cpg1251 к
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"07" серпня 2012 р. Справа № №7/59-Б
За клопотанням ліквідатора -Гули Я.О.
про зняття арешту з майна банкрута
у справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Чародійка», м.Луцьк
про банкрутство
Суддя Шум М.С.
За участю представників сторін:
ліквідатор: Гула Я.О.
кредитори: н/з
Встановив: 21.05.2009р. визнано банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю «Чародійка»та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю «Чародійка»призначено арбітражного керуючого Гулу Ярослава Омеляновича.
14.11.2011р. на адресу суду від ліквідатора банкрута надійшло клопотання про зняття обтяжень з нерухомого майна, що належить банкруту. Клопотання вмотивоване тим, що майно яке складає ліквідаційну масу ТОВ «Чародійка»перебуває в іпотеці ПАТ «ВТБ Банк» та ПАТ Банк «Форум»до яких ліквідатор неодноразово звертався з проханням погодити ціну продажу та зняти обтяження, проте станом на 10.11.2011р. кредитори не повідомили ліквідатора про погодження чи відмову у погодженні ціни продажу та не зняли забезпечення з майна, що робить неможливим реалізацію ліквідаційної маси по причині її обтяження, забороною на відчуження.
Представники кредиторів ПАТ «ВТБ Банк», ПАТ Банк «Форум»в судове засідання не з'явилися, про причину неявки суд не повідомили, будь-яких заперечень з приводу заявленого клопотання щодо зняття обтяжень суду не подали.
В судовому засіданні ліквідатор просив задоволити його клопотання та зняти обтяження з майна банкрута.
Своє клопотання ліквідатор обгрунтовує тим, що наявні обмеження унеможливлюють проведення заходів ліквідаційної процедури шляхом реалізації ліквідаційної маси боржника.
З врахуванням введеної господарським судом ліквідаційної процедури боржника, ліквідатор просить скасувати вжиті заходи.
Відповідно до ч. 1 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Такої ж позиції дотримується Вищий господарський суд України, що викладена у постанові від 29.02.2012 р. у справі № 42/132 б, де зазначено, що за загальним правилом зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 23 Закону про банкрутство є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб, у тому числі реєструючих органів та нотаріусів, не потребує подальшого винесення окремих судових рішень, а також сплати додаткових коштів.
Згідно частин 1, 2 ст. 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які в разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку. Речі, визначені родовими ознаками, що належать банкруту на праві володіння або користування, включаються до складу ліквідаційної маси.
Майно банкрута, що є предметом застави, включається до складу ліквідаційної маси, але використовується виключно для першочергового задоволення вимог заставодержателя.
Згідно ч. 1 ст. 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», після проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута ліквідатор розпочинає продаж майна банкрута на відкритих торгах, якщо комітетом кредиторів не встановлено інший порядок продажу майна банкрута.
В ході ліквідаційної процедури ліквідатором ТОВ «Чародійка»виявлено, що майнові активи банкрута, які становлять ліквідаційну масу останнього, обтяжені рядом арештів та заборон відповідно до витягу з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 10.11.2011р. № 33714094.
Відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання, включаються ліквідатором до складу ліквідаційної маси, оцінюється та реалізується для погашення вимог кредиторів, які включені до реєстру вимог кредиторів.
Враховуючи викладене, клопотання ліквідатора Гули Я.О. підлягає до задоволення.
Обов'язковість виконання рішень, ухвал, постанов господарського суду віднесено також до принципів організації і діяльності названого суду. Статтею 115 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що рішення, ухвала, постанова господарського суду підлягають обов'язковому виконанню підприємствами, установами, посадовими особами.
Відповідно до ст.ст. 4, 45 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.
Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно п. 29. Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 14.08.2007, № 01-8/675 "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007 року" ухвали господарського суду набирають чинності в день їх винесення судом.
Керуючись ст.ст. 23, 26, 30 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст.ст. 4, 45, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1 . Клопотання ліквідатора зодоволити повністю.
2 . Скасувати обтяження - заборони на нерухоме майно, що належать товариству з обмеженою відповідальністю «Чародійка»(м. Луцьк, бульвар Дружби народів, 13А/73, код ЄДРПОУ 19164945), які внесено до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна приватним нотаріусом Урумовою Ж.М., а саме:
заборону на нерухоме майно від 07 .08.2007 р. за № 4915677, об'єкт обтяження: приміщення площею 1201,9 кв.м, в тому числі приміщення підвалу площею 164,4 кв.м, номер за РПВН: 17684745, Львівська область, м. Львів, вул. І. Франка, 23-а.
3 . Скасувати обтяження - заборону на нерухоме майно, що належать товариству з обмеженою відповідальністю «Чародійка»(місцезнаходження: м. Луцьк, бульвар Дружби народів, 13А/73, код ЄДРПОУ 19164945), які внесено до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна приватним нотаріусом Коцюбинським А.В., а саме:
заборону на нерухоме майно від 13 .06.2008 р. за № 7389592, об'єкт обтяження: котельня загальною площею 56,6 кв.м,, номер за РПВН: 18869914, Львівська область, м.Львів, вул. І. Франка, 23-а.
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2012 |
Оприлюднено | 29.12.2012 |
Номер документу | 28212600 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні