ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2012 року Справа № 2а/2370/4464/2012
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді -Гриньковської Н.Ю.,
при секретарі -Педані О.В.,
за участю:
представника позивача -Павленка О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Кам'янської міжрайонної державної податкової інспекції Черкаської області державної податкової служби до товариства з обмеженою відповідальністю «Партнер-Плюс»про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податку, -
встановив:
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулась Кам'янська міжрайонна державна податкова інспекція Черкаської області державної податкової служби, в якій з урахуванням уточнених позовних вимог, ставить питання про надання дозволу на погашення податкового боргу в сумі 7464,75грн. за рахунок майна товариства з обмеженою відповідальністю «Партнер-Плюс».
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідачем, в порушення вимог Податкового кодексу України несвоєчасно та не в повному обсязі сплачувались податки та збори, внаслідок чого утворився податковий борг по податку з доходів фізичних осіб в сумі 7753,14грн. При цьому, податковий борг підтверджується судовим рішенням від 10.01.2012р. в адміністративній справі №2а/2370/8829/2011, що набрало законної сили. Однак, у підприємства відсутні на рахунках у банках грошові кошти, які можуть бути стягнуті в рахунок погашення податкового боргу, а тому, позивач просить суд надати дозвіл на погашення суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи у судове засідання свого представника не направив, письмових пояснень та заперечень на адресу суду не направляв.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності представника відповідача на підставі наявних матеріалів справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Партнер-Плюс», зареєстроване як юридична особа Кам'янською районною державною адміністрацією Черкаської області 31.10.1995р. за ідентифікаційний кодом -22802258 (а.с.28-30).
Як вбачається із матеріалів справи, постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 10.01.2012р. в адміністративній справі №2а/2370/8829/2011 з товариства з обмеженою відповідальністю «Партнер-Плюс» стягнуто податковий борг по податку з доходів фізичних осіб в сумі 7753,14грн. Вказане рішення 13.03.2012р. набрало законної сили (а.с.15-17).
На виконання вищезазначеної постанови, 21.03.2012р. позивачу видано виконавчий лист №2а/2370/8829/2012 (а.с.15).
Керуючись п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI (надалі: ПК України), державні податкові інспекції мають право звертатися до суду, щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до пп. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 ПК України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
В силу п. 15.1. ст. 15 цього Кодексу, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно п. 16.1.4. ст. 16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Згідно із п. 88.1 та п. 88.2 ст. 88 ПК України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
Майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, яке пред'являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом державної податкової служби (п. 89.3.ст. 89 Податкового кодексу України).
Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
З матеріалів справи вбачається, що 29.12.2011р. податковим керуючим складено акт опису майна відповідача (а.с.12). Зазначеним актом проведено опис майна ТОВ «Партнер-Плюс», а саме: агрегат охолодження молока ТХУ-14, зав. №5279, 1994р.в., що знаходиться за адресою: Черкаська область, Чигиринський район, с. Мельники, вул. Кам'яна, 50. Вартість описаного майна, згідно акту, становить -13889,65грн.
Кам'янською міжрайонною державною податковою інспекцією Черкаської області державної податкової служби 03.04.2012р. виставлено платіжну вимогу №1 на рахунок №26003051503156, який було відкрито ТОВ «Партнер-Плюс»у Філії «Черкаське ГРУ»ЗАТ КБ «Приватбанк». Призначення платежу, згідно вимоги: стягнення коштів по виконавчому листу від 21.03.2012р. у справі №2а/2370/8829/2011, виданого Черкаським окружним адміністративним судом для стягнення в дохід бюджету з ТОВ «Партнер-Плюс»податкового боргу на суму 7753,14грн. Однак, дану платіжну вимогу було повернуто без виконання, на підставі п.2.20 глави 2 Постанови Правління НБУ «Про затвердження Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті»від 21.01.2004р. №22, в зв'язку із відсутністю грошових коштів на рахунку платника (а.с.14).
В подальшому, відповідачем було частково сплачено суму податкового боргу в сумі 288,39грн.
З урахуванням часткової сплати, сума податкового боргу ТОВ «Партнер-Плюс» становить 7464,75грн. (7753,14грн. -288,39грн. = 7464,75грн.).
Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
У разі якщо сума коштів, отримана у результаті продажу майна платника податків, перевищує суму його грошового зобов'язання та податкового боргу, різниця перераховується на рахунки такого платника податків або його правонаступників, що передбачено п. 95.6 ст. 95 ПУ України.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення органу державної податкової служби підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою органу державної податкової служби. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом державної податкової служби.
Враховуючи те, що ТОВ «Партнер-Плюс» податковий борг по податку з доходів фізичних осіб в сумі 7464,75грн. повністю та своєчасно сплачений не був, а також беручи до уваги, що Кам'янською міжрайонною державною податковою інспекцією Черкаської області державної податкової служби було вжито всіх заходів для погашення податкового боргу, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна ТОВ «Партнер-Плюс» є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 86, 122, 159, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
Адміністративний позов Кам'янської міжрайонної державної податкової інспекції Черкаської області державної податкової служби про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок майна платника податку - задовольнити повністю.
Надати Кам'янській міжрайонній державній податковій інспекції Черкаської області державної податкової служби (20800, Черкаська область, м. Кам'янка, вул. Декабристів, 2, ідентифікаційний код - 36775267) дозвіл на погашення податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю «Партнер-Плюс»(20800, Черкаська область, м. Кам'янка, вул. Леніна, 45, кв. 16, ідентифікаційний код - 22802258) в сумі 7464,75 (сім тисяч чотириста шістдесят чотири) гривні 75 копійок за рахунок майна, а саме: агрегат охолодження молока ТХУ-14, зав. №5279, 1994 р.в., яке згідно акту опису майна від 29.12.2011р., знаходиться за адресою: вул. Кам'яна, 50, с. Мельники, Чигиринського району, Черкаської області.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Ю. Гриньковська
постанова складена в повному обсязі 27.12.2012р.
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2012 |
Оприлюднено | 02.01.2013 |
Номер документу | 28295371 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Н.Ю. Гриньковська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні