Донецький окружний адміністративний суд У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
11 грудня 2012 р. Справа № 2а/0570/10403/2011
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України про заміну сторони виконавчого провадження по адміністративній справі за позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Управління фінансування соціального будівництва" м. Донецьк про стягнення штрафу у сумі 5100 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України м. Київ, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Управління фінансування соціального будівництва" м. Донецьк про стягнення штрафу у сумі 5100 грн.
Постановою від 17 січня 2012 року позовні вимоги Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Управління фінансування соціального будівництва" м. Донецьк про стягнення штрафу у сумі 5100 грн. - задоволені в повному обсязі.
27 листопада 2012 року Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України м. Київ звернулась до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження, відповідно до якої просить суд замінити Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України м. Київ на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Частиною 5 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Указом Президента України від 23 листопада 2011 року № 1069/2011 «Про ліквідацію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України» визначено ліквідувати Держфінпослуг. Правонаступника Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України не визначено.
Відповідно до Положення про Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 № 157 та Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг України», в редакції, що діяла до набрання чинності Законом України від 07.07.2011 № 3610-VІ, Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України виступала спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послугу межах, визначених законодавством.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 № 256, Положення №157 втратило чинність.
Указом Президента України від 23 листопада 2011 року №1070/2011 утворено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, яка 20.02.2012 року внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та знаходиться за адресою: вул. Б. Грінченка, 3, м. Київ, 01001.
Відповідно до п. 1 цього Положення Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством.
Таким чином, повноваження та функції щодо державного регулювання ринків фінансових послуг, що здійснювалися Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України як спеціально уповноваженим органом державної влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, після набуття повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, здійснюються нею.
Частиною 1 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку, про задоволення заяви позивача.
Керуючись статтями 160, 165, 186, 258, 260, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд.
УХВАЛИВ:
Заяву Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України м. Київ України про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі № 2а/0570/10403/2011- задовольнити.
Допустити заміну позивача по справі Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України - на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Ухвала може бути пред'явлена до виконання разом з виконавчим листом.
Ухвала може бути оскаржена в загальному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
Суддя Кониченко О.М.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2012 |
Оприлюднено | 29.12.2012 |
Номер документу | 28245900 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кониченко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні