cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 5011-19/1572-2012 11.04.12 За позовом Публічного акціонерного товариства "Трест "Київпідземшляхбуд-2"
до Приватного підприємства "Рік"
про зобов'язання вчинити дії
Суддя Шаптала Є.Ю.
Представники :
Від позивача: Полонська Н.М. за дов. № 344-7 від 05.07.2011 р.
Від відповідача: Дегтяр М.Г. за дов. № б\н від 21.02.2012 р.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ :
Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного підприємства "Рік" про зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.02.12 р. порушено провадження у справі № 5011-19/1572-2012, розгляд справ призначено на 29.02.2012 р.
29.02.2012 року представником відповідача подано до відділу діловодства суду відзив на позовну заяву.
29.02.2012 р. по справі оголошено перерву до 26.03.2012 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.03.2012 року розгляд справи відкладено на підставі ст. 77 ГПК України на 11.04.2012 року.
Представник позивача в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав та просив задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог, з підстав наведених у відзиві на позовну заяву.
В судовому засіданні 11.04.2012 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, Господарський суд міста Києва
ВСТАНОВИВ:
01.10.2007 року між Відкритим акціонерним товариством «Трест «Київпідземшляхбуд -2»(Підрядник) та Приватним підприємством «Рік»(субпідрядник) було укладено договір № 01/10/07 підряду на будівництво житлового масиву «Нова Богданівка»у с. Богданівка Броварського району, Київської області.
Відповідно до п. 1.1 Договору Підрядник доручає, а Субпідрядник зобов'язується своїми силами та засобами здійснити роботи по монтажу внутрішніх систем опалення, водопостачання та каналізації житлових будинків типів Db 2, De 1, Be 1, Bg 1 в житловому масиві «Нові Богданівка»у с. Богданівка Броварського району, Київської області.
Орієнтовані строки виконання робіт, при умові своєчасного фінансування -початок робіт -жовтень 2007 року, закінчення робіт -грудень 2007 року (п. 2.1 Договору).
Згідно п. 3.1 Договору вартість робіт, орієнтовано складає 1 500 000,00 грн, в т.ч ПДВ -250 000,00, і ця сума є договірною ціною за договором.
Відповідно до п. 4.7 Договору, субпідрядник зобов'язаний своєчасно складати, узгоджувати та вести у встановленому порядку наступну виконавчу документацію: журнал виконання робіт, журнал вхідного контролю якості матеріалів та обладнання, журнал техніки безпеки, журнал поєднаних робіт, акти на приховані роботи, акти попереднього приймання технологічних періодів та спеціальних видів робіт, повного комплекту проектної та виконавчої документації, для забезпечення роботи комісій. Субпідрядник зобов'язаний забезпечити разом із підрядником роботу приймальної комісії з ведення об'єкта в експлуатацію згідно з чинним законодавством, оформляти всю виконавчу документацію, передати її, разом із підрядником, експлуатуючій організації (п. 4.10 Договору).
Пунктом 4.13 Договору передбачено, що Субпідрядник зобов'язаний у ході приймання об'єкта в експлуатацію підготувати та представити підряднику всі необхідні документи, що підтверджують використання матеріалів, устаткування та обладнання. Субпідрядник зобов'язаний передати підряджнику інструкції та технічні паспорти щодо використання та технічного обслуговування внутрішнього та технологічного обладнання об'єкта.
Позивач зазначає, що вказана у п.п. 4.7,4.10,4.13 Договору документація не була передана субпідрядником підряднику, в зв'язку з чим останній звернувся з претензією до відповідача № 10/58 від 28.10.2011 року, в якій просив виконати умови договору та передати уповноваженій особі підрядника по акту приймання -передачі документацію.
25.11.2011 року відповідачем надіслано позивачу відповідь на претензію № 37 від 21..11.2011 року, в якій субпідрядник зазначив про невизнання претензії підрядника.
Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, представника відповідача, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Внаслідок укладення договору № 01/10/07 підряду на будівництво житлового масиву «Нова Богданівка»у с. Богданівка Броварського району Київської області від 01.10.2007 року між сторонами згідно п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України, виникли цивільні права та обов'язки.
Оскільки між сторонами по справі склалися господарські правовідносини, то до них слід застосувати положення Господарського кодексу України як спеціального акту законодавства, що регулює правовідносини у господарській сфері.
Відповідно до абзацу 2 пункту 1 статті 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.
Згідно ст. 173 Господарського кодексу України один суб'єкт господарського зобов'язання повинен вчинити певну дію на користь іншого суб'єкта, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст.. 526 ЦК України один суб'єкт господарського зобов'язання повинен вчинити певну дію на користь іншого суб'єкта, а інший суб'єкт має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Частиною першою статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Відповідно до частини сьомої зазначеної статті не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо), або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно ч. 2 ст. 509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Пункт 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України передбачає, що підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно ч. 1 ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Відповідно до п. 4.7 Договору, субпідрядник зобов'язаний своєчасно складати, узгоджувати та вести у встановленому порядку наступну виконавчу документацію: журнал виконання робіт, журнал вхідного контролю якості матеріалів та обладнання, журнал техніки безпеки, журнал поєднаних робіт, акти на приховані роботи, акти попереднього приймання технологічних періодів та спеціальних видів робіт, повного комплекту проектної та виконавчої документації, для забезпечення роботи комісій. Субпідрядник зобов'язаний забезпечити разом із підрядником роботу приймальної комісії з ведення об'єкта в експлуатацію згідно з чинним законодавством, оформляти всю виконавчу документацію, передати її, разом із підрядником, експлуатуючій організації (п. 4.10 Договору).
Пунктом 4.13 Договору передбачено, що Субпідрядник зобов'язаний у ході приймання об'єкта в експлуатацію підготувати та представити підряднику всі необхідні документи, що підтверджують використання матеріалів, устаткування та обладнання. Субпідрядник зобов'язаний передати підряднику інструкції та технічні паспорти щодо використання та технічного обслуговування внутрішнього та технологічного обладнання об'єкта.
Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до статті 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ст. 530 ЦК України).
Крім того, відповідно до п. 31 Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.2005 року № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договір підряду в капітальному будівництві»субпідрядник повинен подати замовнику звіт про використання матеріальних ресурсів та повернути їх залишок у разі, коли забезпечення виконання робіт матеріальними ресурсами повністю або частково здійснюється замовником; забезпечити ведення та передачі замовнику в установленому порядку документів про виконання договору підряду.
Відповідач у відзиві на позовну заяву зазначає, що всі необхідні документи надавались на вимогу уповноваженого представника підрядника під час роботи робочої комісії (у тому числі в ході «здачі»збудованих об'єктів), посилається на те, що ним було виконано обов'язки в повному обсязі та належним чином та посилається на підписи уповноважених представників інспекції та інших членів комісії і підписи уповноважених представників позивача на актах виконаних робіт. Зазначені твердження не свідчать про повне виконання обов'язків щодо передачі документів позивачу.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна із сторін повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог чи заперечень.
Відповідно до ст. 34 ГПК України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Посилання відповідача на акти виконаних робіт складені за формою КБ-2в свідчать лише про виконані відповідачем роботи на об'єкті та суму, яка підлягає оплаті позивачем за виконані роботи, відомості про передачу документації відсутні.
Дослідивши Акт готовності об'єкта до експлуатації № 94-е від 31.03.2009 року, судом також не встановлено відомостей, які б свідчили про передачу підряднику документації передбачену п.п 4.7, 4.10, 4.13 Договору.
Судом не приймаються до уваги посилання відповідача на п. 3.10 Договору, оскільки п. 3.10 Договору встановлено, що у разі виявлення дефектів та недоробок протягом 12 місяців з моменту передачі будинків інвесторам та\або експлуатуючій організації підрядник письмово повідомляє про це субпідрядника. Субпідрядник зобов'язаний усунути виявлені дефекти і недоробки за власний рахунок у визначені підрядником строки, при умові, що дефекти і недоробки виникли з вини субпідрядника та якщо протягом зазначеного терміну не відбулися порушення встановлених норм і правил експлуатації об'єкта, тому зобов'язання щодо передачі відповідно до умов Договору документації не можна віднести до виявлених дефектів чи недоробок.
Досліджені судом Свідоцтво № 10000046 про відповідність збудованого об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил від 31.03.2009 року, Акт готовності об'єкта до експлуатації № 94-е від 31.03.2009 року не місять відомостей про передачу документів субпідрядником підряднику та не містять доказів передачі виконавчої документації разом з підрядником експлуатуючій організації.
Посилання відповідача на рішення Господарського суду м. Києва від 19.05.2011 року у справі № 6/103 не приймається судом до уваги, оскільки предмет спору по зазначеній справі не відповідає предмету спору по справі № 5011-19/1572-2012.
Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених норм, а також враховуючи, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем не спростував, належних та допустимих доказів щодо передачі документів не надав, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги нормативно та документально доведені, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Таким чином, позов визнається судом законним, обґрунтованим, доведеним та таким, що підлягає до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати позивача в сумі 1 073,00 грн. (судовий збір) відповідно до положень статті 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача
Керуючись ст.525,526,530, 837,853 ЦК України, ст. 173,193, ГК України, ст. ст. 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, Договором сторін, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити в повному обсязі.
2. Зобов'язати Приватне підприємство «Рік» (юридична адреса: 04070, м. Київ, Контрактова площа, 10а, код 31089529) передати Публічному акціонерному товариству «Трест Київпідземшляхбуд-2»(02105, м. Київ, вул.. Тампере, 13-б, код ЄДРПОУ 0401272) по акту приймання-передачі документи, які стосуються виконаних робіт Субпідрядником згідно Договору № 01/10/07 підряду на будівництво житлового масиву «Нова Богданівка»у с. Богданівка Броварського району, Київської області від 01.10.2007 року, а саме: інструкції та технічні паспорти щодо використання та технічного обслуговування внутрішнього та технологічного обладнання; документи, що підтверджують використання матеріалів, устаткування та обладнання; журнал виконаних робіт, журнал вхідного контролю якості матеріалів та обладнання; журнал техніки безпеки, журнал поєднаних робіт; акти на приховані робот; акти попереднього приймання технологічних періодів та спеціальних видів робіт, сертифікати відповідності; докази передачі виконавчої документації разом з Підрядником експлуатуючій організації.
3. Стягнути з Приватного підприємства «Рік»(юридична адреса: 04070, м. Київ, Контрактова площа, 10а, код 31089529) на користь Публічного акціонерного товариства «Трест Київпідземшляхбуд-2»(02105, м. Київ, вул.. Тампере, 13-б, код ЄДРПОУ 0401272) судовий збір в розмірі 1 073 (одна тисяча сімдесят три) грн.. 00 коп.
4. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
5. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя Є.Ю. Шаптала
Дата складання повного рішення: 17.04.2012 р.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2012 |
Оприлюднено | 27.12.2012 |
Номер документу | 28264869 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Шаптала Є.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні