14/461пн-ад
ГОСПОДАРСЬКИЙ
СУД
Луганської області
91016, м.Луганськ
пл.Героїв ВВВ 3а
тел.55-17-32
ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ
СУД
Луганской области
91016, г.Луганск
пл.Героев ВОВ 3а
тел.55-17-32
П О С Т А Н О В А
Іменем України
20.11.06 Справа № 14/461пн-ад.
Судова колегія у складі суддів Лісовицький Є.А. –головуючий, Палей О.С., Пономаренко Є.Ю., розглянувши матеріали справи за позовом
Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську, м.Луганськ
до Приватного підприємства «Лугагроцвіт-2004», м. Луганськ
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача – Державний реєстратор –начальник Управління державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради, м.Луганськ
про визнання недійсним запису про державну реєстрацію та припинення юридичної особи
при секретарі Андрущенко Г.М.
в присутності представників:
від позивача –Тарасевич М.Є., дов. № 6/10 від 10.01.06,
від відповідача –не прибув,
від 3-ї особи –Кулєшова О.О., дов. № 01-4/39 від 13.01.06.
Суть спору: позивачем заявлені вимоги про визнання недійсним запису від 12.10.04 № 13821020000001230 про державну реєстрацію ПП «Лугагроцвіт-2004», код 33182380 з моменту реєстрації (12.10.04) та припинення юридичної особи відповідача з моменту реєстрації.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників позивача та третьої особи, , суд
в с т а н о в и в:
Відповідач, ПП «Лугагроцвіт-2004», зареєстрований в якості суб'єкта господарювання виконавчим комітетом Луганської міської ради 12.10.04, про що зроблений запис № 13821020000001230. Підприємство взяте на податковий облік в Ленінській МДПІ м. Луганську.
Згідно статуту підприємства його місцезнаходження –м. Луганськ, кв.Шевченко, б.125, кв.3, засновником та керівником зареєстрована Палько Т.А., яка мешкає за цією ж адресою.
Згідно пояснень Палько Т.А у 2004 році вона познайомилась з чоловіком на ім'я Віталій, який запропонував їй зареєструвати підприємство на своє ім'я та на домашню адресу. Після реєстрації підприємства Палько Т.А. віддала статутні документи, печатку і штамп вказаній особі, з тих пір фінансово-господарською діяльністю вона не займається, ніяких документів не підписувала, до податкової інспекції ніякої звітності не надавала, про місцезнаходження зазначеного підприємства та про його діяльність їй не відомо.
Таким чином, стверджує податковий орган, реєстрація ПП «Лугагроцвіт-2004»відбулася внаслідок домовленості між Палько Т.А. та особою на ім'я Віталій, при цьому засновник був введений в оману щодо дійсної мети створення підприємства. В свою чергу невідома особа оманним шляхом заволоділа установчими документами і печаткою підприємства з метою порушення економічних інтересів держави щодо несплати встановлених законодавством податків і зборів, що підтверджується неподанням податкової звітності, незнаходженням відповідача за юридичною адресою.
Оцінивши всі обставини, суд вважає наступне.
Відповідно до ст. 42 ГК України підприємництво –це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Відповідно до п.п. 1, 2 ст. 65 ГК України управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів… Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту підприємства чи інших установчих документів.
Матеріали справи містять документи, які спростовують твердження позивача про те, що засновник Палько Т.А. не мала наміру здійснювати господарську діяльність підприємства та волевиявлення Палько Т.А. не було направлене на створення підприємства з метою зайняття підприємницькою діяльністю.
ПП «Лугагроцвіт-2004» було зареєстроване 12.10.04р. державним реєстратором, свідоцтво видане виконавчим комітетом Луганської міської ради, ніяких порушень чинного законодавства при реєстрації не було виявлено.
У рішенні власника від 11.10.04р. вбачається волевиявлення засновника підприємства Палько Т.А. на створення ПП «Лугагроцвіт-2004», обрання директора підприємства тощо.
Статтею 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", який набрав чинності з 1 липня 2004 року, визначені підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема такими підставами є:
1) визнання недійсними запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;
2) провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;
3) невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;
4) неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;
5) наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Інших підстав щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, ніж викладених вище, законодавством не передбачено.
Суд вважає, що позивач не надав доказів того, що при реєстрації ПП «Лугагроцвіт-2004»відбулися порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути або інших обставин, за якими позовні вимоги підлягають задоволенню.
Тому у задоволенні позову слід відмовити.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. У задоволенні позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 22.11.06.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Є.А. Лісовицький
Суддя О.С.Палей
Суддя Є.Ю.Пономаренко
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2006 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 284135 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Лісовицький Є.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні