва апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Т. В. Войтенко
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2012 |
Оприлюднено | 24.12.2012 |
Номер документу | 28162711 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Войтенко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні